- x
Su arıtma cihazı
407 Cevap72050 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 13 sa. 49 dk. kadarı kaldı.
9 Mart 2012; 10:07:07 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

Arkadaşlar bende 5 aşamalı var. GG'den almıştım. Öyle çok büyük paralar vermenize gerek yok. 250 300 TL'ye alabilirsiniz. Ben 2007 den beri kullaniyorum. Etobur bitkilerim için almıştım başta fakat kendim de içiyorum. Membran markası önemli. Filmtec orjinal bulabilirseniz alın. İlk 3 filtreyi genelde ben 1 senede bir değiştiriyorum. Membran ve tatlandırıcı yada 2 sene. Damacanaya para vermeyin bence bosuna hem sagliksiz.

aynenkatlıyorum 300 tl lik arıtma işinizi fazlasıyla goruyor
http://www.toptansuarit...pompasiz-su-aritma.html
0

300 TL

92 Mesaj
9 Mart 2012; 16:25:51 

şimdi hep fiyatan bahsediyorsunuz peki size birlink bu cihazın muadilini gösterin istediginiz fiyattan birtane alcam bakın kalite herzaman önemlidir
Life2o water envy dünyanın en akıllı arıtma cihazı %100 türk üretimi

local://upfiles/1262195/4778570CF5B5488488FD8CDD876ABE57.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterboss -- 9 Mart 2012; 16:28:14 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
9 Mart 2012; 18:30:29 

0
üstelik fiyat sadece 400 tl yanlıs gormediniz 400 tl

92 Mesaj
9 Mart 2012; 21:44:30 

ben arıttığı saniyade 100 defa test eden piyasada en iyi cihazlar diye satılan ve cihazlardan %75 sizin cihazlarınızdan %150 daha az gidere atık su atar çif ozmosiz mebranı içerir mineral alkali ve detox filitresi içerir ve gerekli miktarda su alındıgında flaş yıkama yapar arıza durumunda ekranında sebebini yazar kartuş ozmosiz ömürleri bittiginde sesli ve görsel uyarı verir yan iarkadaşım muadili diye koydugun o çin malı cihaz bu yerki imalat üzerindeki kartuşları orjinal cihazın muadili olmadı.. tabiki fiyatı farklı olcak aynı olsa bu cihazda sizin cihazınızla aynı özellikte olurdu...
dünyanın en akıllı arıtma cihazı
ve bu cihaz şimdi bu forum üyeleri çokkk özel indirimle kalite herkezin hakkı

172 Mesaj
10 Mart 2012; 19:07:21 

quote:

Orijinalden alıntı: waterboss

ben arıttığı saniyade 100 defa test eden piyasada en iyi cihazlar diye satılan ve cihazlardan %75 sizin cihazlarınızdan %150 daha az gidere atık su atar çif ozmosiz mebranı içerir mineral alkali ve detox filitresi içerir ve gerekli miktarda su alındıgında flaş yıkama yapar arıza durumunda ekranında sebebini yazar kartuş ozmosiz ömürleri bittiginde sesli ve görsel uyarı verir yan iarkadaşım muadili diye koydugun o çin malı cihaz bu yerki imalat üzerindeki kartuşları orjinal cihazın muadili olmadı.. tabiki fiyatı farklı olcak aynı olsa bu cihazda sizin cihazınızla aynı özellikte olurdu...
dünyanın en akıllı arıtma cihazı
ve bu cihaz şimdi bu forum üyeleri çokkk özel indirimle kalite herkezin hakkı

KAFAMIZ KARIŞTI...

92 Mesaj
10 Mart 2012; 23:13:31 

kafanız karışmasın çünkü kalitesinden emin olmayan kimse bu kadar iddalı olamaz unutmayın su arıtma ciddi bir iştir direk sağlığınızı etkileyen bir etkendir oksijen ve su bu ikisi olmadan yaşayamayız SAĞLIK İÇİN

7 Mesaj
19 Mart 2012; 14:34:18 

7 Mesaj
19 Mart 2012; 14:36:14 

92 Mesaj
19 Mart 2012; 20:05:17 

arkadaşım anlamadın galiba bu anca altarnetif olabilir oda belki aralarında dünya kadar fark var
http://www.sanalpazar.com/Life2o-Envy-Dunyanin-En-Akilli-Su-Aritma-Cihazi.__isp2914356

1359 Mesaj
16 Nisan 2012; 9:35:09 

Az önce 2012 model Pompasız 7 aşamalı su arıtma cihazını Türksu'dan (Mesut Bey) satın aldım.
Tüm bu süreçte tecrübesiyle bana ışık tutan sevgili teacher47'ye çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 16 Nisan 2012; 9:35:25 >

2014 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MANUEL HİGHLİNE - KURŞUN GRİ - ERGOACTİVE SPOR KOLTUKLAR

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Nisan 2012; 12:41:18 

bence arıtmadan gelen suyun tadı bir garip oluyor?size de öyle gelmiyoe mu?

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
16 Nisan 2012; 19:51:16 

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Az önce 2012 model Pompasız 7 aşamalı su arıtma cihazını Türksu'dan (Mesut Bey) satın aldım.
Tüm bu süreçte tecrübesiyle bana ışık tutan sevgili teacher47'ye çok teşekkür ederim.

ne demek hocam beni sımartıyorsunuz memnun oldugum bir urunu arkadaslarıma tavsiye edip onlara buyuk bir kararsızlıktan kurtarıp memnuniyete kavsturmak benim oldugu gibi herkesin sosyal sorumluluk gorevi olmalı kullanıp geri donutunu de yazarsanız kararsız arkadaslara sizde bi nebze katkıda bulunmus olursunuz kararsız arkadaslar şu baslıktan gelismeleri takip edebilirler
hangi arıtma cihazı ?

87 Mesaj
16 Nisan 2012; 22:30:41 

MRB ARKADAŞLAR, 1-2 GÜNDÜR BENDE BAKIYORUM.GÖRDÜĞÜM KADARIYLA AYNI ÜRÜNLER DEGİŞİK MARKALARDA YÜKSEK FİATA SATILIYOR.BENİMDE KAFAM KARIŞTI.BU LİNKİ ŞİMDİ GÖRDÜM, 7 AŞAMALIYI ALAN ARKADAŞ NEREDEN KAÇA ALDINIZ BEN ANKARADAYIM.

2012 AUTDOOR ALP BEYAZI

4 Mesaj
17 Nisan 2012; 12:09:33 

Tezgahaltı Su Arıtma; Gelişen su arıtma sistemlerinin 5 aşamalı olmasından dolayı düzenli bi kabine entegre edilmesi tasarımda bir yenilik olmuştur. Kabinli su arıtmalar genelde tezgahaltlarına konulmuştur ve tezgahaltı su arıtma cihazları ceşitleri tasarımlarına göre su arıtma sistemlerine zenginlik katmıştır.

Tezgahaltı su arıtma cihazları reverse osmosis sistemlerdir. Tezgahaltı su arıtma cihazları tezgah üstünde çok şık bi muslukla temiz suyu vermektedir. Dağınık olmaması nedeniylede tezgahüstü cihazlara göre daha kullanışlı ve düzenlidir.

ro su arıtma filtre sistemi :

Tortu Filtresi : Polipropilen bazlı tortu filtresi, 5 mikrondan' büyük parçacıkları tutarak arıtma sistemini korur. Uzun süre ve verimli çalışmasını sağlar. Sisteme giren ham suyun kalitesine ve harcanan su miktarına göre değişmekle birlikte, kullanım ömrü 6 aydır.

Granül aktif karbon filtre : Hindistan cevizi kabuğundan elde edilen aktif karbon tanecikleri, şebeke sularında bulunan kloru, suya kötü tat ve koku veren organik bileşikleri absorbe eder. Membran filtrenin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Blok aktif karbon filtre : Özel tekniklerle sıkıştırılarak blok haline getirilen aktif karbon, düzenli yapısı sayesinde suyu dengeli bir şekilde süzer. ikinci kademe klor ve organik madde arıtımı sağlar. Sıkıştırılmış karbon filtre bloğu, 5 mikrondan büyük taneciklerin membran filtreye geçmesini engeller.

Membran filtre : Milimetrenin on milyonda biri boyutunda gözeneklere sahip yarı geçirgen zar, ilk üç filtrede tutulamayan suda çözünmüş halde bulunan tüm kirleticileri bakteri ve virüsleri arıtarak sağlıklı bir su elde edilmesini sağlar.

Son karbon filtre : Hindistan cevizi kabuğundan elde edilen aktif karbon filtre, suya son bir dokunuş ile lezzet kazandırır, içimi hoş bir hale getirir. Suyu çözünmüş madde bakımından zenginleştirir PH değerini bir miktar yükselterek suya alkali özellik kazandırır.

su arıtma cihazları | su arıtma

1359 Mesaj
17 Nisan 2012; 17:02:08 

quote:

Orijinalden alıntı: halut

MRB ARKADAŞLAR, 1-2 GÜNDÜR BENDE BAKIYORUM.GÖRDÜĞÜM KADARIYLA AYNI ÜRÜNLER DEGİŞİK MARKALARDA YÜKSEK FİATA SATILIYOR.BENİMDE KAFAM KARIŞTI.BU LİNKİ ŞİMDİ GÖRDÜM, 7 AŞAMALIYI ALAN ARKADAŞ NEREDEN KAÇA ALDINIZ BEN ANKARADAYIM.

Ürünü Türksu'dan Mesut Bey aracılığı ile aldım.Fiyatı 450 TL (2012 Model).Ankara'dan gönderildi ürün.

2014 VW GOLF Mk7 - 1.4 TSİ 122HP MANUEL HİGHLİNE - KURŞUN GRİ - ERGOACTİVE SPOR KOLTUKLAR

87 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:13:48 

mesut beye nasıl ulaşabilirim.yada site adresi verebilirmisiniz.

2012 AUTDOOR ALP BEYAZI

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
18 Nisan 2012; 0:43:43 

quote:

Orijinalden alıntı: halut

mesut beye nasıl ulaşabilirim.yada site adresi verebilirmisiniz.

kurumsal sitelerinden kendilerine ulasabilirsiniz. donanımhaber'den arıyorum yaklasık 25-30 arkadasa aynı urunu vermissiniz bende onların aldıgı yeni modelden istiyorum deyin daha hızlı yardımcı olurlar..
Adres

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 18 Nisan 2012; 0:47:10 >

1 Mesaj
8 Temmuz 2012; 1:19:51 

arkadaşlar her gördüğünüz su arıtma cihazını almayın bms en iysiidir fiyat biraz pahalı ama sağlıgınız için değecek

Özer Hurmacı 2o

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
8 Temmuz 2012; 10:41:38 

aklınızmı yok paranız mı çok demiş bir düşünür :)

44 Mesaj
10 Temmuz 2012; 8:53:49 

ARKADAŞLAR,

su arıtma cihazlarınızda ve borularında kullanıılan plastik maddelerin cinsini yazar mısınız? Özellikle tank için nedir? (yok özel kaplama vb. kabul etmiyorum, plastik cinsi, kaplama varsa veya izolasyon bunun için ne kullanıldığı, kaç mikron olduğu vb.)
Filtre ve diğer elemanların sağlık raporları ile standart belgelerini yazar mısınız / yayınlar mısınız?
bunları belgelerseniz istediğiniz fiyatı verin alacağım!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mjm054 -- 10 Temmuz 2012; 9:37:52 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
10 Temmuz 2012; 12:10:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mjm054

ARKADAŞLAR,

su arıtma cihazlarınızda ve borularında kullanıılan plastik maddelerin cinsini yazar mısınız? Özellikle tank için nedir? (yok özel kaplama vb. kabul etmiyorum, plastik cinsi, kaplama varsa veya izolasyon bunun için ne kullanıldığı, kaç mikron olduğu vb.)
Filtre ve diğer elemanların sağlık raporları ile standart belgelerini yazar mısınız / yayınlar mısınız?

345 Mesaj
13 Temmuz 2012; 18:28:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mjm054

ARKADAŞLAR,

verdiğim linki okuyabilirsiniz. gerekli açıklamaları yapıyor

http://www.amway.com.tr/our-brands/espring

http://www.espring.com/

582 Mesaj
16 Temmuz 2012; 8:53:54 

Arkadaş lar ben ürünü 6.5 ay önce aldım memnunum ilk başta depoyu 7-8 doldur boşalt yapın tam doldur tam boşalt
su güzel iki çocugum var gönül rahatlıgı ile içiyoruz ha bir de kanaryam var .. Gelen giden misafir ve akrabalarda beyendi suyu
cebinize uygun ise ben öneririm

............ Üstünde ismin yazılıysa gelir seni bulur.

10 Mesaj
25 Temmuz 2012; 12:59:46 

mesut arkadaşım iyi hoş güzel anlatmışsın bende almayı düşünüyorum.
Gerçekten çok araştırdım, hoşumada gitti ama resimler site falan bana güven vermedi çoğunluk merdiven altı gibi ama üründe hoşuma gitti
garip birşey oldum yani=)
birde tüm yazıları okuyamadım müsait olamadığım için,
kurulumu nasıl yapılıyor kendimiz mi yapıyoruz onu anlamadım??
birde pompalı pompasız bana uyarmı anlamadım.
ev 7. kat tazyik yüksek pompasız alsam nasıl olur??=(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weapon5434 -- 25 Temmuz 2012; 13:01:03 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
26 Temmuz 2012; 0:00:13 

yanılmıyorsam sitenin ana sayfasında gerekli bilgiler mevcut bulundugunuz yerin basıncına gore pompalı pompasız tercih edebilirsiniz kısacası istanbuldaysanız pompasız alın bos yere extradan 100 tl vermeyin :)

1042 Mesaj
29 Temmuz 2012; 13:23:53 

quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

ne demek hocam beni sımartıyorsunuz memnun oldugum bir urunu arkadaslarıma tavsiye edip onlara buyuk bir kararsızlıktan kurtarıp memnuniyete kavsturmak benim oldugu gibi herkesin sosyal sorumluluk gorevi olmalı kullanıp geri donutunu de yazarsanız kararsız arkadaslara sizde bi nebze katkıda bulunmus olursunuz kararsız arkadaslar şu baslıktan gelismeleri takip edebilirler
hangi arıtma cihazı ?

selam bu hangi ürün acaba link varmı? çok abartı degilse fiyatı istanbul içi almak isterim montaj vs nasıl?

2013 Auris D4D Active Skypack

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
29 Temmuz 2012; 18:07:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

selam bu hangi ürün acaba link varmı? çok abartı degilse fiyatı istanbul içi almak isterim montaj vs nasıl?

buyrun hocam linki detayları ordaki yetkililerden alırsanız daha saglıklı olur ama istanbulda 16 servis noktaları oldugunu biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 29 Temmuz 2012; 18:08:09 >

271 Mesaj
30 Temmuz 2012; 15:49:37 

Merhaba Arkadaşlar ,

Bende uzun süren araştırmalarım sonucu aşağıdaki üründen aldım , 8 filtreli , kargo ve kurulum dahil 499 TL , ayrıca 50 TL 'de bonus veriyor ;

http://www.markapon.com...0-su-aritma-cihazi/3555

Dün sipariş verdiğim için ürün henüz ulaşmadı , geldiğinde ilgi duyan olursa yorumlarımı paylaşabilirim.

İyi Günler.

92 Mesaj
31 Temmuz 2012; 17:01:25 

Yazılanları çizilenleri tartışmaları okudum, bu konudaki siteleri de gezdim ve sonunda ne yapmam gerektiğine karar verdim...

Giriş:

Eşim ve ben içme suyu olarak Erikli dışındaki suları içemiyoruz. Suyun tadı birinci derece öncelikli olunca 5-6-7-8-9-10-1000 herhangi bir filtre bizim içme suyu ihtiyacımızı ne yazık ki karşılamıyor. Daha iyisini bulana kadar Erikli'ye devam edeceğiz, hijyen konusunda da güvendiğimiz bir marka. Eğer içmeyi bu şekilde hallediyorsak çay ve yemek için birkaç seçenek kalıyor. Ucuz bir su markası alabiliriz (bu seferde plastik kalitesiydi, yosundu, hijyendi sorunları var) veya filtre alabiliriz.

Gelişme:

İçmeyi hallettiğimize göre mutfak kullanımı için ne yapabilirizi düşünmek gerekir.

Fiyat üzerinden gidersek ucuz suların damacanası 4tl, haftada 1 damacana gitse 52 x 4 kaba hesapla yıllık 200tl yapar. Demekki benim filtre masrafım maksimum 200tl olmalı. İçmeyeceğimize göre mineral vb derdimiz kalmıyor. Bakterilerde kaynayınca öleceği için uv filtreye gerek yok. Tadını düzeltmesi için alkaliye gerek yok, ultra filtrelere gerek yok. Amaç pisliği kireci ağır metalleri alsın yani kısacası komplike olmayan en baz filtreyi arıyorum. Şu anda Erikli'ye kıyamayıp musluk suyunu direk koyuyoruz her halikarda musluktan iyi olacağını düşünüyorum.

Araştırdığım kadarıyla bizim ülkede filtrecilik işinin aynı işitme cihazcıları gibi çivisi çıkmış. Fiyatlar kaydırabildiğine, insanlar kandırabildiğine.. İyi birşeyler alayım denildiğinde fiyat 1500+ fiyatlara çıkıyor, bunun yıllık filtre maliyetini eklediğinizde Erikli'yi mumla ararsınız. Türk mühendis muhabbetleri başka kandırmaca bu konuda ülkemizde arge yapılıyorda bizim mi haberimiz yok. Göz göre göre insanların milliyetçi duygularını sömürüyorlar. Biraz servis ağı olan servis ağım var diye kazıklamaya çalışıyor. Merdivenaltı olayı diyede birşey olduğuna inanmıyorum. Bu antin kuntin firmaların yaptığı olsa olsa filtreleri, parçalarını ithal edilip burada satışını yapmaktır. Türksu'yun sitesini incelerseniz ingilizce purepro'dan alınma şematikleri koyduklarını görürsünüz. Şematikleri bile çizmeye üşenip bu şekilde koyup birde utanmadan Türk mühendis muhabbeti yapıyorlar. Herşeye rağmen kendilerine güzel ürünleri sattıkları, fahiş fiyatla satış yapmadıkları ve piyasa fiyatlarını aşağıya çektikleri için teşekkürü borç bilirim. (sakın yanlış anlaşılmasın su arıtıcısı satmıyorum, satmadım, kimseden ne bir çıkarım, ne de kimseyele karalama yapacak bir ticaretim var. sadece ne alacağını araştıran bir vatandaşım, bambaşka bir sektörde işçiyim)

Sonuç:

Neyse amacın dışına çıktık, bağcıyı dövmeyelim birazda üzüm yiyelim. Gavur ne yapmış diye araştırınca tam benim dişime göre şöyle bir ürün buldum:

Culligan US-EZ-1 EZ-Change Undersink Drinking Water Filtration System, 3,000 Gallon
http://www.amazon.com/Culligan-US-EZ-1-EZ-Change-Undersink-Filtration/dp/B000THIZUG/

ABD içi kargo dahil sadece 32 dolara musluk dahil benim istediğim herşeyi sağlıyor. Yedek filtresi ne kadar dersiniz? 9 buçuk dolar!

[link]http:/www.amazon.com/Culligan-RC-EZ-1-Replacement-Cartridges-3000-Gallon/dp/B000THCYT4/[/link]

Bunun filtrasyonu çok az kadarı bana yetmez biraz daha isterim derseniz 69 dolara level 4 olanını alabiliyorsunuz:
http://www.amazon.com/Culligan-US-EZ-4-EZ-Change-Under-Sink-Drinking/dp/B000NNPVUS/

Ayrıca başka sinir kaptığım bir konuda filtrelerin süreyle satılması. Adamın 8 kişilik ailesi vardır ona göre su filtreler benim 2 kişilik ailemle bu filtre aynı süre mi düzgün çalışacak. Gene yaptığım araştırmada TDS olayını ölçen cihazlar olduğunu gördüm. Hem bitmeden körlemesine filtrenizi değiştirmiyorsunuz, hemde erken biten filtreden pis su içmiyorsunuz. En ucuzu aşağıda, daha iyileri de alınabilir:

HM Digital TDS-EZ TDS Water Quality Tester with Auto-off Function TDS-EZ
http://www.amazon.com/HM-Digital-TDS-EZ-Auto-off-Function/dp/B002C0A7ZY/

Sabırla buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi bu cihazın muadili varmıdır buralarda yoksa bundan getirtmenin yollarını mı arayayım?

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
31 Temmuz 2012; 18:26:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Let

Yazılanları çizilenleri tartışmaları okudum, bu konudaki siteleri de gezdim ve sonunda ne yapmam gerektiğine karar verdim...

Giriş:

Eşim ve ben içme suyu olarak Erikli dışındaki suları içemiyoruz. Suyun tadı birinci derece öncelikli olunca 5-6-7-8-9-10-1000 herhangi bir filtre bizim içme suyu ihtiyacımızı ne yazık ki karşılamıyor. Daha iyisini bulana kadar Erikli'ye devam edeceğiz, hijyen konusunda da güvendiğimiz bir marka. Eğer içmeyi bu şekilde hallediyorsak çay ve yemek için birkaç seçenek kalıyor. Ucuz bir su markası alabiliriz (bu seferde plastik kalitesiydi, yosundu, hijyendi sorunları var) veya filtre alabiliriz.

Gelişme:

İçmeyi hallettiğimize göre mutfak kullanımı için ne yapabilirizi düşünmek gerekir.

Fiyat üzerinden gidersek ucuz suların damacanası 4tl, haftada 1 damacana gitse 52 x 4 kaba hesapla yıllık 200tl yapar. Demekki benim filtre masrafım maksimum 200tl olmalı. İçmeyeceğimize göre mineral vb derdimiz kalmıyor. Bakterilerde kaynayınca öleceği için uv filtreye gerek yok. Tadını düzeltmesi için alkaliye gerek yok, ultra filtrelere gerek yok. Amaç pisliği kireci ağır metalleri alsın yani kısacası komplike olmayan en baz filtreyi arıyorum. Şu anda Erikli'ye kıyamayıp musluk suyunu direk koyuyoruz her halikarda musluktan iyi olacağını düşünüyorum.

Araştırdığım kadarıyla bizim ülkede filtrecilik işinin aynı işitme cihazcıları gibi çivisi çıkmış. Fiyatlar kaydırabildiğine, insanlar kandırabildiğine.. İyi birşeyler alayım denildiğinde fiyat 1500+ fiyatlara çıkıyor, bunun yıllık filtre maliyetini eklediğinizde Erikli'yi mumla ararsınız. Türk mühendis muhabbetleri başka kandırmaca bu konuda ülkemizde arge yapılıyorda bizim mi haberimiz yok. Göz göre göre insanların milliyetçi duygularını sömürüyorlar. Biraz servis ağı olan servis ağım var diye kazıklamaya çalışıyor. Merdivenaltı olayı diyede birşey olduğuna inanmıyorum. Bu antin kuntin firmaların yaptığı olsa olsa filtreleri, parçalarını ithal edilip burada satışını yapmaktır. Türksu'yun sitesini incelerseniz ingilizce purepro'dan alınma şematikleri koyduklarını görürsünüz. Şematikleri bile çizmeye üşenip bu şekilde koyup birde utanmadan Türk mühendis muhabbeti yapıyorlar. Herşeye rağmen kendilerine güzel ürünleri sattıkları, fahiş fiyatla satış yapmadıkları ve piyasa fiyatlarını aşağıya çektikleri için teşekkürü borç bilirim. (sakın yanlış anlaşılmasın su arıtıcısı satmıyorum, satmadım, kimseden ne bir çıkarım, ne de kimseyele karalama yapacak bir ticaretim var. sadece ne alacağını araştıran bir vatandaşım, bambaşka bir sektörde işçiyim)

Sonuç:

Neyse amacın dışına çıktık, bağcıyı dövmeyelim birazda üzüm yiyelim. Gavur ne yapmış diye araştırınca tam benim dişime göre şöyle bir ürün buldum:

Culligan US-EZ-1 EZ-Change Undersink Drinking Water Filtration System, 3,000 Gallon
http://www.amazon.com/Culligan-US-EZ-1-EZ-Change-Undersink-Filtration/dp/B000THIZUG/

ABD içi kargo dahil sadece 32 dolara musluk dahil benim istediğim herşeyi sağlıyor. Yedek filtresi ne kadar dersiniz? 9 buçuk dolar!

[link]http:/www.amazon.com/Culligan-RC-EZ-1-Replacement-Cartridges-3000-Gallon/dp/B000THCYT4/[/link]

Bunun filtrasyonu çok az kadarı bana yetmez biraz daha isterim derseniz 69 dolara level 4 olanını alabiliyorsunuz:
http://www.amazon.com/Culligan-US-EZ-4-EZ-Change-Under-Sink-Drinking/dp/B000NNPVUS/

Ayrıca başka sinir kaptığım bir konuda filtrelerin süreyle satılması. Adamın 8 kişilik ailesi vardır ona göre su filtreler benim 2 kişilik ailemle bu filtre aynı süre mi düzgün çalışacak. Gene yaptığım araştırmada TDS olayını ölçen cihazlar olduğunu gördüm. Hem bitmeden körlemesine filtrenizi değiştirmiyorsunuz, hemde erken biten filtreden pis su içmiyorsunuz. En ucuzu aşağıda, daha iyileri de alınabilir:

HM Digital TDS-EZ TDS Water Quality Tester with Auto-off Function TDS-EZ
http://www.amazon.com/HM-Digital-TDS-EZ-Auto-off-Function/dp/B002C0A7ZY/

Sabırla buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi bu cihazın muadili varmıdır buralarda yoksa bundan getirtmenin yollarını mı arayayım?

bunun es degeri var ama suan dunya yorungesinde nasa kullanıyo :) hocam nerden buluyon oyle seyleri ne gerek var en kestirme yol bildigin yoldur demisler forumda arastır taa amerikaya gitmeye ne gerek var alcan o sistemi ne garantisi var ne servisi nede yedek parca ve filtresi git istanbul delüx diye bi model cıkmıs onu al

92 Mesaj
31 Temmuz 2012; 19:19:52 

dersime çalıştım bulsa bulsa bu forumdakiler bulur dedim. eğer bulamazsak iki seçenek var ya 32 dolara bunu alıp 9 dolarda iki takımda filtre alıp 100tl ile 3 senelik yatırım yapacağız. ya da türksu'daki 5 filtreliyi alıp takacağız...

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
31 Temmuz 2012; 19:47:03 

quote:

dersime çalıştım bulsa bulsa bu forumdakiler bulur dedim. eğer bulamazsak iki seçenek var ya 32 dolara bunu alıp 9 dolarda iki takımda filtre alıp 100tl ile 3 senelik yatırım yapacağız. ya da türksu'daki 5 filtreliyi alıp takacağız...

hocam turksu yada baska bi yer nerden aldıgınız sizin tercihiniz işin o kısmında degilim ama bu kadar ucuza kaliteli su alabilmek mumkun olsaydı emin olun tum markalar buna benzer bi sistem yaparlardı bence en az 5 asamalı olmak uzere butceniz yetiyorsa 7 aşamalı alın ustunde mutlaka mineral ve alkalin (ph) filtresi olsun nerden alacagınıza bisey diyemem ama sistem bu olsun bi kere alacksınız adam gibi bisey olsun yada hic almayın

28 Mesaj
31 Temmuz 2012; 22:16:54 

Anladığım kadarı ile ozmoz cihazı kadar detaylı bir cihaz istemiyorsunuz.

suyun içinden sadece tortu, kireç ve klor gibi maddelerin alınmasını istiyorsunuz. Yani klasik bir su arıtma cihazı istiyorsunuz.

Bunun için üç kademeli bir su arıtma cihazı almanız sizin için yeterli.
Bu cihaz genelde tezgahüstü olarak tasarlanmıştır ama şebeke basıncına dayanıklı olduğu için tazgahaltında da kullanılabilir.

Sadece burada sizin yurtdışı sitelerinde gördüğünüz musluklara benzer bir musluk kullanmanız gerekli.

imzandaki siteyi ziyaret ederseniz "002 kodlu su arıtma cihazı" tam size göredir. incelemenizi tavsiye ederim. Hem cihazı hem musluğu buradan temin edebilirsiniz.

Ayrıca TDS cihazı alacağım diyorsunuz. Ama sizin istediğiniz sistemde TDS cihazı işe yaramaz. TDS cihazı ancak ozmoz cihazlarında kullanılırsa verimli olur.

su arıtma cihazları fiyatları

92 Mesaj
1 Ağustos 2012; 10:26:34 

evet benim kafamdaki bu ürün! su gideri yok, biriktirme haznesi yok, pahalı olan membran filtresi yok, membranla süzülüyor diye bu sefer üstüne birde tad verme filtreleri kullanmaya yok, tam istediğim gibi. bu gönderdiğiniz filtrenin daha ayrıntılı resimleri mevcut mudur?

işin içinde bir filtrasyon varsa tds'i (çözünmüş partikül adedi) değişiyor demek değil midir? tds'in verimli olmasından kastınız tds normal suya göre fazla düşmez mi demek istediniz?

arıtma alıpta arıtmanın performansını ölçülmemesini aklım almıyor. bu filtrenin ömrünü kestirebilmek, performansınız izleyebilmek için başına sonuna aşağıdaki tds metreyi bağlamayı düşünüyorum.

http://www.tdsmeter.com/products/dm1.html

bunun giriş çıkış ölçüleri için şöyle diyor: Mur-lok® Quick-Connect T-fittings. 1/4" standard, also available with 3/8" or 1/2". sizin filtrenin ölçüleri sitenizde belirtilmediği için kestiremedim, bu ölçülerden hangisi sizin ürününüzün hortum ağızlarına uyar? (1" = 2.54cm)

Bu arada Mur-lok süper güzel bir olaymış:
http://www.gamurdock.com/gam/files/documents/Murlok-Fittings-Installation.pdf

28 Mesaj
1 Ağustos 2012; 11:02:43 

TDS anlamı "Total Dissolved Solids", yani "Toplam Çözünmüş Madde" anlamına gelir ki, suyun içinde çözünmüş olan maddelerin toplamı demek, partikül adedi veya miktarıyla ilgili değilidir.

Bu cihazda çözünmüş maddeler aynen kalcağı için giren TDS değeri ile çıkan TDS değeri aynı veya çok yakın değer olacaktır. Yani TDS kullanmanın bir anlamı olmayacak. Ama ozmoz sistemi kullansaydınız gerçekten harika olurdu. Fakat debimetre koyma imkanın olursa bu cihaz için uygundur.

Mur-lok pratik ve güzel bir bağlantı şekli, montaj elemanlarının çok hoşuna gider.

Bu cihaz için isterseniz giriş ve çıkışlar mur-lok yapılabilinir. Kullanacağınız standart ölçü: Quick-Connect T-fittings. 1/4" standard

Filtrenin ömrü filtrenin içinden geçen suya ve filtrenin kullanma zamanına bağlıdır. Yani geçen su miktarı veya kullanma süresi.

Mesela: 1500gal kapasiteli bir su filtresinin ömrü şöyle hesaplanır:

1500 gal =5,67 ton.

Bu filtreden geçen su miktarı 5,67 ton olduğu zaman filtrenin faydalı ömrü bitmiş, değişmesi gerekli

veya bu kapasiteye erişmediniz ama bir yılı doldurdunuz, bu durumda da filtrenin değişmesi gereklidir.

12 Mesaj
1 Ağustos 2012; 11:34:52 

Su filtreleme cihazı almayı düşünenlere önerebileceğim bir ürün mevcut , yeni bir teknolojiye sahip Alman BWT firmasının ürünü Woda-Pure 'ü deneyebilirsiniz. Çalışma teknolojisi farklı, enerji ihtiyacı duymayan, deposuz, şebeke basıncıyla çalışabilen ve sadece 1.5 lt'lik pet şişe büyüklüğünde bir ürün , kullanılmaya başlandığından itibaren 10 ton suyu(526 adet 19lt'lik damacana) filtreleyerek içme suyu haline getirebiliyor, terz ozmoz sisteminden farklı olarak, ultrafiltrasyon teknolojisini kullanır, bu sistemde sudaki yararlı mineraller tutuluyor ve sadece zararlı mineraller filtreleniyor, buna ek olarak özel magnezyum ekleme ünitesi ile suya magnezyum ekleyerek sudaki mineral değerini arttırıyor, son zamanlarda televizyonlarda uzmanların da söylediği gibi musluk suyu içilmesinde sakınca görülmeyen ve en sağlıklı sudur fakat gerek ev tesisatı gerekse şebeke tesisatındaki olumsuz etmenler suyun kalitesine etki etmektedir, bu sebepten bahsettiğim BWT ürünü Woda-Pure musluk suyunda olabilecek koku, bulanıklık, renk düzenleyerek tadı korur ;klor, kireç, ağır metal, pestisit , herbisit, insektisit ve zararlı bakterileri filtreleyerek sağlıklı ve mineralli su içme olanağı sağlar. Üç ayda bir düzenli olarak gelinerek tamamen ücretsiz teknik servis hizmeti ile suyunuzun kalitesinde hiçbir değişim olmadığı ölçüm edilir. Kompak ve kapalı bir sistem olması sebebi ile hiçbir geri yıkama , kimyasal eklentisi yada atıksu çıkısına ihtiyaç duymaz 200 lt/sa debi ile çalışır.

http://fullsu.com/UrunDetay.asp?ID=14
http://www.facebook.com/bwtfullsu?ref=hl

92 Mesaj
1 Ağustos 2012; 12:09:51 

Woda-Pure güzel ancak pahalıya geliyor. Telefonla aldığım bilgiye göre takımın fiyatı 1100TL + KDV. Bunu aldığımızda bir damacana su 1298/526 = 2,46tl'ye geliyor.

Filtre değişimi 300TL. yani filtreyi değiştirince bir damacana su 354/526 = 0.67 tl'ye geliyor.

12 Mesaj
1 Ağustos 2012; 12:34:41 

Arkadaşlar ters ozmos teknolojili arıtma sistemlerinin suyun içerisindeki mineral değerini azalttığına dair bir açıklamada Prof . Dr. Kenan Demirkol'dan gelmiştir. İzlerseniz herşeyin ne kadar açık ve net olduğunu sizlerde göreceksiniz. İski çıkışlı şebeke suyumuzun TDS değeri 300 mg/l ( ppm)'dir , ancak ters ozmoz teknolojisi içeren sistemler bu değeri 5-40 mg/l (ppm) değerine indirmektedir yani suyun içerisinde var olan neredeyse tüm minerali alarak saf suya , akü suyuna yakın saflıkta bir su servisi yapmaktadır. Oysaki Amerikan Standartları(EPA) doğrultusunda TDS değeri 500 ppm olarak belirlenmiştir. Patentli Alman teknolojisi Woda-Pure ultrafiltrasyon teknolojisi ile size 270-280 mg/l (ppm) mertebesinden mineralli su içme olanağı sunar. Tüm bahsettiğim konu ve değerler ile ilgili linki aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=0PAFTHTGRlI Prof. Dr. Kenan Demirkol videosu.

http://www.youtube.com/...reen&v=g2ewXEqQlsg&NR=1 Prof. Dr. Kenan Demirkol videosu.

http://water.epa.gov/drink/contaminants/index.cfm TDS değerini sayfanın sonunda görebilirsiniz.

Tolga Kasap
Çevre Y. Mühendisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lixer -- 1 Ağustos 2012; 13:27:41 >

12 Mesaj
1 Ağustos 2012; 12:58:59 

Evet Woda-Pure filtremizin fiyatı 1100+KDV'dir. Yani 1100*1,18 = 1298lira 1 adet Woda-Pure filtremiz ile 526 adet damacana yani 10 ton su içebilirsiniz. Buradan yola çıkarak 1298/ 526 = 2,46 lira'ya 1 adet damacana su almış gibi düşünebilirsiniz ancak şunu belirtmek isterim ki teknolojimiz kesinlikle ters ozmos teknolojisi değildir, az önceki paylaşımımda Prof. Dr. Kenan Demirkol'unda belirttiği gibi ters ozmos teknolojileri suyun mineral değerini çok çok azaltır ancak patentli teknolojimiz ile bu değerleri koruyabilmekteyiz.
Buna ek olarak 10 ton su sonrasında filtrelerimiz %80 verim ilede çalışmaya devam edebilmektedir. Peki biz bu 10 ton suyun bitip bitmediğini nasıl anlıyacağız diye düşünürseniz tamamen bu 1100+KDV fiyatımız dahilinde bir adette ufak su saatimizi filtre yanına bağlıyoruz ve bu sayede bir kac saniyelik bir kontrol ile kartuş değişim sürecini anlıyabiliyorsunuz.

Kartuş değişiminde yani tavsiye edilen 10 ton su tükettikten sonra kartuş için yapılan işlemimiz kesinlikle geri yıkama , kimyasal eklentisi ve benzeri bir işlem değildir . Takmış olduğumuz filtremizi tamamen geri alıyoruz ve aynısını 500lira (KDV DAHİL) karşılığında veriyoruz. Yani tamamiyle yeni bir sisteme ve 10 ton mineralli içme suyu olanağı sunan Woda-Pure filtremize 500 lira'ya sahip oluyorsunuz.

500 lira / 526 adet = 0.95 lira / adet damacana Yani 1 adet damacana fiyatınız artık 0.95 liraya gelmektedir. Ekonomik oluşundan öte mineralli su içme hizmeti sunuyoruz.

www.fullsu.com

Tolga Kasap
Çevre Y. Mühendisi

28 Mesaj
1 Ağustos 2012; 15:39:30 

EPA nın TDS değerini 500 söylemesi demek, içme sularında müsaade edilebilen max değer demektir. Bir üst sınır yani. 500'ü geçen sular içilemez anlamındadır EPA ya göre.
Ama EPA minimum değer vermemiştir.

Bahsedilen video özel bir kanalda yapılan söyleşiye yervermekte ve hocanın reverse osmosis cihazıyla ilgili sözleri söylediği an stüdyodaki misafirlerin bir alkış tufanına tutulması dikkate şayan bir durum. Sanki stüdyodaki misafirler bilhassa hocadan bu cümleleri duymayı bekliyorlarmış gibi bir durum. Enteresan bir durum.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 Ağustos 2012; 16:31:37 

ya arkadaslar ne gerek var o kadar masrafa tantanaya bu modellere es deger hatta daha iyi bi sistem daha uygun fiyata varken alın size linki İstanbul Delüx 2013

92 Mesaj
1 Ağustos 2012; 21:02:52 

teacher47 hocam (tanırsın tanımazsın o kadarını bilemem kimsenin vebalini alamam) bu markanın reklamını yapıyorsun ama aynı cihazlar biraz araştırınca çok daha ucuza bulunabiliyor. örnek vereyim türk suyun sattığı 300tl'lik 5 kademeli filtre toptan 160tl'ye perakende 100$'a bulunabiliyor. yani ucuza verdiğini düşündüğünüz firma bile pahalıya satıyor diyebilirim. gerekirse ilgili linkleri iletebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Let -- 1 Ağustos 2012; 21:04:00 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 Ağustos 2012; 0:51:16 

quote:

teacher47 hocam (tanırsın tanımazsın o kadarını bilemem kimsenin vebalini alamam) bu markanın reklamını yapıyorsun ama aynı cihazlar biraz araştırınca çok daha ucuza bulunabiliyor. örnek vereyim türk suyun sattığı 300tl'lik 5 kademeli filtre toptan 160tl'ye perakende 100$'a bulunabiliyor. yani ucuza verdiğini düşündüğünüz firma bile pahalıya satıyor diyebilirim. gerekirse ilgili linkleri iletebilirim.

hocam turksunun 500 tl lik urununu elbette servis + garanti+firma destegi v.s gibi ek hizmetler olmadan bi sekilde muadilini toptan almak kaydıyla muhtemelen bulursun tııpkı benim samsung tv mi aparalel ithalatı 3 bin tl yerine samsung elektronik garantili olarak 3500 tl ye almam gibi bahsettiginiz fiyatlara alabilmeniz icin toptan alım yapıp sorumlulugu kabullenmeniz gerekiyor diye biliyorum tabi cok cok detayları bilmiyorum ben size urunu tavsiye ettim aynısından aynı kalitede baska yerde bulursanız ordan alın sonucta bana yuzdelik yada kar payı verilmiyor nerden alırsanız alın

12 Mesaj
2 Ağustos 2012; 10:00:26 

Bugun en iyi bildiğimiz maden suyu markalarından olan TÜRKKIZILAYI doğal zengin mineralli maden suyunun Toplam mineral madde miktarı bile 3567 mg/l 'dir, bu değer içerisindeki Bikarbonat ( HCO3) değerini pas geçseniz dahi 1000-1100 ppm mertebesindedir.. Yani 500 ppm'i geçmesi düşündüğünüz gibi sağlık sorunları çıkartmaz. Ayrıca ülkemiz jeololik konumu sebebi ile bol mineralli su kaynaklarına sahiptir ancak ambalajlı su üreticileri bu kaynak sularını ters ozmos ünitelerinden geçirmeleri sebebi ile suyun sahip olduğu tüm değerleri minimize etmektedir. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz aynı dağın altından çıkan sulara baktığınızda A firmasının değerleri ve tadı ile B firmasının tadı ve mineral değeri kaynakları aynı olmasına rağmen çok farklı olabilmektedir. Bu sebepten şebeke sularını son kullanım noktalarında yani evlerde ve iş yerlerinde merkezi noktalardan ziyade tezgah altı diye tabir edilen noktalarda filtre ederek kullanıma sunmak en doğrusudur . Tabi bu durumda da en optimum mineralizasyonu sağlamak en bilimsel gerçektir. Ülkemiz su yeraltı ve yerüstü kaynakları zengin bir cennettir bu sebeple doğu bloğundaki ülkeler gibi hiç su içmemektense deniz suyunu yada atıksuyu filtreleyip olumsuz en düşük ihtimalı dahi göze alıp saf suya yakın bir su içerim düşüncesinden ziyade var olan kaynaklarımızı mineral değerlerini koruyarak içerim demeliyiz. Yani ters ozmos bir teknolojidir buna kesinlikle katılıyorum ama iski şebeke suyuna müdahale edilerek kullanılacak bir teknoloji değildir bundan dolayı Ultrafiltrasyon teknolojisine sahip patentli Alman ürünü Woda-Pure filtrelerini sizlerle paylaştım.

Saygılarımla,

Tolga KASAP
Çevre Y. Mühendisi

28 Mesaj
2 Ağustos 2012; 12:01:59 

500 tds yi geçen suların içilmez demek olduğunu ben söylemiyorum. EPA söylüyor. Bu EPA nın kriteridir.

WHO kriteri ise TDS için maksimum değeri 1000 kabul etmiştir.

Yani yüksek TDS li sular içilmez diye bir kural yok. İçebiliyorsan, tadına tahammül edebiliyorsan içersin.

Yüksek TDS li suların içimi hoş olmuyor. Düşük TDS de ise su çok tatlı ve lezzetli oluyor. İçimi güzel olduğu için de daha çok tüketiliyor.

Dolayısıyla yine aynı mineral oranını yakalamış oluyorsun. Üstelik bol su içtiğin için vucut daha sağlıklı olur.

Az su içmekte vucuda çok zararlıdır. Çok su içmek ise suyun lezzetinden kaynaklanır. İnsanlar tatlı ve lezzetli su içmek istiyor.

Lütfen kendi sisteminizi satmak için diğer sistemleri kötüleme devrini kapatalım.

12 Mesaj
2 Ağustos 2012; 17:26:07 

O zaman kimse mineralli su içmesin yada kaynak suyu , maden suyu içmesin tds 'si fazla diye dolayısı ile hani siz söylüyorsunuz ya mineralli suyun tadı kötü diye o zaman arabanın aküsüne mineralli suyu koyalım yada ütüye mineralli su koyalım bünyemizede direk ters ozmoz dan çıkan saf su dengi suyu alalım böylece bol bol su içelim.Yada şöyle yapalım işi daha da teknolojik hale getirip ultra saf su kullanalım belki o zaman daha daha çok su içeriz. Sonuçta akü suyu, saf su sizin dediklerinizden yola çıkarsak çok yararlı etkiler yaratır.
Bakın biz tam bir petrol ülkesi olamayabiliriz ama bir su ülkesiyiz ve bu ters ozmoz sistemleri ile suyun neredeyse tüm mineralizasyonu alınmaktadır. Ters ozmoz teknolojisi gerçekten kendini ispatlamış ve gerçek bir teknolojidir ancak biz kuyu suyu, deniz suyu ,atık suyu kullanmıyoruz şebeke suyu yani 300ppm TDS'si olan mineralli su kullanıyoruz. Kullanıcı profilinizden çıkan sitede tamamen ters ozmoz sistemleri olduğu için yeni teknolojilere sıcak bakmayabilirsiniz ama sizde takdir edersiniz ki patentli bir ürünü es geçmek biraz acımasız geliyor bana. BWT-FULLSU olarak bizlerde ters ozmoz teknolojisini kullanıyoruz ancak endüstriyel alanlarda farklı kullanımlara göre. Örneğin soğutma suyu olarak kuyudan çektiğiniz suyu ters ozmozdan geçirip kullanabilirsiniz sonuçta makineyi mineralli su ile yıkamanıza yada soğutmanıza gerek yok.

Saygılarımla.

28 Mesaj
2 Ağustos 2012; 18:05:33 

Akü suyu = saf su , yani TDS=0

Saf su içilmez. İçinde hiç bir minearal yoktur. "+" , "-" iyonlar sıfırdır.

Siz ters ozmozdan çıkan suyla akü suyunu nasıl eşdeğer görebilirsiniz?

Eğer tersozmoz sistemleri saf su yani akü suyu yapsaydı, şimdi piyasaya 600-700tl değilde labaratuvarlara ve saf su kullanan işyerlerine 3000-5000tl'ye satılırdı.

Saf su elde etmek için reverse osmosis sonrası anyonik ve katyonik reçineler kullanılır ve TDS=0 su elde edilir.

Tamam bu aşamalardan geçen su saf su, akü suyudur, içilmez.

Ama ters ozmozdan çıkan sularda zaten mineral bulunuyor. Yoksa TDS nasıl 8-40 arasında oluyor?

Suya tad verende bu mineraller. yoksa akü suyunu hiç içmeyi denediniz mi? Tadı nasıl?

Arıtma cihazları hangi arıtma yöntemini kullanırsa kullansın filtrelerini zamanında değiştirmek şartıyla iyidir. Hepsi faydalıdır.

Ama yapılan ne;

Herkes benim arıtmam iyidir seninki kötü diyor. Bu yanlış.

12 Mesaj
3 Ağustos 2012; 1:57:25 

önceki iletilerimi dikkatlice ve bilimden yana bir bakış açısıyla okursanız ters ozmos çıkışlarındaki suyun TDS değerinin 5-40 mg/l (ppm) arasında oldugunu saf suya akü su, ütü suyuna yakın değerde bir su olduğunu belirtim. İski şebekesinde bulunan 300-310 ppm 'i 5-40 ppm gibi bir aralığa yani yaklaşık %95 oranında mineral değerini alarak sunarsanız bunu mineral içerikli su olarak değil moleküler suya yakın bir su olarak nitelendirebiliriz.

Saygılarımla,
Tolga Kasap
Çevre Y. Müh.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lixer -- 3 Ağustos 2012; 9:18:10 >

28 Mesaj
3 Ağustos 2012; 10:30:29 

EPA ve WHO, bu kuruluşların bilimsel kuruluşlar olduğunu kabul ediyoruz.

Bilimsel çalışmalar yaparlar. TDS değeri için niçin maksimum değer veriyorlar da minimum değer vermiyorlar.

O zaman parametre tablolarında sadece 500 veya 1000 rakamı değil.

Sizin iddia ettiğiniz şekilde 5-500 aralığı veya 40-1000 aralığı şeklinde değer vermeleri gerekirdi.

12 Mesaj
3 Ağustos 2012; 13:46:08 

Bakın sanırım bilimsel verileri yorumlamada ortak paydada buluşamıyoruz ben size açıklama belirttikçe siz olaya çok daha farklı açıdan yaklaşıyorsunuz.
EPA TDS değeri için içme sularında 500ppm verirken kozmetik sınır olarak 100ppm belirtmiştir. Sizin için çok daha basit şekilde ifade edersem koskoca EPA en azından 100 ppm derken neden 5-40 aralığını savunuyorsunuz bunu anlıyamıyorum. Bakın ben ters ozmoz teknolojisini kesinlikle kabul eden teknik biriyim ama sizin karaköy piyasasındaki filtre satan ve elinde ters osmos teknolojisi ürünleri stoğu fazla olan birisi havasıyla bunu makale ve bilimsel yazılara dayandırmadan körü körüne savunmanız açıkcası suyu tanıyamayan toplumumuz adına beni üzüyor.

28 Mesaj
3 Ağustos 2012; 19:28:19 

Siz yorum yapıyorsunuz. Ben bilimsel yolla gidilmesi gerektiğini savunuyorum.
EPA nın 500 rakamı ile 100 rakamını tek tabloda gösteren kriter tablosunu yayınlar mısın?

11 Mesaj
6 Ağustos 2012; 3:22:13 

Arkadaslar biraz okudum ama kafam cok karıştı.
Biri bana yardım etsin. Müstakil ev tipi, alabileceğim yada yaptırabileceğim yer müsait olduğu için ana bağlantıya bagliyabilecegimiz evin her noktasında kullabilecegim bir sistem istiyorum. 3 yasında oglum var. O nedenle 3 e 5e bakmadan alabileceğim bir sistem tavsiye edemisiniz.
Teşekkürler saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelarchers -- 6 Ağustos 2012; 3:24:46 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
6 Ağustos 2012; 10:49:41 

quote:

Orijinalden alıntı: thelarchers

Arkadaslar biraz okudum ama kafam cok karıştı.
Biri bana yardım etsin. Müstakil ev tipi, alabileceğim yada yaptırabileceğim yer müsait olduğu için ana bağlantıya bagliyabilecegimiz evin her noktasında kullabilecegim bir sistem istiyorum. 3 yasında oglum var. O nedenle 3 e 5e bakmadan alabileceğim bir sistem tavsiye edemisiniz.
Teşekkürler saygılar

hocam alacagın arıtmayı evin her noktasında kullanamazsın ancak soyle yapabilirsin evin girisine yumusatıcı(kireç-tortu-klor) mutfaga da icme ve kullanma icinde tezgah altına arıtma cihazı taktırırsın çok iyi bisey istiyorsan İstanbul Delüx 2013 diye bi model var 10 aşamalı yeni cıkmıs ona bakabilirsin daire girişini de sorarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher47 -- 6 Ağustos 2012; 10:51:10 >

391 Mesaj
6 Ağustos 2012; 19:49:12 

merhaba BMB Envy Su Arıtma Cihazı kullanan varmı acaba tavsıyelerınızi beklıyorum...

28 Mesaj
6 Ağustos 2012; 21:05:27 

Kendilerine özgüveni olan firmalar başka firmaların isimlerini taklit etmezler.

16 Mesaj
7 Ağustos 2012; 12:56:12 

quote:

hocam alacagın arıtmayı evin her noktasında kullanamazsın ancak soyle yapabilirsin evin girisine yumusatıcı(kireç-tortu-klor) mutfaga da icme ve kullanma icinde tezgah altına arıtma cihazı taktırırsın çok iyi bisey istiyorsan İstanbul Delüx 2013 diye bi model var 10 aşamalı yeni cıkmıs ona bakabilirsin daire girişini de sorarsınız.

Merhabalar, su arıtma cihazı almak istiyoruz sanırım baya bilgilisiniz umarım yardımcı olursunuz.
İstanbulda 4 kişilik bir aile için; PH değeri 7,5 üzeri olacak, tamamen sağlıklı olmalı, fazla büyük olmamalı ve fiyat önemli değil en iyi en sorunsuz en kaliteli ve herzaman teknik destek alabileceğimiz öneriniz varmı? Sadece kalite istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.

Radyo dinle

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
7 Ağustos 2012; 18:23:36 

quote:

Orijinalden alıntı: digitaLartist

Merhabalar, su arıtma cihazı almak istiyoruz sanırım baya bilgilisiniz umarım yardımcı olursunuz.
İstanbulda 4 kişilik bir aile için; PH değeri 7,5 üzeri olacak, tamamen sağlıklı olmalı, fazla büyük olmamalı ve fiyat önemli değil en iyi en sorunsuz en kaliteli ve herzaman teknik destek alabileceğimiz öneriniz varmı? Sadece kalite istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.

buyrun hocam linki İstanbul Delüx 2013

11 Mesaj
8 Ağustos 2012; 0:38:29 

quote:

Gördüğüm en cibiliyetsiz sitelerden biri kimdir nedir turk mühendisler kim Türk su diye bir resim sertifika yok üretim teknoloji yok kalite belgesi yok yaptık birşeyi satıyoruz. Ben isim değil guvenebilecegim bir marka istiyorum, o siteden oyuncak bile almam.
Kaliteli ürün ve markalardan bilgi sahibi olan arkadaslar bilgiyi paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler .