Şimdi Ara

Fortnite, oyun yayıncılığı konusunda da hızlı yükseliş içerisinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Epic Games’in hayatta kalma oyunu Fortnite masaüstü ve mobilde fırtınalar estirirken oyun yayıncılığında da liderliği eline aldı. YouTube üzerinde en çok izlenen oyun Fortnite durumunda.

Hızlı yükseliş

Geçtiğimiz Temmuz ayında piyasaya sürülen oyun YouTube üzerinde toplamda 3 milyar izlenme sayısına ulaştı. Minecraft düşüşte olduğu için Mart ayı itibariyle YouTube’un en çok izlenen oyunu oldu.

Gelen bilgilere göre Şubat ayında en çok yüklenen oyun içi videoları Fortnite’ye ait. Yine toplamda yüklenen 2.4 milyon video ile Fortnite lider. Aynı anda 1.1 milyon izleyiciye ulaşan oyun videoları yine pik zamanda 42 milyon görüntülemeye ulaşmış.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Oyun yayıncılığı da artık önemli bir sektör haline gelmiş durumda. Reklam gelirleri 1 milyar dolar sınırına dayanan oyun yayıncılığı genelde en popüler oyunların yansıması oluyor. Son dönemde Fortnite sektöre ambargo koymuş durumda.

Fortnite oyunu masaüstünde aylık 126 milyon dolar gelire ulaştı. iOS üzerinde bugüne kadar beta sürecinde olmasına rağmen 2 milyon dolara yakın gelir elde etti. Yayıncılık tarafında da artık lider durumda.

• şimdi pubg düşünsün

• Bu oyun PUBG sayesinde popüler olan bir oyun, tek başına bu konseptle çıksa fazla popüler olabileceğini sanmıyorum. Yüksek donanım ihtiyacı olan ve ücretli yazılımlar/oyunlar kişileri ücretsiz ve düşük güç isteyen alternatiflere yönlendirir her zaman (Photoshop/GIMP gibi). PUBG masaüstünde hiç oynamadım, mobilde oynuyorum, Fortnite da birkaç kez YouTube üzerinden izledim, farklı konsept olarak yapı inşa etme getirmişler fakat adam kuleyi dikip kaçıyor resmen; biraz sinir bozucu.

• pubg sıktı buna geçtim buda sıktı
    açıkçası h1z1de vardı zamanında şuan adı bile anılmıyor
    battle royale modları beni çok baydı. mobalarında modası geçti eskisi gibi lol 250 300klar izlenmiyor bile. yeni bi tarz lazım

• PUBG oynayanlar buglardan, hilelerden, FPS sorunlarından kanser oldukça Fortnite daha da popüler olacak gibi.

• Android de yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozgurrdunya kullanıcısına yanıt
    fortnite için de gelir yakında benzer hileler hatta gelmiş bile olabilir
  • Sessiz sedasız Escape From Tarkov geliyor ve şu an türünde rakibi yok. ;)

• gurkanse kullanıcısına yanıt
    Keşke tek dert sadece hile olsa.
  • saçma sapan bi oyun ergenlerin oyunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.