Şimdi Ara

Mark Zuckerberg gazetelere tam sayfa özür ilanı verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geride bıraktığımız hafta Facebook için oldukça zor bir dönemin başlayacağının habercisiydi. İngiltere Londra merkezli Cambridge Analytica şirketinin, 50 milyon Facebook kullanıcısının kişisel verilerini ABD başkanlık seçimleri ve İngiltere Brexit referandumunda, sonuçları etkilemek için kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Tüm bunların üzerine Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, İngiltere'de yayın yapan gazetelere tam sayfa özür ilanı verdi.

Zuckerberg: Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm önlemleri alıyoruz

Cambridge Analytica skandalının patlak vermesinden sonra 50 milyar dolar değer kaybına uğradığı belirtilen Facebook'un patronu sözlerine, "Bilgilerinizi koruma sorumluluğumuz var, eğer yapamıyorsak, bu bilgileri haketmiyoruz." şeklinde başlıyor. Yaşanan olayın bir güvenlik ihlali olduğunu ve bununla ilgili çok fazla şey yapamadığını belirten Zuckerberg, böyle bir veri sızıntısının bir daha yaşanmaması için tüm önlemlerin alınacağını belirterek cümlelerini: "Bu topluluğa inandığınız için teşekkür ederim. Sizin için daha iyisini yapacağıma söz veriyorum." şeklinde sonlandırıyor.

Facebook'un, uygulama yapımcılarının kullanıcı verilerine erişimini kısıtlamaya başladığını sizlere duyurmuştuk. Görünen o ki sütten ağzı yanan Facebook, işleri çok daha sıkı tutacağa benziyor. Zira bu veri sızıntısı skandalının ardından Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri, Facebook'la ilgili denetimleri çok daha fazla artırmış durumda. Bakalım dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Facebook, bu olayı unutturmak için ne gibi çalışmalar yapacak.

• yayina cikip özürdilemek daha zor bunlara. ( sanirim bizde de öyle)

• Pek sallamıyordum karalama kampanyasıdır dedim ama şu haber ile yaptıklarını kabullendiklerini görünce inanarak bende facebook hesabımı siliyorum.

• Fake profil açın oradan takılın zaten herkes sayfaları takip etmek için giriyor facebook’a.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Facebook artık yaşlı dede işi oldu,şahsen girmeyeli yıl olmuştur.
  • Tabi tabi. Facebook'u kurarken "Salaklar bana güveniyorlar." diyen bir adama çok güvenilir ya.

• mementopolis kullanıcısına yanıt
    Güç olunca özür dilettiriyorlar, Bkz : show tv Kore

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    Aynen...
    Ohh miss

• Sanki elde olmayan sebepler varmış gibi konuşmuş hala insanları kandırmaya devam.. Değişen bişey olmadığı bundan belli..

• K_Spartakus K kullanıcısına yanıt
    Güçle alakası yok, yapılan bir hata varsa özür dilenecek

• ne özürü özür mözür yok insanların özellerini satarken kazandığı paraları şimdi misliyle o kişilere geri ödemeden affedilmemesi lazım! olur haltı yeyin ortaya çıkınca özür dileriz! yek yeaaaaaaaaa

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Tabii ki ama bunu da gerçekten telafi etmesi lazım, yani alın düzelttim deyip aslında göz boyamasın.

Edward Snowden bu konu hakkında çok güzel bir örnektir.

Eninde sonunda Güç vardır, özür dilese ne olur dilemese ne olur, bunu hep yaptı ve yine yapacak.

Bunu isteyen Amerika değil mi!

Gerisi hikaye

• face alternatifi sosyal bir ağ varsa geçelim

• Şu haberleri duydukça Cem Yılmaz'ın gösterisindeki laf aklıma geliyor "CIA ne yapsın senin b.klu hesabını". Dakika 2:30 izleyin ve gülün :))https://www.youtube.com/watch?v=BHyqhWkbnfo

• Türkiye'de olsa benzer olay kimse hatasını suçunu kabul etmez

• o değilde halen bunu savunanlar var ona çok gülüyorum
  • Sadece whatsapp kullanıyorum yetiyor, o da iç işleri bakanı gelirken ekmek,yoğurt al diyor o kadar :)

• golü yedin mark bu saatten sonra özür anca suç beyanı olur başka birşey olmaz.

• Aklıma pardon filmi geldi pardon istemeden oldu Olay çok ciddi düşününkü süpergüç diye tabir edilen ülkenin başkanının seçimini etkiliyor.
  • Tabii bu sadece Facebook için. Oysa Whatsup ve İnstagram da Mark'a ait. Burada ne gibi veri hırsızlığı yaşanıyor henüz bilmiyoruz ama bundan aşağı kalır yanı yoktur. Sanırım ileride bu sefer üç sayfaya çıkacak özür ilanları olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.