Şimdi Ara

Kingston’dan giriş seviyesine yönelik A1000 PCIe NVMe SSD modeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• SSD ürünlerine yönelik ilgi her geçen gün giderek artarken üreticiler de tüm segmentleri hedeflemeye gayret ediyor. Kingston giriş seviyesine yönelik olarak yeni NVMe SSD modelini duyurdu.

Kingston A1000 SSD özellikleri ve fiyatı

Kingston A1000 olarak adlandırılan yeni model uygun fiyata yüksek veri transfer hızları vadediyor. Okuma hızı 1500MB/s olan modelde kapasite büyüklüğüne göre 800MB/s, 900MB/s ve 1000MB/s yazma hızları söz konusu. Rastgele erişimde ise okuma performansı 120 bin IOPS’a, yazma performansı da 100 bin IOPS’a kadar yükseliyor.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Sürücüde kullanılan Phison 5008 kontrolcüsü 4 kanallı ve tampon bellek olarak Toshiba BiCS TLC modüllerini kullanıyor. Bu sayede 1TB seviyesine kadar yüksek erişim hızlarını kontrol edebiliyor.

Hatalar arası zamanın 1 milyon saat olduğu model yazma ömrü olarak 150TB, 300TB ve 900TB değerlerini sunuyor. 5 yıl garanti ile gelen model 240GB kapasite 120$, 480GB kapasite 219$, 960GB kapasite ise 400$ olarak piyasaya çıkacak.

• Samsung'un M.2 ssdlerinin yarısı hızına, neredeyse yarısı ömrüne, aynı fiyata ürün sürüyorlar, anlamıyorum.

Not: bahsi geçen ürün özelinde konuşmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 5 Nisan 2018; 9:58:9 >
  • Okuma yazma hızları güzel, şu anda piyasada 100$ (+KDV) seviyesindeki m.2 sata disklerin ortalama hızları 500mb/s civarında.
  • hayalim 500/500 hızlarına sahip bir nvme ssd 2tb kapasite 200 dolar fiyat. şuan 512gb 960 evo kullanıyorum. 2. yuvaya daha yavaş ama daha ucuz kapasiteli bir nvme ssd takıp disk olayını bitirmek :D

• TLC haterları ağlasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.