Şimdi Ara

Akıllı telefon alırken en çok dikkat ettiğiniz kriter nedir? [Anket analizi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta Pazar günü sizlere, "Akıllı telefon alırken (fiyatına bakmaksızın) en çok hangi kriteri göz önünde bulunduruyorsunuz?" sorusunu yöneltmiştik. Seçenekler arasında tasarım, dayanıklılık, ekran boyutu, hafıza, hız ve performans, kamera performansı, uzun pil ömrü, işletim sistemi ve sizlerin yorumunuza başvurduğumuz diğer şıkkının yer aldığı ankette, 1026 kişi oy kullanırken takipçilerimizden gelen 88 yorum da içeriğimizi zenginleştirdi.  

Tamamen sizlerin vermiş olduğu oylar neticesinde hız ve performans seçeneği (362 oy), akıllı telefon seçim kriterleri arasında en çok dikkat edilen unsur olsa da uzun pil ömrü (144 oy) ve işletim sistemi (125 oy) seçenekleri de kullanıcıların telefon tercihinde büyük role sahip. 

Gelen yorumlara baktığımız zaman ise bazı kullanıcıların, telefon seçimi için "marka algısının" önemli bir rehber olduğunu belirttiğini görmekteyiz.

• Allahtan analiz yapmışsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazıyorum

1.Kaynak kodlarının yayınlanmış olması

2.Custom ROM çeşitlili

3.Performans ve ram

4.Elime oturup oturmaması

5.Ekran kalitesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon alırken ilk dikkat ettiğim işlemci-ram-hafıza üçlüsü. İkinci olarak tipine bakarım. O da tamamsa üçüncü ve en can alıcı nokta olarak fiyatına bakarım.
    (Bu 3 özelliğin iyi olduğu cihaz kamera, pil vs konularında insanı üzecek kadar kötü olamaz.)

• Neredeyse tüm amiral gemilerinde olan bir şey birinci çıkmış. Asıl ayrım sonraki dört kategoride ortaya çıkar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cep telefonu oyun aracaı değildir bana göre oyun oynayacaksan gir oyun bilgisayarı al mantığıyla hareket edenlerdenim.
    benim için sarjı uzun gitsin ekranı web de dolaşmak için uygun olsun yeterli sesi gümbür gümbür çıksın.

• Evet hız ve performans olarak da iPhone yine üst seviyede olcak sanırım

• Kısacası; teknolojiyi yakından takip eden kişiler, iPhone ve ona hız olarak yakın olan telefonları daha çok tercih ediyorlar.

• burda bildiğin analiz değil anket yapılmış :) hangi firma yaptırdı acaba ?

• Oraya bir de arkasında ısırılmış elma logosu olması ekleyebilir miyiz birşey deneyeceğim de :D

• Çıkarılabilir batarya :)

• ısırılmış elma logosu varmı diye kontrol ediyorum
  • çürük elma yoksa almam

• Benim için boyutu ve kronik sorunları olmaması mesala asla LG almayı düşünmem 5.2 inçden büyük olmamalı

• 1026 kişi mi, valla ben böyle bir anketi görmedim keşke her bölüme sabitleseydiniz de bizde oy kullansaydık.
  • su an orta seviye cihazlar bile hemen hemen butun uygulamalari neredeyse sorunsuz aciyorlar. ekran cozunurlugu de minimum full hd olmus durumda. ram desen minimum 3 GB standart hale geldi. isletim sistemi bakimindan da android ile iOS arasinda neredeyse performans ve stabilite bazinda bir fark kalmadi. dolayisiyla en can alici noktalar pil omru, ekran buyuklugu ve tasarim bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Yazıyorum

2.Custom ROM çeşitlili

3.Performans ve ram

5.Ekran kalitesi

Kaynak kodlarının yayınlanmış olması demişsiniz ama tüm kaynak kodu gözden geçirmediğiniz sürece ne anlamı olacak ?

Ayrıca kodları anlayabilecek misiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Yazıyorum

2.Custom ROM çeşitlili

3.Performans ve ram

5.Ekran kalitesi

Kaynak kodlarının yayınlanmış olması demişsiniz ama tüm kaynak kodu gözden geçirmediğiniz sürece ne anlamı olacak ?

Ayrıca kodları anlayabilecek misiniz ?

Kaynak kodları yayınlanması zaten custom rom çeşitliliği için lazım. Yoksa mtk işlemcili telefonlar gibi ortada kalırsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elime cebime sığsin,pili 2 gun ortalama gitsin,hizli calissin,kamera iyi olsun.e daha nolsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 31 Mart 2018; 23:47:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha dün köyde ilkokula giden bir kız çocuğu babam bana iPhone 8 alacak dedi
    öyle kaldım bir şey diyemedim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.