Şimdi Ara

Bir vurgun haberi de Anadolu Farm’dan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çiftlik Bank sisteminin yatırımcılarından topladığı yaklaşık 500 milyon TL ile kayıplara karışmasının ardından gözler bir anda piramit yapılara çevrildi. Bakanlık 65 farklı yapıyı incelemeye alırken mağduriyet haberleri ardı ardına geliyor.

Anadolu Farm nedir?

Kayseri’de faaliyet gösteren Anadolu Farm adındaki internet üzerinden faaliyet yürüten bir piramit yapının sanal oyun ile 4 bin 500 kişiden 8 ayda toplamda 90 milyon TL para topladığı tespit edildi.

Piramit yapı tarzında üyelerinden para topladığı şikayetleri üzerine harekete geçen Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), bir rapor hazırladı. Saadet zinciri olduğu sonucuna varılan Anadolu Farm hakkında Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri soruşturma başlattı.

Ekolium Bilişim Yazılım Tarım Hayvancılık Otomotiv Turizm Gıda Lokantacılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından geliştirilen Anadolu Farm, yaklaşık 8 ay önce faaliyetine başladı. Bu süre içerisinde toplamda 44 bin kişinin üye olduğu, bunların yaklaşık 4 bin 500'ünün aktif olarak sisteme dahil olup para yatırdığı tespit edildi.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Oyun çiftlik hayvanlarını sanal ortamda alıp satarak para kazanmaya yönelik bir sistem barındırıyor. Yatırılan ana paranın 5 ay sonra geri verileceği garantisi verilirken, bu zamandan sonra da üyelerinin her alacağına karşılık yüzde 200 kâr payı vaadinde bulunuluyor.

Ayrıca bu süreçte üyelerin satın aldıkları sanal ürünleri iade garantisi söz konusu ve sanal çiftlik hayvanlarının alım satım işlemlerindeki para transferi banka üzerinden yapılıyor. Güven kazanmaya yönelik her türlü yolu deneyen şirket kâr payını alabilmek için ise aktif olarak sistemde oyun oynama koşulunu sunuyor.

Her zamanki gibi yapının gerçek manada bir çiftliği yok. Firmanın Kayseri'de 4, Tokat'ta ise bir restoranının bulunduğu belirlendi. Üyelerden toplanan parayla kurulan restoranın 300 bin lira karşılığında bayiliğini almak için Türkiye'nin farklı illerinden 15 girişimcinin başvuruda bulunduğu tespit edildi.

Bakanlık incelemesinin ardından şirketin banka hesaplarına bloke kondu. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan yönetim kurulu başkanı F.Ö. ile şube müdürleri V.M. ve A.Ö. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

• Hani Atatürk demişti ya: Türk milletiiiiii, çalışkandıııır.

Hayır abi. Türk milleti tembeldir. Çakaldır. En kısa yoldan köşeyi dönüp nasıl zengin olurumun hayalini kurar.
    Zengin olup bir ömür boyu çalışmadan yatayım ister. Bu yüzden de bizden bi cacık olmaz.
    Bu yüzden bu 2. olsa da bunun gibi bir sürü haber çıkmaya devam eder...
  • Saadet vurgunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar anadolu farmdan paranızı 500tlye geri alırım :d

• quote:

Orijinalden alıntı: ardabeyim

Arkadaşlar anadolu farmdan paranızı 500tlye geri alırım :d

Arkadaşlar, paranızı 500tlye alırım diyen arkadaşa ödediğiniz parayı, 400tlye geri alırım.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolgatelli T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, paranızı 400tlye alırım diyen arkadaşa ödediğiniz parayı, 350 tl ye geri alırım...
  • tolgatelli T kullanıcısına yanıt
    1500TL karşılığı piyasaya kaptırdığınız tüm parayı geri alırım.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne zaman böylesine dolandırıcı
    böylesine tembel ve kolay yoldan çalışmadan üretmeden para kazanma heveslisi
    ve böylesine saf insanlar olduk
    Eğitim konusunda sınıfta kalırsak işte böyle dolandırıcılara potansiyel kitleler yaratırız
    Her akşam hayrına evdeki ziynet eşyalarını okutan ve dolandırılan
    her gun sms uyarı mesajlarına rağmen fetö pkk palavralarıyla paralarını kaldırıma bırakan
    insanları gördükçe çıldıracak gibi oluyorum

• Açık konuşayım kaptırdığınız parayı almakla uğraşmam gelen parayı bir güzel yerim, siz bana verebildiğiniz kadar para verin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu iş uyanıklıkla alakalı. Bu işe girenlerin hepsi uyanık, para gelirken sorgulama sadece ne enayi bunlar nasıl kâr ediyor nasıl bu paraları bize veriyor derken hiç zararı hesaplamıyor.

Örnek: Siz gidin bir orta seviye daire alın. Fiyatı 300.000 lira ama size 50.000 liraya adam vericek.

Emin olun Çoğu kişi diyecek neden bukadar ucuz biryerimi eksik bunun der. Ama bir kesim tayfa offf çok ucuz lan bu daire hemen alayım zaman kaybetmeden başkası almadan alayım der.

işte 50.000 ciler bu çiftlik bankcılar.

Bir sorarsın beni kandırıyorlarmı bir sorarsın tapuda sahtecilikmi yapıyorlar bu fiyata satıyorlar diye.

O yüzden uyanıklara hiç acımıyorum. Hani biri vardıya rus karısına parayı kaptırıp tv çıkıp ümre param gitti diye acıdınızmı ona.

Hey uyanıklar hey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 26 Mart 2018; 10:5:47 >
  • Arkadaşlar, paranızı 400tlye alırım diyen arkadaşa ödediğiniz parayı, 350 tl ye geri alırım diyen arkadaştan paranızı 1 ₺ karşılığı alırım
  • Eş*ek olunca semer vuran çok ulur, emeksiz zahmetsiz para kazanmayı düşünenler sonuna kadar hak ediyor

• FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    nasıl ulaşabiliriz sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Kolay yoldan para kazanmanın acı tecrübeleri

bir daha yapmazlar zor yolsan tecrübe ettiler

İlk saadet zinciri değil ki bu. Jet fadıl denen herife bi kere para kaptırdıkta sonra akıllanmayıp tekrar para kaptıranların olduğu ülkeyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birilerinin nafaka parası bir kaç adama sermaye oluyor. En azından sevaba giriyorlar. Bir kaç adam zengin olsun rahat yaşasın diye. Bu ülke insanı geçimlik parasını kazanmaktan başka ekonomiden anlamıyor ama yatırım yapabileceğini sanıyor. Az para mı 500 milyon? 90 milyon. Bu paraları somut bir altyapıya yatırsanız bir çok insana ömürlük iş sağlar gelir sağlar. Ama adamlar kolay para diye çalıştıkları araçlarını oturdukları evlerini satmışlar. Bana verin iş kurayım desem dolandırıcı derler bir de gülerler üstüme. Ama kolay para olunca kendilerini uyanık sanıyorlar.

• Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    sen cennetten ev sattın da senden almadılar mı =)
  • Kendi düşen ağlamaz. Sorsan alayına "para yok" diye ağlar!

Müstehak böylelerine, bir akıllı sizsiniz oturduğunuz yerden 2 tane sanal inek takip etmekle para katlayacaksınız. He cnm he..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aç gözlülük den kaynaklanıyor. üç kâğıtcı aç gözlü ye teklif yapıyor 50 bin ver 1 sene sonra yüzde 50 kâr payı al .aç gözlü yattığım yerde köşeyi döndüm diyor 100 bin veriyor.olay bu

• Bu arada Çiflik Bank için yeni değerler çok daha fazla. ~1.1 milyon ve ~130 bin üye.

• Arkadaşlar yukarıdaki aç gözlü aradaşlara para kaptırmayın kaptırdığınız parlar için bana 1.000 er TL yollayın 500 size 500 de bana.. İnanaılmaz ama ilk yatırmanızda 500 TL nizi hemen kurtarmaktayım.

Not : Yetkili biriyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.