Şimdi Ara

6.5 inçlik iPhone XS Plus modelinin ön paneli sızdırıldı iddiası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’ın geçen yıl itibariyle teknoloji dünyasına sunduğu iPhone X konseptinin uzun yıllar kalıcı olacağı artık biliniyor. Bu yıl aynı konseptte 3 farklı iPhone modelinin bizi beklediği iddia ediliyor.

iPhone XS Plus sızdırıldı mı?

Modellerden ilki iPhone XS ve mevcut modelin geliştirilmiş hali olacak. iPhone XS PLus ise 6.5 inçlik daha büyük bir ekrana sahip model durumunda. Bir de LCD ekranlı 6.1 inçlik çentikli iPhone modeli olması bekleniyor.

Haftasonu sızdırılan yeni görsellerin ise 6.5 inçlik iPhone XS Plus modeline ait olduğu iddia ediliyor. Hatta yeni model ile ilgili sızdırılan ilk görsel olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ayrıca Bkz.Broadcom ve Qualcomm halen anlaşamadı

iPhone X panelinin daha büyük boyutlusu olduğu dikkatlerden kaçmayan görselin LG’nin Vietnam’daki OLED fabrikasından sızdırıldığı belirtiliyor. Bu da yine Samsung’un büyük iPhone X modelinin ekran üretimini rakibi LG’ye kaptırdığı iddialarını doğruluyor.

Son bilgilere bakıldığında iPhone XS modelinin ekranını Samsung, XS Plus modelinin ekranını LG, 6.1 inçlik modelin ekranını ise Japan Display üretecek iddiası mevcut. Böylece yeni nesil iPhone ekranları 3 üretici arasında paylaştırılmış oluyor.

iPhone X modelinde tek ekran üreticisi olması nedeniyle OLED panel üretimine büyük yatırımlar yapan Samsung’un hem modelin beklenenden az satması hem de rakip üreticilerin topa girmesi sonucunda beklediği karşılığı alamadığı biliniyor. Ortaya çıkan son bilgiler de bunu doğrulamış oldu.

• çentiğe hayır

• o kadar büyük ekrana ne gerek var ?
  • Çentik küçülmüş. Yakında kaldırırlar waow amazing derler.

• Çentikle zor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    2017 yılının son çeyreğinde Apple; 77,3 milyon adet iPhone satmışken, Samsung 73 milyon adet telefon (sadece S8, S8+ ve Note 8 değil Samsung'un ürettiği tüm ürünler dahil bu rakam) satmış...

Bu rakamlara göre Samsung'u tebrik ediyoruz. Apple'da battı batacak sayılır. :D :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 26 Şubat 2018; 12:50:10 >
  • Biz buna aramızda, "aynı b.kun laciverti" diyoruz.

• çırkin kral :)

• Apple gün geçtikçe ayağına sıkmaya devam ediyor. Fiyatlar absürd şekilde yükseliyor bir çok teknolojik şeyleri yeni bulmuş gibi lanse ediyor üstüne bildiğin kapalı kutu telefon yapıyor. Şuraya yazıyorum 5 yıl sonra alıntı yaparsınız Apple önümüzdeki yıllarda satış konusunda bitecek artık Android dünyası çok genişledi...

• S8 il s9 bakın fark varmı? Fiyatı dışında tabi ki.

Evet bok atma ve sidik yarıştırma başlamıştır. Hayırlı uğurlu olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

2017 yılının son çeyreğinde Apple; 77,3 milyon adet iPhone satmışken, Samsung 73 milyon adet telefon (sadece S8, S8+ ve Note 8 değil Samsung'un ürettiği tüm ürünler dahil bu rakam) satmış...

Bu rakamlara göre Samsung'u tebrik ediyoruz. Apple'da battı batacak sayılır. :D :)))

Sizin söylediğiniz iphone rakamlarına iphone 6s,6s plus,7 ,7 plus,8,8plus,iphone x dahildir

Sadece tek bir iphone modeli değildir.

İnsanlar neden sadece tek model o kadar satmış gibi konuşuyor anlamıyorum.

Ayrıca firmanın kendisi üretimi azalttı. Apple bile işler kötü gidiyor kullanıcılar hala bazı şeyleri kabul etmiyor.

Tabiki sadece samsung değil. Oppo xaomi vs diğer bütün üreticilerinde etkisi büyük.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• iyiki çentik var,çentiksiz çıkarsa bizim x'ler demode olurdu,çentiği seviyorum yaşasın yaşasın çentik
  • ekrem71'i Nasıl Engellerim Arkadaşlar ? 10 Senedir Apple Kullanıcısı Olarak Bana Bile Yayınladığı Haberler İtici Geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

quote:

Sizin söylediğiniz iphone rakamlarına iphone 6s,6s plus,7 ,7 plus,8,8plus,iphone x dahildir

Sadece tek bir iphone modeli değildir.

İnsanlar neden sadece tek model o kadar satmış gibi konuşuyor anlamıyorum.

Ayrıca firmanın kendisi üretimi azalttı. Apple bile işler kötü gidiyor kullanıcılar hala bazı şeyleri kabul etmiyor.

Tabiki sadece samsung değil. Oppo xaomi vs diğer bütün üreticilerinde etkisi büyük.

Ben zaten hepsi tek bir iPhone modeli demedim. iPhone dedim. 6S, 6SPlus, 7 ve 7 Plus modelleri de bayrak gemisidir. Bunların içinde orta seviye veya giriş seviyesi cihaz yok. Yani bunları satışta olan Samsung Galaxy S6 ailesi, S7 ailesi, S8 ailesi, Note 5, Note 7 ve Note 8 olarak düşünebilirsiniz.

Apple üretimi azalttı derken azalttığı üretimi değil, yaptığı yanlış tahmindir. Üretimi azaltmış olsa idi geçen yılda daha az satmış olması gerekirdi. Beklediği kadar satış adedi çıkmayacağını anlayınca ön siparişlerini azalttı. Zira Apple 40 milyon iPhone X, 30 milyon iPhone 8 ailesi ve kalanından da 20 milyon satış yapacağını ön görmüş ve buna göre üretim siparişi vermişti. Hedeflerini tutturamadı. Fakat tutturamadığı hedefleri bile Samsung'un önünde gerçekleşti. Ki tekrar etmekte fayda var; Samsung'un sattığı 73 milyon rakamının içinde 100$ dan başlayıp 850$ a kadar olan tüm cihazlar var. Apple'in ise sattığı en ucuz cihaz 349$'lik iPhone SE.

Şimdi daha iyi anlatabildim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

İphone X ve İphone 8-8 Plus satışlarına bir bak istersen.

Ayrıca ben satışlar ile alakalı bir şey demedim. Apple'ın önü açık değil, Jobs zamanı teknoloji üretiyorlardı, şuan telefonu Samsung'a yaptırıyorlar. Arada fark var yani.

Apple bu detayda rakamlar vermedi. Ama büyük araştırma şirketleri ve analistleri tahminleri var;

iPhone X : 30-32 milyon adet
    iPhone 8 Ailesi : 25-27 milyon adet
    Kalan iPhone'lar : 18-22 milyon adet

Gibi... Tabii bu rakamlar kesin değil.

Satışlar ile ilgili bir şeyi direkt söylemedin belki ama "Apple bitmiştir" ifadesindeki bitmekten kastın satışlar değildi ise neydi?

Şu an Samsung'a telefon yaptırıyorlar da nereden çıktı? Tam aksine Apple JOBS zamanında iken Samsung'a çok daha fazla bağımlı idi. İşlemcisinden bataryasına kadar komponentlerin %80 i Samsung tarafından üretiliyordu. Ama şimdi OLED ekranlar(Sadece iPhone X, diğer iPhone'ların ekraları JD, Sharp ve LG tarafından üretiliyor), Batarya (Bataryaların yarısı Samsung, yarısı LG tarafından üretiliyor, ve dram ürünlerinden başka Samsung'dan tedarik ettiği bir şey kalmadı. Hatta iPhone X en sonra Apple OLED ekran işini de Samsung'dan alıp sadece nand bellek yongaları konusunda Samsung ile iş yapacak diye bir söylenti dolaşıyor bu aralar teknoloji dünyasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buhar Abi

ekrem71'i Nasıl Engellerim Arkadaşlar ? 10 Senedir Apple Kullanıcısı Olarak Bana Bile Yayınladığı Haberler İtici Geliyor.

Yapamazsın.
    Siteyi terk etmen gerekecek.
  • Apple telefonun tek elle kullanılması gerektiğini iddia etmiyor muydu?

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Apple telefonun tek elle kullanılması gerektiğini iddia etmiyor muydu?

Sen biraz geride kalmışsın. :D

O konu Plus ailesi çıktığında bolca eleştirilmiş ve "ti" ye alınmıştı zaten. :D
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Aha bi analist daha. :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Apple telefonun tek elle kullanılması gerektiğini iddia etmiyor muydu?

Sen biraz geride kalmışsın. :D

O konu Plus ailesi çıktığında bolca eleştirilmiş ve "ti" ye alınmıştı zaten. :D

Zaten o yolda ilerliyor. Yakında ışın kılıcı gibi bir şey olacak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.