Şimdi Ara

Xiaomi Blackshark oyuncu odaklı akıllı telefonu detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Razer’ın rafa kalkmış oyuncu odaklı telefon konseptini yeniden ve daha etkili bir şekilde hayata döndürmesinin ardından yeni bir trend başlayacak gibi görünüyor. Asus’un ROG marka oyuncu odaklı akıllı telefon planlarının yanında Xiaomi de hazırlıklarını sürdürüyor.

Xiaomi BlackShark özellikleri

Xiaomi oyuncu odaklı akıllı telefonu için bir süre önce önemli bir yatırım yaptığı BlackShark firması üzerinden gidiyor. Xiaomi BlackShark olarak testlerde görünen telefonda 2160 x 1080 piksel çözünürlüğünde bir ekran var. Bu bakımdan 18:9 görüntü oranı ve ince çerçeveli bir ekran tasarımı kuvvetle muhtemel.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Diğer taraftan telefonda Snapdragon 845 yonga setinin kullanıldığını görüyoruz. Yani Xiaomi Mi 7 ve Mi Mix 2S haricinde bir amiral gemisi telefon daha bizi bekliyor. Bu da Xiaomi BlackShark modelinin oldukça büyük önem arz ettiğini gösteriyor.

8GB LPDDR4X RAM ile desteklenen modelde 32GB kapasite görünüyor ancak muhtemelen nihai sürümde 64GB/128GB/256GB şeklinde kapasite seçenekleri yer alacaktır. Diğer taraftan daha akıcı görüntüler sağlayan 120Hz ekran tazeleme hızına yer verileceği ifade ediliyor.

Son olarak modelin uzun oyun sürelerine imza atacak yüksek kapasiteli bir batarya ve üst seviye bir ses yongasına yer vereceği de gelen bilgiler arasında. Kısaca telefon elinden geldiğinde en iyi oyun deneyimini sunmayı amaçlıyor.

Xiaomi BlackShark için şimdilik net bir tarih verilmiyor. Önümüzdeki aylarda Xiaomi Mi Mix 2S ve Mi 7 amiral gemi modelleri piyasaya çıkacağı için Xiaomi BlackShark sonbahar aylarına sarkabilir.

• Şu işi zamanında Sony yapmaya çalışmıştı “Xperia Play”. Teorikte mükemmelken pratikte çuvallamıştı çünkü o zamanın telefon donanımları internete girmeye bile zor dayanıyordu.
    Şimdi ise onun benzerinde bir telefon yapsalar “120hz ekrana bence gerek yok, 60hz herkesi mutlu eder”, saçma sapan RGB, karbon görünüm vs. olaylara gireceklerine adam gibi PS kolu tarzı bir mekanizmayı sürgülü şekilde telefona taksalar, bence bayağı tutulur.
    Artık kimse telefonların yavaşlığından şikayetçi değil. Oyun oynayacak adam”kontrol edemiyorum rahat” diyor, müzik dinleyecek adam “ya baslarda bozuyor biraz” diyor, fotoğraf çekecek adam “ya düşük ışıkta kumlanma yapıyor” diyor. Ona göre bir telefon hazırlasalar en azından 1000$ Iphone X’e göre fiyatının hakkını daha fazla verir...
  • Telefonda oyun ne kadar zevkli olabilir ki? En az 8 inç tablet olmalı oyun için.

• Tek artısı 120 hz olması daha akıcı yağ gibi akan ekranı olacağa benziyor

• Oyun odaklı telefon deyince farklılaşabilecek kulvar sayısı az ama;

- Uzun süreli oyun keyfi için iyi derecede soğutma. (Telefonda ılıklık bile hissetmemek gerek.)
    - Standart bataryalara kıyasla çok daha kaliteli üretimi ve paketlenmesi sağlanmış batarya (Oyunlar hızla boşaltacak bataryayı. En çok zarar veren şey bu oluyor. Kaliteli bir batarya lazım.)
    - Uzun süreli kullanımda sorun çıkarmayacak ekran. (Xiaomi Mi5'in LG Panelli versiyonlarının hepsi Ghost Screen'li)

• Yapıcaksın şu işi 7" ekrana 8gb ram 128-256 hafıza ve 10.000mAh batarya ile, bir de çıtırdan iyi bi soğutma oldu mu tamamdır bu iş. Oyuncu adam ne telefonun şıklığına ne kalınlığına bakar bence kullanış kolaylığı ve amaca hizmet 1.planda olmalı oyuncu telefonlarında.

• Ekranı 120 hz koy, bataryayı biraz fazla koyup kütük gibi telefon yap, kamerayı da masraftan kaçınmak için patates gibi yap; oyuncu telefonu oluveriyor otomatik.

Hadi Razer, Asus kendi yarattığı oyuncu markalarına güvenip RGB ışıklandırmalarla -kaktıracağını- sattıracağını düşünüyor olabilir de sen zaten amiral gemisi üretiyorsun. İlla her şeye burnunu sokacaklar Çinli değiller mi hepsi taklitçi zihniyet

• cngzmls C kullanıcısına yanıt
    harbi leş gibi bide parmakların ekranı kaplıyo neymiş kol takıcakmışım
  • PS Vita gibi olsa mantikli ...
  • Baktılar oyuncu laptopları ekmek peynir, yaparlar tabi.. Her şeyin oyuncusu var.. Bu tüketim olayı çılgın bişey hepimizi yutuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Simdi oyuncu laptoplari ust seviye oyunlari calistiracak, sorunsuz bir oyun deneyimi icin ust seviye donanim iceren, yazilim anlaminda da ozellestirilmis cihazlar. Oynadiginiz oyunlar ise gercekten kaliteli ve ozel indirimler haric minimum 25 dolar gibi bir fiyat odeyip aldiginiz, genellikle oyun ici satin alim gibi zorunluluklari, oyun ici bekleme sureleri ya da reklam gosterme gibi sacmaliklari olmayan oyunlar... simdi mobil oyun denilen seyde ya ciddi paralar dokup altin, elmas vb. seylerden alacaksin ki oyundan zevk alasin, ya da reklamlarla ugrasacaksin... hani bir kere para odeyip oyunu satin almis olsan ve ozgurce oynayabilsen PSP, PS Vita ya da Nintendo 3DS gibi cihazlarla kiyaslama yapilabilir ama su an mobil oyunlar icerisinde bir kere odeme yapip, oyun ici satin alima gerek duymadan ozgurce oynayabilecegin cok az yapim var... bunun disinda bir cok oyun surekli bir internet baglantisina ihtiyac duydugu icin metro ya da kirsal alanlar gibi cekim gucunun dusuk oldugu yerlerde oynanmiyor... bu yuzden sadece mobil oyunlar icin bu tip bir cihaza yuksek meblalar dokmek bence cok sacma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 17 Mart 2018; 22:22:27 >

• Şu işi zamanında Sony yapmaya çalışmıştı “Xperia Play”. Teorikte mükemmelken pratikte çuvallamıştı çünkü o zamanın telefon donanımları internete girmeye bile zor dayanıyordu.
    Şimdi ise onun benzerinde bir telefon yapsalar “120hz ekrana bence gerek yok, 60hz herkesi mutlu eder”, saçma sapan RGB, karbon görünüm vs. olaylara gireceklerine adam gibi PS kolu tarzı bir mekanizmayı sürgülü şekilde telefona taksalar, bence bayağı tutulur.
    Artık kimse telefonların yavaşlığından şikayetçi değil. Oyun oynayacak adam”kontrol edemiyorum rahat” diyor, müzik dinleyecek adam “ya baslarda bozuyor biraz” diyor, fotoğraf çekecek adam “ya düşük ışıkta kumlanma yapıyor” diyor. Ona göre bir telefon hazırlasalar en azından 1000$ Iphone X’e göre fiyatının hakkını daha fazla verir...

• Bence oyun odaklı telefon olur ama şu özelliklerde olmalı:

Telefonun kendi pili yüksek olmalı. Ayrıca ses sistemi de Razer'ın çıkarttığı oyun telefonu gibi amfili, çift hoparlör ve sesi de yüksek olmalı. Ekran tazeleme hızı Razer Phone gibi 120 Hz seçilebilir olmalı. Ya da oyuna girince kendi kendine 120 ye çıkacak şekilde bir seçenek olsa da iyi olur. Telefonun yanında telefonu üzerine takacağımız ve taktığımız zaman telefonun bataryasını da arttıran bir joystick olmalı. Bu sayede oyun esnasında daha uzun oynanabilmeli.

• Android tabanında oyun odaklı olması şahsi görüşüm çokta bir şey ifade etmiyor ios taki oyun ve grafik kalitesi android karşısında malasef çok önde tekrar söylüyorum bu benim şahsi görüşüm

• Kimse P2Win oyun oynamak icin o kadar para harcamaz. Gider Switch alir adam.

• Bomboş bir cihaz. Mobil de oyun oynanmıyor anlayın bunu..

• quote:

Orijinalden alıntı: hadjimurat

Android tabanında oyun odaklı olması şahsi görüşüm çokta bir şey ifade etmiyor ios taki oyun ve grafik kalitesi android karşısında malasef çok önde tekrar söylüyorum bu benim şahsi görüşüm

Kafan güzel herhalde :)
    ios'taki oyunların aynısı android'de de var. Hem de aynı grafik kalitesinde. Hani 5-6 yıl önce olsa anlarım ama şuan oyun aynı.
    Ayrıca iphone'ların ekran çözünürlüğü daha düşük, stereo hoparlör yok vs vs
    Android'de emulatör yardımıyla birçok klasik oyunu oynama imkanı var.
    Yani android oyun anlamında çok daha önde.. iphone'ların hiçbir artısı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Android tabanında oyun odaklı olması şahsi görüşüm çokta bir şey ifade etmiyor ios taki oyun ve grafik kalitesi android karşısında malasef çok önde tekrar söylüyorum bu benim şahsi görüşüm

ios'taki oyunların aynısı android'de de var. Hem de aynı grafik kalitesinde. Hani 5-6 yıl önce olsa anlarım ama şuan oyun aynı.

Bence senin kafan güzel streo hoperör olmasa ne olur kulaklık denen bişey var ios oyunlarının tamamı androidde yok saçmalama bence ekran çözünürlüğü pc demi oynuyosun mübarekte çözünürlük nekadar fark edecek ki iphone x i eline alınca kararın değişir artı ios oyunlarında lag vs androidden çok çok az en fazla oynanan oyunların android ve ios karşılaştırması var izlemeni tavsiye ederim

Emulator konusunda bişey diyemem zevkler kaç kişi oynuyor tartışılır

Bence konuşmadan evvel biraz araştırma yap derim

Note 8 kullanıyorum bu arada daha önce iphone 6 plus kullanıyordum need for speed oynadığım tek oyun ki androidde de mevcut olan bir oyun android iphone grafik farkı bariz görülüyor kör değiliz okadar

Ve ayrıca oraya kişisel görüşüm diye ekleme yaptım dikkat edersen

Herkes kendi platformunda mutlu olsun kardeşimde o işin pek bir anlamı olmayacağını sende kısa zamanda anlarsın zaten kimse süper oyun oynıyım diye telefon almıyor. Aynı durum ios tada olsa aynı söylerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadjimurat -- 18 Mart 2018; 20:9:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Arkadaş doğru demiş. Çoğu mobil oyun iOS'tan Android'e portlanır. iOS'teki optimizasyon da olmaz. Aradaki kalite farkı ise destekli videolarla bariz. Bazı oyunlarda gölge detayları yok, kiminde başka bir şey...

Stereo hoparlör yok demişsin da iPhone 7'den beri var, senin haberin yok demek. Ha Samsung tarafında yoktu S9 ile yeni eklediler.

Emülatör mü? Oyunun kalitesi ancak oyunun native donanımında yaşanır. Yasal olmayan kısmına değinmiyorum. Sega, Capcom, Atari gibi firmalar retro oyunlarını zaten markete güncel şekilde çıkartıyor.

Android oyun anlamında önde değil. Ücretli oyunların çoğu Android'e gecikmeli çıkıyor. iOS'in artısı az cihaza sahip olması, optimizasyon olması ve market gelirlerinden dolayı oyun geliştiricilerinin öncelikli App Store'u tercih etmesi.

Diğer tarafta avantaj olan kısmı anca Razer Phone'un 120 hz ekranı olabilir. iOS tarafında da sadece iPad Pro 2. jenerasyonda 120 hz ekran var.

• Bir çok oyun kol desteklemiyor ve dokunmatik ekran üzerinden oynaması zevk vermek yerine işkenceye dönüşüyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.