Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus elimizde: Tüm detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi'nin fiyat/performans sınıfındaki yeni akıllı telefon modeli Redmi 5 Plus elimize ulaştı. Bu videoda telefonu kutusundan çıkarıyor, detaylarına yakından bakıyor ve ilk izlenimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

• Beklediğim video geldi izleyelim bakalım. Note 5'in gelmesi uzun sürerse büyük ihtimal bu telefonu alıcam :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler Erdi reis. Biraz lüks olacak ama tek eksik bence stereo hoparlör olmuş. Ayrıca kızılötesi sensör olması bana sürpriz oldu. Emektar LG G2'imi hatırlattı bana.

• Erdi Bey videoyu izledim çok teşekkürler güzel bir inceleme olmuş. Detaylı inceleme videosunda cihazın ahize sesini,wifi ve 4g çekim kalitesini incelerseniz mutlu olurum. Ben gayet beğendim telefonu ilk başlarda a1 ile bu telefon arasında kalmıştım ama artık kesin kararım redmi 5 plus :)

• ProsesMuhendisi kullanıcısına yanıt
    Şuan ne kullanıyorsunuz ki ?
  • Qualcomm, snapdragonlarda senelerdir 800 serisi altına 800 serisine göre oldukça düşük performanslı adreno gpular koyuyor. Keşke bundan vazgeçipte sadece en azından 600 serisi için daha performanslı gpular koysa.

• Neredeyde aynı fiyata max serisi var. Daha yüksek donanım isteyenler max serisine yönelsin, zaten 6.0 inch telefonlar yaygınlaşacak. Şimdiden alışmaya başlayın. Meizu 15 Lite'ı da bekleyebilirsiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefonu pahalı satıyorlar TR'de. Bunun çıkış fiyatı 150 dolar. Mi A1'in çıkış fiyatı 220 dolar. Ama ikisi de 1000TL ye satılıyor. Redmi Note5 pro çıkış fiyatı da 220 dolar ama onu da muhtemelen 1400TL civarına getirecekler. İthalatçılar da kazıklamaya çalışıyor milleti

• Orta segmentin en başarılı cihazlarından biri olacaktır eminim.

@mami001 size katılıyorum. İthalatçılar daha geçenlerde kur diye 500 TL zam yapmışlardı Mi 6 fiyatına.
  • Çok iyi bir telefon.. Redmi note 4 deki kötü arka kamera sorunu bunda halledilmiş.Gayet tatmin edici bir kamerası var omnivision sensör kullanıyor.. Ekranda Tianma adlı üreticinin ekranı ve lg den kat kat iyi parlaklık ve kontrast çok güzel..Hoparlör ise gürül gürül diyebilirim gayet yüksek ve temiz sesi var. Telefon elde çok iyi duruyor kasa sağlam ve bu telefonun 1000 lira olduguna kimse inanmiyor cnku diger markalarda muadili çok daha pahalı...TEŞEKKÜRLER XİAOMİ.

Alacaksanız kesinlikle siyah alın.. Tek eleştirebilecegim noktası ön kamerası oda o kadar vasat değil idare eder.

• Fukara dostu xiaomi :)

• cihaz çinden ithal edilen model, yani fabrikada çince/ingilizce dil olan çince rom ile geliyor.

ama telefon açılırken unlocked yazıyor, yani ithal eden firma bootloader kilidini açıp global rom yüklemiş.

ben bu şekilde ithal eden firmadan cihaz almazdım. son kullanıcı için bl kilidinin aktif olması, global rom'un edl modunda yüklenmiş olması gerekir.
    aksi takdirde cihaz google sertifikasyonu şartlarını sağlayamaz, netflix gibi uygulamalar marketten yüklenemez.

bu arada miuitürkiye.net bir fan sitesidir, xiaomi ile hiç bir alakası yoktur, cep port denen uyanıkların tüketicide güven hissi oluşturmak için renkli büyük harflerle bu siteyi öne çıkarması net bir şekilde çakallıktır.
  • redmi note 5 plus gelsin artık.. bu eskidi..

• Xiaomi Mi A1 64 GB daha iyi dğeilmi fiyat ve kamera olarak

• intel7mix kullanıcısına yanıt
    iPhone 7 Plus kullanıyorum. Bir önceki HTC One E8 idi. Bir önceki de LG G2. Stereo önemli bence ama videodan anlaşıldığı kadarıyla cihaz güzel olmuş ses bakımından.
  • Fiyat olarak iki cihazda aynı. A1 de 12+12mp kamera var tabik daha iyi ayrica bokeh efekti de verilebiliyor. Onun dışında A1 android one stock androidle geliyor. Ama ben miuiyi çok seviyorum. Stock android bana general mobile'i hatırlatıyor. Miui gayet sade ve şık bir arayüz. Ekran konusunda A1 16:9 ken bu 18:9 yanlar kıvrımlı ekran kasa oranı daha iyi. Başka fark yok. Kamera benim için çok önemli, stock androidi daha çok seviyorum diyorsaniz A1 alın. Diğer herşey için redmi 5 plus :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emre1393 kullanıcısına yanıt
    Telefon bana çinden geldi yolcu beraberinde,lakin çin versiyonu olmasına rağmen üzerinden global rom vardı,ee şimdi buna bl kilidi açılıp rom mu yüklenmiş yani,liö yapacak ki bunu satıcı mı ayrıca bl kilidin açık kapalı olduğu başka nasıl anlaşılır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

cihaz çinden ithal edilen model, yani fabrikada çince/ingilizce dil olan çince rom ile geliyor.

ama telefon açılırken unlocked yazıyor, yani ithal eden firma bootloader kilidini açıp global rom yüklemiş.

ben bu şekilde ithal eden firmadan cihaz almazdım. son kullanıcı için bl kilidinin aktif olması, global rom'un edl modunda yüklenmiş olması gerekir.
    aksi takdirde cihaz google sertifikasyonu şartlarını sağlayamaz, netflix gibi uygulamalar marketten yüklenemez.

bu arada miuitürkiye.net bir fan sitesidir, xiaomi ile hiç bir alakası yoktur, cep port denen uyanıkların tüketicide güven hissi oluşturmak için renkli büyük harflerle bu siteyi öne çıkarması net bir şekilde çakallıktır.
    Migros ve birkaç mağaza cihazı doğrudan global cihaz olarak satıyor. Kutunun üzerinde 5 rakamının üstünde redmi yazarken çin cihazlarında çince yazı var. biraz fazla verip global alınması taraftarıyım ben de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Telefon bana çinden geldi yolcu beraberinde,lakin çin versiyonu olmasına rağmen üzerinden global rom vardı,ee şimdi buna bl kilidi açılıp rom mu yüklenmiş yani,liö yapacak ki bunu satıcı mı ayrıca bl kilidin açık kapalı olduğu başka nasıl anlaşılır?
    bl kilidi açıksa ekran açılırken altta kilit simgesi ve unlocked yazar.

senin yolcu beraberinde getirmiş, alırken global rom yüklü olsun demiştir, parekende satıcı da global rom yüklemiştir. sen fastboot ya da edl mod üzerinden resmi romu yükleyip güvenle kullanabilirsin. senin için bi sıkıntı yok.

ithal eden firmanın bl kilidi açık yazılımı (bana göre) güvenilir olmayan cihaz satması sorun. son kullanıcı, bu rom vs şeylerden anlamaz, onlar için cihazın güvenli olarak kutudan çıkması gerekir.

altta biri migros gibi yerlerde global versiyonu satılıyor demişler, gidip oralardan alabilirsiniz.
  • emre1393 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ekranda unlocked yazmıyor lakin üzerinde yüklü romda bu...peki bl açılmadan bu romu nasıl yüklediler ki öyleyse?

Xiaomi Redmi 5 Plus elimizde: Tüm detaylar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.