Şimdi Ara

Galaxy S9 Plus parçalarına ayrıldı: Onarılabilirlik puanı belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galaxy S9 Plus parçalarına ayrıldı: Onarılabilirlik puanı belli oldu

Galaxy S9 Plus ön siparişlerinin dağıtımına başlanmasıyla birlikte cihazın karanlıkta kalan noktaları da aydınlatılmaya başlandı. iFixit mühendisleri, telefonu parçalarına ayırdı ve Galaxy S9 Plus'ın en önemli özelliklerinden birisi olan yeni  değişken kamera diyafram yapısı için kullanılan teknolojiyi de gün yüzüne çıkardı. Onarılabilirlik puanı vermeyi de ihmal etmeyen iFixit ekibi, Galaxy S9 Plus'ın tamir edilebilirlik puanını 10 üzerinden 4 olarak belirledi. 

Samsung, değişken diyafram açıklığına sahip kamera kullanırken tipik beş kanatlı fotoğraf makinelerinden farklı olarak çember şeklinde iki adet kanat kullanıyor. Samsung'un kullanmış olduğu teknoloji fotoğraf makinelerine kıyasla kameranın işlevselliğini kısıtlasa da kameranın nispeten küçük ve çıkıntısız olmasına yardımcı oluyor. 

Ön tarafta yer alan kamera ve iris tarayıcı sistemi ise hemen hemen Galaxy S8 Plus ile aynı. Samsung, her ne kadar 3 boyutlu AR Emojilere yer verse de bunun için iPhone X'da olduğu gibi harici bir donanım bileşeni kullanmamış. Bu da Samsung'un tamamen yazılım tabanlı olan "AR Emoji" özeliğini bir yazılım güncellemesi aracılığıyla diğer amiral gemisi modellerine sunabileceği anlamına geliyor. iFixit mühendislerinin telefonu parçalarına ayırırken toplamda adet 4 görüntü algılayıcı sensörünü yerinden çıkardıklarının altını çiziyor. 

Çoğu parçası birbirinden bağımsız ve modüler yapısıyla kolay bir şekilde yerinden çıkartılsa da iFixit mühendisleri, ekran ve pili yerinden sökerken bir hayli zorlanıyor. Bu da Galaxy S9 Plus'ın onarılabilirlik puanının düşmesine sebep oluyor. 

Kavisli ekranıyla narin bir telefon olan Galaxy S9 Plus'ın ekran değişimi oldukça zor zira ekran değişimi yapabilmek için telefonun tüm aksamlarını sökmeniz gerekiyor. Galaxy S9 Plus'ın bileşenlerinin söküldüğü anları aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz. 

• Allah aşkına o kadar para veriyorsun. Kim sökebiliyor bunu bu kadar var mı o yürek de bu puanlama çıktı şimdi :D

• Şu çift kamera olayını küçük modele koysalardı benim için gerçekten en alınabilir telefonlardan biri olurdu.
    Şu portre modunu sevenler neden büyük telefona muhtaç bırakılıyor anlamıyorum...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de söktüm kamerayı ters bağladım şuan 8k video çekebiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Allah aşkına o kadar para veriyorsun. Kim sökebiliyor bunu bu kadar var mı o yürek de bu puanlama çıktı şimdi :D

Garanti dışı onarım yani telefoncular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JoeyBane kullanıcısına yanıt
    Onlar zaten telefonculuktan çıktı artık vakumundan Apple tornavidasına kadar var onlarda zaten. Pek de bunlara bakıp kara kara düşündüğünü sanmıyorum

• Samsung yine adam gibi kullanıcı yanlısı bir telefon üretememiş. Batarya değiştirmek için bile telefonu parçalamamız gerekmesi anlamsız... S5 alınacak son telefonları idi. Hala yenisini çıkarmadılar. Can çekişiyor artık aletin ramleri. 😁

• düşük not vermek için zorlamışlar kendilerini.güncel telefonların hiçbirinin tamiri kolay değilki vakumlu pimapen camı gibiler zaten.5-6 seneye o yapışkanlar eldeki terden sıcaklıktan kendini brakırsa ozaman seyredin cümbüşü.

• Düşük puan alması iyi. Çünkü ne kadar zor sökülürse, suya dayanıklılık o kadar iyi oluyor. Yüksek puan almasındansa telefonun su geçirmezliğinin IPXX sertifikasındaki şartları sağlamasını tercih ederim...

• Herkesin beklentisi farklıdır tabii ama benim elektronik bir cihazdan beklentim minimum 4 yıl kullanım ömrüdür (telefon tablet bilgisayar tv vb.). Bugüne kadar da bundan az giden cihazım olmadı, ayrıca yazılım olarak çok eskimediyse tamir edilebilir olması ilk beklentimdir, ucuza parçasını alıp tamir ettikten sonra başka işlerde kullanabilmek amacıyla.

• darkhair kullanıcısına yanıt
    Portre modu tek kameralı S9'da da var, hem de hem önde, hem arkada var, incelemelerden görebilirsiniz, oldukça da başarılı çalışıyor

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Yanlış bir yaklaşım bence. Kamera sorun çıkarabilir, mikrofon bozulabilir en basiti batarya değişimi gerekebilir. Garanti bitince kaldırıp atalım mı yani. Kaldı ki yetkili servis bile kasayı açınca kusurlu topluyor.

• Yekpare kasaları oldum olası sevmedim. Sorun çıktı mı ? Kasayı sökmek zor ve toplamak daha bir zor. Teknik servislere yönlendirmek için ellerinden geleni fazlasıyla yapıyorlar.

• Bu konuda en kötüsü LG'dir sanırım çünki sorun anakartta ve yedek parçası yok olmayan parçayıda haliyle değiştiremiyorsun kronik bozuk olmasına rağmen servislerinde bir indirim yada güzellik yapmıyor firma müşteri memnuniyeti 0, yahu senin ürettiğin tel arızalı bari o modeller için yedek parça fiyatını ucuz tut 600TL istiyor servis anakarta yahu 300 iste, bari seni tercih edenler nispeten olsa diğer ürünlerine sıcak baksın ama yok 2 telefon elimizde kaldı g3

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    arızalandığında tamircinin işi çok zor aç kapa 40 50 tl ise bunda 80 90 tl isterler :D :D

• Garip bi puanlama olmuş. Telefon panelden sökülen telefonlardan değil, arka kapaktan sökülebilen bir cihaz ve parçalar kasanın altında değil üzerinde nesi zormuş?

• Bu konuda en başarılı modeller iphonelar bence, tamir etmesi o kadar kolay ki hiç bilmeyen bir insan bile videolara bakıp kolayca parça değişimi yapabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Yanlış bir yaklaşım bence. Kamera sorun çıkarabilir, mikrofon bozulabilir en basiti batarya değişimi gerekebilir. Garanti bitince kaldırıp atalım mı yani. Kaldı ki yetkili servis bile kasayı açınca kusurlu topluyor.

O da onun bit yeniği işte. Garantisi varken nasıl Samsung servisleri yapabiliyorsa, garantisi bitince de mahalle telefoncusu yerine tamirini yapabilen Samsung servisine götür diye yapılıyor. Yine para kazanıyor...

• note 5 arka kapak açarak onarıcaz diye 1061 tl para istediler. Şarj girişim arızalıydı sadece

• S9/S9+ yerine;

Canon/Nikon dslr yanında 18-135mm/18-105mm lens kit
    +
    Bi ipad mini
    +
    Bataryası çıkabilen giriş/orta segment telefon (Moto G5-Samsung J7 core)

oh mis tepe tepe kullan :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.