Şimdi Ara

Kiliseler, Google ve Apple Pay ile bağış alacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngiltere Kilisesi,  bağışları sadece nakit veya madeni parayla değil dijital olarak da almak için çalışmalarını başlattı. Bağış ve diğer ödemelerin hem hızlı hem de güvenilir bi şekilde yapılması için Apple Pay, Google Pay ve diğer mobil ödeme yöntemleri test ediliyor.

İngiltere Kilisesi, bugüne kadar 40 kilisede temassız ödeme sistemini kullanıma sundu. Yıl bitmeden İngiltere genelindeki tüm kiliselerde yeni ödeme yöntemlerinin kullanıma sunulması planlanıyor. Sadece bağışlar değil, kilisede düzenlenen evlilik, vaftiz, konser ve cenaze ücretleri de bu şekilde tahsil edilecek.

İngiltere’de bulunan 16 bin kilisede ödeme yöntemlerinin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde tahsil edilmesi için SumUp ile işbirliği yapıldı. SumUp’ın altyapısı ile Apple Pay, Google Pay ve NFC ile kredi kartlarından ödeme yapılabiliyor.

Online ödeme yöntemleri, hayatımızın bir parçası oldu. İlerleyen yıllarda da nakit para yerine kripto paralar daha yaygın olarak kullanılabilir. İngiltere Kilisesi, dijital dönüşüme ayak uydurmak istiyor. Halk, İngiltere Kilisesi'nin bu girişiminden memnun olduğunu belirtiyor.

• Hayır aksine ben böyle haberleri çok seviyorum. Sırf sizi kuduruyorsunuz diye. Yoksa hristiyanlık umrumda değil. Daha çok hristiyan haberi istiyorum. O kiliseye de mutlaka yardım yapacam. Sadece siz mutsuz olun diye. Sizin gibiler mutsuz olsun diye.

donanımhaber.com'a misyonerlik propagandası yapıyor diyebilmek için cidden eksi iq'ya sahip olmak lazım. Allah kuran çarpsın 0 iq adam böyle birşey demez.

Bu içi boş, düşünceden yoksun yorumlarınızla siz asıl hristiyanlık propagandası yapıyorsunuz.Şu hayatta kiliseye yardım edeceğim aklıma gelmezdi. Sayenizde edecem. Sizden ala misyoner olamaz.

Haberi yapan arkadaş misyonerlik maksatlıymış. Abi trollse tamam da, gerçekten böyle düşünüyosan inan çok yazık sana ya. Çok acıdım, oksijene.
    3 yıl önce batuma kars çoban köpeği almaya gitmiştik. Köpeğin fiyatı nedir diye sorunca karşımızdaki adam "köpek bedava fakat kilisemize 5000 lari bağış yapmanız karşılığında" demişti. O zamanda abim "ulan elin kilisesine 5000tl bağışlayacağıma gider camiye veririm o parayı, kendi insanıma katkısı olur" deyip vazgeçmişti.
    Haberi okuyunca aklıma geldi
  • Müslüman mahallesinde salyangoz satmak diye bir deyim vardır ya bu haberi okuyunca aklıma gelen ilk şey bu oldu.

• bizim camiler de boş durmasın. artık namaz çıkışlarında değil internetten bağış toplasınlar . az biraz teknolojiye ayak uydursunlar

• fkoc38 F kullanıcısına yanıt
    Affına sığınarak, bahsettiğin deyimle haberin alakasını kuramadım.
  • 3 yıl önce batuma kars çoban köpeği almaya gitmiştik. Köpeğin fiyatı nedir diye sorunca karşımızdaki adam "köpek bedava fakat kilisemize 5000 lari bağış yapmanız karşılığında" demişti. O zamanda abim "ulan elin kilisesine 5000tl bağışlayacağıma gider camiye veririm o parayı, kendi insanıma katkısı olur" deyip vazgeçmişti.
    Haberi okuyunca aklıma geldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eulogy kullanıcısına yanıt
    Haberin içeriği bulundugun ülkeyi ve ülkede yaşayan insanları düşünerek tekrar bir bağlantı kurmaya çalış. Belki o zaman olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim antimüslim tayfa artık bol bol bağış yapar paypal üzerinden. maksat müslim karşıtlığı daha da güçlensin

• quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

Haberin içeriği bulundugun ülkeyi ve ülkede yaşayan insanları düşünerek tekrar bir bağlantı kurmaya çalış. Belki o zaman olur.

Vallaha yine kuramadım. Dini bir kurumun, artık bağışları yeni bir teknoloji ile toplayacağının haberi yapılmış. Ne ortada müslüman var, ne müslüman mahallesi var ne salyangoz var.

Hatta bence iyi bir fikir. Diyanet işleri de bunu deneyebilir. En azından daha şeffaf ve kontrollü bir toplama olur. Daha çok ihtiyacı olan yerlere aktarılır. Adanada sabancı cami yerine Erzurumda inşaat halindeki camiye aktarılır örneğin. Ya da memleketinden uzak bir insan bu yolla memleketindeki camiye yardım yapabilir.

Düşünsene İstanbul'dasın, Giresunda köyündeki caminin onarıma ihtiyacı var. İndirdiğin uygulama sana uyarı gönderiyor, köyündeki cami için kampanya başlatıldı diye. Süper olur. Belki memleketine gidemiyorsun ama köyüne yardım etmiş oluyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 24 Mart 2018; 22:17:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Insanmodoff

Bizim antimüslim tayfa artık bol bol bağış yapar paypal üzerinden. maksat müslim karşıtlığı daha da güçlensin

Vallaha düşünmüyordum ama madem diyorsun seni kırmayalım, 500 tl göndericem.
    cronosa yeminler olsun ki homo azab cinleri seni öbür dünyada bulacaktır.

• quote:

Bulsun kanka. Sorun yok. Sen mutsuz ol da, ne olursa olsun.

Durduk yere insanların mutsuz etmeye çalışan insanların mutsuz olmasını isterim.

Bir agnostik olarak bugüne kadar hiç bir kiliseye yardım etmemiştim, camiye ise ara ara elimizden geldiğince mutlaka ediyoruz. Bir değişiklik olur benim için. Hatta Budist, panteistlere de bir kaç turuncu ipek kumaş göndermek lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 24 Mart 2018; 22:16:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

Durduk yere insanların mutsuz etmeye çalışan insanların mutsuz olmasını isterim.

Bir agnostik olarak bugüne kadar hiç bir kiliseye yardım etmemiştim, camiye ise ara ara elimizden geldiğince mutlaka ediyoruz. Bir değişiklik olur benim için. Hatta Budist, panteistlere de bir kaç turuncu ipek kumaş göndermek lazım :)

budistlere bıçak gönder. adamlar müslüman türkleri doğrayacağız diye evlerinde bıçak koymadılar .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

budistlere bıçak gönder. adamlar müslüman türkleri doğrayacağız diye evlerinde bıçak koymadılar .

Vallaha sen de olmasan cahil kalacaz. ok ama bıçak için bursaya uğramak lazım.

• Orta çağda kiliseler ve papazlar altın biriktirip saklardı. Şimdi bitcoin saklıyacaklar. Dini teknolojiye alet etmeyin ullaaaannnnnn:)

Banane elin ingilteresindeki kilisesine yardımı yapacan programdan. Bunu haber diye yapan açık şekilde misyonerlik peşinde bunu anlamayacak kadar zekân yoksa anlamak için çabalamana gerek yok

• quote:

Banane elin ingilteresindeki kilisesine yardımı yapacan programdan. Bunu haber diye yapan açık şekilde misyonerlik peşinde bunu anlamayacak kadar zekân yoksa anlamak için çabalamana gerek yok

Hayır aksine ben böyle haberleri çok seviyorum. Sırf sizi kuduruyorsunuz diye. Yoksa hristiyanlık umrumda değil. Daha çok hristiyan haberi istiyorum. O kiliseye de mutlaka yardım yapacam. Sadece siz mutsuz olun diye. Sizin gibiler mutsuz olsun diye.

donanımhaber.com'a misyonerlik propagandası yapıyor diyebilmek için cidden eksi iq'ya sahip olmak lazım. Allah kuran çarpsın 0 iq adam böyle birşey demez.

Bu içi boş, düşünceden yoksun yorumlarınızla siz asıl hristiyanlık propagandası yapıyorsunuz.Şu hayatta kiliseye yardım edeceğim aklıma gelmezdi. Sayenizde edecem. Sizden ala misyoner olamaz.

Haberi yapan arkadaş misyonerlik maksatlıymış. Abi trollse tamam da, gerçekten böyle düşünüyosan inan çok yazık sana ya. Çok acıdım, oksijene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 24 Mart 2018; 23:57:26 >

Ben seni bir kudurturum ama burası yeri degil. Aklını alıp eline verirdim ancak senin gibileri iyi tanırım klavye başında atıp tutarsın gerçek hayatta karşıma bile çıkamazsın hadi şimdi git kilisedeki ayini kaçırma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkoc38 -- 25 Mart 2018; 0:17:16 >
  • Kiliseler tamamen dolandiricilik tezgahina donustu.Bir din ancak bu kadar yipratilabilirdi.Adamlar mum dikmek icin 3 euro buyuk mum icin 10 euro aliyorlar.Gerekceleri tanri kendisi icin yapilan fedakarliklari unutmaz o yuzden buyuk alin.

Tamamen sacmalik

• quote:

Ben seni bir kudurturum ama burası yeri degil. Aklını alıp eline verirdim ancak senin gibileri iyi tanırım klavye başında atıp tutarsın gerçek hayatta karşıma bile çıkamazsın hadi şimdi git kilisedeki ayini kaçırma

Tmm kanka. Gidip sağda solda az misyonerlik yapayım.

Madem dh misyonerlik yapıyor belki bana da iş verirler.

Donanımhaber : DH neden?

D - David Livingston

H - Hudson Taylor

Dh misyonerdir beyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 25 Mart 2018; 1:4:31 >

• fkoc38 F kullanıcısına yanıt
    haha triplere gel. polat alemdar klavye başında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.