Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 8, S7/S7 Edge ve A serisi (2017) için Oreo güncelleme tarihi netleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung, geçtiğimiz haftalarda Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için Android 8.0 Oreo güncellemesini yayınladı ve bunun üzerine gözler Galaxy Note 8 akıllı telefonuna çevrildi. Samsung Türkiye; "Güncel Miyiz?" isimli web sitesinden Galaxy Note 8, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy A7 (2017), Galaxy A5 (2017), Galaxy A3 (2017) ve Galaxy Tab S3 cihazları için Android Oreo güncellemesinin planlanan çıkış tarihlerini paylaştı. 

• Galaxy Note 8 ~ 30 Mart 2018
    • Galaxy S7 Edge ~ 13 Nisan 2018
    • Galaxy S7 ~ 13 Nisan 2018
    • Galaxy A7 (2017) ~ 25 Mayıs 2018
    • Galaxy A5 (2017) ~ 25 Mayıs 2018
    • Galaxy A3 (2017) ~ 25 Mayıs 2018
    • Galaxy Tab S3 (9.7, LTE) ~ 25 Mayıs 2018

2017 yılının Eylül ayında IFA Fuarı'nda lanse edilen Galaxy Note 8 akıllı telefonun Android 8.0 Oreo güncellemesi alacağı zaten biliniyordu lakin diğer modellerin güncelleme alıp almayacağı tarafı muallaktaydı. Yaklaşık üç hafta sonra Galaxy Note 8 için yayınlanacak Android Oreo güncelleme takvimini, 2016 yılında tanıtılan Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy A7 (2017), Galaxy A5 (2017), Galaxy A3 (2017) akıllı telefon modelleri takip ediyor. Samsung, Android 8.0 Oreo güncellemesiyle birlikte Samsung Experience 9.0 arayüzünü de kullanıcıların deneyimine sunacak. 

Şu an yukarıda bahsi geçen cihazlar için test aşamasında olan güncellemelerin, aksaklıklar nedeniyle takvime riayet edemeyip gecikmelere sebebiyet verebileceğini de belirtelim.   

• Bari 8.1 i verselerdi ... Android 9 testleri son kullanicilara yayinlanali 2 gun olacak.

• Tabi Note5'i listeye dahil etmeyin, ne de olsa 90larda çıkmış bir telefon...

• Samsung S6 kullandığım son Android cihaz olacak. 😠😠

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mayıs ne ulan müebbet verseydiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lg02561 -- 8 Mart 2018; 20:52:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Note Fan edition Note 8 ve S8 den sonra ilk alacak cihazlardan olduğu açıklanmıştı. Şu anki durum nedir?

• 50 - 100 kisi note 5 - s6 serisi ile samsung abd binasina gideceksin telefonlari camlarina bi firlatacaksin bak bakalim 15 gun sonra nasil oreo yu verecegiz diye aciklama yapiyorlar.

• Bu ne hız

• Bunun birde gecikmeleri olacak benden demesi.

• İşte bu yüzden Android'i çok sevmiyorum. Yeni cihazları çıktığı zaman eski cihazlar direk " üvey evlat "
    Saf Android'ler de çok aşırı boşlar. Bir denge tutturamadılar arkadaş pazarda. " Bir ara HTC yaklaşmıştı dengeye. O da kendini şaşırdı aşırıya kaçtı. Şu anda gene bi SONY görünüyor dengeye en yakın ( ki bence sony de çok sade ) "

• darkhair kullanıcısına yanıt
    Saf Android en iyisi. Üzerine arayüz ekleyip yazılım çöplüğüne çeviriyorlar güzelim telefonları. Sonuçta WhatsApp'a Instagram'a giriyorsun. Ekstra arayüz koyup telefonları şişirmenin manası yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Yıl 2020 göz zevki diye birşey var.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Çöplük göz zevki değil ki. Tam tersine sadelik gözü yormayan bir yapı her zaman daha iyidir.

Sana göre hocam

Ama şöyle birşey var. Özellikle ses gibi özelliklerde saf android yetersiz kalıyor. Adamların arayüzü desteklemiyor bi kere...

• A8 2018 aldı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Saf Android en iyisi. Üzerine arayüz ekleyip yazılım çöplüğüne çeviriyorlar güzelim telefonları. Sonuçta WhatsApp'a Instagram'a giriyorsun. Ekstra arayüz koyup telefonları şişirmenin manası yok.

Bence en kötüsü, çok eksiği var. Tabi sen iphone kullandığından saf Android gözüne hoş geliyordur ios gibi boş işletim sistemi olduğu için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 8 Mart 2018; 23:44:0 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Güncellik her şeyden önemlidir. Hiçbir artısı yok. Gören de telefonla uzaya çıkıyorsunuz sanacak bu kadar boş konuşmayın.

• darkhair kullanıcısına yanıt
    Arayüzle alalası olduğunu düşünmüyorum. Kullandıkları ses çipiyle alakalı. V30'daki gibi bir ses çipi kullansalar gayet de o kaliteyi alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Güncellik her şeyden önemlidir. Hiçbir artısı yok. Gören de telefonla uzaya çıkıyorsunuz sanacak bu kadar boş konuşmayın.

Valla Samsung'un özelleştirilmiş romu zaten saf Android'in zaten 2-3 yıl önünde. Üstüne her ay da güvenlik güncellemesini de veriyor. Saf Android'in tek artısı custom romlarda daha esnek olması onun dışında fazlası yok eksiği var.

Ben nexus 4 kullandığım zaman 1 sene root atmadan kullaanabildim ondan sonrası hep root ve cutom rom ikilisi hatta custom kernel'de kuruyordum. S7 aldığımdan beridir hiç özelleştirmeye ihtiyacım kalmadı herşey tam istediğim gibi hatta Xiaomi'nin MIUI 9 romu Samsung'dan da daha çok işlevsel.

Bir örnek vereyim, Saf Android'in bir yedekleme yada rom kurma yazılımı yok. Samsung'da hem verileri yedekleme ve hemde rom kurmayı kolaylaştıran hatta çöken telefonu kurtarma özelliğine sahip Smart Switch adında bilgisayar programı var. Bu bile başlı başına almaya değer eskiden saf android'e root atıp titanium backup veya TWRP recovery kurup rom yedeklemesi program yedeklemesi yapabiliyordum. Root atmazsam her şeyi elle yapıyordum. Samsung'a geçtim önce kies sonra smart switch ile bu dediğim işleri zahmetsizce root'la uğraşmadan halledebiliyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.