Şimdi Ara

Yeni Windows 10 yüklü Dell Alienware oyuncu dizüstü bilgisayarı Core i9 işlemci ve GTX 1080 ekran kartı ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel’in Core i9 başta olmak üzere altı çekirdekli sekizinci nesil işlemcileri dizüstü bilgisayarlar için duyurmasının ardından üreticiler birbiri ardına yeni modelleri sıralamaya başladı. Alienware 17 bunlardan birisi.

Alienware 17 özellikleri ve fiyatı

Alienware 17 modeli heybetli ve agresif oyuncu dizüstü kişiliğini devam ettiriyor. Nvidia’nın daha ince modeller için geliştirdiği Max-Q tasarımını kullanmayan cihaz tam boy GeForce GTX 1080 ekran kartı tercih etmiş. Böylece kullanıcılara hız aşırtma imkânı da sunulmuş. 

Intel’in taşınabilir sistemler için hazırladığı 6 çekirdekli yeni canavar Core i9-8950HK işlemci ile birlikte Alienware 17 modeli oyuncuların bütün beklentilerini karşılayacak gibi duruyor. Ayrıca ilk kez bir Alienware bilgisayarı 5GHz seviyesine hız aşırtılabilecek. 

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Bu denli güç canavarı bir sistemi soğutmak için Cryo-Tech v2.0 teknolojisi kullanılıyor. Yüzde 50 daha ince fan kanatları ve bir buhar odası sayesinde en optimal soğutma sağlanıyor.

17 inçlik ekranında Full HD veya 2K çözünürlük sunan cihaz Nvidia G-Sync ile en akıcı oyun deneyimi vadediyor. Ayrıca 120Hz ekran tazeleme hızı mevcut. Ekran parlamayı önleyici bir kaplamaya sahip.

En üst seviye Alienware 17 versiyonu için 3699$’ı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu konfigürasyonda 16GB DDR4-2666MHz RAM sunuluyor. Intel Core i7-7700HQ, 16GB RAM ve hız aşırtılmış 8GB GTX 1070 ekran kartı barındıran versiyon 1849$. Aynı işlemcide 16GB RAM ve hız aşırtılmış 6GB GTX 1060 ekran kartı 1499’a geliyor. 8GB RAM ve 2GB GTX 1060 ekran kartı olan versiyon ise 1299$ seviyesinden satılacak.

• 2gb ekran kartının artık bi espirisi kalmadı.böyle bi alet banada lazım ama 2000 dolar lık bi dizüstünü alabilecek gücüm yok.celerona devam

• Oyun hastasi degilim. 10 bit HDR paneller var ona gecilirse mevcut 4K Igzo panel mat 4K 17.3" Alienware ime devam .

120 Hz olayi 4K larda yoktur yani 60 Hz .

Oyun odaklilar TN secmek zorunda ( 17.3 inch QHD (2560 x 1440) 120Hz TN+WVA AG 400-nits NVIDIA G-SYNC )

i9 ve ozellikle 4K panel ile ( 512GB PCIe M.2 SSD + 1TB 7200RPM HDD ) olarak

4000$ arti vergiler vs... daha da artacaktir. i9 islemcili 4K ekranli modeli suan icin yokmus iler de cikar elbet...

• şu an gerek yok yeni mimari çıkana kadar ps4 proya devam sonra bakacağız ps5 ve xbox 2 ne sunacak bize , gtx 2080 ne kadar performans artışı gösterecek.

ancak o zaman yeni bir gaming laptop macerasına atılabilirim.

• 3699$ son kullanıcıya 4699$ oluyor maalesef.

• 1499 birim diyebilcek var mı :d

• ben hep 50 liralık laptop alıyorum (ben hep böyle yorum yazıyorum)

• 3699$ X 4,0427 = 14.951,73 TÜRK LİRASI

• Refurbished alırız artık.

• Bu küçük aletlere heves edip o kadar para vermeyin sakın... En iyi oyun deneyimi masaüstü yada konsolda olur...

• "HQ" ile "HK" ayrı seriler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astralll

Bu küçük aletlere heves edip o kadar para vermeyin sakın... En iyi oyun deneyimi masaüstü yada konsolda olur...
    Masa başı çalışmak isteyen PC toplayabilir evet..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astralll kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Şahsen oyun laptop'ına taş çatlasa 1200 - 1300 dolardan (ülkemizde 7000 liraya geliyor gerçi vergilerle) fazla para verilmesini çok mantıklı bulmuyorum. 2000 liraya en güçlü konsol xbox one x alınır örneğin, bir 2000 liraya da 4k TV alınır. 4000 lira maliyetle 4k çözünürlükte, dev ekranda en kral oyun deneyimi yaşanır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.