Şimdi Ara

Canon'dan sosyal medya kullanıcılarına giriş seviyesi DSLR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sosyal ağlarda fotoğraf paylaşmak bugün hiç olmadığı kadar önem arz ediyor. Bazı durumlarda akıllı telefon kameralarının yetersiz kaldığı bir gerçek. Bu bakımdan devreye fotoğraf makinelerinin girmesi gerekiyor. Canon bu anlamda önemli bir hamle yapıyor.

Canon Rebel T7 özellikleri ve fiyatı

Canon Rebel T7 adındaki DSLR makine belirli bölgelerde EOS 2000D adıyla satışa sunulacak. İki yıllık Rebel T6 modelinin devamı niteliğindeki model daha büyük bir 24.1MP çözünürlüğünde sensör barındırıyor.

Ayrıca Bkz.Sony Xperia XZ2 tanıtıldı: İnce çerçeveye merhaba

9 noktalı faz algılamalı otomatik odaklama sunan makine 3 kare/saniye hızlı çekim ve 30 kare/saniye hızında Full HD video kaydı sunuyor. Scene Intelligent modu en iyi sahneyi ayarlarken WiFi ve Bluetooth üzerinden de paylaşmanızı sağlıyor.

Canon Rebel T7 gövde olarak satılmıyor. EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS II lens ile birlikte 550$ fiyat etiketinden satışa sunulacak. Satışlar Nisan 2018 tarihinde başlıyor.

• Fiyata göre özellikler iyi görünüyor ama bence biraz daha para verip sony a6300 alınması daha mantıklı olacaktırk ki 4k 30fps kayıt özelliği olması onu sosyal medya kullanımı için daha mantıklı kılıyor görüşündeyim 1080p de 120fps görüntü kaydı slowmotion çekimler için çok çok yeterli olacaktır. 425 af noktası ve saniye başına 11 fotoraf çekimi sunması bence oldukça büyük özellikler. 16-50mm lik lens kiti ile 900$ fiyat etiketi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jem991 -- 27 Şubat 2018; 13:42:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jem991

Fiyata göre özellikler iyi görünüyor ama bence biraz daha para verip sony a6300 alınması daha mantıklı olacaktırk ki 4k 30fps kayıt özelliği olması onu sosyal medya kullanımı için daha mantıklı kılıyor görüşündeyim 1080p de 120fps görüntü kaydı slowmotion çekimler için çok çok yeterli olacaktır. 425 af noktası ve saniye başına 11 fotoraf çekimi sunması bence oldukça büyük özellikler. 16-50mm lik lens kiti ile 900$ fiyat etiketi var.

550 dolar neree 900 neree

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranı sabit makinayla özçekim ne kadar konforlu olacak?
    Haberde sosyal medya kullanıcılarına yönelik diyor, selfie cilere değil.

• makine ağır olduğu için bunla vlog çekilmez. vlog kamerası için en uygun makineler aynasız veya kompak makinelerdir.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Casey Neistat 80D kullanıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Casey Neistat 80D kullanıyor :)

Asla kullanızmaz demedim kullanan kullanır ama küçük makinenin rahatlığı daha iyidir. kocaman makineyle tek kolla çekmek çok rahatsız eder. kaslı kolları olan için problem değil
  • jem991 kullanıcısına yanıt
    vlog için 4k nın önemi nedir?gezi gibi manzara görünecek yerler için ideal ancak aklıma başka bi senaryo gelmedi.

• Dolar kurundan artık herşey daha pahalı geliyor gözüme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    video işlerken görüntüyü 1080p olarak işlediğinde elindeki ham görüntü 4k olursa video içinde çekerken atladığın ama sonrasında detay vermek istediğin bir alana kayıpsız olarak 2x 3x zoom yapabilirsin 1080p olarak keskinliğinden 0 kayıp verecektir. ve sadece 4k olması değil 425 auto focus noktasının olması netleme konusunda inanılmaz büyük bir kolaylık şöyleki yüze netleme süresi video çekim sırasında 0.05 sn gibi bir değere sahip kısacası yürürken sabit olmayan koşullarda çekim yaparken odak noktasının kaybolması gibi bir durum söz konusu değil.

• ONY86 kullanıcısına yanıt
    ayrıca bunlara ek olarak cihaza uygulamalar yüklenebiliyor ve bu uygulamalar ile cep telefonunu kontrol cihazı olarak kullanabiliyorsun. timelapse fotoraf çekimleri stopmotion çekimler gibi daha pek çok özelliği cihaza kazandırabiliyorsun. video çekimleri sırasındada 25.600 gibi bir iso oranına ulaşabiliyor 0 a yakın bir ışıkta yapılacak çekimlerde bir sinama kamerası performansı verebilir.

• jem991 kullanıcısına yanıt
    benim cihaza lafım yok 4kyı sormuştum
  • kime satacak acaba...

• Gereksiz bir model hicbir yenilik yok ayni modelleri farkli bir numara verip sürüyor piyasaya.
    10 yil onceki islemciyi koymus wifi ve bt desen 1300d de wifi var zaten giris model sayilabilecek.
    Su cihazi alana kadar git 2.elde 600-650d felan al en azindan donen ekrani ile daha islevsel olur.
    Baglanti işinide wifi kartlarla cozersin paran cebinde kalir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • amatör kullanıcılar için ideal değil.gopro hafif ve kullanılabilir olduğundan en ideal çözüm an itibariyle.
  • Canon fabrikasında yillarca bekleyen, üzeri tozlanmış parçalar boşa gitmesin ben bunlari birlestireyim zaten benim adım yeter adımı duyan her şekilde ürettiğim her seyi alıyor zaten mantalitesiyle oluşturulmuş bir ürün.

Çok gereksiz bir makine.

• Başlık ve içerik alakasız olmuş, Başlığı okuyunca makina direkt olarak sosyal medya hesaplarınamı yükleme yapıyor diye düşündüm
  • Sosyal medyaya fotoğraf yüklemek için bu makina taşınmaz. Böyle derdi olan Sony A6000 serisinden birşey alır geçer. Hem hafif hem küçük hem de daha iyi sonuçlar veriyor.

• Benim adım canon demiş, başa da birşey yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.