Şimdi Ara

ASELSAN'ın geliştirdiği SARP'ın yeni versiyonları geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ASELSAN tarafından üretilen SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) ailesi genişlemeye devam ediyor. Şirket, kullanımdaki sistemlerin sayısını her geçen gün artırırken, müşterilerinin talepleri doğrultusunda yeni SARP’larla ürün yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor.

ASELSAN imzası taşıyan UKSS’ler, kara ve deniz platformlarına entegre edilmiş bir şekilde 16 ülkede aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu silah sistemleri, yüksek stabilizasyon performansı, otomatik hedef takip ve tespit yeteneğiyle kullanıcının hareketli hedefleri kolaylıkla takip edebilmesini ve etkisiz hale getirmesini sağlıyor. SARP ise, UKSS ailesinin tank, taktik zırhlı kara aracı ve sabit tesislerin korunması amacıyla geliştirilen ürün grubunu oluşturuyor.

SARP'ın farklı versiyonları bulunuyor 

Bugüne kadar 1,350 adet üretilen SARP’ın yaklaşık bin adeti yurt içinde kullanılıyor, geri kalanı ise yurt dışına ihraç edildi. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda birçok konfigürasyonu geliştirilen sisteme küçük-orta kalibreli makineli tüfekler ve 40 milimetre otomatik bomba atarlar takılabiliyor.

SARP’ın versiyonları arasında Rus menşeli 12,7 milimetre NSV makineli tüfek takılabilen SARP-NSV, eş eksenli olarak 2 silahın aynı anda takılabildiği SARP-DUAL, ve lazer güdümlü antitank füzesi ve lazer güdümleyici eklenmiş SARP-AntiTank bulunuyor.

Yakında iki farklı versiyon daha eklenecek

Şirket, yakın zamanda SARP ailesine yeni ürünler eklemeye hazırlanıyor. HİSAR Hava Savunma Sistemi’nde kullanılmak üzere SARP-L’yi geliştiren ASELSAN, bu çalışmada sona gelmiş durumda. Düşük geri tepme silahlar için düşük ağırlığa sahip olarak geliştirilen sistem, bu özelliğiyle kullanıldığı araç üzerinde daha düşü ağırlık ve küçük boyutuyla etkin koruma sağlıyor.

ASELSAN, aynı zamanda SARP-ZAFER sisteminin de üzerinde çalışıyor. Araç içinden silah sistemini besleme imkanı tanıyan bu sistem, personelin zırhlı aracın dışına çıkmadan mühimmatı değiştirebilmesini sağlayacak.

• Minigunlu olanı çok can yakar

• Sarp için İsrail kopyası diyen bir üye vardı.

Ürünü 16 ülkeye satmışız inşallah sayı daha da artar.

Sarp'ı olabildiğince yerlilestirmeliyiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemiz için müthiş gelişme bunlar.

Muhalefet ile hainliği karıştıranlar bunları da beğenmezler.

Temizlendikçe daha da güçleniyoruz.Yerli üretim gücümüze güç katıyor.

Ben TUFAN'a hayran kaldım.Geleceği üretmek için fazlamız var eksiğimiz yok.

• Küçük bir paint çalışması ile asıl mesaj verilmiş.

• Aşkta ve savaşta her şey mübahtır:D Teknolojiyi kimden aldığın o kadar önemli mi? Sonuçta kendin geliştirip, kullanıp satabilecek isen? Basit şeylere kafayı takıyoruz sanki?

• quote:

Orijinalden alıntı: fablebora

Ülkemiz için müthiş gelişme bunlar.

Geleceğin silahi olduğu gerçekten doğru teknolojiyi erken yakaladık. Sayılı ülkelerde ve bizde bulunması iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

quote:

Orijinalden alıntı: fablebora

Ülkemiz için müthiş gelişme bunlar.

Geleceğin silahi olduğu gerçekten doğru teknolojiyi erken yakaladık. Sayılı ülkelerde ve bizde bulunması iyi.

Bu elektromanyetik top fikri 1845'e kadar dayanıyor ve üretilebilmesi için öyle yüksek teknolojiye falan gerek yok. Youtube'da bile araştırırsanız bir çok başarılı amatör projeyi görebilirsiniz, peki bunca yıl neden bu silahlar yaygın olarak kullanılmadı derseniz sebebi belli, yüksek enerji ihtiyacı ve bu enerjiyi depolamak, bu şuan için bile çok zor, silah elektrik hattına bile bağlansa her atımda kapasitörlerin tekrardan sarj olması lazım, ABD zumwalt destroyerlerinde deniyor bu topları bir çok sorunla karşılaşılıyor, sen kalkıp küçücük zırhlı aracın içine koyarsan bu silahı anca bir kaç atım yapabilir, kısacası çalışmaların yapılması güzel ancak sahada yagın kullanılması için pil ve enerji depolama çözümlerinin daha gelişmesi beklemek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horizons2 -- 2 Nisan 2018; 17:40:45 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.