Su arıtma cihazı
390 Cevap64869 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12 Mesaj
8 Ağustos 2012; 11:30:31 

Arkadaşlar merhaba önceki paylaşımlarımda da oldugu gibi patentli Alman teknolojisi BWT Woda-Pure filtreleme sistemlerini deniyebilirsiniz. Sadece 1,5 litrelik pet şişe büyüklüğündedir ve su içerisindeki yararlı mineralleri koruyarak sizin sağlıklı ve mineralli su tüketimine olarak sağlar.

www.fullsu.com
http://www.fullsu.com/UrunDetay.asp?ID=14

Saygılarımla ,
Tolga Kasap
Çevre Yük. Müh.

337 Mesaj
9 Ağustos 2012; 12:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: bsrkdr

arkadaşlar akrabamız anway dan su arıtıcısı aldı 1500 tl okadar övmüşlerki insanlar inanmış almış suyuntadı çeşme suyundan farksız berbat biz evimize bmc nin tezgah üstü arıtmasını aldık ve eve gelenler suyun ölçümünü yaptı bizim sitemiz kuyu suyu kullanıyor en kireçlisi bizim suyumuz çıktı 600 küsürlerde arıtılan suyun değeri 25e düştü ve anwayın arıttığı suyu ölçtürdük hiç bir değişiklik yok normal şebeke suyundan anway yetkililerine haber verdik diyorlarki mineralleri böyle saklıyor suda geri almadılar yazık aldığıyla kaldı insanlar anway a sakın güvenmeyin bmc markasından çok memnunuz biz gerçekten çok güzel suyun tadı.

suyun nesini ölçüldü acaba merak ediyorum. tüm değerlerini ölçüldümü?.. yoksa 35 liralık bir cihazla suyun sertlik derecesinini mi ölçüldü. ters osmos cihazların zararlarını bu forum ve diğer forumda konuşuldu tartışıldı. saf akü suyunu kimyesallarla tatlandırılıp içince çok güzel oluyor çünkü bende kullandım zamanında. siz burda nederseniz deyin amway ın ürün dünyanım kabul ettiği NSF nin tüm onaylarını almış ve hatta Altın mühür almış bir ürün. varsa kullandığınız ürünün sertifikaları onayları buyrun yayınlayın. insanlar görsün. ayrıca koşulsuz iade garantisi var.

çamur at izi kalsın..

0

local://upfiles/689440/24FBEF63F1C04000BECB56A1EE5D8211.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LAZOYI -- 9 Ağustos 2012; 12:33:05 >

1647 Mesaj
9 Ağustos 2012; 13:08:40 

arkadaslar herkes begendigi takdir ettigi onerdigi urunu yazıp paylassın ama birinin sırtına basıp cıkacak sekilde olmasın ben Türksu ürününü aldım kullandım begendim tavsiye ettim forumda yakalasık 40-50 kisi aldı hepsi kullanıyor ama hicbir zaman A markası soyle yada B markası boyle demedim gerek yok etik degil.. herkese iyi forumlar umarım herkes gonlune gore bi cihaz alır benim gibi kafasını rahatlatır

“Bir alim, bir konuda görüş bildirdiğinde bu yorumu doğru ise 10 sevap, yanılır ise 1 sevap alır."

“ İLMİN YARISI, SORU SORMAKTIR.”
su arıtma inceleme sonucları

28 Mesaj
9 Ağustos 2012; 15:07:09 

Arkadaşlar başkasının malını kötülemekle elinize bir şey geçmez, kendi itibarınızı sıfırlarsınız.

Reverse osmosis sistemi tüm dünyanın kabul ettiği ve başta Amerika olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan bir arıtma sistemidir.

Su Arıtma cihazlarının her türlüsü iyidir, yeter ki, filtre kartuşlarını zamanında değiştirin.

su arıtma cihazları fiyatları

12 Mesaj
13 Ağustos 2012; 10:11:54 

Özellikle günümüzde filtreleme sistemlerinin önemi çok artmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda sistemlerimizi ve patentli Alman teknolojisi Woda-Pure filtremizi Showroom'umuzda görebilir ve suyumuzun çıkış kalitesini sizlerle paylaşabilmekteyiz.

Tolga Kasap
Çevre Yüh. Müh.

http://www.fullsu.com/U...676_woda_pure_small.pdf

0

Ekteki dosya (1)

1647 Mesaj
25 Ağustos 2012; 1:24:31 

üst bilgi:cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
forumda suan itibariyle toplamda 23 kişi oldu Turksu arıtma cihazını alıp kullanan arkadaslar.
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle.. Evime su arıtma cihazı almak icin uzun sure yaptıgım arastırmalar sonucu edindigim bilgiler ışıgında sizlere rehberlik etmesi amacıyla böyle bir yazı yazmayı dusundum umarım size bi nebze olsun ışık tutar. forumda birkac su arıtmaile ilgili baslıklara yaptıgım yorumlar sonucu cok sayıda ozel mesaj alıyodum ve vardıgım kanı cogu kisi su arıtma cihazına ihtiyacı var ama kimse objektif ve tecrubeyle sabit olan bir bilgiye ulasamıyor yada ulasmakta zorluk cekiyor.
herkesin bir baslık altında toplanması ve tam da ihtiyacına gore bir arıtma cihazı seçebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. su arıtma cihazı alırken Ürününüzü resimlere bakarak (daha somut bilgi edinmeniz amacıyla nerdeyse her ürünün ve arıtma filtrenin resmini konuya ekledim) ve aşağıdaki 4 ana başlığa dikkat ederek belirleyebilirsiniz.

1.pompalı arıtmamı yoksa pompasız arıtma olacağına

2.Urunun kaç aşamalı olacağına

3.tezgah altıtezgah ustuolacağına

4.Acık kasamı kapalı kasa mı olacağına

1 pompalı (motorlu) su arıtma cihazı:
5 aşamalı pompalı arıtma cihazı: >> Sebeke basıncınız yetersiz ve muslugunuzdan akan su tazikli degilse (3 bar ve altı olan Marmara bölgesi dışındaki illerin yüzde 80 i)

Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız

Arıtmanızı 5 aşamalı olarak alabilirsiniz
6 aşamalı (mineral filtreli) arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

Tüm ürünler 2012 model olup piyasadaki ürünlerden öne cıkan extra özellikleri*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!
*2012 model yeni tasarım membran filtredeki akıllı tanıma özelliği sayesinde atık su sarfiyatı minimuma indirgenmiş olup başka arıtma cihazlarında olan yuzde 55-60 lik atık su oranı yeni donanımı sayesinde yuzde 5-12 civarındadır. Bu yeni ve extra özellik sayesinde sadece sudaki zararlı maddeleri (kireç,ağır metal,tortu,koku) alıp vucudunuz icin yararlı olan minerallerin geçişine izin verir hem de fazladan su sarfiyatını önlediği için uzun vadede ekonomik olarak katkıda bulunur.

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompalı arıtma cihazı:
Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

2- Pompasız (motorsuz) su arıtma cihazı: (en az 3 bar ve ustu örnek :İstanbul içi)

Şebeke basıncı dusukse ve suyunuz tazikli gelmiyorsa evde çoçuk yaslı veya hamile kimse yoksa
5 aşamalı pompasız arıtma:
Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız 5 aşamalı pompasız olarak alıp kullanabilirsiniz.

6 aşamalı (mineral filtreli) pompasız arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için S

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!
*2012 model yeni tasarım membran filtredeki akıllı tanıma özelliği sayesinde atık su sarfiyatı minimuma indirgenmiş olup başka arıtma cihazlarında olan yuzde 55-60 lik atık su oranı yeni donanımı sayesinde yuzde 5-12 civarındadır. Bu yeni ve extra özellik sayesinde sadece sudaki zararlı maddeleri (kireç,ağır metal,tortu,koku) alıp vucudunuz icin yararlı olan minerallerin geçişine izin verir hem de fazladan su sarfiyatını önlediği için uzun vadede ekonomik olarak katkıda bulunur.
7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompasız su arıtma cihazı : 7 aşamalı su arıtma cihazı
Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

Kapalı kasa su arıtma sistemi:İçeceğiniz suyun kalitesi acık kasanın 5 aşamalı sistemiyle aynı kalitede olmakla beraber kapalı kasa su arıtma sisteminin acık kasa su arıtma cihazına nazaran one cıkan genel ozellikleri sunlardır;

1.Dış görüntüsünün açık kasa su arıtma cihazına nazaran daha şık ve daha derli topludur.

2.Deposu icinde oldugu icin tezgah altında daha az yer kaplar.

Direk akışlı su arıtma cihazı:
5 aşamalı su arıtma sistemine sahip olup depo ihtiyacı yoktur. Gunluk su arıtma kapasitesi 1 ton’dur.Deposuz oldugu icin tezgahın altına yada ustune monte edebilirsiniz. Kapalı kasa sitemine sahip oldugu icin oldukça şık bir goruntuye sahiptir.2011 model direk akışlı su arıtma cihazları yeni nesil ve en son teknolojik tasarıma sahip olup ekonomik sorunu olmayanların büyük rağbet gösterdiği çok şık ve kullanıslı bir cihaz olma özellligine sahiptir.(şahsen biraz daha param olsa bunu alırdım)

Tezgah ustu arıtma cihazı: tezgah altında yer sıkıntısı olanlar hem kolay tasınabilir hem deposuz hemde kendinden musluklu olan bu sistemi tercih edebilirler.Ürün 5 aşamalı olup şeffaf bir gorunume sahiptir
tavsiye edebilecegim sistem kombinasyonları: şebeke basıncınız dusuk yada çok iyi değilse: tezgah altımda yerim olduğu için açık kasa 6 hatta sizi sarsmayacaksa 7 aşamalı pompalı su arıtma cihazı sistemini kullanın (ben 6 aşamalı aldım ama 7. aşamayıda ekletmeye karar verdim)
şebeke basıncınız çok iyi ise tezgah altı 6 yada 7 aşamalı pompasız su arıtma cihazı alıp kullanabilirsiniz.
Filtreler ve Değişim süreleri:
Alttaki 3 filtre: ön filtrasyondur çamuru tortuyu,kokuyu v.b kabaları tutar
3 ü birden periyodik olarak 6 ay da değiştirilir.ortalama fiyatları 3 ü set halinde 50 tl dir. nerdeys her arıtma cihazının filtreleri birbirine uyar fakat kalite farkı da yok değil.
4. aşama membran:en önemli aşamadır! suyun arıtıldığı ve ayrıstığı aşamadır. 2-4 yıl arası değişir ortalama fiyatı (en kaliteli membran markası DOW firmasına ait filmtec markadır) 70-80 tl arasıdır. daha ucuz membranlar da mevcuttur fakat su kalitesini ciddi seviyede düşürür.
5. aşama post karbon( tatlandırıcı filtre):suya tat veren kısımdır. 1-2 yıl da bir değişir. ortalama fiyatı 25 tl civarıdır.
6. ve 7. aşamalar mineral ve alkalin filtre: suya ilaveten mineral ve alkali katar suyun mineral seviyesini yukselterek hem suyu daha kaliteli yapar hemde tadı biraz daha guzellestirir. kullanım omru 1-2 yıldır ortalama fiyatları 50 tl dir.
Ekonomik durumunuz iyi fakat mutfakta yeriniz o kadar musait degilse kapalı kasa yada direk akışlı olan yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Onlar daha az yer kaplar .tabi arstırdıgım kadarıyla fiyat olarak da biraz daha pahalı.
Kendim uzun sure arastırdım yerinde baktım tecrube ettim suyu analiz ettirdim
sonuçlar: 5 aşamalı olunca su biraz acı oluyor
6 aşama ve ustu olunca suyunmineral seviyesi daha da artıyor dolaylı olarak da suyun tadı daha tatlıoluyor.
Hafiflik: normal musluk suyundan ve damacana suyundan bile kat kat hafif daha çok su tükettiğimi fark ettim.
Koku ve tat: normal çeşme suyunu koklarsanız çamaşır suyu gibi kokan klorun kokusunu hissedebilirsiniz ama arıtmadan çıkan suda en ufak bi koku hissi algılayamadım. Rengi berrak ve tadı güzel.
Not: Ben arıtma cihazı satmıyorum sadece deneyimlerimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.
5-6 ay önce arıtma cihazının rahatlığı ve tadıyl tanıştım şuan kullanıyorum (2. Resim şu an kullandığım cihaza aittir lakin reklam olmasın diye markasını gizledim) çok memnunum öyleki bi ev ziyaretine yada iş yerine gittiğimde mümkün mertebe başka su tüketmek istemiyorum çünkü damağımda ağır bir su hissiyatı bırakıyor tadı da ağır geliyor artık arıtma suyu olmayan suların tad. Umarım sizlerd benim gibi doğru tercihi verip rahatınıza kavuşursunuz.
Eklemek istediğiniz hususları özelden yazabilirsiniz extra bir katkınız olursa konuya eklerim beraber iştişare yapabiliriz. Kalın sağlıcakla….
şu resimde urunun kurulumundan sonraki halini gorebilirsiniz. az cok bi fikir edinirsiniz.
EDİT: arkadaslar ozelden urunu nerden kaca aldıgımla ilgili cok sayıda mesaj geliyor şu adrese girerek 5 - 6 ve 7 aşamalı urunlerden ihtiyacınıza ve butcenize gore olanı rahatlıkla alabilirsiniz alırken forumdonanımdaki arkadaslara verdiginizden istiyorum deyin forumun ismini verenlere 2012 modelleri 5 aşamalı 400 6 aşamalı 450 7 aşamalıları 500 den kampanyalı fiyattan alabilirsiniz. extra sorusu olan yada danısmak isteyenler ozelden sorabilir. kalın saglıcakla...
SERVİS & MONTAJ:
*ürünün kalitesini garanti ediyoruz! Kurulumdan sonra servis elemanına Test cihazıyla Arıtmadan çıkan suyu Musluk suyu veya Damacana suyu ile Karşılaştırabilirsiniz.
*Türkiyenin 81 ilinde servisimiz mevcuttur.
*sipariş ettiğiniz ürün aynı gün kargoya verilir siparişinizden 24 saat sonra Ürünün kurulumu yapılır.
*Garanti süresince tüm aksamlar Türksu Firması Garantisinde olup 1 e 1 değişim imkanı sunmaktayız.
*Montaj+Periyodik bakım(filtre ücreti hariç) +5 yıl Ücretsiz servis karşılığında kurulum ücreti +50 TL dir.
Tek çekim de tüm kartlar geçerlidir (tek çekimlerde vade farkı yoktur)
Taksit için anlaşmalı olduğumuz banka kartları: Axess-World-Bonus-Maximum-Flexi
Kampanya : 2. Ürünü alana 50 tl değerinde 1 set filtre Hediye!!

cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
forumda suan itibariyle toplamda 23 kişi oldu Turksu arıtma cihazını alıp kullanan arkadaslar.
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle..
Çocuklu Aileyim, tadı hoş,hafif kokusuz mineral ve vitamin katkılı olsun diyorsanız!

1- Açık kasalarda

Pompalı model için tıklayın

Pompasız model için tıklayın

2-Kapalı kasalarda

Pompasız model için tıklayın

Pompalı model için tıklayın

modelleri tercih edebilirsiniz.

Bulunduğunuz Bölgenin su yapısına ve kirlilik çeşidine göre çözüme ulaşabileceğiniz ve 15-20 yıl boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz yüzde 100 doğal mineral taşlarından yapılmış en kaliteli ve lüx cihaz hangisi diyorsanız elit kategorideki

" İstanbul Delüx 2013 Modeli " ni tercih edebilirsiniz.ürün 2013 model olup İstanbu ve çevre illerdeki analiz edilmiş suyunun yapısına göre özel olarak üretilmiştir.bu üründe; sıfır kireç, sıfır atık ve zararlı madde ve mükemmel bir tat garantisi vardır.
0
">istanbul delüx 2013
0

En çok kullanılmasında tavsiye edilen şehirler;

İstanbul-Edirne-Kırklareli-Tekirdağ-Çanakkale-Kocaeli-Yalova-Sakarya-Bilecik-Bursa-Balıkesir-Düzce

Ankara V.İ.P 2013 modeli Türk mühendisleri tarafındanAnkara ve çevresi (İç Anadolu Bölgesi ) içme suyunun yapısına göre üretilmiş olan bu yeni model 2012 nin temmuz ayından itibaren Türkiyede satışa sunulmuştur.
0

En çok kullanılmasında tavsiye edilen şehirler;

- Aksaray- Ankara- Çankırı- Eskişehir- Karaman- Kayseri- Kırıkkale- Kırşehir- Konya- Nevşehir- Niğde- Sivas- Yozgat

“Bir alim, bir konuda görüş bildirdiğinde bu yorumu doğru ise 10 sevap, yanılır ise 1 sevap alır."

992 Mesaj
30 Ağustos 2012; 1:20:54 

quote:

Orijinalden alıntı: oist

merhaba BMB Envy Su Arıtma Cihazı kullanan varmı acaba tavsıyelerınızi beklıyorum...

selam, 28 inde aldım cihazı 30 unda kuruldu sorun yok şimdilik cihaz güzel istersen montaj resimlerinide atabilirim müsait olunca.

2013 Auris D4D Active Skypack

9431 Mesaj
3 Eylül 2012; 0:03:45 

Valla bu su arıtma cihazları şart artık.

Site yönetimi hep "temizlendi, depo temiz " diyorda pek inanasım yok.

İçmek için her zaman damacana ama. Sırf banyo yaparken kuşkusuz tertemiz su geldiğini bilmek için bile alınır yav.

Shadow of the Colossus
"Onu herşeyden çok seviyorum, kendi hayatımı feda edecek kadar. Gerekirse bütün gezegeni dolaşırım, muhakkak herhangi bir yerde onu yeniden canlandıracak güç bulacağım. Buna inanıyorum, onu yeniden hayata döndüreceğim. Hadi Agro yola çıkıyoruz.’’
Sevdiğin hatunun cansız bedeni, Göğe uzanan dağlar, duvarların üstüne üstüne geldiği o huzursuz "tapınak" ve o umutsuzluğun köprüsü.
ICO
Karanlığa ve yalnızlığa terk edilmiş bir çocuk, onunla benzer kaderi paylaşan bir kız ve umutla mutlu geleceğe yürüyüşün destansı bir hikâyesi.

2011 Mesaj
3 Eylül 2012; 9:37:18 

Arkadaşlar şu verdiğim linklerdeki su arıtma cihazlarının farkı nedir acaba? Tek istediğim kireç ve kum pislik vb arıtsn yeter.suyun kimyasalına fazla dokunmasın..
http://www.hepsiburada....003364&SKU=HRDOGANSUFIL
http://www.hepsiburada....3003364&SKU=HRDOGKOD230

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

success produces success; just as money produces money

1 Mesaj
3 Eylül 2012; 11:39:05 

alper ankara 32 eczacı
merhabalar
yaklaşık bir aydır RAİNSOFT firmasından bir temsilci tarafından ziyaret alıyorum satmak istediği ürün ECOSOFT isimli bir cihaz. Forumda diğer ürünlerle ilgili epey bir bilgi var ama bu ürünle ilgili hiç bir şeye rastlamadım bu cihazla ilgili bilgisi olan var mı acaba?
Teşekkürler.

1 Mesaj
31 Ekim 2012; 23:31:07 

14/10/2010 tarihinde B.M.S. firmasından aldığım su arıtma cihazının 01/10/2012 tarihinde arıza yapmasından dolayı kullanma talimatında yazılı arıza durumunda tanıtım elemanlarının yazması üzerine arıtma cihazının tanıtımını yapan ve daha sonrada montajını gerçekleştiren Abdülkadir DEDECAN'ı arayarak arıza bildirimi yaptım. 01/10/2012 tarihinde gelerek mebran filitresinin tıkanarak arızalandığını ve 130 TL karşılığında orjinal mebranla değişmesi gerektiğini ve bu takılan yeni mebranın 6 ay garantili olduğunu söyledi. Bunun neticesinde 130 TL'lik ücreti ödeyerek mebran aynı gün Abdülkadir DEDECAN tarafından değiştirilmiştir, servis fişini istediğimde yanında servis servis fişinin olmadığını ve daha sonra işyerime getireceğini söyleyerek evden ayrılmıştır.

22/10/2012 tarihinde su arıtma cihazı tekrar aynı sorunu vererek arızalanmıştır. Bunun neticesinde tekrar 22/10/2012 tarihinde Abdülkadir DEDECAN'ı arayarak gelip su arıtma cihazına bakmasını söyledim. Abdülkadir DEDECAN 24/10/2012 tarihinde evime gelerek 6 ay garantili diyerek taktığı mebranın arızalı olduğunu söyledi ve 6 ay garantili diye taktığı mebranın garantisinin olmadığını söyleyerek tekrardan benden 130 TL isteyerek geçen 24 günlük sürede ikinci kez mebranın değişmesi gerektiğini beyan etmiştir. Bu durumu kabul etmeyerek B.M.S. fabrikasını aradım. Fabrika beni ürünün gönderildiği Antakya bayise yönlendirdi, ayrıca takılan mebranın seri numarasının fabrikaya bildirilmesini söyledi. Antakya bayisi bu elemanı işten çıkardığını söyledi ve bu durumu müşterilerine bildirmedi. Antakya bayisi Abdülkadir DEDECAN'ı işten çıkardığını bizim gibi müşterilerine haber etmeyerek bu şahsın bizleri servisim diyerek dolandırmasına imkan sağlamıştır. Fabrikaya bildirdiğim seri numarasına göre fabrika takılan ürünün kendilerine ait olmadığını ve ürünün sahte olduğunu garanti veremeyeceğini tarafımıza bildirmiştir.

Ben mebranın taktırdıktan bir hafta sonra Hasan ve İbrahim adlarında iki kişi B.M.S. arıtma cihazlarının benim haricimde ürünü beraber aldığımız bacanağım ve karşı komşumu arayarak servis yetkilisi olduklarını ve ücretsiz bakıma geleceklerini söylediler. Ben bakımı geçen hafta yaptırdığımı söyledim ama diğer iki arıtma cihazına bakım yapmaya gitmişler ve bu cihazlarında mebranlarının değişmesi gerektiğini belirtmişler. Bacanağım arıtma cihazından herhangi bir şikayeti bulunmadığını belirterek mebranı değişmemiş sadece bakım yaptırmış, komşum ise yetili servisim diyen kişilere güvenerek mebranı 100 TL karşılığında değiştirmiştir. Bu bakım gerçekleştikten sonra Gürsel isimli bi şahıs B.M.S. firmasının bölge müdürü olduğunu ve servisten memnun kalıp kalmadığımızı sormak için bacanağım ve komşumu aramıştır.

Benim dolandırıldığım için Antakya bayisi ile yaptığım görüşmeler neticesinde bu şahısların B.M.S. firması ile bi alakalarının olmadığı Antakya bayiniz tarafından söylendi.

Bunun neticesinde anlamış olduğumuz kadarı ile Gaziantep'te B.M.S. firması adı altında bir dolandırıcılık şebekesinin kurulduğu B.M.S. fabrikasında görüştüğümüz Güngör Hanım, Antakya Bayisi Ömer GÖKCEN'le görüşmemiz neticeseinde anlaşılmıştır.

B.M.S. firması gerekli denetimleri yapmayarak müşterilerinin bu şekilde dolandırılmasına imkan sağlayarak en az yukarıdaki şahıslar kadar şuçludur. Fabrika olarak benim mağduriyetimi gidermediğiniz için B.M.S. fabrikasını, ürünü aldığım Antakya bayinizi ve yukarıda adı geçen şahısların hepsini bundan sonra başka tüketicilerin mağdur olmaması için Tüketici Mahkemesine şikayet ettim.

Başımdan geçen bu olayı anlatarak benden başka diğer tüketicilerin mağdur olmaması için B.M.S firmasının kendi bünyesinde çalışıpta daha sonra işten ayrılan personellerinin saklı tutulması gereken müşteri bilgilerinide bu işten ayrılan kişilere teslim ederek müşterilerinin dolandırılmasına vesile olan tamamen satış ve servis ağının denetimini yapmadan yoksun bir firma olduğunun herkes tarafından bilinmesini isterim.

1647 Mesaj
2 Kasım 2012; 9:46:04 

Arıtma cihazı alıpta kendi montaj yapmak isteyenler icin guzel bi video
video part 1
video part 2

608 Mesaj
3 Kasım 2012; 9:27:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

selam, 28 inde aldım cihazı 30 unda kuruldu sorun yok şimdilik cihaz güzel istersen montaj resimlerinide atabilirim müsait olunca.

Bende aynısından aldım en iyisi bu şu anda ben 2 sene araştırdım BMB sahibiyle defalarca görüştüm sene dolunca veya üzerindeki göstergelerden cihazı takip ederek filitrelerini zamanında degiştirirsen temiz su içersin .birde 15 günde bir tankı tamamen boşalt,,.TDS degeri yükseldigi zamanlardada 90 saniye ters yıkama yaptır filitreler daha temiz kalır iyi günlerde kullanın.

İSTANBUL___2012 HONDA CİVİC (FB7) BEYAZ ELEGANT A/T BRC MY11 LPG KİTİ

608 Mesaj
3 Kasım 2012; 9:31:51 

quote:

Orijinalden alıntı: enessu

Arkadaşlar başkasının malını kötülemekle elinize bir şey geçmez, kendi itibarınızı sıfırlarsınız.

Reverse osmosis sistemi tüm dünyanın kabul ettiği ve başta Amerika olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan bir arıtma sistemidir.

Su Arıtma cihazlarının her türlüsü iyidir, yeter ki, filtre kartuşlarını zamanında değiştirin.

Dogru söze ne denir tebrik ederim cok güzel anlattınız araştırın en iyisini bulursunuz ayrıca büyüklerimiz ne demiş ucuz mal alacak kadar zengin degilim.ucuz malın vardır bir illeti.saygılar.

1647 Mesaj
3 Kasım 2012; 9:37:26 

fiyat-performans isteyenler istanbul delüx modeline göz atsın
İStanbul delüx 2013

608 Mesaj
3 Kasım 2012; 9:37:31 

quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

Arkadaşlar şu verdiğim linklerdeki su arıtma cihazlarının farkı nedir acaba? Tek istediğim kireç ve kum pislik vb arıtsn yeter.suyun kimyasalına fazla dokunmasın..
http://www.hepsiburada....003364&SKU=HRDOGANSUFIL
http://www.hepsiburada....3003364&SKU=HRDOGKOD230

METRODA bmb firmasını 399 tl sattıgı kampanya malı filitre var daire girişine takılıyor biraz büyük model MBM 1000 NANO BİR İNCELE DERİM.

608 Mesaj
3 Kasım 2012; 9:40:58 

quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

fiyat-performans isteyenler istanbul delüx modeline göz atsın
İStanbul delüx 2013

eVET GÜZEL CİHAZ MBM NİN ENVY MODELİ İLE KARŞILAŞTIRIN .????.

608 Mesaj
3 Kasım 2012; 10:38:54 

quote:

Orijinalden alıntı: thelarchers

Gördüğüm en cibiliyetsiz sitelerden biri kimdir nedir turk mühendisler kim Türk su diye bir resim sertifika yok üretim teknoloji yok kalite belgesi yok yaptık birşeyi satıyoruz. Ben isim değil guvenebilecegim bir marka istiyorum, o siteden oyuncak bile almam.
Kaliteli ürün ve markalardan bilgi sahibi olan arkadaslar bilgiyi paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler .

izmir firması BMB bora bey bmb nin sitesinden internetten görüşebiliyorsun 24 saat acık tutuyor ENVY modelini kullanıyorum her kesin aklı kendine 2 sene araştırdım buna ikna oldum araştır diger firmalar atık suyun ne kadar oldugunu söylemiyorlar ters ozmoz cok su atar ama bmb envy modelinde 2 adet membran kullandıgı için atık suyu en az olan cihazdır şu durumda diger modellerin atık suyu 1 lt 5 lt gecerken envy de 5lt de 2 lt kadar düşüyor ters yıkama yapıyor filitre kirlendimi seni uyarıyor hem ses hem görsel saygılarımla

608 Mesaj
3 Kasım 2012; 17:21:44 

ARITMA CİHAZI ALIRKEN 1, WATER QUALİTJ 2.FDA 3, NSD SERTİFİKALI OLSUN FİYATRI ÖNEMLİ DEGİL BAZI FİRMALAR SAHTE ETİKET VURUP SATIYORLAR DİKKAT LÜTFEN

608 Mesaj
3 Kasım 2012; 17:40:59 

quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

ARITMA CİHAZI ALIRKEN 1, WATER QUALİTJ 2.FDA 3, NSD SERTİFİKALI OLSUN FİYATRI ÖNEMLİ DEGİL BAZI FİRMALAR SAHTE ETİKET VURUP SATIYORLAR DİKKAT LÜTFEN

Şu anda türkiye su arıtma firmalaRI İle doldu bunların içinde kaliteli ve sertifikalı mal satan 5 taneyi geçmez WATER QUALTY DÜNYA CAPINDA SERTİFİKA VEREN AMERİKAN FİRMASIDIR AYNI ŞEKİLDE FDA NSD ise su sistemide kullanılan ekipmanları üreten fabrikanın sembolüdür bu etiketli ekipmanlar güvenle kullanılabilir cok iyi araştırın en iyisini almak korkusuz su içmek istiyorsanız 1 water quality 2. fda 3. nsd sertifikalarını sorun.yoksa almayın saygılarımla

337 Mesaj
12 Kasım 2012; 11:11:35 

ESPRING ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

eSpring™ Su Arıtma Sistemi türünün ilkidir

Uraviyole ışık teknolojisini patentli çok aşamalı karbon blok filtreyle birleştiren ilk ev içi sistem olarak, eSpring size temiz, berrak ve lezzetli sudan daha fazlasını sunmaktadır. Ayrıca, diğer hiçbir ev içi sistemin eSpring Su Arıtma Sisteminden daha fazla sağlığa zararlı kirletici maddeyi azaltma onayının bulunmadığını bilmek de size zihinsel bir rahatlıkta sağlayacaktır.Ayrıca pek çok böcek ilacı, kurşun, cıva ve radon dahil olmak üzere 140'ın üzerinde kirletici ve sağlığı tehdit eden maddeyi etkin bir şekilde yok eder NSF International'ın üç ayrı uluslararası su kalite standartını karşıladığı onaylanan ilk ev içi sistemdir: NSF/ANSI Standardı 42: Tat, koku ve berraklığı iyileştirir. NSF/ANSI Standardı 53: Sağlığa zararlı maddeleri yok eder. NSF/ANSI Standardı 55: UV ışığıyla mikroorganizmaları azaltır.Kalsiyum, magnezyum ve florid gibi faydalı mineralleri arıtmadan size lezzetli ve sağlıklı su sunar.

Özel, patentli teknoloji kullanır,Kurulumu çok kolaydır..

Tezgah üstü için: Cihazı tezgahınız üzerine koyun ve çiftli hortumların bir ucunu aparatı ile birlikte mutfak musluğunuzun su akan ucuna diğer ucunu ise amway e-spring su arıtıcı cihaza alet gerekmeden monte edin. Cihaz adaptörünü pirize takın ve suyu açın. Arıtılmış su isterseniz mutfak musluğunuzun ucundaki eSpring aparatın düğmesini kendinize doğru çekin ve nefis suyunuzdan için... Hepsi bukadar...
◦Şebekeden gelen bütün ev suyu basınçlarında iyi çalışır.
◦Şişe ve Damacana suyundan daha temizdir ve daha ekonomiktir
◦Bardak veya kabınızı bir şekilde doldurmak için hızlı bir akış oranına sahiptir.
◦Değiştirilebilir filtre/kartuş 6 kişilik bir ailenin bir yıllık içme suyu ve ortalama yemek pişirme suyu ihtiyaçlarını karşılayacak şekide tasarlanmıştır;
◦Filtre değişim zamanı 1 yıl veya 5,000 litre su arıtıldıktan sonradır Cihaz sizi sesli ve ışıklı olarak uyardığında değişimi yapabilirsiniz. Yedek filtre gerektiğinde kolaylıkla temin edebilirsiniz..
◦UltraViyole ışığı yalnızca musluğu açtığınızda devreye girer ve su ısıtılmadan soğuk akar.
◦Cihaz sadece su açıldığında aktif çalıştığından, enerji israfına neden olmaz
◦Patentli bir görüntüleme ekranı sistemin doğru şekilde çalıştığını görmenizi sağlar
◦Elektronik akıllı çip filtre değiştirmenin ne zaman gerektiğini bildirir
◦Montaj ve filitre değişimleri basittir ve alet gerektirmez
◦eSpring monitörü değiştirme tamamlandıktan sonra otomatik olarak sıfırlanır
◦Ünite gövdesi, dayanıklı yüksek darbeli plastikten üretilmiştir
◦Tek elektrik gereksinimi normal bir prizdir

Not: eSpring Su Arıtma Sistemi belediye tarafından arıtılan bütün içme suyu kaynakları veya içilebilir kuyu/artezyen suları için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Göl, ırmak ve diğer onaylanmayan su kaynaklarında kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

ESPRING WQA Altın Mührüne sahiptir

Su Kalitesi Derneği (WQA)

WQA (Su Kalitesi Derneği) su arıtma sektöründe en yüksek dürüstlük, bütünlük, eşitlik ve profesyonellik standartlarının geliştirilmesi ve en zorlu ürün testlerinin uygulanmasına adamış bir organizasyondur. WQA, 70'den fazla ülkede 2,400'den fazla üye şirketi temsil etmektedir.

E eSpring™ Su Arıtma Sistemi WQA'nın Altın Mührüne Sahiptir

. WQA, tüketicilerin yüksek kaliteli su arıtma ürünlerini seçmelerine yardımcı olmak amacıyla Altın Mühür programını geliştirmiştir. Altın Mührü yalnızca sektör standartlarını (aşağı bakınız) karşılayan veya aşan sistemlere vermektedir. eSpring Su Arıtma Sistemine WQA Altın Mührü verilmiştir.

. Altın Mühür gereksinimleri aşağıdaki gibidir :
◦Ürün performans testi - su arıtma ürününün ömrü süresince kirletici madde azaltma kabiliyetlerini tanımlar.
◦Yapısal bütünlük testi - ev su sistemlerinin normal taleplerinin ötesinde basınç altında dayanıklılığı ölçmektedir; 10 yıllık normal kullanımı tanımlar.
◦Malzeme güvenliği kontrolü - suya zararlı hiçbir şeyin eklenmeyeceğini doğrular.
◦Literatür kontrolü - Su Kalitesi Derneğinin yüksek Etik Standartlarının ürün reklamı, etiketi ve kurulum talimatlarında uygulanmasını sağlar.

WQA'dan öğrenilebilecek Onaylanmış Su Arıtma Ekipmanları Dizinindeki ürün listesinden ya da üründeki Altın Mühür işaretine bakarak WQA tarafından onaylanmış ürünler tüketiciler tarafından görülebilir.

ONAYLANAN ULUSLARARASI STANDARTLAR
◦The eSpring™ Su Aritma Sistemi – su kalitesi açisindan üç ayri uluslararasi standardi karsilayan ilk ev içi sistemdir.
◦NSF/ANSI* Standardi 42: Tat, koku ve berrakligi iyilestirir.
◦NSF/ANSI Standardi 53: Kursun, civa, böcek ilaçlari ve dahasi gibi sağlığa zararli kirletici maddeleri etkin bir sekilde yok eder.
◦NSF/ANSI Standardi 55: ULTRAVİYOLE IŞIĞI ile mikroorganizmalari kontrol eder.

NOT : Yazılar internet sitelerinden alıntıdır.

373 Mesaj
23 Kasım 2012; 1:01:19 

merhaba arkadaşlar musluk suyumuz kireçli özellikle banyoda ve elektrikli termosifonda sorun yaratıyor geçende yeni termosifon almak zorunda kaldım banyo fayansları musluğu kireçten sürekli beyazlıyor ,internetten filtre kabı alıp su saatinin yanına bağlatsam,içinede silifoz alıp doldursam işe yararmı teşekkürler.(amacım sadece kireç içme suyu için kullanmayacam)

1647 Mesaj
23 Kasım 2012; 16:56:55 

quote:

Orijinalden alıntı: furniture78

merhaba arkadaşlar musluk suyumuz kireçli özellikle banyoda ve elektrikli termosifonda sorun yaratıyor geçende yeni termosifon almak zorunda kaldım banyo fayansları musluğu kireçten sürekli beyazlıyor ,internetten filtre kabı alıp su saatinin yanına bağlatsam,içinede silifoz alıp doldursam işe yararmı teşekkürler.(amacım sadece kireç içme suyu için kullanmayacam)

olur bos bir kap alıp icine slipos doldurursanız suyun kirecini alır

373 Mesaj
23 Kasım 2012; 18:00:41 

quote:

olur bos bir kap alıp icine slipos doldurursanız suyun kirecini alır

aradığım şey sadece kireçten kurtulmak önerebileceğiniz bir ürün varmı silipozu uzunca süre dayanan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furniture78 -- 23 Kasım 2012; 22:50:21 >

373 Mesaj
23 Kasım 2012; 21:35:03 

demek istediğim tam olarak bu http://www.hepsiburada....254&categoryId=13003364
ayda ortalama 10 ton su kullanıyorumböyle birşey bana kaç ay gider kaçayda bir yeni silfoz doldurmalıyım?

1647 Mesaj
24 Kasım 2012; 12:01:11 

quote:

demek istediğim tam olarak bu http://www.hepsiburada....254&categoryId=13003364
ayda ortalama 10 ton su kullanıyorumböyle birşey bana kaç ay gider kaçayda bir yeni silfoz doldurmalıyım?

buyrun hocam su sayfadan inceleyin daha ayrıntılı ve net bilgiler icermekte bu sistemi 8-10 ayda yenilemeniz lazım yani icindeki siliposu degistirmeniz gerekecek
tesisat tipi kirec filtresi daire girişi kireç filtresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 24 Kasım 2012; 12:02:13 >

373 Mesaj
24 Kasım 2012; 12:31:51 

quote:

buyrun hocam su sayfadan inceleyin daha ayrıntılı ve net bilgiler icermekte bu sistemi 8-10 ayda yenilemeniz lazım yani icindeki siliposu degistirmeniz gerekecek
tesisat tipi kirec filtresi daire girişi kireç filtresi

peki hocam silipoz bitince nerden bulabilirim bu linkteki filtre ne kadar silipoz alıyor ve silipozun kg fiyatı nedir.

1647 Mesaj
24 Kasım 2012; 16:14:27 

quote:

peki hocam silipoz bitince nerden bulabilirim bu linkteki filtre ne kadar silipoz alıyor ve silipozun kg fiyatı nedir.

zaten siliposu icinde gelir size bitince ararsınız yine size yollarlar yada 1 kilo silipos alır bi koseye bırakırsınız yada manyetik kirec sokucu alın evdeki tum aletleri makineleri korur hemde bi omur filtre derdi olmadan kullanırsınız manyetik kirec sokucu ne diye sordugunuzu duyar gibi oldum bu filtre yani mekanizma suyun icindeki kirecin yapısını bozarak kirecin makinalara ve borulara yapısmasını engeller yapısmıs olan kirecleride soker

1 Mesaj
3 Mayıs 2014; 0:36:40 

Su arıtma konusu oldukça hassas her fiyatta ürün bulmak mümkün ancak fiyatlar oldukça değişken. Su arıtma cihazı kalitesi ise farklı özellikler arz ediyor Benim size önereceği marka Aqua Clara 8 Aşamalı tankı içinde cihazını 850 tl aldığım üründen son derec ememnunum herkese tavsiye ediyor. Üstelik peşin fiyatına taksit imkanı ile.
Satın aldım montaj elemanı arkadaşlar oldukça tecrübeli herkese tavsiye ediyorum.
0
0

1647 Mesaj
5 Mayıs 2014; 1:35:01 

bu aralar çok revaçta özelden cok soran oluyor. araştırmanızda fayda var.Organik su arıtma cihazı delüx 2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 14 Mayıs 2014; 23:55:12 >

1307 Mesaj
14 Mayıs 2014; 21:30:11 

arkadaşlar tüm filtreleri değiştirdikden sonra direk içmeden suyu 2 depo fulleyip boşaltmakmı gerekiyor boşa akıtmakmı gerekiyor? filtre içindeki zararlı maddelerin gitmesi içinmi gerekiyor ? doğrusu nedir. filtreleirn hepsini değiştirdim şuan depoya dolmaya başladı suyu kullanmaya başlamadan önce boşa akıtmak gerekiyormu gerekiyorsa ne kadar boşa akmalı su

1647 Mesaj
14 Mayıs 2014; 23:54:05 

quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

arkadaşlar tüm filtreleri değiştirdikden sonra direk içmeden suyu 2 depo fulleyip boşaltmakmı gerekiyor boşa akıtmakmı gerekiyor? filtre içindeki zararlı maddelerin gitmesi içinmi gerekiyor ? doğrusu nedir. filtreleirn hepsini değiştirdim şuan depoya dolmaya başladı suyu kullanmaya başlamadan önce boşa akıtmak gerekiyormu gerekiyorsa ne kadar boşa akmalı su

hocam en dogrusu deponun vanasını kapatıp suyun direk musluktan bi muddet akmasını saglamak. depoya gidip ordan bosaltırsanız o partikuller depoyada bulasır. aslında keske filtreleri tek tek yıkayıp oyle taksaydınız ama madem taktınız bari depoya gitmesin diycem ama depoyada gitmis eh artık 2 depo bosaltıp oyle icin :)

1307 Mesaj
15 Mayıs 2014; 0:42:17 

quote:

hocam en dogrusu deponun vanasını kapatıp suyun direk musluktan bi muddet akmasını saglamak. depoya gidip ordan bosaltırsanız o partikuller depoyada bulasır. aslında keske filtreleri tek tek yıkayıp oyle taksaydınız ama madem taktınız bari depoya gitmesin diycem ama depoyada gitmis eh artık 2 depo bosaltıp oyle icin :)

öyle yapıcam artık ama malesef çalıştırdım depoya su gitmiyor su çok az az geliyor çeşmeden depo boş anlamadım ne iş depoda yeni değişti tatlandırıcı filtreyi takmadan once sorun yoktu su iyi geliyordu ama şimdi gitmiyor tatlandırıcı filtredemi sorun var depodamı sorun var anlamadım

1647 Mesaj
15 Mayıs 2014; 1:53:58 

quote:

öyle yapıcam artık ama malesef çalıştırdım depoya su gitmiyor su çok az az geliyor çeşmeden depo boş anlamadım ne iş depoda yeni değişti tatlandırıcı filtreyi takmadan once sorun yoktu su iyi geliyordu ama şimdi gitmiyor tatlandırıcı filtredemi sorun var depodamı sorun var anlamadım

tatlandıcıyı ters takmadınız demi

1307 Mesaj
15 Mayıs 2014; 9:19:22 

quote:

tatlandıcıyı ters takmadınız demi

kontrol ettim olması gerektiği gibi ok işareti tekli kısma bakıyor. altdaki 3 filtreyi depoyu ve montajı bir firmaya yaptırmışdım zaten sonra kullanamadık onlara soyledim artık gelin bakın diye depoda gibi sorun. him doldurmamışdım çünkü depoyu dün saatlerce açık kaldı cihaz depo ucuna kadar su geliyor ama depoya girmiyor .

1647 Mesaj
15 Mayıs 2014; 16:42:54 

quote:

kontrol ettim olması gerektiği gibi ok işareti tekli kısma bakıyor. altdaki 3 filtreyi depoyu ve montajı bir firmaya yaptırmışdım zaten sonra kullanamadık onlara soyledim artık gelin bakın diye depoda gibi sorun. him doldurmamışdım çünkü depoyu dün saatlerce açık kaldı cihaz depo ucuna kadar su geliyor ama depoya girmiyor .

umarım deponun havası bosalmamıstır havasıyla oynamıssanız gidip hava basmanız gerekecek

1307 Mesaj
15 Mayıs 2014; 18:30:40 

quote:

umarım deponun havası bosalmamıstır havasıyla oynamıssanız gidip hava basmanız gerekecek

havanın boşalması için aşağıdaki tıpayı hava kapağını söküp sibop iynesine basmak gerekiyor sanırım ben oralara hiç dokunmadım . aradım servisi akşama gelicekler bakalım neymiş derdi

1647 Mesaj
15 Mayıs 2014; 20:38:18 

quote:

havanın boşalması için aşağıdaki tıpayı hava kapağını söküp sibop iynesine basmak gerekiyor sanırım ben oralara hiç dokunmadım . aradım servisi akşama gelicekler bakalım neymiş derdi

hadi hayırlısı hocam sonucu yazarsınız

1307 Mesaj
16 Mayıs 2014; 11:30:36 

quote:

hadi hayırlısı hocam sonucu yazarsınız

dün akşam servis elemanı geldi depoda yine su yoktu. deponun biraz havasını azalttı dedim ölçmek gerekmiyormu yok biz sesinden anlıyoruz dedi bazen gaz çok olunca ondanda yapar dedi. neyse. 2 saat açık kalsın depo dolmazsa beni ara dedi. 2 saat sonra depo baya ağırlaşmışdı ama çeşmeden yine su damla damla geliyordu şebeke suyu tanzik lide baya kuvvetli bizim orda. servis elemanı diyorki tatlandırıcıda sorun vardır bazen fabrikasyon sorun oluyor içindeki filtre peteğini kır oyle bir dene falan dedi. kırsam filtrenin içindeki madde ne varsa içme suyuna karışır mantıksız geldi ama filtreleri aldığım yere soyledim tatlandırıcıyı değiştiricek

50 Mesaj
19 Mayıs 2014; 10:13:26 

arkadaşalar piyasada okadar cihaz varki insanın aklı karışıyor bana göre cihazın fiyatı kadar filtre değişim maliyetide önemli... bmb çok güzel ama 300 liraya yakın filtre fiyatı var... tavsiye edeceğiniz 7-8 filtreli değişim maliyetide uygun olan bir su arıtma cihazı var mı arkadaşlar özellikle kullanıcılar yardımcı olursa sevinirim....

1647 Mesaj
19 Mayıs 2014; 10:41:42 

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven06

arkadaşalar piyasada okadar cihaz varki insanın aklı karışıyor bana göre cihazın fiyatı kadar filtre değişim maliyetide önemli... bmb çok güzel ama 300 liraya yakın filtre fiyatı var... tavsiye edeceğiniz 7-8 filtreli değişim maliyetide uygun olan bir su arıtma cihazı var mı arkadaşlar özellikle kullanıcılar yardımcı olursa sevinirim....

buyrun hocam 7 aşamalı mineralli ve alkalinli su arıtma cihazı

@Turkeystar noldu son durum hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 19 Mayıs 2014; 10:43:44 >

1307 Mesaj
19 Mayıs 2014; 18:49:17 

quote:

buyrun hocam 7 aşamalı mineralli ve alkalinli su arıtma cihazı

@Turkeystar noldu son durum hocam

merhaba . hallettim sonunda işi. montajı yapan eleman tatlandırıcı filtre sorunludur su gitmiyordur diyordu ama . tatlandırıcıyı söktüm tatlandırıcıya takılan T bağlantısını yanlış bağlamış montajı yapan kişi iyimi. hortumları sıfıra sıfır yanaştırmış o yüzden çeşmeye su gitmiyormuş söktüm götürdüm adamlara gösterdim beni günlerce uğraştırdılar . neyse bu vesile ile bir tanede mineral filtre aldım 6 aşamalı yaptım cihazı şimdi gayet güzel çalışıyor dairem ikinci katta önceki ev müstakildi orda kullanırken su aşırı tanzikli geliyor diye bir aparat takılmıştı tanziki yavaşlatıyor. onuda söktürdüm cihazdan . şimdi sorun yok bir bardak içtim ama çok farklı gelmedi filtreler yeni olduğu için sanırım biraz kullanmak gerekiyor? birde sormak istediğim bişi var. bu aldığımız depo 12 litrelik yazıyor ama ben bidonlara boşalttım 8 litre anca çıktı 5 dakikada bitti su . 12 litre alması gerekiyormu? yada 12 litre depo hacmi var fakat içindeki balon yer kaplıyor o yüzden 8 litremi alıyor

1307 Mesaj
19 Mayıs 2014; 18:50:37 

ayrıca su arıtma işini yapan firmanın patronuna sordum tatlandırıcı ve mineral filtre iki üç kişilik bir aileye 2 sene gider en az dedi. alt filtreleri senede bir yada 1,5 senede bir değiştirirsin dedi

1647 Mesaj
19 Mayıs 2014; 19:37:42 

quote:

ayrıca su arıtma işini yapan firmanın patronuna sordum tatlandırıcı ve mineral filtre iki üç kişilik bir aileye 2 sene gider en az dedi. alt filtreleri senede bir yada 1,5 senede bir değiştirirsin dedi

öylemi dedi

1307 Mesaj
19 Mayıs 2014; 19:42:51 

quote:

öylemi dedi

öyle dedi ama doğrusunu yanlışını bilemicem. depo hakkında bilginiz varmı ?

93 Mesaj
19 Mayıs 2014; 19:44:39 

arkadaşlar evde çocuğunuza eşinize içirdiğiniz suya dikkat edin piyasada ph ve mineral
filtrelerin çoğu işe yaramıyor filtre taktırdıktan sonra ph ölçümlerinizi yapın 35tl ye satılan
kalibrasyonunu kendiniz yaptığınız cihazlar var mutlaka kullanın 5 aşamalı ro sistemde ph
5,5-6 çıkarki buda çok düşük öyle 7aşama 8 aşama diyip cihaz satmaya çalışanlara inanmayın
kendini kanıtlamış dünyada bilinen filtreleri kullanın

123456

93 Mesaj
19 Mayıs 2014; 19:52:09 

turkeystar hocam tankların içinde belli bir hava vardır zaman zaman atık su fazla olduğunda
o tankın içine bisiklet pompasıyla hava bazılır tanktan az su gelmesi kullanılan filtre yada su basınçıyla
alakalı olabilir benimde kullandığım cihazda su taziği düşük ilaveten pompa taktırabilirsiniz şunuda
bilmenizi isterim çoğu firmanın kullandığı filtreler kalitesiz 5tl lik tatlandırıcı kullanırlar diğer filtrelerde o fiyatta
sadece mebran ondada çoğu firma vontron mebran kullanır size tavsiyem tüm filtreleri kendiniz kalitelileriyle
ilk fırsatta yenileyin inanın montajı çok basit kendinizi ve ailenizi riske atmayın

123456

1307 Mesaj
19 Mayıs 2014; 20:14:12 

quote:

Orijinalden alıntı: OZGURCEL77

turkeystar hocam tankların içinde belli bir hava vardır zaman zaman atık su fazla olduğunda
o tankın içine bisiklet pompasıyla hava bazılır tanktan az su gelmesi kullanılan filtre yada su basınçıyla
alakalı olabilir benimde kullandığım cihazda su taziği düşük ilaveten pompa taktırabilirsiniz şunuda
bilmenizi isterim çoğu firmanın kullandığı filtreler kalitesiz 5tl lik tatlandırıcı kullanırlar diğer filtrelerde o fiyatta
sadece mebran ondada çoğu firma vontron mebran kullanır size tavsiyem tüm filtreleri kendiniz kalitelileriyle
ilk fırsatta yenileyin inanın montajı çok basit kendinizi ve ailenizi riske atmayın

merhaba tüm filtreler yenilendi zaten aqualine marka hepside. zaten gördüğüm kadarı ilede türkiyede ağırlık bu firmada filtre olarak.
şurda ne demek istediniz anlamadım

tankların içinde belli bir hava vardır zaman zaman atık su fazla olduğunda
o tankın içine bisiklet pompasıyla hava bazılır

atık su fazla olduğunda derken neyi kastettiniz? su tanziki iyi şuan sadece tank 12 litrelik ama 8 litre civarında su alıyor depo içindeki balon yer kaplıyor o yüzdenmi diye düşündüm

1307 Mesaj
19 Mayıs 2014; 20:15:14 

ayrıca ph ölçümü nasıl yapılır? basitmi kendim yapabilirmiyim

93 Mesaj
19 Mayıs 2014; 20:24:38 

moralinizi bozmak gibi olmasında aqaline filtreler malesef kötü
mineral filtresini denemiştim 0,1 bile artırmadı ph ölçer ilk aldığınızda
kalibre edilmiş olarak gelir kullanımı bardağın içine çeğreyi kadar su koyuyorsunuz
cihazı açıp suyun içine kuyuyorsunuz okadar cihazı küçük tornavidasıyla sizde kalibre edersiniz
örneğin çeşme suyunun ph ı 6,7-7,0 dır bu değeri geçmez ben istanbuldayım burda böyle çıkıyır
ph ölçerin verdiği değerlerden emin değilseniz ilk önce musluk suyunu ölçersiniz verdiğim değerlerde çıkıyorsa
sorun yok ben musluk suyuna göre ayarlıyorum arkasında bir vida var ekrandaki değer 7 ye gelene kadar küçük
hareketle çeviriyoruz eğer size aqline mineral ph filtre taktılarsa malesef 7 bile çıkmaz 5-10 tlye satıyorlar
ölçümlerden sonra mesaj yazarsanız size filtre önerebilirim ph içinde link veririm saygılar

123456

69 Mesaj
19 Mayıs 2014; 20:59:01 

quote:

merhaba tüm filtreler yenilendi zaten aqualine marka hepside. zaten gördüğüm kadarı ilede türkiyede ağırlık bu firmada filtre olarak.
şurda ne demek istediniz anlamadım

tankların içinde belli bir hava vardır zaman zaman atık su fazla olduğunda
o tankın içine bisiklet pompasıyla hava bazılır

atık su fazla olduğunda derken neyi kastettiniz? su tanziki iyi şuan sadece tank 12 litrelik ama 8 litre civarında su alıyor depo içindeki balon yer kaplıyor o yüzdenmi diye düşündüm

Aqualine mı?

Aqualine a gelene kadar ne markalar var. Matrikx, purion, ameripure, pentek vs.

1647 Mesaj
19 Mayıs 2014; 21:03:58 

gerçekten ph ı 9 cıkaran bi alkalin filtre biliyorum ama tadı biraz acımtırak yapıyor ehh gulu seven dikenine katlanır.
depo meselesine gelince suyun size tanzikli gelmesi icin belli bir iç basınca gereksinim vardır bu basınc icin deponun icinde belli bir