Şimdi Ara

Galaxy S9'un çerçeveleri S8'dekinden ne kadar daha ince?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Şüphesiz ki Galaxy S8, tasarım açısından sadece Samsung için değil tüm sektör için önemli bir kilometre taşı oldu. Dolayısıyla Samsung'un geçtiğimiz pazar duyurduğu Galaxy S9 ve S9+ modelleri önceki modellerden çok farklı bir tasarım anlayışıyla gelmedi.

Ayrıca Bkz.Çerçevesiz BlackBerry Ghost'un ilk görüntüsü ortaya çıktı
    Galaxy S9 serisi illa ki bazı tasarım değişiklikleri sunuyor ancak yeniden konumlandırılmış parmak izi tarayıcısı, dayanıklılığın arttırılması ve daha ince çerçeveler gibi kendisini Galaxy S8'den ayıracak ufak tefek farklılıklar var. Galaxy S8'deki çerçeveler zaten çok inceydi ancak görünüşe bakılırsa S9 ve S9+ modelleri daha da ince çerçevelerle gelmiş durumda.

Daha ince ve daha az dikkat dağıtan çerçeveler

Peki Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus'taki çerçeveler tam olarak ne kadar ince? Galaxy S9'daki üst çerçeve 8.18 mm yani Galaxy S8'den 0.48 mm daha ince. Alt çerçevenin ise 6.96 mm boyutuyla önceki modelden 0.76 mm ince olduğunu belirtelim. Böylece Galaxy S9 aynı ekran boyutunu korurken S8'den 1.2 mm daha kısa hale gelmiş durumda.

Diğer yandan Galaxy S9 Plus modelindeki üst çerçeve 8.21 mm alt çerçeve ise 6.99 mm olarak ölçüldü. Yani bu da çerçevelerin Galaxy S8 Plus'tan sırasıyla 0.39 mm ve 1.01 mm daha ince olduğu anlamına geliyor. Yine ekran boyutu aynı kalırken Galaxy S9 Plus, S8 Plus'a kıyasla 1.4 mm kısalmış.

Kamera çıkıntısı daha fazla

Çerçeveler arasındaki fark bununla sınırlı değil. Galaxy S9 ve S9+ modellerinin üst çerçeveleri gösel açıdan daha az dikkat dağıtıcı unsurlara sahip. Samsung daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için üst çerçeveye düşük yansımalı bir film uygulamış durumda. Şirket ayrıca iris sensörünü de sanki hiç yokmuş gibi çerçeveye adapte etmeyi başarmış.

Galaxy S9 serisi daha ince çerçevelere sahip olabilir ancak arka kamera çıkıntısı bakımından aynı şeyi söylemek mümkün değil. Akıllı telefonlarda S8 ve S8+ modellerinden sırasıyla 0.2 mm ve 0.15 mm daha fazla çıkıntı var. Tabi bu artışın Galaxy S9'daki yüksek hızlı sensöre ve çift diyaframa bağlı olduğunu unutmamak gerekir.

• Atmasam olmaz
    Galaxy S9'un çerçeveleri S8'dekinden ne kadar daha ince?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani kisacasi cok da onemli farklar yok ebat acisindan.

• kısacası şu: zaten güzel olan tasarımı ufak rötuşlarla daha da güzelleştirmişler kamera çıkıntısı haricinde. gayet de güzel bence.
  • Tasarımı zaten iyiydi çok bir güncelleme gereği görmemişler. En azından diğer firmalar gibi iphone x'e benzetme yarışına girmeyip
    kendileri kıvrımlı ekran ile diğer firmalara bir rol model oldular. Farklı markalarda S7-S8 tasarımında birsürü edge ekranlı telefon çıktı.
  • İphone'a laf söylerdik bu ne saçma haber diye onu da katlamışsınız. Her çıkan telefonun bir önceki nesliyle çerçeve kalınlığını kıyaslayan haber yapsanız dh'in başka haber yapmasına gerek kalmaz.

• Allah başka dert vermesin haberlerinden biri dahadır bu.

• Ben merak ediyordum aslında alt çerçevedeki farkın daha az olduğunu düşünüyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu çerçeveleri incelten kör oldu. Ameliyat masrafları dahil 4599TL

• Kenarı eğri büğrü ekranları hiç sevmiyorum. 2.5d yap tamam da samsung bu işi abartıyor iyice edge gibi yapıyor telefonları. Düz seven bir tek ben miyim ? Sırf bu yüzden almam şu telefonu mate 11 çıkana kadar mate 9 la devam edeceğim çok memnunum.
  • 1.4 cm daha iyi yani kisacasi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Kenarı eğri büğrü ekranları hiç sevmiyorum. 2.5d yap tamam da samsung bu işi abartıyor iyice edge gibi yapıyor telefonları. Düz seven bir tek ben miyim ? Sırf bu yüzden almam şu telefonu mate 11 çıkana kadar mate 9 la devam edeceğim çok memnunum.

bende düzcüyüm şuan S7 kullanıyorum edge asla istemiyorum

• quote:

Kenarı eğri büğrü ekranları hiç sevmiyorum. 2.5d yap tamam da samsung bu işi abartıyor iyice edge gibi yapıyor telefonları. Düz seven bir tek ben miyim ? Sırf bu yüzden almam şu telefonu mate 11 çıkana kadar mate 9 la devam edeceğim çok memnunum.

S8 ve S9 un zaten edgeleri cok az.Duz ekran olmamasi daha iyi bu kadar para veriyorsun sonucta edge ekran duz ekrandan iyidir.

Dedigim gibi S8 ve S9 daki edge cok cok az S7 edge ve S6 edgedeki gibi devasa bir edgelik yok uzaktan belli bile olmuyor.Azda olsa premium hissi ortaya cikiyor tabi Edge devam etmeli duze kesinlikle artik gecilmez.

• bu iş artık kullanışlılık falan değil iyice psikolojik bir takıntı halini aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

S8 ve S9 un zaten edgeleri cok az.Duz ekran olmamasi daha iyi bu kadar para veriyorsun sonucta edge ekran duz ekrandan iyidir.

Dedigim gibi S8 ve S9 daki edge cok cok az S7 edge ve S6 edgedeki gibi devasa bir edgelik yok uzaktan belli bile olmuyor.Azda olsa premium hissi ortaya cikiyor tabi Edge devam etmeli duze kesinlikle artik gecilmez.

Resmen fanboy gibi yazmışsın. Ne alakası var düz ekrana geçilmez falan. Yemişim premium hissini. Birilerine gösteriş için yaşamıyorum. İhtiyaçlar doğrultusunda telefon alırım ben düşüncen çok saçma kusura bakma. Az buz değil baya kavisli. Arka ve önden bakınca telefonun eğriliği hiç hoşuma gitmiyor. Elle tutarken ergonomi açısından haptık diyorlar ben 5.9 inç %74 ekran kasa oranı olan telefonu gayet rahat tutuyorum. İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Resmen fanboy gibi yazmışsın. Ne alakası var düz ekrana geçilmez falan. Yemişim premium hissini. Birilerine gösteriş için yaşamıyorum. İhtiyaçlar doğrultusunda telefon alırım ben düşüncen çok saçma kusura bakma. Az buz değil baya kavisli. Arka ve önden bakınca telefonun eğriliği hiç hoşuma gitmiyor. Elle tutarken ergonomi açısından haptık diyorlar ben 5.9 inç %74 ekran kasa oranı olan telefonu gayet rahat tutuyorum. İyi forumlar.

Sevmiyorsaniz duz ekran modelli telefonlar piyasada cok fazla onlara goz atabilirsin.

%85 kavisli ekrani severken

%15 kavisli sevmiyor diye %15 lik kesime telefon yapilmaz takdir ederseniz ki.

Piyasa genis kavisten memnun olmayan baska markalara bakar :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.