Şimdi Ara

Lamborghini Urus'a gelen talep beklentilerin çok üzerinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz yılın satış rakamları İtalyan spor otomobil markası Lamborghini tarafında yüzleri güldürdü. 2017 yılında 3,815 adet satış rakamına ulaşan üretici, bu rakamlar dolayısıyla satışlarını bir önceki yıla oranla %10 arttırmayı başardı.

Satış rakamlarına bakıldığında mükemmel bir yıl geçirdiği anlaşılan Lamborghini, diğer pek çok üretici gibi son yılların popüler SUV segmentinde de büyümeyi hedefliyor. Bu hedefini gerçekleştirmek için geçtiğimiz aylarda Urus SUV modeliyle pazara giriş yapan marka, görünen o ki bu pazarda şimdiden büyük ilgi topladı. 

CNBC’ye konuşan Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, Urus’a olan talebin beklentilerini aştığını söyledi. Domenicali, SUV modelinin 200 bin dolarlık başlangıç fiyatına sahip olmasına rağmen, müşterilerin genellikle opsiyonlarla birlikte Urus için 240 bin dolar ödemeye hazır olduklarını belirtti.

"Bu kadarını biz bile beklemiyorduk" 

İlk başlarda Urus hakkında müşterilerden pozitif geri dönüşler almayı beklediklerini belirten Domenicali, bu seviyede olumlu dönüşleri kendilerinin bile beklemediğini, müşterilerin tepkilerinin olağanüstü olduğunun altını çizdi.

Lamborghini Urus’a gelen yoğun talepten büyük memnuniyet duyan Domenicali, bu sayede satışların da geçen yıla oranla artacağını düşünüyor. 2018 yılını 5,000 adet aracı üretim bandından indirerek sonlandırmayı planladıklarını belirten CEO, geçen yıla göre 1,185 adetlik artışın en az 1,000 tanesinin Urus modeli olacağına inandığını dile getirdi.

%70'i yeni müşteri 

Urus’a sahip olmak isteyenlerin yüzde 70’inin Lamborghini dünyasına ilk kez adım atan müşteriler olması dikkat çekiyor. Bu da Urus’un markaya olan ilgiyi arttırdığı anlamına geliyor. Ayrıca Urus’a gelen yoğun talep içerisinde kadın müşteri sayısının da beklenenin çok üzerinde olduğu söyleniyor.

• 200 bin dolar.

Az önce bir forumdaki konuda görmüştüm. Peugeot 3008 1.6 dizel otomatik 190 bin tl'ydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SayınOzi kullanıcısına yanıt
    Anlatamazsın hocam, şimdi biri gelir doları tl ye çevirir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Anlatamazsın hocam, şimdi biri gelir doları tl ye çevirir.

51bin dolar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tl=$ olsa Ülkemizin milli arabası olurdu

en basiti etrafta ki 3-5 ler a b c e ler crv xtrail qq 3008 vs yerine URUS olurdu

• Keko müteahitlerin yeni arabası h.olsn

• bu model lamborghini markasının satışlarını 5 e falan katlayacak. lamborghini müşterisi zaten çoğunlukla gösteriş meraklısı.
    bu araç ile konforla gösterişi birleştirmiş oldular.

• SayınOzi kullanıcısına yanıt
    O da birşey mi
    1.4 DSG Tiguan 202binTL

• Tükenmeden kapalım bi tane

• Tipi kaymis :D talep edenlerin aklina tursu suyu ;D

• aracın opsiyonları 40 bin dolarmış. 40 çarpı 3.8 eder 152 bin lira.

• Ferrarinin bile agzi sulandi

• Mercedes ile BMW görsünler SUV nasıl yapılır.

• Türkiye’de 200 bin dolara satışa sunulsa bizimkiler fabrikayı bloke ederler. Burada anca Mercedes GLE alınıyor .

• 200 bin dolar birşey değilki.132 Bin sterlin yapar.Sanayi sektöründe iyi bir makina,yatırım.400-500-700 Bin sterlin.Yurt dışında olsam şuan yaptığım işi yapsam.Her sene bir Urus alabilirdim.

• iyi ki burada uçuk, koonfeksiyondan vs. parayı vuran şirokkocu küçük girişimci tayfa bile huracanla makas videosu atardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 11 Mart 2018; 22:42:19 >
  • Ben modelin çizgilerini ve tasarımını beğenmedim açıkçası. Hele hele bu fiyatları vermek tek kelimeyle çılgınlık. Valla o kadar yüklü fiyatı verdikten sonra çok daha cazip ve çekici bir araç almayı tercih ederim. Bu tasarım bu fiyat kesinlikle etmez bence..

• Ben de pek beğenmedim tipini ama Lamborghini olması yetebiliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: captaingurkan

Ben de pek beğenmedim tipini ama Lamborghini olması yetebiliyor :)

Lamborghini çok sevdiğim bir otomobildir her ne kadar almak hayal olsa da :)
    Ama bu araç ve bu tasarım "olmamış" maalesef..

• Valla açıkçası ben de çok beğendim. Şahane görünüyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.