Şimdi Ara

Yüksek kapasiteli batarya isteyenlere Asus ZenFone Max

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus’un yüksek kapasiteli batarya barındıran akıllı telefon serisi ZenFone Max, MWC2018 fuarında bir kez daha karşımıza çıkıyor. Yeni telefon da 18:9 akımından nasibini almış.

Asus ZenFone Max özellikleri

Yeni modeline ZenFone Max adını alıyor ancak isminin sonuna (M1) takısı ekleniyor. 5.5 inçlik IPS ekrana sahip olan ZenFone Max modeli 1440x720 piksel çözünürlük sunuyor.

Çerçeveleri biraz daha incelttiği görülen cihazın daha kompakt hale geldiği ifade ediliyor. Cihaz neredeyse 5 inçlik bir telefon ile aynı boyutlarda. Ekran-kasa oranı yüzde 83 civarında. Metal kasa ise 150 gram civarında bir ağırlığa ulaşıyor.

Ayrıca Bkz.Amiral gemisi Asus ZenFone 5Z tanıtıldı. İşte Asus ZenFone 5Z özellikleri ve fiyatı

Telefon bölgeye göre değişen konfigürasyona sahip. Yonga seti tarafında oldukça eski 4 adet Cortex-A53 çekirdekli Snapdragon 425 veya 8 adet Cortex-A53 çekirdekli Snapdragon 430 yonga seti yer alıyor. Yani versiyonlar arasında önemli bir performans farkı olduğunu söyleyebiliriz.

Yonga setine göre 2GB RAM veya 3GB RAM bellek yanında 16GB/32GB arttırılabilir kapasiteye yer verilecek. Fiyatlar da elbette buna göre değişiklik gösterecek.

Arka kısımda 13MP+8MP çözünürlüğünde kamera 120 derecelik açıya ulaşabiliyor. Ayrıca faz algılamalı otomatik odaklama mevcut. Ön kamera ise 8MP çözünürlüğünde. 4000mAh kapasiteli batarya uzun kullanım sürelerine imza atıyor. Model için henüz bir fiyat yok.

• asus güzel işler yapacak ama ne zaman bilemiyorum. hafif olması güzel. bu yıl duyurduğu telefonlar gerçekten hafif. telefonu gereksiz yazılımlardan temizleme imkanı sunup batarya süresini iyileştirse güzel olur. zenfone-5 2014 kullanmıştım aklımda kalan güzel özelliği görüşme kayıt, kötü yönü ise bataryası oldu.
  • Eskisi 5000 mah iken yenisine 4000 koymak pek doğru bir karar gibi gelmedi bana.
  • Mi Max 2 bu cihazın içinden geçer, parçalar.

• Kardeşime Xiomi 4x almışdık ekran hariç herşeyi aynı hemde 1 yıl önce 699 Tl ye almışdık onun işlemcisi 435 bunlar 425 ve 430 yeni model yapıp eşki işlemci koyuyolar çok şaçma. Zaten Asus yazılımı en berbat firmadır sakın bulaşmayın...

• 450 diye işlemci var ama kimse kullanmıyor anlaşılan. 430 daha ucuza vermişlerdir yoksa 435 kullanılırdı

• bu max serisini takip edenler bilirler,cihaza bir türlü orta seviye işlemci konmadı maalesef.bu kaçıncı oldu,çok saçma.

• Performans olarak çok yetersiz bence, xiaomi redmi note x çok çok daha iyi bir alternatif olurdu bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Mi Max 2 bu cihazın içinden geçer, parçalar.

acaba bu cihaz kac saat ekran suresi alacaktir? bendeki mi max 2 18 saati goruyor. sp625 de cabasi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4K miliamper çok az ki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya büyük olması enerji tasarruflu oldugu anlamı taşımaz, yazılım ve donanım tasarruflu değil, ucuz da değil, göz boyama bir telefon.

• hala lenovo p2 lider. hem tasarım hem işlemci hem performans hem de 5100 mA lik batarya ile..

• Başlık yüksek kapasiteli batarya, yazı içinde batarya ile ilgili tek cümle "4000mAh kapasiteli batarya uzun kullanım sürelerine imza atıyor."

Büyük aydınlanma yaşadık sayenizde, sağolun varolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

acaba bu cihaz kac saat ekran suresi alacaktir? bendeki mi max 2 18 saati goruyor. sp625 de cabasi.

anlaşıldı, 199.99€ 'ya varken +60.00€ külah farkına razı olup tr kayıtlı bi 6.44" nal-ı şerif terliği Mi Max 2 alacağım !
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

anlaşıldı, 199.99€ 'ya varken +60.00€ külah farkına razı olup tr kayıtlı bi 6.44" nal-ı şerif terliği Mi Max 2 alacağım !

sen çok yanlış gelmişsin. bu cihazin ozelligi zaten buyuk olmasi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• he ya, bilmem mi !
    LG G4 'üm de, kamera "belly dance" ediyor.
    meçhul süreliğine service girecek, cepte "phablet" nasılmış deneyim fırsatım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 4 Mart 2018; 13:43:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zenfone 4 MAX 'ın 2 modeli var biri 5000 MAH olan 554 kodlu model diğeri bizzat kullandığım 4130 MAH olan ZC520KL 'dir .2 haftadır kullanıyorum 999 tl lik bir fiyata aldım performansı genel olarak iyi diyebilirim. Pil benim gibi sosyal medyası olmayan, oyun oynamayan sadece günde 45-60 dk görüşme bol mail ve whatsapp yazan biri için 2 gün rahat yetiyor. sabah 8 de alıyorum ertesi akşam şarja takıyorum yaklaşık 40 saat bir süre çıkarıyor.

ZEN UI gayet stabil ve hızlı daha öncede Zenfone Selfie kullanmış biri olarak çok gelişmiş diyebilirim. Garanti konusunda da asus oldukça iyi telefon konusunda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.