Şimdi Ara

Tim Cook: Hiçbir firmayı takip etmiyoruz, kullanıcılarımız denek değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Teknoloji dünyasına merhaba dediği ilk dönemler ve 2000’li yılların başlarına kadar adı yenilikçilik ile birlikte anılan Apple, son birkaç yıldır özellikle Steve Jobs sonrasında bu yeteneğini kaybetmekle eleştiriliyor. Tim Cook ise aynı fikirde değil.

Kopya değil sabır

Apple’ın bir teknolojiyi ilk kez kullanmayıp beklediği ve olgunlaştığına emin olduktan sonra en iyi şekilde teknoloji dünyasına sunduğu herkesin malumu. NFC teknolojisi, akıllı hoparlör gibi pek çok örnek vermek mümkün. Bunun adına diğer firmaları takip etmek dense de Tim Cook farklı bir konuya işaret ediyor.

Ayrıca Bkz.Yeni iOS uygulamalarında iPhone X ekran uyumu zorunlu hale geliyor

Bir röportajda konuşan Cook, Apple’ın kesinlikle başka bir firmayı takip etmediğini, aslında takip etmek kelimesinin bir firmanın yaptığı işleri gözlemlemek anlamına geldiğini ve bu kelimenin Apple’ın ürün stratejisini yanlış anlattığını dile getirdi.

Cook’a göre Apple bir teknolojiyi ilk kez kullanmak için acele etmiyor zira ortaya çıkacak problemlerde kullanıcılar bir denek haline gelmiş oluyor. Firma teknolojinin en mükemmel haline gelmesi için sabırla bekliyor ve mükemmel olduğuna tam olarak kanaat getirdikten sonra tüketicilere sunuyor.

Bir ürün normalde rakiplerinden çok sonra piyasaya çıkmış gibi görünüyor ancak aslında Apple rakiplerinden yıllar önce geliştirme çalışmalarına başlamış oluyor.  Tim Cook; iPod, iPhone, iPad, Apple Watch ürünlerinin ilk olmadığını ancak ilk modern örnekler olduğunu savunuyor.

Son olarak Cook eleştiriye son derece açık bir yönetici olduğunu ifade ediyor. Kullanıcılardan gelen eleştirileri çok kaba dahi olsa gözden geçirmeye çalışan ünlü patron derinlik arz eden düşüncelere önem verdiğini dile getiriyor.

• Denek olmadıkları konusunda çok haklı. Apple asla yeni şeyler piyasaya süren ilk firma olmak için müşterilerini denek olarak kullanmamıştır. Apple ürünlerinin hazırcı bir kitle yaratmasından hiç hoşlanmıyorum ve Apple şirketinin aç gözlülüğüne çok kızıyorum ama bu konuda örnek bir firma. Var mıdır bir kişi Apple'dan ürün aldım diyen ve mağdur olduğunu söyleyen? Belki bazı ürünleri tasarım faciası olabiliyor ama 20 yılda 1. Mesela bir tane kablosuz fare tasarımları vardı. İçindeki bataryasının şarj girişi farenin altındaydı. :D Şarj olurken kullanamıyordunuz. Bunun gibi istisnalar vardır. Fiyasko ürünleri de olmuştur. Ama Apple müşteri memnuniyeti konusunda kazandığı paranın karşılığını kesinlikle veriyor. Özellikle Türkiye gibi düşük profilli ülkelerde maüdur olmamak için Apple ürünlerini tercih etmek gerekiyor. Sadece bu yüzden.

Tam anlamıyla oturmamış işlevi ortaya çıkmamış ve dengeli çalışır hale gelmemiş hiç bir şey Apple ürünlerinde kullanılmıyor.
  • Tamam da son yıllarda sundukları teknolojiler hiç de düzgün çalışmıyor. Hep bir problem, hep bir sıkıntı. Yazılımsal olarak zaten hiç iyi bir döneminde değil Apple.

• Yani diyor ki, önce başkaları çıkarsın, baktık kullananlara bi şey olmadı, biz de kullanırız.

• Yıllardır apple ürünlerini kullanıyorum. Ancak son zamanlarda appledan hiç memnun değilim. Apple 4K TV ye hala dolby atmos ve dts:x desteği gelmedi. Yeni macos ve ios sürümleri çok sıkıntılı. ios 11 bir tek ipad e gelen özelliklerden dolayı memnun etti. Mac os high sierra ile sorunlarda zirve yaptı. Hiçbir özellik gelmeyip bu kadar bozulan bir macos sürümü hatırlamıyorum. Önce bunları düzeltsin ondan sonra konuşsun cook.

• İnstagram ve snapchatçi tayfa memnun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hanım çayı getir maç başlamış

• Doğru diyor firmaları takip etmiyorlar, teknoloji üreten firmaları satın alıp cihazlarına hazır şekilde ekliyorlar..

• Denek olmadıkları konusunda çok haklı. Apple asla yeni şeyler piyasaya süren ilk firma olmak için müşterilerini denek olarak kullanmamıştır. Apple ürünlerinin hazırcı bir kitle yaratmasından hiç hoşlanmıyorum ve Apple şirketinin aç gözlülüğüne çok kızıyorum ama bu konuda örnek bir firma. Var mıdır bir kişi Apple'dan ürün aldım diyen ve mağdur olduğunu söyleyen? Belki bazı ürünleri tasarım faciası olabiliyor ama 20 yılda 1. Mesela bir tane kablosuz fare tasarımları vardı. İçindeki bataryasının şarj girişi farenin altındaydı. :D Şarj olurken kullanamıyordunuz. Bunun gibi istisnalar vardır. Fiyasko ürünleri de olmuştur. Ama Apple müşteri memnuniyeti konusunda kazandığı paranın karşılığını kesinlikle veriyor. Özellikle Türkiye gibi düşük profilli ülkelerde maüdur olmamak için Apple ürünlerini tercih etmek gerekiyor. Sadece bu yüzden.

Tam anlamıyla oturmamış işlevi ortaya çıkmamış ve dengeli çalışır hale gelmemiş hiç bir şey Apple ürünlerinde kullanılmıyor.

• Macbook Pro'larda sadece usb-c portu koyarak, Iphone7 ve sonrası modellerden 3.5inch kulaklık girisini kaldırarak kullanicisini gayet denek olarak kullandı.
    Ayrıca NFC ne eksikliği vardi da kullanmadı ve kullanmaya basladigi zaman ne yenilik getirdi ? Kablosuz şarj eski tip kullandı? IOS 10 - IOS 11 rezildi.
    Birak palavrayi be apple.

• diyor ki : yenilik değil deneyim sunuyoruz
  • Cool Story Tim

• Neden geriden geldikleri belli oldu x i kaç yıldır bekliyoruz o da çentikler geld

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın en kısa fıkrası :D

• ImRoyal I kullanıcısına yanıt
    Magic Mouse tasarım faciası değildir. Bizzat tasarımı bozmasın diye şarj girişi aşağı konumlandırılmıştır. Böylece oval cam bir obje görünümü kazanmıştır, milyon kez söyledikleri bir şey. Şarjda kullanılsın diye yapılan bir tasarım değil. Şarjı bitince 2 dakikalık şarj ile 9 saat kullanım ömrü sunuyor.
  • darkdiva D kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Magic Mouse tasarım faciası değildir. Bizzat tasarımı bozmasın diye şarj girişi aşağı konumlandırılmıştır. Böylece oval cam bir obje görünümü kazanmıştır, milyon kez söyledikleri bir şey. Şarjda kullanılsın diye yapılan bir tasarım değil. Şarjı bitince 2 dakikalık şarj ile 9 saat kullanım ömrü sunuyor.

Dünya genelinde tüketici yorumlarına göre fiyasko ürünler arasına girmiştir. Elbetteki öznel bir düşünce ama sonuçta tüketici fiyasko diyorsa öyledir. Tasarımı bozmasın diye alt bölüme paralel duran bir giriş yapılabilirdi. Doğrudan kalbine saplıyormuş gibi bir görüntü vermek asıl tasarımı bozuyor. Zaten şarj olurken kullanmak bir ayrıcalık değil öyle bir şey demedim.
  • at yalanı seveyim inananı.

• Hehehe ben bu açıklamanın türkçe çevirisini yapayım size.

Yeni çıkan teknolojinin fiyatı talep arttıkça ucuzlasın, iyice ucuzladıktan sonra ürünümüze ekleyip sizi kazıklayalım.

• YAV

HE

He

• Bu firmanın çekmeyen telefon yaptığını, sonra da tutmayı bilmiyorsunuz dediğini ne çabuk unuttunuz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.