Şimdi Ara

Facebook'un Arama ve SMS verilerinize erişememesi için ne yapmalsınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu aralar Facebook'un başı bir hayli dertte. 50 milyon Facebook kullanıcısının verilerinin usulsüz kullanıldığı Cambridge Analytica skandalının sıcaklığı henüz devam ediyorken, bugün de Facebook Android versiyonunun, kullanıcı Arama geçmişi ve SMS kayıtlarını kaydettiği ortaya çıktı.

Facebook verilerinin bir kopyasını indiren kullanıcılar, yıllardır yaptıkları Arama ve SMS kayıtlarının Facebook tarafından kaydedildiğini görünce şok geçirdiler. İlgili haberi okumak isteyen ziyaretçilerimiz buraya tıklayarak ulaşabilir. Peki bize özel bu bilgilerimizi Facebook'un kaydedip etmediğini nasıl anlayabiliriz? İşte bu sorunun cevabını bulmak ve eğer kaydediliyorsa iptal etmek için yapmanız gerekenler.

Birinci adım: Android cep telefonunuzun Ayarlar kısmından Uygulamalar bölümüne girin.

İkinci adım: Uygulama listesinden Facebook'a tıklayın.

Üçüncü adım: Ekranı aşağı kaydırarak İzinler seçeneğine tıklayın.

Dördüncü adım: Karşınıza çıkan izinler bölümünde SMS ve Telefon seçeneklerini pasif durumda olduğundan emin olun. Eğer seçenekler aktif durumdaysa Facebook Arama ve SMS verilerinizi kaydediyor demektir. Derhal iki seçeneği de kapatarak Facebook'un kişisel verilerinizi kaydetmesini engelleyin.

Not: Bu işlemler Facebook'un Android uygulaması içindir. iOS uygulamasında bu tip bir veri izleme olmadığı belirtiliyor.

• Kullanmamak daha kesin bir çözüm. Tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu uygulama izinlerinin sadece göz boyamak için orada olduğunu düşünen sadece ben miyim?

Elemanlar bir şey istedi mi zaten direk alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 26 Mart 2018; 23:44:36 >
  • o zaman insatagramda microfon açık misal herkesi dinliyor sizde bakın...

• Bende senelerdir bütün erişimi kapalı fotoğraf yüklersem açıyorum geri kapatıyorum. Böyle sosyal medya uygulamaları hep Amerikalıların elinde şüphelendiriyor insanı

• Tedbir gene alın ama herşey onların elinde o izinlerin çok geçerli olduğunu zannetmiyorum tamamen milletin gazını almak bence.

• Habercilikte de ciddiyet olmayınca ne yaparsın. Her android sürümü için geçerli değil bu yöntem. Yanılmıyorsam Android 6 veya 7 sürümünden itibaren için geçerli bu yöntem. Editör arkadaşı daha ciddi iş yapmaya davet ediyorum.

• Bir hesap makinesi yüklüyorsun 30 izin istiyor. Yolu çok.

• İşte bu yüzden iphone

• Riyaziyeci R kullanıcısına yanıt
    Android 4.4.2 sürüme sahip Samsung Galaxy S4 Mini kullanıyorum. Aynı yol ile girdiğimde izinlerde SMS veya MMS'i oku, kişi bilgilerini oku, kişi bilgilerini yazma izinlerinin hepsinin olduğunu gördüm. Haber doğru. Ancak kapatma diye bir buton bu sürümde yok.
  • kaldır dediğinizde zaten devredışı bırak diyor kene gibi yapıştırmışlar.
    bunlar he ameriganın oyunları.

• iso1453 kullanıcısına yanıt
    adam da onu demiş zaten 5.1de de yok 6yla beraber geliyor izinlere tek tek erişim.

• Erişsin arkadaş ne olacak.. sanki cebinizdeki telefon bilgilerinizi saklıyor da adamlar istediği an istediği bilgiyi söker alırlar.

• Iste bu yuzden yillardir ios cuyuz

• Sadece FB mu ? :D hahahahaha .. Alan aldı verileri, kapan kaçtı, parmak izinden yüz tanımına kadar herşeyi verion. İzin vermesen çalışmıyor uygulamalar. Ataşe uçan ateşböcekleri gibiyiz :D

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Sistemde bir açık bulamadıkları sürece alamazlar. Android izni alınmadan veriye erişmek isteyen uygulamayı zorla kapatıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alnımız açık. Ne yaparsa yapsın korkum yok.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Maalesef dostum izin olmadan alamıyorsun, bende bir geliştiriciyim izin olmadan erişim mümkün olmuyor. fakat facebookta para var, google de parayı seviyor belki onlara özel bir açık kapı bırakılmıştır...

• Facebook'a telefon numarasını yazmak zaten baştan hata.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt
    He aypon, aypon dediğin cihazda bu izinleri dahi kapatamıyorsun hepsi açık alayını alıyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.