Şimdi Ara

Ssangyong'un elektrikli SUV konsepti e-SIV görücüye çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gittikçe büyüyen elektrikli araç pazarında üreticiler bir bir yerini almaya başlarken, Ssangyong da bu pazarda yer almak istediğini yeni tamamen elektrikli e-SIV konseptini Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtarak gösterdi.

e-SIV konseptinin üretim versiyonu markanın elektrikli araç pazarındaki ilk ürünü olacak. Ancak, 2020 yılı için planlanan tamamen elektrikli versiyondan önce aracın içten yanmalı motora sahip bir versiyonu önümüzdeki yıl piyasaya çıkarılacak.

Oldukça cesur hatlarıyla dikkat çeken e-SIV konseptinde gümüş ve siyah tonlarının hakim olduğu bir dış tasarım göze çarparken, günümüz otomobil konseptlerinin trendi olan ince ön farlar ve stop lambaları da kendini gösteriyor. Ayrıca, tamamen elektrikli olarak üretilecek araçta doğal olarak ön ızgara bulunmuyor. Aracın beş kollu dev jantları da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

İç dünyası dört yolcu için tasarlanan e-SIV konseptinin ön konsolu boydan boya ekran olarak tasarlanmış gibi görünüyor. Direksiyonun hemen arkasında tamamen dijital gösterge paneli yer alırken merkezde ise yatay olarak konumlandırılmış bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. Onun hemen altında ise muhtemelen konfor ekipmanlarının kontrolünün yapılacağı bir başka ekranın dikey olarak konumlandırıldığı görülüyor.

Yapay zeka ve ses tanıma teknolojisi 

Aracın içerisinde bulunan sistem yapay zeka ile öğrenme ve ses tanıma teknolojisine sahip. Ayrıca bu sistem bulut bağlantısı sağlayarak aracın konfor ekipmanlarını, gücünü ve güvenlik destek sistemlerini uzaktan kontrol etmeye imkan sağlıyor.

Ssangyong e-SIV konseptinin sıfır emisyonlu versiyonunda 61.5kWs bataryadan güç alan 200 beygirlik elektrikli motor bulunuyor. Aracın bu sayede 450 kilometre menzile sahip olduğu ve maksimum 150 km/s hıza çıkabildiği belirtiliyor.

En son teknolojilerle donatılan araçta, ikinci seviye otonom sistem bulunacak. Radar ve kamera sistemlerini kullanacak araç bu sayede şerit takip sistemi ve öndeki araç ile mesafeyi koruma gibi özelliklere de sahip olacak. Ayrıca ek sensörlerle üçüncü seviye otonom sisteme uyumlu hale gelebileceği de söyleniyor.

Ssangyong e-SIV konsepti ilk olarak 2019 yılında içten yanmalı motora sahip olarak üretim bandına çıkacak. Hemen ardından 2020 yılında ise tamamen elektrikli versiyonu satışa sunulacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Adettendir birisi demeden ben diyeyim Egea'ya benzemiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Adettendir birisi demeden ben diyeyim Egea'ya benzemiş

Komik değil

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Komik değil

Amaç oydu zaten. Her şeyi egea ya benzetme hastalığı. En az iki kişi komik bulmuş demek ki, komik bulmasan da olur kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 6 Mart 2018; 16:22:52 >
  • quote:

quote:

quote:

Komik değil

Amaç oydu zaten. Her şeyi egea ya benzetme hastalığı. En az iki kişi komik bulmuş demek ki, komik bulmasan da olur kardeş.

Herkesin herşeyi Egea ya benzettiği yok. Yeni i30 bildiğin Egea mesela. Kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazloo -- 6 Mart 2018; 17:34:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Komik değil

Herkesin herşeyi Egea ya benzettiği yok. Yeni i30 bildiğin Egea mesela. Kardeş.

Niye üzerine alındın ki bu yorumu ?? Aç bak ne zaman bir araba haberi olsa illa ki egea ya benzeten birisi çıkıyor. Tamam benzeyen olabilir de hepsi mi benziyor? Sanki Fiat Egea yı yapmış bütün herkes tamam son nokta budur biz bunu taklit edelim demişler
    Sana göre komik olmayan bana ve diğer insanlara göre komik olabilir. Sırf beni alıntıladığın için ben de seni alıntıladım. Komik olmadığını benim bilmemi istemişsin ben de senin için komik olmayabileceğini senin bilmen için seni alıntıladım ve bizim için komik olabilir bu yorum tamam mı kardeş?

• fena değil. ama ssangyong TR'de alması mantıklı bir marka değil

• Direksiyon simidi florasan gibi.

• bu aracı tasarlayan tasarımcıda hiç zevk yoktur. onu da geçtim insan piyasadaki araçlara bakar bişeyler kapar oda yok bu ne tipsizliktir. bukadar görüntüsüyle itici bir araba daha tanımıyorum .
    not: tarih içinde nadirde olsa istisnalar olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.