Şimdi Ara

Nokia 7 Plus'ı inceledik: Şık tasarım, Snapdragon 660

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nokia'nın yeni nesil akıllı telefon modellerinden Nokia 7 Plus'ı inceledik. Şık tasarımı, Snapdragon 660 işlemcisi ve iddialı kamerasıyla dikkat çeken telefonun tüm detayları ve izlenimlerimiz bu videoda. 

• - Android 8.0 Oreo işletim sistemi

- SD660 çipset

- 4 GB RAM, 64 GB ROM

- 6 inç FHD+ (1080*2160 piksel) 18:9 formatında ekran

- Çift kameralı ZEISS lensli 12 MP çözünürlük. birincil lens f/1.75 ikincil lens f/2.6. 2x optik yakınlaştırma ve dual-led flaş.

- 3800 mah pil

Orta sınıfın amiral gemisi olmuş. Bunların yanında çok önemli bir artıya daha sahip. O da Android One desteğini bulundurması.

Gidip de Android 7.1.1 ile çıkmış, Touchwiz ile şişirilmiş, 300 mAh daha düşük pil kapasiteli ve aşağı yukarı 700 lira daha pahalı olan Galaxy A8 Plus'a para verip kazıklanmaktansa güncel yazılımlı, Android One destekli, daha yüksek pil kapasiteli ve ondan daha ucuz olan Nokia 7 Plus'ı her halükarda tercih ederim. Daha A8'e Oreo gelecek teheyyy.
  • Maximum 1500 - 1800 ira arasi olsa ortalığı duman edecek bir ürün ama tahminimce 2299 liradan giriş yapar.

• Kasa görünümü anlamın da çok farklı değil belki ama güzel görünüyor. Donanım desen iyi ve buna en güncel Android sürümü eşlik ediyor. Doğru fiyatlandırmayla çok güzel iş yapar.

• Maalesef yüksek fiyatı ile gelecek. Mi Note 3'ten daha pahalı olacak ama lens konusunda çok daha iyi bir seçenek note3'e göre.
  • 1500tl gelsin baya satar

• - Android 8.0 Oreo işletim sistemi

- SD660 çipset

- 4 GB RAM, 64 GB ROM

- 6 inç FHD+ (1080*2160 piksel) 18:9 formatında ekran

- Çift kameralı ZEISS lensli 12 MP çözünürlük. birincil lens f/1.75 ikincil lens f/2.6. 2x optik yakınlaştırma ve dual-led flaş.

- 3800 mah pil

Orta sınıfın amiral gemisi olmuş. Bunların yanında çok önemli bir artıya daha sahip. O da Android One desteğini bulundurması.

Gidip de Android 7.1.1 ile çıkmış, Touchwiz ile şişirilmiş, 300 mAh daha düşük pil kapasiteli ve aşağı yukarı 700 lira daha pahalı olan Galaxy A8 Plus'a para verip kazıklanmaktansa güncel yazılımlı, Android One destekli, daha yüksek pil kapasiteli ve ondan daha ucuz olan Nokia 7 Plus'ı her halükarda tercih ederim. Daha A8'e Oreo gelecek teheyyy.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla yeminle bu sefer olmuş tam olmuş yıllardır takip ederim Nokia dan asla umidimi kesmedim milletin sözüne inanarak Huawei aldım ama pişmanım, Nokia laf edenler bu sefer ne bulacaklar umarım fiyatı makul olur.

• Nokia 7 baya satıcak gibi uygun fiyatlı gelirse

1500-2000 tl arası gelir gibi aç gözlülük yapmazsalar eğer yoksa 1500 tl gelsin peynir gibi gider a8 kimse bakmaz o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Valla yeminle bu sefer olmuş tam olmuş yıllardır takip ederim Nokia dan asla umidimi kesmedim milletin sözüne inanarak Huawei aldım ama pişmanım, Nokia laf edenler bu sefer ne bulacaklar umarım fiyatı makul olur.

Nokia efsanesi geri mi dönüyor acaba? Telefonun birçok özelliği tatmin edici gibi.
    Burada önemli olan nokta ise fiyat. Fiyatı makul bir seviyede olması durumunda piyasada fırtına estirebilir. Bakalım bekleyip göreceğiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Valla yeminle bu sefer olmuş tam olmuş yıllardır takip ederim Nokia dan asla umidimi kesmedim milletin sözüne inanarak Huawei aldım ama pişmanım, Nokia laf edenler bu sefer ne bulacaklar umarım fiyatı makul olur.

Ne mi bulacak? Linux kullanıyor ama lisansı ihlal ediyor, üstelik Çinli firmalar bile ihlal etmezken. GPL'yi sallamayacaksa Linux kullanmasın kardeşim. Kullanıyorsa da kernel kaynak kodlarını açsın. Öyle Linux geliştiricilerinin bu zamana kadar geliştirdiği her şeyi kullanıp, sıra kendine geldiğinde, kendi yaptığı ufak değişiklikleri paylaşamamak doğru mu? Bunun yanında bootloader kilidini açmaya da izin vermiyor. Bu da iki yıl sonra custom romlarla telefonun güncel tutulamayacağı anlamına geliyor. Project Treble falan bir anlam ifade etmiyor yani.

Her neyse, telefon güzel. Tüketicilerin %99'u yukarıda yazdıklarımı bilmiyor ve önemsemiyor. Uygun fiyatlandırma ile bayağı çok satar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nokia 8'in 2200 bandında olduğunu düşünürsek 1800-1900 civarında gelmesi lazım. 1500 olursa şugar olur...

• Tutarlı fiyatlandırmayla iş yapar. Her yönüyle dolu bir cihaz olmuş.

• bu telefonun nokia 8 karşısında android one platformu, pil kapasitesi ve 18/9 büyük ekran olması.

öte yandan nokia 8'in artıları SD835 platformu, suya toza dayanıklı ve OİS olması.

eğer ki nokia bu telefonu satmak istiyorsa ülkemizde 2200 tl'ye satılan nokia 8'den 1 tl'den fazla fiyat koymaması lazım. aksi takdirde ortalıkta dolaşan fiyat olan 2900 tl'den satışa sunarsa bu telefon ölü doğar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 6 Mart 2018; 12:9:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Nokia 8'den daha pahalı olacağını hiç zannetmiyorum. Hele ki 2900 felan ütopik bir fiyat.

2399 diye bir rakam söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum. Kısa sürede fiyatı da 2000 seviyelerine geriler.

• Video yu seyredince şunu farkettim.

Takılmadan DH nin reklamlarını açabilen tek telefon şu an.

• Merakla bekliyorum bu telefonu. Makul fiyattan çıkarsa çok iyi olur gerçekten.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Ütopik değil hocam distopik. Ütopik fiyat 1500 Tl'dir. Büyük ihtimalle de 2000-2500 bandında çıkar.
  • Dolar 5? değil iken satışa sunulup 3300? satılmaya çalışan bu telefon şu anda Dolar 6?'ye yaklaşırken 2500?'ye satılıyor.Bu ne saçma bir politikadır anlayamıyorum.Nokia 7 Plus satışa sunulduğunda markanın halen güncel sayılabilecek amiral gemisi Nokia 8 1900-2000? civarında satılıyordu onun şu andaki fiyatı ise 2400-2600? civarında ben bu duruma anlam verebilmiş değilim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.