Şimdi Ara

Bugatti CEO'su açıkladı: 'Kim bir otomobile 3 milyon dolar verir?'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dünyanın en prestijli otomobilleri denince akla ilk gelen markalardan bir tanesi de Bugatti oluyor. Otomotiv sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan şirketin 3 milyon dolarlık Bugatti Chiron modeli ise tüm özellikleriyle rüya otomobiller arasında yer alıyor. 2018 New York Otomobil Fuarı’nda Bugatti CEO’su Stephan Winkelmann ile konuşma fırsatı yakalayan Bussiness Insider, bu rüya otomobilleri kimlerin satın aldığını sordu.

Bugatti’nin son modeli Chiron hakkında bilgiler veren Winkelmann, 3 milyon dolar civarında bir başlangıç fiyatına sahip olan aracı 2016 yılında, önümüzdeki 10 yıl içerisinde 500 adet üretme beklentisiyle satışa sunduklarını belirtti. Ancak, sadece 2 yıl içerisinde bu araçlardan 300’ünün rezerve edildiğini söyledi. 2021 yılına kadar Chiron’un satışlarının tükeneceğini açıkladı.

Winkelmann, verdiği röportaj esnasında merak edilen bir sorunun da yanıtını verdi; “Kim bir otomobil için 3 milyon dolar verir?

Bu rüya otomobilleri kimler satın alıyor? 

Bugatti’nin müşteri profilini açıklayan Winkelmann, bu otomobilleri genellikle kendi çabalarıyla milyarder olmuş erkeklerin satın aldığını belirtti. Bölgesel olarak ise otomobillerinin en çok Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Japonya’da talep gördüğünü söyledi. Winkelmann, müşterilerinin genel özelliklerini ise şöyle tanımladı;

Bunlar zaten garajında en az 30 tane otomobil olan insanlar. Aynı zamanda yatları, evleri ve özel uçakları olan kişiler. Hayattan nasıl zevk alacaklarını iyi biliyorlar ve ne kadar pahalı bir otomobil aldıklarının da bilincindeler.

• MTV bir şekilde halletik diyelim, yakıtı ne yapacağız??? Belgeselde izledim (özel pistte) 460 km ile giderken depo 15 dakikada bitiyo dedi. Hadi yakıtı da ekonomik kullandık, rampalarda vitesden salladık, arabayı nerede muhafaza edeceğiz, hadi bir şekilde odunluğa soktuk, servis işi nasıl olacak, arap şeyhleri gibi özel uçaklarımızla bakıma yollayamayız ki, neden çünkü uçağımız yok. Yani esas sorun uçağımızın olmaması, bugattim yok diye hayıflanan varsa önce uçağa üzülsün
    Mesela ben bu gerçeği bu haber sayesinde öğrendim haber "çok faydalı" olmuş.
  • "Kendi çabasıyla milyarder"

Ok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok faydalı ve bilgilendirici bir haber. Bu arabayı bu tip insanların alacağı aklımın ucundan bile geçmezdi

• Şaşırdım açıkçası...

Müşteri kitlesinin büyük bölümünün Bağcılar'dan olduğunu düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 9 Nisan 2018; 14:46:16 >
  • Zevki alana kadar, aldıktan sonra zevki kalmıyor, o yüzden biz sürekli zevk alıyoruz
  • Hayattan nasıl zevk alacaklarını iyi biliyorlar ve ne kadar pahalı bir otomobil aldıklarının da bilincindeler.

Adam bos zamanlarinda bizim siyasetcileri izliyor olmali..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

Hayattan nasıl zevk alacaklarını iyi biliyorlar ve ne kadar pahalı bir otomobil aldıklarının da bilincindeler.

Adam bos zamanlarinda bizim siyasetcileri izliyor olmali..
    Ne alaka şimdi

• Kısacası Afrika dışında heryerden alan var de bitsin

• Bunun MTV'si ne kadar acaba?

Fakirlik akıyor paçalardan...
  • Boş haber + çöp araba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koleksiyonu yapilacak bir araba degil ..

• "Hayattan nasıl zevk alacaklarını iyi biliyorlar"

Bu mudur hayattan zevk almak? 30 tane araç almak ve kullanmamak? Hadi evleri anlarım, en büyük hayalim her gittiğim yer için bir evim olsa düşüncesi. Bunu da bazı yerlerde arkadaşlarımla bir nevi sağlayabilirim ama kendi evim gibi olmaz. Koleksiyon niyetine de Chiron alınmaz ki :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Ne alaka şimdi

Alıntıları Göster
    Bikincli diyerek psikolojisi ezik kendini dunya maliyla tatmin eden karakteri zayif kisileri cezbetmeye gururlarini oksayarak tatli gorunmeye calisiyor.

Anlamamis olmanozda ayri bi - ..

• Bazıları için 3 milyon dolar para değil, işte onlar verirler bu arabaya. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.
  • 300 Adet x 3 milyon = 900.000.000 dolar değerinde satış yapmışlar.İyi para.

Ama bizim diyanet'in bütçesi 7.700.000.000 TL. Yani 1.9 Milyar Dolar.

Bugatti'nin 3 yıl çalışarak kazandığının 2 katından fazlasının bizim diyanet 1 yıl da harcıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 9 Nisan 2018; 15:58:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

Bikincli diyerek psikolojisi ezik kendini dunya maliyla tatmin eden karakteri zayif kisileri cezbetmeye gururlarini oksayarak tatli gorunmeye calisiyor.

Anlamamis olmanozda ayri bi - ..

Alıntıları Göster
    Açıkçası hâlâ bizim siyasilerle ne alakası var onu anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Tutankhamun66

Boş haber + çöp araba.
    güldürdün sağol
  • Ali Ağaoğlu bunu beğendi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Açıkçası hâlâ bizim siyasilerle ne alakası var onu anlayamadım

Alıntıları Göster
    Daha fazla fosfor harcamayin.

Malum balik ve muz fiyatalri iyice yukseldi..

• kredi çıkarsa alıyorum hemen.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.