Şimdi Ara

2018 Ford Focus, 10 Nisan'da örtülerini kaldırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2018 Ford Focus modelinin tüm detaylarıyla karşımıza çıkmasına sayılı günler kaldı. Daha öncekiler gibi söylenti yada sızıntı olmayan bu bilgi, Ford Romanya’nın Facebook sayfası üzerinden paylaştığı kısa bir videoyla ortaya çıktı. 2018 Ford Focus, 10 Nisan’da resmi olarak tanıtılacak.

Sadece 17 saniye süren bu kısa videoda yeni Ford Focus’un parça parça da olsa bazı tasarım detayları gözler önüne seriliyor. Ortaya çıkan bu görüntüler bir puzzle misali birleştirildiğinde, karşımıza daha önce kamuflajsız görüntüsü sızdırılan araçla birebir örtüşen bir tasarım çıkıyor.

Yeni yapıdaki LED farları ve oldukça şık duran büyük jantları daha önceki sızıntılarda da görme şansı elde etmiştik. Ancak, daha önce görmediğimiz bir şey var ki, o da arka taraftaki logonun altında yer alan yeni “Focus” yazısı. Ayrıca, yeni nesil Fiesta’dakine benzer bir ızgara yapısı da videoda dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

2018 Ford Focus hakkındaki diğer bilgiler

Daha önceki söylentilere göre yeni nesil Focus’un ölçülerinde büyüme görülse de selefinden 50 kilogram daha hafif olacak. Araç, üç ve dört silindirli turbo beslemeli motor seçenekleriyle birlikte satışa sunulacak. Bunun yanı sıra performans modelleri olan ST versiyonunda 275 beygirRS versiyonunda ise hafif hibrit teknolojisiyle birlikte 400 beygir güç üreten motorlar kullanılacak.

Yeni nesil Ford Focus sedanhatchback ve station wagon olmak üzere üç farklı yapıda satışa sunulacak. Bu yapılarda crossover esintileri taşıyan Active paketinden lüks odaklı Vignale paketine kadar pek çok seçenek sunulacak.

• focus yazısı güzel olmuş bence jantlar silah thorun çekici farlarda ateş ediyor
  • Bizi fazla ilgilendirmiyor artık, elhamdülillah kafamız rahat.

Eskiden olsa bunun tasasını yapacaktık, acaba yeni focus mu alayım, yok acaba Insignia mı olsun, yoksa mevcut arabamı kullanmaya devam mı edeyim. Dert üstüne dert, zaman kaybı olacaktı şükürler olsun bugünlere, olan arabamızı da sattık ne sigorta masrafı var nede benzin.

Ülke dediğin böyle yönetilmeli, öncelik halkın menfaati olmalı, Allah'ın izniyle 2023 te kıyafet alma derdimiz bile olmayacak, çaputa ne diye para vereceğiz, sabah çeker beyaz donu rızkımızı aramak için dağılırız..

• Farlar Volvo'dan!

• Cryin kullanıcısına yanıt
    Thorun çekici ne kardeş volvo değil bu.

• Namahrem vordır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugatti1907

Thorun çekici ne kardeş volvo değil bu.

işte birebir benziyor aynısı nerdeyse
  • Fiesta'nın büyüğü olcak bütün markalar matruşka gibi modeller çıkarıyor İnşallah yanılırım.
  • Yeni focusu geçen gün plakalı bir şekilde gördüm ben zaten. Hatta dedim bu ne zaman çıktı. Yalniz tasarimi dikkat çekici baya ve fiestaya benzer bir yanı yok. Bu sefer hb focusun arkası olmus.

• tLqA kullanıcısına yanıt
    Nerede gördünüz kamuflajsız olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnny-bravo -- 3 Nisan 2018; 16:9:18 >
  • General. kullanıcısına yanıt
  • " Active paketinden lüks odaklı Vignale paketine kadar pek çok seçenek "

Pahalı lüzumsuz ve lüzumlu paketlerle kazıklamak için bin bir seçenek diyor kısaca :)

• johnny-bravo J kullanıcısına yanıt
    İstinye birmotun oralarda. Hatta şaşırdım bu ne diye. Sonra yeni focus çıktı da haberim yok dedim kendime. Acaba başka bir ford ile mi karıştırdım diyeceğim ama fordun yeni çıkan focus boyutlarında başka bir aracı yok. İçinde iki kişi vardı. Test sürüşü de olamaz değil mi? Yetkili bir abi erken mi getirdi arabayi acaba.

EDIT: Şimdi internetten baktım gördüğüm araç focus değil fiesta imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tLqA -- 3 Nisan 2018; 19:30:30 >
  • bugatti1907 kullanıcısına yanıt
    Volvo eski kardeş sonuç olarak parça vermeye devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

Volvo eski kardeş sonuç olarak parça vermeye devam ediyor

hayır öyle değil..parça verme falan yok.
    ford volvoyu satarken ucuza sattı. BUna karşılık 10 veya 20 yıl (tam hatırlamıyorum) volvo nun forda fikri mülkiyet davası açamayacağı maddesini koydurdu. Bu sizin innovasyonlarınızı veya tasarımlarınızı taklit edebiliriz demek. Şimdi başka marka olsa dava açacak volvo sözleşme gereği forda açamıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.