- x
İstanbulda En İyi Midye Dolma !!??
44 Cevap10260 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

10527 Mesaj
26 Mart 2007; 22:24:46 

0

Selamlar Dostlar,

Biliyorsunuz Midye Dolma ve Midye ihtiva eden ürünler öyle heryerde yenmiyor. Gerek Dezavantajları yuzunden gerek ise yapılışı yonunden. Şu ana kadar yediğim midye dolmalar çok kötüydü. İçi Kupkuru rezil. Genelde Malzeme basıyorlar ürün fıstık içi falan Bunlar lezzeti kaydırıyor. Sizin varmı bildiğiniz iyi yerler abi kesin oranın midyeyi ye falan denilebilecek yerler. Ben yazları izmire giderim çeşmeye. Orda Çeşme Çarşıda ve Alaçatıda mükemmel midyeler var ufacı elinizi O yapan o boyutta tek lokmalık bi oturuşta midye sevmeyen adam 20 tane yedi şahidim. Yani o lezzet olmasada sağlam temiz ve lezzetli midyecileri sayalım.

Şarküterilerden Alıyorum ben ama kötü çıkıyor. Sizin Bildikleriniz neler ?

Saygılar

3829 Mesaj
26 Mart 2007; 22:28:30 

Ben midye dolmadan zehirlenip 1 hafta yatakta izdirap içinde geçirdim. Hayatımın en kötü günleridir. 2 defa hastaneye kaldırıldım. Sonradan öğrendiğim kaliteli ya da kalitesiz midyenin olmadığı, hepsinde zehirleyecek madde olduğu. Kimseye yemeyi tavsiye etmem.

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
-REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Mart 2007; 22:31:04 

Bende 2 kere dizanteri olmuştum hemde güvenilir yerden almıştım
quote:

Orjinalden alıntı: Resident

Ben midye dolmadan zehirlenip 1 hafta yatakta izdirap içinde geçirdim. Hayatımın en kötü günleridir. 2 defa hastaneye kaldırıldım. Sonradan öğrendiğim kaliteli ya da kalitesiz midyenin olmadığı, hepsinde zehirleyecek madde olduğu. Kimseye yemeyi tavsiye etmem.

305 Mesaj
26 Mart 2007; 22:32:40 

sampiyon kokorec, galatasaray lisesinin karsisindaki, bu isin piridir.

3829 Mesaj
26 Mart 2007; 22:41:46 

quote:

Orjinalden alıntı: aydint23

Bende 2 kere dizanteri olmuştum hemde güvenilir yerden almıştım

Evet midye yiyenlerde en çok görülen rahatsızlık. "Amipli Dizanteri ". Valla çekmeyen bilemez. Her türlü hastalığı içeriyor : kaşıntı,ateş,halsizlik ,günde abartısız 50-60 kere tuvalete çıkma, kaşıntı, istifra, ağrı,acı ... ne ararsan var.

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
-REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....

1456 Mesaj
26 Mart 2007; 22:46:29 

midyenin yapıldığı yerin önemi yoktur.

midye hareketsiz olarak denizde durduğu için tüm ağır metalleri bünyesinde toplar ve çok zehirlidir.yemeyin yiyorsanız bile aşırıya kaçmayın. şakası olmaz...

Uzaklaştırılmış
26 Mart 2007; 22:46:33 

atın ölümü arpadan olsun

10527 Mesaj
26 Mart 2007; 22:50:06 

Çok Abartmam . Sokaktan Katti suretle Yemem. Akmerkez Macto ve Şütte den alıp yiyorum ama dediğim gibi onlarda çok kötü çıkıyor .

Haklısınız çok yememekte yarar var.

Uzaklaştırılmış
26 Mart 2007; 22:50:25 

en kötüsüde tuvalet işi baya kanlı oluyor
quote:

Orjinalden alıntı: Resident

Evet midye yiyenlerde en çok görülen rahatsızlık. "Amipli Dizanteri ". Valla çekmeyen bilemez. Her türlü hastalığı içeriyor : kaşıntı,ateş,halsizlik ,günde abartısız 50-60 kere tuvalete çıkma, kaşıntı, istifra, ağrı,acı ... ne ararsan var.

4036 Mesaj
26 Mart 2007; 23:02:28 

Dostum Beşiktaş'ta stat yolundaki Şampiyon Kokoreç gayet güzeldir..şimdiye kadar temizlik-lezzet bakımından hiçbir sorunla karşılaşmadım

quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Çok Abartmam . Sokaktan Katti suretle Yemem. Akmerkez Macto ve Şütte den alıp yiyorum ama dediğim gibi onlarda çok kötü çıkıyor .

Haklısınız çok yememekte yarar var.

2014 Renault Megane dci edc
powered by taşıtmatik

1179 Mesaj
26 Mart 2007; 23:09:49 

taksim balık pazarı içindeki gold ve şampiyon

125 Mesaj
26 Mart 2007; 23:45:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

0

Selamlar Dostlar,

Biliyorsunuz Midye Dolma ve Midye ihtiva eden ürünler öyle heryerde yenmiyor. Gerek Dezavantajları yuzunden gerek ise yapılışı yonunden. Şu ana kadar yediğim midye dolmalar çok kötüydü. İçi Kupkuru rezil. Genelde Malzeme basıyorlar ürün fıstık içi falan Bunlar lezzeti kaydırıyor. Sizin varmı bildiğiniz iyi yerler abi kesin oranın midyeyi ye falan denilebilecek yerler. Ben yazları izmire giderim çeşmeye. Orda Çeşme Çarşıda ve Alaçatıda mükemmel midyeler var ufacı elinizi O yapan o boyutta tek lokmalık bi oturuşta midye sevmeyen adam 20 tane yedi şahidim. Yani o lezzet olmasada sağlam temiz ve lezzetli midyecileri sayalım.

Şarküterilerden Alıyorum ben ama kötü çıkıyor. Sizin Bildikleriniz neler ?

Saygılar

midye bazı ülkelerde avlanması yasak olan bir canlı. doğal süzgeç filitre görevi gördüğü için şeysel adalarında 50 türü olmasına rağmen avlanması yasak. denizin kirlenmesini önlüyor midyeler. ağır metalleri ve deniz canlılarına zarar veren bazı elementlerin süzülmesinde çok önemli işlevi var.

ülkemizde de en güzel lezzetli midyeler istanbul boğazından marmara denizinden çıkan midyeler. bir zamanlar 70 li 80 li yıllarda özellikle midye toplamaya gelen italyan gemileri varmış. belki de biraz da boğazın sularının bu kadar kirlenmesinde bu aşırı midye avlanmasının rolü de var. deniz suyunda filtre görevi gören bu kabuklunun aşırı avlanması çok zararlı.

midyenin alındığı yer çok önemli. yetiştirildiği yer çok önemli. yurt dışında zararsız olsun diye özel havuzlarda yetiştirilenleri de var . ülkemizde de kaya üzerinden toplananları zararsız. metal yüzeylerde demir borulara yapışmış midyeleri toplamak sağlık açısından çok zararlı. pis suların aktığı yerlerdeki midyeler de sağlığa çok zararlı. metale yapışık olanlarda metal zehirlenmeleri görülüyor. deniz suyundaki civa da midyede kaldığı için bunları süzdüğü için de zararlı.kısacası her türlü pis sularda avlanan midye çok zararlı.

midye dolmalarına gelince. midye dolmasının içi aynı zeytinyağlı yaprak dolması yapar gibi olursa güzel olur yani soğanı fıstığı kuş üzümü yeni baharı vs kıvamında ve tam olarak konulduğunda yani malzemeden çalınmadığında lezeti enfes olur ve yiyenler de tadına doyamaz.

bir midye delisi olarak midyenin her türünü yerim. midye tava, midye dolma , midye salması
vb bayılırım. ben de korkuyorum bu yazılanlardan duyduklarımdan fakat daha hiç zehirlenmedim. biliğimiz balıkçılardan alıyoruz biz. bakırköydeki balık (zeytinlik halk pazarındaki büyük balıkçı da çok iyi cins midye satar) lokantaları da güzel midye tava yaparlar. midye dolması yaparlar.yine de dikkatli olunmasında büyük yarar var

aklıma gelmişken yazıma şunu da ekliyeyim: yukarıda midyelerin yanında gözüken limonlar da vücuttaki ağır metalin atılmasına yardımcı olur. yani acemi kötü midye dolması yapanların can simidi bu habire midyelere sıktıkları limonlar... ayrıca ehli eller tarafından yapılan iyi yerlerden toplanan gerçek istanbul midye dolmasına limon falan da sıkılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:Everlasting:. -- 27 Mart 2007; 0:16:50 >

Bilmediklerin seni incitmez...

Uzaklaştırılmış
26 Mart 2007; 23:54:15 

Ortaköy Golden dan yiyorum arada sırada ama amipli dizanteri duydum burdan bir daha yemem.

Ayrıca idye Tava yemek daha mantıklı o zaman en azından pişiyor

47 Mesaj
27 Mart 2007; 0:00:05 

Dolmasını uzun zamandır yemiyorum ama yediğim dönemlerde Beşiktaş ve Beyoğlu Şampiyon, Ortaköy Golden da yiyordum..

Midye tavayı ise yerinde; yani sirkecide Kral Kokoreç'te yiyorum. Çok şükür bir problem çıkmadı bugüne kadar. Hatta ayıptır söylemesi daha bugün 1 porsyona yakın yedim Kralda..

Bir ülkede küçük insanların gölgeleri büyüyorsa;
o ülkede güneş batıyor demektir..
İzle ve Ülkene Sahip Çık!

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2007; 0:02:08 

gece nin ilerleyen saatlerinde Ortaköyde kimsecikler yoksa büyük ihtimal GOLDEN da biz kokoreç yiyoruzdur

İSTANBUL UN KEYFİ GECE ÇIKAR

3293 Mesaj
27 Mart 2007; 0:02:18 

Bütün DH üyelerine bir tane midye ısmarlasam çok mu masraf etmiş olurum?

2748 Mesaj
27 Mart 2007; 0:02:36 

bende balık pazarında mercanda yerim,genelde midye arzusu bir kac dukkan ileriye tahmmul edilemeden pazarın içersindekı şampiyonda sonlanır ama ne bileyim hep mercanda yemişizdir biz,
bu arada hep tava yedim dolma işi sakat gelmiştir bana

547 Mesaj
27 Mart 2007; 0:05:01 

canım cekti

Güzeli güzel yapan edeptir...
Edep ise güzeli sevmeye sebeptir.

125 Mesaj
27 Mart 2007; 0:07:26 

resimde vatandaş midyeleri mideye indirmek için uğraş veriyor

0

Ekteki dosya (1)

2793 Mesaj
27 Mart 2007; 0:07:38 

İğrenirdim ama kokoreç, midye tava ve midye dolma yedim, abimler sayesinde.
Beşiktaş ve bakırköy şampiyon kokoreçte yedim. Ama madem bu kadar kötü daha yemem, ama kokoreç bol kekikli süper oluyor.

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.

1886 Mesaj
27 Mart 2007; 0:13:36 

istanbulda bilmem ama çanakkalede iskelede saat kulesinin ordaki restorantta çok güsel yapıyolar
canım çekti walla

||MSI Z97-Gaming7|PowerColor R9 290 PCS+|X-fi Titanium|CM 912 HAF Advance|HP 2311x 23"|8GB RAM|Intel 335SSD 180GB|Intel Core i7 4770|HighPower700W|WIFI BCM4322||
||UbuntuGNU/Linux|14.04 Gnome-Shell||

||SonyEricsson Xperia Neo V|32GB|with LiveSound HiFi||||Android|Ice Cream Sandwich 4.0.4|| Powered by Android/Gnu/Linux
DELİORMANLI.............İzleniyorsun Tıkla Öğren

447 Mesaj
27 Mart 2007; 0:24:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Millennium

Bütün DH üyelerine bir tane midye ısmarlasam çok mu masraf etmiş olurum?

sevaba girmiş olursun. dua alırsın, özellikle de benim gibi midye tavayı çok seven birinden

Duvarı Aşamıyorsan Bir Kapı Aç

653 Mesaj
27 Mart 2007; 0:39:36 

Ya tadı güzelde kardeşim siz bunları çıkarttıkları yeri biliyomusunuz?

bizim pederin işi dolaysı ile gitme durumlarım oluyo tuzlada gemi tersanelerinde ne türlü pislik içinden çıkarıyolar bunu ondan daha emiyorum yoksa tadı çok güzel

447 Mesaj
27 Mart 2007; 0:49:55 

quote:

Orjinalden alıntı: DeHsHeT

Ya tadı güzelde kardeşim siz bunları çıkarttıkları yeri biliyomusunuz?

bizim pederin işi dolaysı ile gitme durumlarım oluyo tuzlada gemi tersanelerinde ne türlü pislik içinden çıkarıyolar bunu ondan daha emiyorum yoksa tadı çok güzel

gemi tersanelerinden midye çıkarılır mı ... çok tehlikeli ağır metal zehirlenemsi yapar yenmez ordan çıkanlar . bazı insanalr para uğruna halkı zehirliyor. midye temiz sudan ve kayanın üzerinden toplanır. metal yüzeylerden pis sulardan toplanan midyeleri yemek çok tehlikeli yok mu bir denetleyen bu midye toplayıcılarını satıcılarını?

Duvarı Aşamıyorsan Bir Kapı Aç

10527 Mesaj
27 Mart 2007; 1:06:10 

Ben Midyenin her türlüsünü severim tavası olurda yanında tarator sos ile yarım ekmek yenmezmi oh.

ama dolma konusunda iyi yer yok açıkçası dedikleriniz üzerine Şampiyon Kokoreç / Beşiktaş bi test yapacağım.

Ortaköyde çok takılırdım 2 sene evvel . Gözleme ve Kumpir evi derdim oraya eskiden . Adamlar artık tanıyodu grup olarak gittiğimizde tüm esnaftan birer birşey alırdık hepsi çağırırdı beni .. ah ah ne gunlerdı neyse ..

aslında ne oldugunu bilince daha da kötü geliyor ama yemesi de ayrı zevkli. Denizciler der ya Denizden babam çıksa yerim hesabı ..

Aklınızda bulunsun Ozdamar demişti dersiniz.

Çeşme (izmir) de çarşıda bi adam var sonlara doğru hem lokma yapıyor hem midye satıyor. Zaten karşısındada dükkanlar var kumrucular falan..

Arada Kurmu da izmir de yenir

Neyse o dediğim yerden midye kesin tadın yolunuz düşerse vallahi çok güzel . Beğenmesseniz burdayım .

Ayrıca Ayvalık Tostu dedikleri olayda uydurma gıbı gelıyor bana ne o oyle sosis salam ne bulursa koyuyor adam ..

Ama kumru öyle değil .. adam o yağlı ekmekleri kızartıyor çok güzel oluyor be abi..

off tamam yeter işkence yapıyorum karnım aç ..

2748 Mesaj
27 Mart 2007; 2:52:02 

topiği konıdan uzaklastıracağız ama kumru diyince aklıma geldi,

bir kere soyleyeyım izmirde hiç kumru yemedim,bursa da altıparmak caddesının basında vardı hala var mı bilmiyorum bir kumrucu,kumru derdik bir sey getırırdı,muthiş,yani ekmek arasında ondan daha lezzetli bir sey yediğimi bilmem okadar iddalı laf ettim,
muhtemelen bursalı arkadaslar bana hak verecektır ,yani izmirdekılerın çok methını duydumda ordakınden guzel olacağını sanmam,
paketın içinden acılı biber tursusuda çıkardı,sonra tursu vermeyi kesti bozuluyormuymus neymiş oyle soylemışti patronu,

36 Mesaj
27 Mart 2007; 3:51:39 

hastasiyim. istanbulda en guzel kadikoyde sargin kokorecte yapilir.

14831 Mesaj
27 Mart 2007; 8:45:45 

bahçeli evler migrosta şarküter bölümünden alıyorum

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

125 Mesaj
27 Mart 2007; 11:52:59 

derya kuzusu bunlarrrr

0

Ekteki dosya (1)

2748 Mesaj
27 Mart 2007; 11:58:07 

sunu soyleyeyım asagıdakı gibi hiç yemedim,sallayacağım en sonunda mercanı tam esnaf lokantası ayağı çekıyor haa
quote:

Orjinalden alıntı: .:Everlasting:.

derya kuzusu bunlarrrr

0

47 Mesaj
27 Mart 2007; 12:05:45 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

gece nin ilerleyen saatlerinde Ortaköyde kimsecikler yoksa büyük ihtimal GOLDEN da biz kokoreç yiyoruzdur

İSTANBUL UN KEYFİ GECE ÇIKAR

Bu durumda kesinlikle farkında olmadan sık sık denk gelmişizdir..

Bir ülkede küçük insanların gölgeleri büyüyorsa;
o ülkede güneş batıyor demektir..
İzle ve Ülkene Sahip Çık!

125 Mesaj
27 Mart 2007; 12:55:52 

quote:

Orjinalden alıntı: b_sevki

sunu soyleyeyım asagıdakı gibi hiç yemedim,sallayacağım en sonunda mercanı tam esnaf lokantası ayağı çekıyor haa

lokantada yemene gerek yok ki. midyerleri alıp evde de hazırlayabilirsin bu tabağın aynısını. yanına da taze hazırlanmış mis gibi tarator. misler gibi ev zaten midye kokar. sonra da afiyetle yenir

5647 Mesaj
27 Mart 2007; 13:00:55 

Midye dolma hiç yimedim (yiyemedim) bugune kadar ama midye kızartma yemiştim tadı damağımda kaldı yaw ulan deniz olmayan memlekette yaşıyorum deniz ürünlerini seviyorum hayır o değil bi yerim şişecek ondan korkuyorum

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2007; 13:01:32 

quote:

Orjinalden alıntı: FraGiLe ShoT

Bu durumda kesinlikle farkında olmadan sık sık denk gelmişizdir..

Biz genelde üst kata otururuz

Geçen rabalara bakarım bazende Türkiyedeki bütün güzel hatunları zenginler kapmış sadece gece piyasaya çıkarıyorlar

125 Mesaj
27 Mart 2007; 13:09:44 

Ekteki dosya (1)

10527 Mesaj
28 Mart 2007; 0:47:26 

kumru izmirin dostum ordan daha iyi yapıyo olamazlar ama oda farklı bır tattır emınım.

bugun migrostan aldım rezildi direk gidip geri verdim

unutmayın nereden alırsanız alın size 1 tane tattırmak zorunda.

biz tattırmıyoruz diyen yer yalancıdır.

( Şarküteri eski babamesleği ordan biliyorum.)

olmadı gıcık kaptıysanız alıyorum deyın doldursun gozunun onunde acın yıyın begenmessenız atın onune gıtsın

mudurunu cağırsın bunlar onemlı ve hassasiyet gerektıren konular.

Saygılar

Uzaklaştırılmış
28 Mart 2007; 2:24:39 

avrupa yakasında beşiktaş şampiyon, anadolu yakasında ise kadıköy mercan'dan yiyorum, en iyi oralar yapıyor.eskiden zamanında az yemedim vapur iskelelerin oradaki satıcılardan. allahtan bi şey olmadı ama artık bi daha ordan yemem.
bi de bi ara Dardanel'in konserve midyesi vardı hep alırdım çok lezzetliydi, ama tadı midye dolmadan farklıydı. şimdi hiçbir yerde bulamıyorum kaldırdılar herhalde.

3825 Mesaj
28 Mart 2007; 2:24:51 

quote:

Orjinalden alıntı: .:Everlasting:.

bu da dev bir midye

http://oceanexplorer.no...ia/giantmusselopen.html

0

iğrencc bunu asla yemem.... Ne midyesi ya gözünü seveyim senin hamsi tava

TRABZONSPOR
Guest
28 Mart 2007; 2:27:42 

istanbulda sağlıkli yerlerden toplanan midyeler bulmak lazım
ama manisada yada izmirde olsa midyeci kapatırız icabinda o kadar severim

14831 Mesaj
28 Mart 2007; 8:20:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Midye dolma hiç yimedim (yiyemedim) bugune kadar ama midye kızartma yemiştim tadı damağımda kaldı yaw ulan deniz olmayan memlekette yaşıyorum deniz ürünlerini seviyorum hayır o değil bi yerim şişecek ondan korkuyorum

MM Yada MMM Migros varsa tüm deniz ürünlerini bulabilirsin..

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

2511 Mesaj
28 Mart 2007; 9:06:31 

quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

İğrenirdim ama kokoreç, midye tava ve midye dolma yedim, abimler sayesinde.
Beşiktaş ve bakırköy şampiyon kokoreçte yedim. Ama madem bu kadar kötü daha yemem, ama kokoreç bol kekikli süper oluyor.

Kokoreç , dolapdere 'de apik var bilgi üniversitesinin ilerisinde orasi cok iyi yapiyor , dolapdere varo$ yer deyip gecmeyelim super yapiyor apik ayrica iskembeyi de..

Uzaklaştırılmış
28 Mart 2007; 18:29:24 

Apik'in işkembesi zaten çok meşhurdur.

12463 Mesaj
28 Mart 2007; 18:32:59 

Kumkapı'da sorcaksınız oranın meşhur mideyecisini, tanesi 1,5TL ama emin olun her kuruşuna değer ve şu "mardin "işi midye dolmalarla uzaktan yakından alakası yok... Hayatınızda yemediğiniz bi tad emin olun

2013 Mesaj
28 Mart 2007; 19:01:27 

en güzellerini rumeli kavağında bulabilirsiniz çok muhteşem yapıyorlar

159 Mesaj
8 Nisan 2007; 9:59:09 

pazar günü boğaz cıvıl cıvılken deniz kokusunu alarak midye yemek şahane bir şey

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İstanbulda En İyi Midye Dolma !!??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.625