Şimdi Ara

Gmail'in yeni tasarımına ait görüntüler sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısa süre önce Google'ın Gmail'i yeniden tasarladığı ve önümüzdeki haftalarda yeni arayüzü kullanıma sunacağı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine herkes popüler e-posta hizmetinin nasıl bir tasarıma kavuşacağını merak etmeye başladı. The Verge isimli internet sitesi yeni tasarımın ekran görüntülerini ele geçirmiş durumda.

Ayrıca Bkz.Twitter silah emojisini su tabancasıyla değiştirdi
    Haber sitesi bahsi geçen tasarımın şirket içerisinde ve güvenilir iş ortaklarıyla test edildiğini iddia ediyor. Test sürecinde olması genel kullanıma sunulmadan önce bazı değişiklikler olabileceği anlamına geliyor ancak şüphesiz ki Google'ın nasıl bir yolda olduğu hakkında bir fikir verebilir.

Materyal Tasarım'a sahip olacak

Ekran görüntülerinden de anlayabileceğiniz gibi yeni Gmail,  Google'ın ürün ve hizmetlerinde sürekli olarak kullandığı Materyal Tasarım dilini temel alacak. Gmail her zaman için sadeliği ile ön plana çıksa da yeni güncelleme arayüzü daha da anlaşılabilir ve düzenli hale getirecek gibi görünüyor.

Ayrıca daha önce mobil platformda var olan akıllı yanıt ve kullanıcıların e-postaları belirli bir süreye kadar gelen kutusundan geçici olarak kaldırmasına olanak tanıyan erteleme gibi bazı işlevsel özellikler de kullanıma sunulacak. Zaten Google'ın Inbox uygulamasında mevcut olan bu özellikler nihayet Gmail’e de gelmek üzere.

Yeni tasarımın ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir haber yok ancak önümüzdeki ay düzenlenecek Google I/O 2018 etkinliği bunun için çok uygun bir zaman olabilir.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Gmail'in yeni tasarımına ait görüntüler sızdırıldı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hala çağ dışı

• Ellemesinler guzelim tasarimi ya.. Hotmaili degistirdiler su an cirkin otesi ve kullanissiz.

• Çok değişmiş tanıyamadım..

• Bi ben harika buldum sanırım. Google keep ve takvimi hemen yana koymaları çok iyi olmuş. Bir de biz de klasör oluşturabilirsek mailler için mükkemmel olur.

• Hotmail/outlook kullanmasamda outlook'un beta arayüzü gmail'in yenilenmiş arayüzünden çok daha iyi duruyor bana göre

• Arka plan koyma özelliği kaldırılmasın yeter.

• Tasarımı değiştirnesinler ya da eski tasarıma dönme seçeneği koysunlar.

• Google'un bir çok hizmetini gmail'e akıllıca entegre edip etkileşim içine sokması gerekiyor. Posta oluştururken yazım özelleştirmeleri artırılmalı. Posta navigatör iyileştirilmeli. Gelen postaları daha iyi bir Rule seçenekleri eklenmeli, son olarak şuan bulunan özelleştirme özelliklerini kaybetmeden üzerine yeni seçeneklerin eklenmesi, yeni arayüzün son kullanıcıda memnuniyet yaratacaktır.

• Güzel olmuş

• Nekadar az karmaşık okadar iyi.
  • Tasarımı beğenmediğim için outlooka yönlendirmiştim yıllardır. Belki bu şekilde kullanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.