Şimdi Ara

Nvidia: Ekran kartı fiyatları yükselmeye devam edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
3.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son dönemde özellikle bellek üretimi sıkıntısı ve madencilerin istilası nedeniyle ekran kartı fiyatları olması gereken seviyenin çok üzerine çıktı. Oyuncular umutla fiyatların düşmesini beklerken hayal kırıklığına uğrayabilir.

Bu yıl da bitti

Nvidia ve donanım ürünleri satıcısı Massdrop’u ziyaret eden bir ekibin yaptığı açıklamalara göre yıl sonuna kadar ekran kartı fiyatlarında düşüş beklenmiyor, aksine daha da artması ihtimali üzerinde duruluyor. Ekip ziyaretlerinden henüz en kötüsünü görmediğimizi düşünüyor.

Ayrıca Bkz.Broadcom ve Qualcomm halen anlaşamadı

Nvidia fiyatlardaki artışı iki şeye dayandırıyor. Birincisi sanal madencilerin yoğun ilgisi nedeniyle stokların yetersiz kalması. Bireysel madencilerden ziyade büyük çiftlik sahiplerinin olduğu gibi bir mağaza zincirini boşaltıp götürmesi bunda en büyük etken.

İkincisi ise grafik belleklerinde yaşanan stok sıkıntısı. Yine bunda en büyük etken hem mobil cihazlar için hem de grafik kartları için belleklerin aynı üretim bantlarından çıkması. Bu hatları birbirinden ayırmak büyük yatırımlar istiyor. Akıllı telefon pazarında bellek bileşenlerine talebin daha da artması üreticileri de sıkıştırmış durumda. Kısacası bu yıl da ucuz ekran kartı bulabilmek hayal olacak gibi.

• Fabrikan yansın emi Nvidia

• -da ayrı olacak.

mesaj düzenlemesi: hata düzeltilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGR9 -- 27 Şubat 2018; 13:24:52 >
  • Hoşlarına gitti tabii kıllarını bile kıpırdatmadan aynı kartı daha pahalıya satmak.
  • İlk defa bir yatırımım işe yaradı gibi. Gaza geldim pahalı bir sistem kurdum zamanında, o zaman çok pahalı gelmişti ama şimdi aynı sistemi güncel haliyle kurmam imkansız. Hem dolar uçtu hem dolar bazında fiyatlar yükseldi.

• Vay arkadaş ilk defa sıfır aldığım bir şeyden kâr ediyorum :D
    Gtx 1060 almıştım vakti zamanında 5 yıl garantili hem de vatandan almıştım 2 yıldır kullanıyorum sorunsuz ve 3 yıla kadar bozmayı başarırsam parasını iade alırım ama bu gidişle bozmasam daha iyi o parayla anca yarısını alırım bu gidişle 1 yıla kadar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 27 Şubat 2018; 9:44:41 >
  • Bu kimin suçu nvidia nınmı . Kesinlikle AMD nin tembelliği beceriksizliği. CPU daki gibi rekabetci davranmış olsaydı nvdia dan daha güçlü değil kafa kafaya da olsa performansı olsa fiyatlar aşağı çekilecekti.

Nvidia da eski grafik işlemcisini ısıtıp ısıtıp önümüze sürecek bu gidişle.

• Geçen sene aldığım belleklerin fiyatı şu an 2 katında. Ekran kartı desek 1380 e mi ne almıştım ilk çıktığında (gtx1060) ve şu sıra 2000-2200 civarında. İşin kötüsü ram konusunda keşke bir set daha alsaydım diyorum. Zira yakın zamanda orada da ucuzlama olmayacak gibi :(

• Ekrem kardeş niye öyle diyip moral bozuyorsun.

Dur daha güne anca başladık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş AMD de ne yapsın. Bir yerden Nvidia ile bir yerden Intel ile mücadele veriyor. İki tarafta da sektörün liderleri ile mücadele veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

Arkadaş AMD de ne yapsın. Bir yerden Nvidia ile bir yerden Intel ile mücadele veriyor. İki tarafta da sektörün liderleri ile mücadele veriyor.

Nvidia ve intel diye tabir ettiğiniz firmalar da sadece bizim satın aldığımız ürünler üretmiyor, pek çok pazarda çalışıyorlar ama hepsinde liderler. Amd ryzen ile harika gidiyor bence ama oyuncuları biraz sallamış durumdalar, insanların yarısından fazlası oyun oynuyor render almıyor, ama amd nin durumu ortada. Ekran kartı tarafı zaten tam bir facia oldu, rx serisiyle devam etseler daha iyiydi

• pc toplamak sıkıntı oldu konsolcular sevinebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatırlatmak için arkadaşa topladığımız sistemde 1060 6 gb vardı vatandan 1400 tl'ye almıştık.Bende topladım ozamanlar rx 470 almıştım 800 liraya.
  • sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    Aman aman yanmasın. Şimdi fabrikamız yandı diye daha sağlam geçirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 27 Şubat 2018; 11:13:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karaborsacılara gün doğdu yine! Devlet bunların depolarına baskın düzenlemeli bu alçakları “idam” etmeli!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konsolculara da kara haberler yakında. Psn e kur zammı ve muhtemelen kdv zammı gelecek mart ayı içerisinde.

• Kötü hatı bir 1050 ti var. R6 Siege, For Honor, Pubg, pes 2018, rocket league de yetiyor. İnsurgency Sandstorm ve MB Bannerlordada 60 fps oynarsam pc oyun kariyerimi bitiririm.

• 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Vega 56 1070den daha iyi vega 64'de 1080den daha iyi kartlar. Ama piyasaya çıktıkları günden beri madencilerin gözdesi durumunda olduklarından dolayı oyuncular dünya gözüyle göremediler bile kartları. Fiyatları da uçmuş gitmiş vaziyette bu durumdan dolayı.
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Amd napsın hacı yav rx 470 gibi fp canavarı bir kart üretti ergen nesil bunu almak yerine gidip gtx 1050ti aldılar aynı paraya.

Amd nin tek hatası Asus gibi üreticilerini denetlemeyip bozuk kart üretmesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

Karaborsacılara gün doğdu yine! Devlet bunların depolarına baskın düzenlemeli bu alçakları “idam” etmeli!

Abartma.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.