Şimdi Ara

5G ile akıllı telefon kullanım süreleri rekor kıracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni nesil iletişim teknolojileri 5G bu yıl sonuna doğru resmi olarak kullanıma sunulacak ve hayatımıza pek çok şeyi değiştirmesi bekleniyor. 5G dendiğinde genelde yüksek erişim hızları akla geliyor ancak enerji verimliliği de çağ atlayabilir.

1 ay giden akıllı telefonlar

Yıl sonunda 5G altyapısını kullanıma sunmaya hazırlanan ABD’li Verizon operatörünün patronu Lowell McAdam, yeni teknolojilerle birlikte gecikme sürelerinin çok düşük seviyelere ineceğini ve bunun da bataryalara olumlu etkisinin olacağını belirtti. Ünlü CEO belirli senaryolarda tek şarjda bir aya kadar gidebilen kullanım sürelerinin sürpriz olmayacağını vurguluyor.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Hali hazırda 4G altyapısındaki gecikme süreleri 100ms civarında geziniyor. Bunun 1ms civarına kadar inebileceğini düşünenler mevcut. Şu anda kullandığımız ve bir gün şarjı giden bir telefonun 5G şartlarında 1 aya kadar kullanım süresi sunacağını düşünmek gerçekten oldukça heyecan verici.

5G donanım teknolojilerinde baz istasyonu olsun, mobil modemler olsun daha akıcı bir iletişim sunacağı için enerji verimliliği anlamında çok daha gelişeceği zaten biliniyor. Peki gerçekten bir aya kadar giden telefonlar mümkün olacak mı? Pek çok uzman bunun bir ütopya olduğunu söylese de gelecekte büyük bir devrimi başlatabilir.

• Wifida bile 1 ay kullanamıyorsun telefonu nerede 1 ay kullanıyorsun

• Haberde bahsedilen akıllı telefonlar değil herhalde. He 1 ay gider, 1 ayı bırak 1 haftayı bile çıkaramaz akıllı telefonlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giriş seviyesinin kotaları 2 GB geçmezken çokta beklentim yok

• Ya uçak moduna alıp müzik film yapsan max 2-3 gün gidiyor zaten ne bir ayı Allah aşkına

• Viskinin yan etkileri, sabaha geçer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım haber değil, komik haber olmuş. Telefonların pilini en çok tüketen etkenlerden biri ekran ışığı. Ben çok oyun oynuyorum, 5g'de bırakın 1 ayı aynı telefon aynı kullanımla 3 günü çıkarsa mükemmel olur...

• Onlar 2020'de kullanmaya başlar, biz 2025'te ancak ihalesini yaparız. Türk Telekom falan ağlar yine klasik, 1 senede öyle gecikse 2026'dan önce bizde zor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mazor 1 TL olacak.(Cem Uzan)

Dolar 1 TL olacak. (Jöle Sever)

Anadolu çocuğu yer mi bunları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotukoylu -- 23 Mart 2018; 0:11:5 >

• quote:

Şu anda kullandığımız ve bir gün şarjı giden bir telefonun 5G şartlarında 1 aya kadar kullanım süresi sunacağını düşünmek gerçekten oldukça heyecan verici.

Haberin kaynağında da yukarıda ki ifadeye benzer tarzda yorumlar yapmış editör. Acaba CEO'nun demek istediği, stand-by modu olabilir mi?!? gsmarena'dan bakıyorum, 0 video, 0 Web, 30 dakikalık konuşma süresi kullanım değerleriyle en uzun kullanım vaat eden telefon HTC U Ultra (558 Saat = 23 Gün). Android'deki pil analiz değerlerine baktığımızda da asıl enerji tüketiminin ekran, işlemci vesaire gibi ekipmanlardan kaynaklandığı gün gibi ortada! Bu gerçekleri göz önünde bulundurunca daha verimli veri bağlantısının katkısı ancak 23'günden 30 güne uzatmaya yetebilir gibi geldi bana. Bu da benim kendi yorumum tabi, belki de "atlayan" taraf benim? (Resmin Kaynağı)5G ile akıllı telefon kullanım süreleri rekor kıracak

• güç tüketimini etkiler fakat 1 gün gitmeyen bataryanın 1 ayı çıkarması çok uçuk bir örnek olmuş samsung smart telefonunun parlaklığını aç bi bakam kaç saat gidiyor şarj

• Mümkün olmayacak önerme max 1 gün fazladan gider o kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muguroz M kullanıcısına yanıt
    Mutlaka stand by modudur. Yoksa kullanılan bir cihazın bu kadar süre dayanması 20 bin mAh bataryan olmadıkça zor ki olsa bile imkansız. :D

Samsung Omnia i900 telefonum vardı. Bekleme modunda 2G'de iki haftadan uzun süre dayanmıştı telefon.
  • "Şu anda kullandığımız ve bir gün şarjı giden bir telefonun 5G şartlarında 1 aya kadar kullanım süresi sunacağını düşünmek gerçekten oldukça heyecan verici."

Şu cümleyi yazan adam teknoloji haber editörü. Vay anasını... Mevcut şarj döngüsündeki aslan payı ekran açık kalma süresi Ekrem bey, hücre bekleme süresi değil :/

• Bu sitenin editorleri bizi bitirdi be 5g ile sarjin ne alakasi var :) tamam belki az sarj yiyodur 1 saat fazla kullanirsin o kadar yani bu editorler maas aliyosa :) benide alin azda ben trolleyim

• Yaaa bırak 1 ayı, 3 günü çıkartsın öpüp de başımıza koyarız.

• kotukoylu K kullanıcısına yanıt
    Ama olmadı. Ünlü "Şehrazat 1 TL olacak" yok listede..
  • adamların dediği büyük ihtimal bekleme durumundaki telefonlar için geçerli. :D O durumdaki telefon isterse 1 yıl dursun kullanmadıktan sonra ne işime yarayacak

• 4g de ping suresi 20-30 ms. 3g de ise 100ms filandi.

• Gecikme sürelerinin az olması için sık sık baz istasyonu lazım galiba 🤔 1 ay yinede ütopik.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.