Şimdi Ara

İşte haftanın en güzel Bilim ve Teknoloji fotoğrafları #2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilim ve teknolojide yine çok hareketli geçen bir başka haftayı daha geride bıraktık. DonanimHaber olarak her zamanki gibi nabzını yakından takip ettiğimiz bilim ve teknoloji gündeminin bu hafta en çok dikkat çeken fotoğraflarını yine sizler için derledik.

Haftanın dikkat çeken konuları arasında; Iridium'un uydularını yörüngeye taşıyan Falcon 9, 67 yıl önce yaşamış genç T. Rex'e ait fosiller, kara madde içermemesi nedeniyle bilim dünyasını şaşkına uğratan galaksi, Rusya'ya yağan turuncu kar ve çok daha fazlası yer alıyor.

İşte haftanın en çok dikkat çeken bilim ve teknoloji fotoğrafları:

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Haftanın en güzel Bilim ve Teknoloji fotoğrafları #2

• Hasan Bey

Bir ricam olacak. Tavsiye olarak da alabilirsiniz.

Mümkün olduğunca "Bilim insanlarını şaşkına çevirdi" gibi ifadeleri kullanmamak gerekiyor. Bu daha çok ucuz haber sitelerinin kullandığı olumsuz bir ifade. Ülkemiz zaten "bilim insanları morardı", "bilim insanları açıklayamadı" modunda sürekli bilim insanlarını aşağılamaya cehaleti yüceltmeye çalışıyor, siz bari yapmayın.

Bilim insanları, beklentilerin aksine veya yeni merak uyandırıcı bir şey gördüklerinde genellikle şaşırmıyorlar, korkmuyorlar. Bilimsel bir açıklamasının olabileceğini düşünüyorlar.
  • Hasan Bey

Mümkün olduğunca "Bilim insanlarını şaşkına çevirdi" gibi ifadeleri kullanmamak gerekiyor. Bu daha çok ucuz haber sitelerinin kullandığı olumsuz bir ifade. Ülkemiz zaten "bilim insanları morardı", "bilim insanları açıklayamadı" modunda sürekli bilim insanlarını aşağılamaya cehaleti yüceltmeye çalışıyor, siz bari yapmayın.

Bilim insanları, beklentilerin aksine veya yeni merak uyandırıcı bir şey gördüklerinde genellikle şaşırmıyorlar, korkmuyorlar. Bilimsel bir açıklamasının olabileceğini düşünüyorlar.
  • şu galeri dhye yakışmıyor.10 seneyi devirdik sitede daha bi kez albümü tamamladığımı hatırlamıyorum
  • Güzel güzel fotoğraflara bakmak için giriyorum... Ve donanımhaber'in şu çağlar ötesinden kalma "hit alma" amacıyla yaptığı saçma galeri tarzını görüyorum ve keyfim kaçıyor.

• başlıga ŞOK ŞOK ŞOK dıye eklersenız daha cok hıt alırsınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Hasan Bey

Hocam kusura bakmayın biraz geç cevap verebildim.

Bahsettiğiniz o tarz ifadelerden ben de zaten hiç hoşlanmıyorum. Bugüne kadar yazdığım herhangi bir yazıda benzer herhangi bir söz kullandığımı da hatırlamıyorum. Bu konuda tamamıyla haklısınız ancak haberde bahsi geçen "kara madde içermeyen galaksi keşfi" gerçekten de herkesi şaşırtmış. Keşfi yapan bilim insanları bile "şaşırdık" sözlerini kullanıyor. Dolayısıyla benim de aynı ifadelere yer vermemde bir sakınca olmayacağını düşündüm.

Aslında konu çok ilginç sadece galeride yer vermek yerine daha uzun bir yazı yazmak istiyordum ama vakit bulamadım. Tavsiye için teşekkürler yine de bir dahakine daha dikkatli olmaya çalışırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.