Şimdi Ara

Beko, sesli komutla çalışan akıllı televizyonunu satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren ev elektroniği markası Beko, Türkiye’de tasarlayıp ürettiği sesli komut özelliğine sahip akıllı televizyonunu tüketiciyle buluşturdu. Şirketin tüketicinin beğenisine sunduğu bu televizyon, sesli komutla çalışabilen akıllı kumandası sayesinde konuşarak TV’yi kontrol etme imkanı sağlıyor.

Yaptıkları tüm yeniliklerin arkasında tüketicinin hayatını kolaylaştırmak olduğunu belirten Beko’nun yeni akıllı TV platformunda sesli komutla kanal değiştirme, içerik atama, uygulama başlatma, televizyonu açıp kapatma ve ses seviyesini ayarlama gibi pek çok işlem gerçekleştirilebiliyor.

Sesi kumanda algılıyor 

Tüm bu işlemler Beko Quatro UHD+ TV’lerle birlikte sunulan üst seviye Türkçe komut algılama özelliğine ve hızlı tepki süresine sahip olduğu söylenen akıllı kumanda aracılığıyla gerçekleşiyor. Ayrıca bu TV’lerde bulunan Quick Smart platformu da tamamen kişiselleştirilebilir yapısı ile kullanıcılara ana menüyü istedikleri şekilde oluşturma imkanı veriyor.

Şirketin belirttiğine göre Quatro UHD+ TV’ler 4K UHD çözünürlük, HDR, Wide Color Gamut, Video Perfection Engine gibi görüntü özellikleri sayesinde kullanıcısına daha canlı renk ve akıcı görüntü sunuyor. Öne, arkaya ve aşağıya bakan 8 adet hoparlörüyle üç boyutlu ses teknolojisine sahip TV’lerin ses deneyimini önemli oranda geliştirdiği söyleniyor.

Sesli komutla kontrol edilebilen Beko akıllı televizyonların satış fiyatları;

• B49L 9785 5S – 49 inç (123 ekran) Quatro UHD+ TV : 3,599 TL
    • B55L 9785 5S – 55 inç (139 ekran) Quatro UHD+ TV : 4,199 TL
    • B65L 9785 5S – 65 inç (165 ekran) Quatro UHD+ TV : 6,699 TL

• Samsung kaç yıl önce çıkarttı. Pek tutmadı sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sesten önce roket gibi kanal geçişi yapsınlar
  • Arçelik ve Beko TV'lerin panellerini kim üretiyor arkadaşlar?
  • Beş para etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almam, çevreme de aldırmam. Hele ki bu içerideki sesleri dinleyebilecek Türk üretim modelleri.
  • Üretim nerede yapılıyor?

• Firsati göremedim ben

• 2013 yılında aldığım 55ES8000 de sesli komutla çalışıyor. Dokunmatik kumandasından veya el hareketleriyle kontrol etme olayından bahsetmiyorum zaten.

Ama en güzeli de odaya girer girmez açılmasını söylediğimde açılması.. :) Kızlar çok etkilenir hatta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar mümkünse hiçbirşey üretmesin kazık atmaktan başka neye yarar bu ve bunun gibi markalar

• Şu akıllı tv olayını arayüz anlamında webos ile LG aldı götürdü kaymak gibi arayüz.

• Otur BEKO!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıcak fırsatlar bölümünde bu konu ne alaka acaba??

Zaten her yere 1000000 tane reklam koyduğunuz için forum geçilmez bi hal oldu, bi de böyle mi reklam koyalım diyorsunuz artık?

• bu fiyatlarla lg, samsung gibi firmalarla rekabet edebilir mi acaba?
  • bluerdem kullanıcısına yanıt
    Reklam engelleyici yükleyin, adiblock diye aratınca çıkıyor (i yok tabi).
  • Şu tvyi bu özellikle apple çıkarsaydı fiyatida en az 9999 tl olsaydı tadindan yenmezdi değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz707 -- 27 Şubat 2018; 1:8:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chembond

Reklam engelleyici yükleyin, adiblock diye aratınca çıkıyor (i yok tabi).

iOS sürümü de var mı dostum? Teşekkürler ilgin için

• Doksanlı yılların başında yapılmıştı o yıllardaki televizyondaki reklamlarını hatırlıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Tabii ki Karaman'da, Arçelik Beko ve Vestel'in ortak kurduğu LCD / OLED üretim tesislerinde üretiliyor. Bu tesisin yıllık 50 milyon panel üretim kapasitesi var.

Yersen.
  • Bu fiyatlar ne böyle arkadaş yerli malı yurdun malı ama fiyat ecnebi yerli mallarından vergi almasın devletimiz ben evimde Beko Arçelik tv istiyorum ama bu fiyatlar la değil Vestel smart tv aldım anneme Ben Beko istiyorum 4k gücüm yetmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikeee -- 27 Şubat 2018; 4:40:08 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.