Şimdi Ara

Steam üzerinde en fazla oran Nvidia ekran kartlarına ait

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Toplamda 120 milyonu geçen kullanıcı sayısıyla Steam platformu pek çok konuda da başvuru kaynağı oluyor. Bu platformda yapılan analizler pazarın geneline de ışık tutuyor. Son yapılan analizler en çok kullanılan ekran kartı markasını ortaya koydu.

Pazar oranlarına yakın

Şubat 2018 Steam donanım anketine göre platforma bağlanan oyuncuların yüzde 85’i Nvidia GeForce ekran kartı kullanıyor. AMD Radeon ekran kartları ise yüzde 8.9 oranında kullanılıyor.

Ayrıca Bkz.Cooler Master MasterAir G100M soğutucu, UFO tasarımı ile dikkat çekiyor

Oyuncuların en çok kullandığı ekran kartı GeForce GTX 1060. Şimdilerde karaborsaya düşen ancak bir dönem orta halli oyuncuların en beğendiği ekran kartı olan GeForce GTX 1060 platformda da lider durumda. Sonrasında GTX 750 Ti, GTX 960 ve GTX 1050 Ti geliyor. Anketlerde GTX 1070 ve üzeri ekran kartlarının anketlerde çok az yer tutması dikkat çekici.

Diğer taraftan işlemci tarafında Intel hakimiyeti mevcut. Kullanıcıların yüzde 90.88’inin Intel işlemci kullandığı tespit edilmiş. AMD işlemciler ise yüzde 9 civarında bir orana sahip görünüyor. Ekran kartı ve işlemci sektörlerine baktığımızda da aslında benzer bir durum görüyoruz. AMD’nin payı bu ankete göre 5-10 puan daha yukarıda seyrediyor ancak halen oldukça düşük seviyelerde.

• Nvidia candır 2012 de çıkan kartın 2013 te driverını kesen amd nin sonu crack oyun açılıyor orjinal oyun açılmıyor driver olmadığı için :D

• Oran farkının bu kadat açılmasında en büyük etken laptopta intel ve nvidianın tekelimsi bir durumda olmaları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayni haber bir kez daha yayinlayan sevgili DH... Miningciler ile kavga ettmisdik. :D

• Steam'in bu anketleri gerçeği yansıtmıyor pek , zaten baya değişken oluyor.

Steam kullanan her kullanıcıdan çekmiyor yani. Şu arada bir çıkan Steam Survey anketlerini doldurduğunuz takdirde sistem bilgileriniz gidiyor.

Yani Nvidia - Intel domine etmiyor lafı anlaşılmasın. Sadece bu denli ezici bir fark olduğunu sanmıyorum. Kaldı ki haberde de bir yanlışlık var bence , Intel HD'ler de olur bu ankette. Nedense onlar gözükmüyor sizin haberde

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan-39

Nvidia candır 2012 de çıkan kartın 2013 te driverını kesen amd nin sonu crack oyun açılıyor orjinal oyun açılmıyor driver olmadığı için :D

Şaka mı yapıyorsunuz? AMD HD-7950 kullanıyorum ve bu kart 2012 çıkışlı. Ancak hala daha yeni sürücüler geliyor ve optimizasyon özürlü pubg dışında hiçbir oyunda sorun yaşamadım, aldığım her oyunu çatır çatır oynattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

Nvidia candır 2012 de çıkan kartın 2013 te driverını kesen amd nin sonu crack oyun açılıyor orjinal oyun açılmıyor driver olmadığı için :D

Şaka mı yapıyorsunuz? AMD HD-7950 kullanıyorum ve bu kart 2012 çıkışlı. Ancak hala daha yeni sürücüler geliyor ve optimizasyon özürlü pubg dışında hiçbir oyunda sorun yaşamadım, aldığım her oyunu çatır çatır oynattı.

casper bir leptop var 6610 m diye geçen bir amd kart var içinde en son driver 2013 çıkışlı aslında kartın adı farklı imiş amd bey öyle söyledi fakat amd beyin verdiği driverı kurunca değişik değişik sorunlar oluşuyor e mail artı faceden yazışmamıza rağmen sorun düzelmedi orjinal farming simülatör 15 açılmıyor crack açılıyor birde grundig 635 m li leptop var hala nvidia oto destek gönderiyor oda 2012 çıkışlı buyur burdan yak :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Genelde oyuncular nvidia ekran kartlı bilgisayarları daha çok tercih ediyor. Intel işlemcili bilgisayarların sayısı ise çok daha fazla AMD'den. Çok şaşırılacak bir durum yok gibi.

• Biz cebimizin derdindeyiz. İster pazar payı 1 olsun isterse 99. Bizene yahu.. :))

• Amd rx 470 900"tl olduğu zaman cazipti. R9380 ile gtx 960 karşısında orta segmentte f/p ürünleri vardı. Bir alt seride ve üst serşdw çuvalladı. Nvşdş güç tüketimi sıcaklık boyut ıtx modelleriyle taş gibi. 1000 serisindeki ramleri mğthiş overclock elebilir oluşu.

• Bu gidişle ekran kartı yerine apu alanlar yüzünden hem ekran kartı hem işlemci olarak amd yükselişe geçecektir.

Çoğu kişi hala 1080p kullanıyor heralde e onada 1060, 580 den fazlasını almak çok gerekli değil zaten.

• Gözün aydın

• E normal değil mi. AMD’nin orta seviye bir kartı yok 1050ti a hala rakip çıkartamadı. 560 var 1050 ile anca yarışır hele 550 var yıllarca kullandığım 650ti boost çok daha iyidir. Bende kart alırken dön dolaş gittim 1050ti aldım. Ne yapayım aynı paraya 560 alayımda yarı performansını mı alayım !!!! Fan boy falan değilim aksine Amd yi çok seviyorum ama böyle giderse ancak madenci kartı olur. Oyun pazarını nvidia ya bıraktı !!! maden işi bitince amd bakalım ne yapacak.

• nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Madenciler ?

• Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    daha bi ay önce hd7850 2 gb modeli sattım 45 50 fps ile full hd de pubg oynuyordum ve hep güncelleme geliyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merfarukkk -- 7 Mart 2018; 16:41:22 >
  • AMD’nin saçma politikaları sayesinde gayet normal bir durum aslında. Aynı teknolojiyle sadece doğru ürün ve satış politikası koysalardı ortaya %30’u görürlerdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

7900 serisi yeni mimaridir ki amd hala aynı mimari kullanmakta. Aynı mimariye hala sürücü desteği verilmesi garip değil. Esas hadise bir önceki seri. Bakım bakalım 6000 serisi nolmuş?

Siz 2012'de çıkan 7950 ile oynuyorsunuz, benzer performansı 2010'da çıkan gtx580'le alanlar var. Neden? Onun da sürücü desteği devam ediyor. Peki aynı dönemde çıkan 6900'ler noldu? 2 yıl önce sürücü desteği kesildi. Gerçi çok kötü bir durum değil o seriye desteğin kesilmesi. Ancak benzer şekilde 7000 serisine desteğin devam etmesi muazzam bir olay değil. Hatta bir zahmet destek görmeye devam etsin. Neticede aynı mimari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 7 Mart 2018; 22:55:54 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.