Şimdi Ara

ASRock grafik pazarına adım atıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Anakart pazarının önemli oyuncularından ASRock, ekran kartı pazarına girmek için de fırsat kollamaya başladı. Kripto madencileri nedeniyle adeta karaborsaya dönen pazardan ASRock da pay almak istiyor.

Yoğunluk artacak

Tayvan’dan gelen bilgilere göre firma Nisan ayında ilk adımı atmayı planlıyor. MSI, Asus, Zotac gibi pek çok üreticinin mücadele ettiği ve son dönemde stok sıkıntılarının yaşandığı pazarda ASRock’un neler yapabileceği merak ediliyor.

Ayrıca Bkz.Kullanıcıdan Microsoft’a 600 milyon dolarlık tazminat davası

Dikkat çeken nokta ASRock’ın sadece AMD grafik birimleri üzerine uzmanlaşacağı. Yani Nvidia tarafında şimdilik yer almayacak. Bu da hali hazırda kısıtlı grafik birimi üretimi yapan AMD’nin daha da zorlanması anlamına geliyor. Bu elbette diğer üreticileri de olumsuz etkileyecektir.

ASRock geçen yıl Gigabyte’ın yeniden yapılanması süreci sayesinde üst seviye anakart segmentinde liderliği ele geçirdi ve gelirlerini arttırmayı başardı. Bununla birlikte satış sayısı bakımından düşüş yaşıyor. Firma kurumsal tarafta önemli hamleler yaparak bir nevi denge kurmaya çalışıyordu. Ekran kartı segmenti mali tablolara olumlu katkı yapabilir.

• Rekabet iyidir belki fiyatlar düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: JoeyBane

Rekabet iyidir belki fiyatlar düşer

NVİDİA'nın GPU pazarında rakibi olmadığı sürece biraz zor gibi

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savitar77 -- 8 Mart 2018; 0:11:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi haber.

• Güzel haber de sadece AMD üzerine üretim yapması olmamış. Oyuncular için doğru düzgün AMD kart yok. Sanıyorum sadece mining odaklı bir düşünce ile giriyor piyasaya. Bildiğim kadarıyla ilk mininge özel anakartı da Asrock üretmişti. Bu mining yatırımları yakın gelecekte mining olayının bitmeyeceğini işaret ediyor. PC oyunculuğunu bitirmeye and içtiler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyin rekabeti ve neyin fiyatları?

Allah aşkına halen yorum yapmak için, yorum yazanlar var. Zaten sorun bellek ve gpu üretiminde. Bize gpu üretecek firmalar lazım. Hazır gpu dan ekran kartı üretecek değil.

• asrock,asusun yan firması değil mi ??

• Asrock RX580 Taichi yada Asrock RX580 Killer merakla bekliyorum

Hoş piyasada bulunacağından değil ama soğutma ve görsellik olarak üst seviye olacağı kesin.

• Nasıl bir rezalet haberdir;
    quote:

Bu da hali hazırda kısıtlı grafik birimi üretimi yapan AMD’nin daha da zorlanması anlamına geliyor.

quote:

Bu da hali hazırda kısıtlı grafik birimi üretimi yapan AMD’nin pazar ağını güçlendirmesi anlamına geliyor.

Yorumu size bırakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 8 Mart 2018; 1:47:13 >
  • Muhtemelen mining amacli urunlere agirlik vefecektir.

Lakin

Ulkelere gore renklerle uretim yapip milliyetcilige oymasa harika olurdu.

Kirmizo beyaz kartin albrnisini disunsenize.

Veya abd bayrak baskiki sogutucuku blower kartlar.

Veya hazir profillerle tum ulke bayraklari yuklu geksede sirf rgb ledle sogutucu ustundeki led ekranla istedigimiz bayragi secebilsek.

Keza taichi

Gaming k

Fatality

Tarzi kartlarda epey ozgunluk katacaktir piyasaya.

Hele ki kaliteli kompanentlerile uretim yapip ekran kartlarinin suyunun cikarildigi donemde biljnfik markalar seviyesinde standart yakalanir ve sektor duzelene kadar ayakta kalirsa arkadina aldigi ruzgarla asrocku hakettigi yerlerde gorebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 8 Mart 2018; 5:1:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    ekmek yok.
    hiç mi yok?

• Asrock'u severim. Marka algısı olarak bende Sapphire, Zotac, Palit gibi firmalardan çok daha önde.

10 numara anakartlar yapan firma ekran kartı mı yapamayacak...

• Samsung yada qualcoom gibi firmalar gpu isine el atsa guzel olcak :)

• Bize silikon üreticisi lazım, bellek üreticisi lazım. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hazır işlemciden bellekten gpu üreten firmayı ne yapalım.

• Bence, geç bile kaldı.

• gs09gs09 kullanıcısına yanıt
    Samsung el atsa kalıbımı basarım 5 senede piyasayı siler süpürür. Adamlar hangi işe el atsa bir kaç sene içerisinde en iyisini üretmeyi başarıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: CagriErcan

Samsung el atsa kalıbımı basarım 5 senede piyasayı siler süpürür. Adamlar hangi işe el atsa bir kaç sene içerisinde en iyisini üretmeyi başarıyorlar

Bir ara samsung is makineleri ve kamyonetler vardi. Tutmadi sanirim orda

• quote:

Orijinalden alıntı: X Files

Neyin rekabeti ve neyin fiyatları?

Allah aşkına halen yorum yapmak için, yorum yazanlar var. Zaten sorun bellek ve gpu üretiminde. Bize gpu üretecek firmalar lazım. Hazır gpu dan ekran kartı üretecek değil.

yazan ellerin dert görmesin dostum değişen tek şey artık msi,asus kavgasına bide asrock eklenicek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 18 Mart 2018; 22:4:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.