Şimdi Ara

WhatsApp kurucusu Brian Acton: 'Facebook'u silme zamanı geldi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Facebook, 2014 yılında 16 Milyar dolar ödeme yaparak popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın aldı. Tarihi satın alma sonrası Facebook çatısı altına giren WhatsApp kurucularından Brian Acton, geçtiğimiz yıl Eylül ayında şirketten ayrıldı. Acton, şirket ile bağlarını resmi olarak koparmış olsa da kafayı Facebook'a fena halde takmışa benziyor zira Acton, #deletefacebook hashtagiyle resmi Twitter hesabından "Artık Facebook'u silmenin zamanı geldi." şeklinde bir Tweet attı. 

#deletefacebook hashtagi son birkaç gündür revaçtaydı ve bugün, WhatsApp'ın önemli isimlerinden Brian Acton da attığı Tweetle destek oldu. Acton'ın neden böyle bir söylemde bulunduğu bilinmiyor lakin Facebook'un isminin son zamanlarda veri ihlalleri iddialarına karışmasından dolayı bu tarz bir açıklama yapma gereğinde bulunmuş olabilir. 

Acton şirketi eleştirenler içerisinde yalnız değil. Geçtiğimiz yıl şirketin kullanıcı artışı başkanlarından Chamath Palihapitiya, Facebook'un toplumun sosyal yapısını zedelediği açıklamalarında bulunmuştu keza bir diğer yönetici Sean Parker da Facebook'un çocuklar üzerinde olumsuz etkilere sebebiyet verebileceğini düşünerek çeşitli araştırmalarda bulundu. Şu an için WhatsApp ve Facebook tarafı sessizliğini korurken tarafların yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

• Zuckerberg'den cevap gecikmedi; "Anca silersin." "Biz biliriz bizzz, sen kimsin ya?!"

• Yurt dışında tüm medya Facebook'a yükleniyor. The Verge "Facebook'u sildiniz mi?", "Facebook'u silecek misiniz?" diye haber atıp duruyor. Galiba Mark birilerinin damarına bastı. Adamı silmeye çalışıyorlar. Sürekli sızıntı haberler, güvenlik sorunları, Facebook silin tarzı konuşmalar vs. dolaşıyor ortalıkta.

• Facebooku silelim de WhatsApp sız olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok ta zükemberg demiştir Marc. Adam 30 unda götüreceğini götürdü. Çok da zükemberg yani.

• Cok önemli adam degilim.Bi canım kalmış onu da alın kurtulim zorla yaşatılıyorum zaten.Umrumda değil

• Aslına bakrsanız bende ne zamandır öyle düşünüyordum, artık prk girmiyorum girsemde hiç birşey paylaşmıyorum, sıkıldım açıkçası.

• Eyyyy facebook

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook olmasa babam telefonu satar :)

• Bir adamın çıkıp Facebook'a silindi demesiyle silecek sek sağlam açıklama yapsın biz de ne yapacağımızı bilelim

• quote:

Orijinalden alıntı: saulu

Çok ta zükemberg demiştir Marc. Adam 30 unda götüreceğini götürdü. Çok da zükemberg yani.

ifadeye çağırılmış. oralar türkiyeye benzemez. o götürdüklerine bir el koyarlar aklını alırlar
  • Gereksiz haber

• quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

Çok ta zükemberg demiştir Marc. Adam 30 unda götüreceğini götürdü. Çok da zükemberg yani.

ifadeye çağırılmış. oralar türkiyeye benzemez. o götürdüklerine bir el koyarlar aklını alırlar

Anlatmak istediğim Facebookun değeri bugün 500 milyar dolar seviyesinde, Marc bırakıyorum lan sizle mi uğraşacağım dese istediği fiyata hemen okutur, Bill Gates yada Google hemen çöker.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

Anlatmak istediğim Facebookun değeri bugün 500 milyar dolar seviyesinde, Marc bırakıyorum lan sizle mi uğraşacağım dese istediği fiyata hemen okutur, Bill Gates yada Google hemen çöker.

benimde anlatmak istediğim şu an kuyruğu kurtarmak için hepsini verse de nafile. hem ABD hem AB ifade istemiş soruşturma istemiş.
  • Facebook eskisi kadar aktif kullanmıyor ve diğer insanlarında kullandığını düşünmüyorum. Gündelik hayatta artık WhatsApp daha çok kullanılıyor. Facebook’a bakıp çıkıldığını düşünüyorum. Telefonda App’i duruyor girmiyorum bile. 😀

• Facebook orta ve orta+ insanlar tarafından deliler gibi kullanılıyor.
  • Abov...kavgada söylenmez ellamm :)

• facebook siyaset meydanı gibi olmuş. sıkıcı. gerçi twitter instagram da da siyaset var ama daha az. haftada bir giriyorum faceye sadece

• Facebook'un sahibini Mark z... zannedenler var hala aramızda.
    Facebook birçok ülkeden istihbarat kuruluşlarının ortak olduğu güzel bir veri kaynağı. Normal şartlarda ticari olarak değeri 1 milyar dolar bile etmeyecek bir şirket. Ama dünya çapında 1 milyarın üstünde insan evladı tüm bilgilerini gömdüğü için anormal rakamlara çıkabilen fakat 1 haberle de 1 günde olmayan değerinin 50 milyarını kaybedebilen bir şirket.

• Kullanan kaldı mı gerçekten? Bence miadını çoktan doldurdu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.