Şimdi Ara

Bitcoin ticareti nedeniyle görevden alınan imamlar konuştu: 'Kumpas kuruldu'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zonguldak'ta görev yapan Mecit Kırımlı ve Satılmış Bayram isimli iki imam açılan bir soruşturma üzerine geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından "bitcoin ticareti" yaptıkları gerekçesiyle açığa alınmıştı. Aziziye ve Dereköy cami imam hatipleri Kırımlı ve Bayram, görevlerinden ihraç edilmelerinin ardından bugün ilk kez bazı açıklamalarda bulundu.

"Blockchain'e bir yatırımım oldu."

Kendilerine kumpas kurulduğunu belirten Aziziye Cami imam hatibi Mecit Kırımlı, konuyu mahkemeye taşıdıklarını belirtirken,"Bitcoin ile uzaktan yakından alakamız yok. Bir kuruş bile yatırmadım. Bağlantım ve ticaretim yok. ‘Blockchain’ üzerinde bir yatırımım olmuştur ama Bitcoin ile ilgili bir yatırımım hiç olmamıştır. Blockchain de kanuni bir yatırım sistemidir. Finansal kuruluştur. Bu operasyonu kasıtlı ve bilerek şahsi düşünceleriyle art niyetli bir kumpas olarak nitelendirdim. 2016 yılında gereken şikâyetler neticesinde soruşturma açıldı ve ardından dosya kapandı. 2017 yılında ben umredeyken yine soruşturma açıldı. Adalet bunun kararını verecektir." sözlerini kullandı.

"Bitcoin'in ne olduğunu bile bilmiyorum."

Dereköy Cami imam hatibi Satılmış Bayram ise açığa alınmasının nedenini bir türlü anlayamadığını belirtiyor. Bitcoin'in ne olduğunu bile bilmediğini ifade eden Bayram,"Üzüldüm ve bir kumpas olduğunu anladım. Kesinlikle Bitcoin ile ilgili bir ilgim yoktur. Ceviz kabuğunu doldurmayacak nedenden dolayı 2 aydan beri mağdurum. 2015 yılında araç takip ve filo hizmetleri veren şirkete eşim tarafından yatırım yapıldı. Eşim ziynet eşyalarını satarak, kayınvalidemin etkisinde kalarak, bu şirketten kira getirisi olsun diye buna girdi. Ancak hiç kira getirisi almadan bu şirket battı. Bu konuda ben de mağdurum. Benden sonra veya önce birkaç arkadaşım da bu şirkete girmiş. Sanki bu şirkete ben arkadaşlarımı yönlendirmişim havası veriyorlardı. Ancak soruşturmada kimsenin etkisi altında kalmadan bu şirkete giren arkadaşlarım bunları beyan ettiler. Böyle bir kumpas içinde görevden alındım. Diyanet camiasının bu şekilde gündeme gelmesi yazık oldu.” şeklinde konuşuyor.

Diyanet İşleri Bakanlığı "Caiz değil" demişti

Diyanet İşleri Bakanlığı ise geçtiğimiz aylarda sanal paraların değer kazanıp kaybederken şeffaf bir nedene sahip olmaması, kara para aklama amacıyla yaygın bir şekilde kullanılması gibi nedenlerden ötürü sanal paraların alım ve satımını yapmanın dinen uygun olmadığı açıklamıştı. 

• bitcoin veya blackchain'in ne olduğunu bilmeden bununla alakalı bir kuruluşa bodoslama yatırım yaptım diyor 1.

bunların hepsi kumpas diyor 2.

imamından belediye başkanına ta ordan cumhurbaşkanına yöntem hiç şaşmıyor.

halbuki bunun yüzünden mesleklerinden ihraç edilmeleri kadar saçma bişe de yok ama...
  • "blockchain yasal bir yatırım şirketidir." hımmmm come to tangle bro ;)

• Blockchain'in ne olduğu biliyor ama bitcoin'in ne olduğunu bilmiyor.Klasik imam işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: nightdrive

Blockchain'in ne olduğu biliyor ama bitcoin'in ne olduğunu bilmiyor.Klasik imam işte...

İkisini söyleyenler farklı kişiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gercekten magdur olsalar bile aciklamalari cok sacma.

Blockchain habderdar ama bitcoinden bi haber.

Yatirim yapip arkasinda dursalar daha samimi gelirdi.

Belli ki birileri ayak kaydirma faaliyetinde ama bunu dile getirirken kendilerini supheli durumuna sokuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozmenakif

quote:

Blockchain'in ne olduğu biliyor ama bitcoin'in ne olduğunu bilmiyor.Klasik imam işte...

Bitcoin ile uzaktan yakından alakamız yok. Bir kuruş bile yatırmadım. Bağlantım ve ticaretim yok. ‘Blockchain’ üzerinde bir yatırımım olmuştur ama Bitcoin ile ilgili bir yatırımım hiç olmamıştır. Blockchain de kanuni bir yatırım sistemidir. Finansal kuruluştur.

• quote:

quote:

bitcoin veya blackchain'in ne olduğunu bilmeden bununla alakalı bir kuruluşa bodoslama yatırım yaptım diyor 1.

halbuki bunun yüzünden mesleklerinden ihraç edilmeleri kadar saçma bişe de yok ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightdrive -- 29 Mart 2018; 12:14:33 >
  • Bitcoin'i para olarak görüyorsun veya görmüyorsun kafana göre ticareti nasıl yasaklama hakkını kendinde görüyorsun aklım almıyor. İslamda tam tersi ticareti teşvik eden bir anlayış mevcut.

• Imamlara bak blockchain yatirim yapip bitcoin bilmiyorlar. Önüne geleni imam yaparlarsa reklamda yapar, yalanda söyler, siyasetde yapar, sapıkça şeyler söyler.

• Viski içmek günah, ama biz bira içiyorduk o da mı haram :)

• La hani Diyanet Bitcoin caiz değildir demişti bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :D

• insanın sufatından ne menem bir ahlaka sahip olduğu az buçuk belli oluyor, meymenet yok bunlarda
  • bu imamlarında bi araştırılması lazım bakalım neler çıkıyor ? Çoğunun ek bi dükkanı filan var.
  • Ulan su tiplere bak size kim niye kumpas kursun

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Bu yüzden görevden alınmışlar işte, diyanet daha ne yapsın olm

• Dış mihraklar,faiz lobisi ve haçlı ittifağı gene rahat durmamış kumpas kurmuşlar.
  • quote:

dedin ve kaybettin. biraz klasik olacak ama git imamdan özür dile.
    keşke ekşisözlükteki gibi herkese açık yorum yazabilmek için bir bekleme süreci olsa burada da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

quote:

quote:

Bitcoin ile uzaktan yakından alakamız yok. Bir kuruş bile yatırmadım. Bağlantım ve ticaretim yok. ‘Blockchain’ üzerinde bir yatırımım olmuştur ama Bitcoin ile ilgili bir yatırımım hiç olmamıştır. Blockchain de kanuni bir yatırım sistemidir. Finansal kuruluştur.

her iki imammın söyledikleri farklı. dereköy imamının alakası yok bitcoin'la felan açıklamasına bakarsak.
  • quote:

quote:

quote:

bitcoin veya blackchain'in ne olduğunu bilmeden bununla alakalı bir kuruluşa bodoslama yatırım yaptım diyor 1.

haberi iyi oku. haberde iki imam var. birisi yani aziziye imamı evet blockchain'e para yatırmış ama diğer imamın böyle bir beyanı yok. alakam yok diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

quote:

dedin ve kaybettin. biraz klasik olacak ama git imamdan özür dile.
    keşke ekşisözlükteki gibi herkese açık yorum yazabilmek için bir bekleme süreci olsa burada da.

öncelikle sayın cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm imamlardan özür diliyorum.

ek olarak;bitcoin ile az çok demeyelim camimize yardım edelim. kampanyası yaparak bitcoin ödemesi kabul eden camilerimizin olması gerçekten iyi olur diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.