Şimdi Ara

iOS 11.3 güncellemesi, bazı iPhone 8'leri kullanılamaz hale getirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kullandığınız akıllı telefonu her zaman için güncel tutmak iyi bir seçenek olabilir. Ancak bazı güncellemeler, telefonunuzdaki aklınıza gelmeyecek şeylerin bozulmasına neden olabiliyor. Geçtiğimiz yıl, üçüncü parti ekran değişimi yaptıran iPhone 7 kullanıcılarında Touch ID’nin çalışmayı durdurması gibi bir sorunla karşılaşmıştık. Şimdi de buna benzer bir durum yaşanıyor.

Benzer bir durum şimdi de iPhone 8 kullanıcıları arasında yaşanıyor. Vice tarafından belirtilene göre, gelen iOS 11.3 güncellemesiyle birlikte üçüncü parti olarak takılan ekranlar çalışmamaya başladı. Daha önce yaşanan fiyaskoya benzer bu durumun, Apple’ın ekran ile eşleştirmek için özel bir mikroçip kullanması nedeniyle ortaya çıktığı düşünülüyor. Yani üçüncü parti ekran değişimi yapanların aynı zamanda mikroçipi de güncellemesi gerekiyor. Aksi takdirde iOS, cihazdaki tüm dokunmatik işlemleri reddediyor.

Apple tarafından konuyla ilgili yapılan herhangi bir açıklama bulunmuyor. Şirketin bu sorunu çözmek için yeni bir güncelleme getirip getirmeyeceği ise etkilenen iPhone 8 kullanıcıları arasında büyük merak konusu.

• Bi ürünü aldıktan sonra o ürün artık benimdir, sanane benim çakma mı, orjinal mi yedek parça kullanacağımdan. Otomobil alınca, otomobil firmaları orjinal yedek parça kullanmadığımız zaman arabamızı çalışmaz hale getirebiliyor mu? Hala şu firmanın bu işleri iyi niyetle yaptığını düşünen varsa yazıklar olsun...
  • ekranı da apple'dan alacaksın ki apple seni güzelce kucaklayabilsin.

• Apple yine yapmış çakallığını, İphone X den elde edemediği geliri böyle telafi etmeye çalışıyor.

• Orijinal diye çakma ekran takan yerler düşünsün...

• Bi ürünü aldıktan sonra o ürün artık benimdir, sanane benim çakma mı, orjinal mi yedek parça kullanacağımdan. Otomobil alınca, otomobil firmaları orjinal yedek parça kullanmadığımız zaman arabamızı çalışmaz hale getirebiliyor mu? Hala şu firmanın bu işleri iyi niyetle yaptığını düşünen varsa yazıklar olsun...

• Rezilliğe gel...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu Apple komedi filmi resmen..

• Sahte ekran takanlar düşünsün ne diyelim ???

• Bir firma bu kadar hep bana olur mu ya pes

• iPhone 5 ekranı değiştim, çakma taktık. Gözüm acayip yormaya başladı, kullanamadım verdim. Apple zorlaması hoş değil ama orijinal iyidir.

• Az bile yapmış :)

• Kahrolsun Amerika emperyalizm mi 😊

• Adamlar her guncellemede nasil daha rezaletlestirebiliriz diye calisiyor resmen. Son guncellemeler sonrasi Apple o cizgisinden kaymaya basladi iyice. Touch IDini calismamasini anlarim, guvenlik vs amacli ama ekran.... Nerede o dunyaya kapasitif ekrani tanitip telefon piyasasini degistiren adamlar...

• iPhone 7 Plus ve iPad mini 2 sahibiyim. Bir daha güncelleme almayıp gittiği yere kadar kullanacağım. Sonra elveda.

• iphone 8 e ne ara çakma ekran taktırdınız kardeşim yav

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple kapiyalizm kazığını arada saplamak için arada da sopa olarak kullanarak dövmek için kullanıyor.

Bence iyi yapıyor. Sadist insanlar bu işten zevk alıyor nasıl olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisi

iPhone 7 Plus ve iPad mini 2 sahibiyim. Bir daha güncelleme almayıp gittiği yere kadar kullanacağım. Sonra elveda.

Hocam ipad mini 2nin pilini değiştirmiyor apple direk tableti değiştiriyorlar servise gidersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük haksızlık. Mesela benim ipad air2 ekranım kırılmıştı baktım internette kendi sitesi 1200 yazmış. Neredeyse sıfır fiyatı. Başka biryer buldum kargo dahil 250tl yaptılar çok memnunum sadece kenarlar açılmaya başladı sıcaktan yapışkan etkisi bitti ama geri gönderin yapalım diyorlar. Orjinal yaptırmaktan daha iyi. Hem yerli servis ekmek yemiş oluyor

• Gif’deki cihazın ekran kartı yanmış...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.