Şimdi Ara

Elon Musk Model 3 üretiminde ipleri eline aldı: Fabrikada uyuyacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hisseleri son bir yılın en düşük değerine gerileyen Tesla için son zamanlarda işlerin yolunda gittiğini söylemek pek mümkün değil. Uygun fiyatıyla şirketin çok sayıda satmayı planladığı Model 3 üretimindeki darboğaz kısmen aşılmış olsa da şirket henüz hedeflediği üretim adetine ulaşamadı. Geçtiğimiz hafta bir fon yöneticisi de Tesla'nın üretim adetlerine dikkat çekmiş ve geçtiğimiz yıl 2 milyar dolar zarar eden şirketin 4 ay içinde iflas edebileceğini dile getirmişti. Şirket CEO'su Elon Musk bu iddiayı 1 Nisan şakası olarak yanıtlasa da durumun ciddiyetinin farkında. Hem dedikoduların önüne geçmek hem de şirketin ekonomik yapısını toparlamak isteyen Musk, Model 3 üretiminde ipleri eline aldı.

Böl ve fethet taktiği 

Model 3 üretim süreciyle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Elon Musk, yaklaşık bir yıl önce ''gezegendeki en yetenekli mühendislerden biri olarak gördüğü'' Doug Field'i Tesla'ya getirerek mühendislik ve araç üretim birimlerine Field'e emanet etmişti. Şimdi ise bir CEO olarak şirketteki en kritik işe yani Model 3 üretimine yoğunlaşmak zorunda olduğunu belirten Musk, ''böl ve fethet'' taktiğini uygulama koyduğunu açıkladı. Kendisi Model 3 üretimine odaklanırken Field'in artık araç mühendisliği ile ilgileneceğini açıklayan Musk, ''Ben fabrikada uyumaya dönüyorum. Araba işleri cehennem gibi...'' ifadelerini kullandı.

İlerleyen günlerde 2018'in ilk çeyreğine ait mali sonuçları paylaşması beklenen Tesla'nın, şirket tarafından onaylanmayan bir rapora göre, haftada 2.000 adet Model 3 ürettiği belirtiliyor. Tabi bu sayı geçen yılın üçüncü çeyreğinde sadece 260 adet Model 3 üreten şirket için ciddi bir artış anlamına geliyor. Bununla birlikte yatırımcılar bu veriden memnun değil zira Tesla'nın hedefi 2018'in ilk çeyreğinde haftalık 2.500 Model 3 üretebilir hale gelmekti. Öte yandan ABD Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu da haksız çalışma koşulları ve işten çıkarma iddialarıyla şirketi sıkıştırıyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta bir Tesla Model X kazaya karışmış ve sürücünün hayatını kaybettiği kazayla ilgili federal soruşturma başlatılmıştı.

İlk değil 

Tabi Musk'ın ''fabrikada uyuyacağı'' yönündeki açıklaması, muzip kişiliği göz önünde bulundurulduğunda bir şaka gibi görünebilir ancak Musk daha önce de fabrikada uyumuştu. Model X üretimi esnasında süreci ''üretim cehennemi'' olarak adlandıran Musk, üretim hattının yakınlarında bir uyku tulumunda uyumuştu. Musk şimdi de yine benzer şekilde üretim hattındaki problemlere doğrudan müdahale edebilmek için uyku tulumu ile fabrikada uyuyacak. 

• Sıktı artık bu saçma haberlerde...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal sana Elon :)

• Evine döndüğünde haber edin de tebrik etmeye gideyim. Bu kadar gündem olan bir insan görmedim. Adamın aşk hayatından nerede yattığına kadar öğreniyoruz. Pop kültür değil mi zaten. Maymun ediyoruz herkesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendisi medya maymunu zaten. Bu konuda çok mutlu.

Şu açıklamayı yapması bile komedi aslında da, haberi neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.

Teknoloji dünyasının Fatih Terim'i. Fabrikanın işleyişine el koyuyor :)

Ha tamam o zaman. Musk fabrikada uyuyacaksa tamam o zaman:)

Sanki işçileri gevşek davranıyorlar da fabrikada uyuyacakmış.

Şovmen olmayan bir insan bu bilgiyi vermek yerine, otomasyonu nasıl arttırmayı planladığını açıklayan bir bilgi verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 3 Nisan 2018; 18:36:18 >
  • Bence bizim tellağı da alsın yanına, fabrikada köpüğün içinde beraber kaybolurlar
  • İnşaat işi mi bu yaw, saçmalamış.

• Bizi ilgilendirmeyen haber

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • getir kardeşim teknolojini, fabrikanı kur, insan gücünden daha fazla birşey yok bu ülkede. burada haftada 100bin üretecek kapasite var bence.

• ee o zaman alalım bir tane arkadaş sevinsin ne 200 bin dolar mı? WUT

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır fabrikada uyuyunca ne olacak,sırf gündemde olayım konuşulayım diye yapılan hareketler

• Reklamın iyisi kötüsü olmaz demiş 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herif her b.ktan anlıyor. Üretim bandına kadar müdahale edecekmiş. Asıl 1 Nisan şakası bu..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam tuvalete gitse DH haber yapacak, artık o seviyeye geldi

• Tesla ciddi sıkıntıda, mali tabloları berbat durumda, soruşturma altına girdi, büyük nakit açığı var ve kredi notu CCC'ye düştü, yani çok yüksek faiz ile borçlanabilecek, tek olumlu yanı araca talep olması ama üretim düzeyi yeterli değil, ha bu arada Yönetim Kurulu CEO olarak E.Musk'a 10 senelik bir paket ile toplam 50 milyar dolar maaş ödenmesini kabul etti.

• Laz müteahhit kafası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye uyku tulumuyla uyuyor? Koskoca fabrikada ofisi yok muymuş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 4 Nisan 2018; 1:47:21 >
  • Yumurta dayandı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lumibrite

Niye uyku tulumuyla uyuyor? Koskoca fabrikada ofisi yok muymuş?

Medyatik oyunlar, acındırma politikası vs vs.
  • Tesla ilk çeyrek rakamlarını dün açıkladı zaten. DH ekibi uyumuş. Toplam 34 bin üretimin 9.700 lük kısmını model 3 oluşturmuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.