Şimdi Ara

Elektrikli tır Tesla Semi'nin hızlanma videosu izleyenleri şaşkına çeviriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tırlara ilgi duymayanların bile yakından takip ettikleri elektrikli tır Tesla Semi, daha şimdiden adından oldukça fazla söz ettiriyor. Tesla'nın en gözde projelerinden biri olan Tesla Semi geçtiğimiz Kasım ayından sonra aralarında Sysco ve Walmart'ın da yer aldığı birçok şirketten ön sipariş almış durumda. Hatta içecek devi Pepsi'nin 100, UPS'in ise 125 tır almayı taahhüt ettiği gelen haberler arasında.

Yaklaşık 300 mil (480 km) sürüş menziline sahip giriş modeli, şirketler için daha ekonomik ve verimli olmayı vaat ediyor. Tesla'nın kurucusu Elon Musk, birkaç ay önce Tesla Semi'yi kilometre başına çalıştırmanın, demiryolu taşımacılığının 1,51 dolarlık maliyetiyle karşılaştırıldığında 85 cente denk geldiğini açıklamıştı. Buna ek olarak da dizel kamyon kullanmanın ekonomik intihar olacağını da daha önceki konuşmalarında belirtmişti.

Ayrıca Bkz.Elon Musk'ın uzaydaki Roadster'ı Dünya'ya çarpabilir mi? İşte cevabı

Hızlanma videosu izleyenleri şaşkına çeviriyor

Tesla Semi 0'dan 100 km/s hıza 5 saniyede çıkabilirken tam yükle (36 ton) bu süre 20 saniyeyi buluyor. Geçtiğimiz günlerde bir Richard Fielder adlı Youtuber halka açık bir yolda gümüş renkli bir Tesla Semi prototipi gördü. Videoda da görebileceğini üzere Tesla Semi'nin adeta spor arabalar gibi hızlanması ağızları açık bırakıyor. Teknoloji harikası bu elektrikli tırların üretimine 2019 yılında başlanacak.

• Herkes iyi olduğu işi yapıyor. Yapan yapıyor. Satan kazanıyor. Biz mi.. tabi ki kulp takıyoruz.

Adam elektrikli tır yapmış. Elektrikli motor torku gaza dokunduğu andan itibaren tam güç veriyor. Böyle olunca 0-100 değeri 5 saniye olmuş. Ne yapsaydı? Yavaslatsa mıydı?

Allah beyin vermiş ilişki kur çıkarımda bulun diye.. 5 ton yükle 20 saniyede 100e çıkabilen bir araç ile düşünmen gereken şey drag yarışı değil.. Bolu dağına çıkarken nasıl yılan gibi süzülür o olmalı. Aktarma iyi ise tork yere yansıyorsa ki videodan herşey belli.. karda çamurda asla yolda kalmaz keçi gibi çıkar..

Frenleri sormuşlar.. frenler ömürlük.. yenilenebilir fren balatası var araçta siz de hala yerli pttcell ile övünun.

Ben kahroluyorum. Hem geri kalıyoruz hem de ne kadar kaldığımizi hayal bile edemiyoruz diye...
  • Elon Musk'tan önce bu tarz teknolojiler, donanımhaber'de çok konuşuluyordu. Elon Musk geldi, forumdan aldı fikirleri, babasının bakkal dükkanını satıp sermaye koydu ve sonuç şimdi ortada. hey gidi günler
  • mesele hızlanmak değil, durmak. o ağırlıkta bir aracı durdurmak için nasıl bir fren sistemi geliştirdiler çok merak ettim.

• Tam bizim tırcılara göre. Artık şehir içinde ileriki ışığa yakalanmayacaklar.

• izledim şaşkına çevrildim !!! başlık sizcede abartılı değilmi ??? ha şakına çevrilme 25 MPH tabela olan bir yerde adamın süret yapması ise o beni değil trafik polislerini şaşırtmalı :)

• bir tirin hizlanmasi degil cekisinin iyi olmasi gerekir. karda o araci gorurum ben nasil kayiyor.

• oryuken O kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ,

Taşıtlardaki en kritik unsurlardan biri.
  • yalnız asfaltta bildiği iz bıraktı dip gaz yaptığında
  • Elektrik motoru ile frenleme problem olmaz. Zaten faydalı frenleme mevcut, ani fren durumu için de frenleme devreleri var. Balatalı frenden çok daha etkili ve ısınma derdi de yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • horizons2 kullanıcısına yanıt
    İtirazınızı anlıyor ve hak veriyorum ancak bir kriz anında ani hızlanabilme çok iyi fren yapabilmeden daha önemli olabilir. Bunu da reklamla karışık anlatabilmenin en etkili yolu 0-100 hızlanmasını vermek. Yani "bence sen de haklısın"
  • Herkes iyi olduğu işi yapıyor. Yapan yapıyor. Satan kazanıyor. Biz mi.. tabi ki kulp takıyoruz.

Adam elektrikli tır yapmış. Elektrikli motor torku gaza dokunduğu andan itibaren tam güç veriyor. Böyle olunca 0-100 değeri 5 saniye olmuş. Ne yapsaydı? Yavaslatsa mıydı?

Allah beyin vermiş ilişki kur çıkarımda bulun diye.. 5 ton yükle 20 saniyede 100e çıkabilen bir araç ile düşünmen gereken şey drag yarışı değil.. Bolu dağına çıkarken nasıl yılan gibi süzülür o olmalı. Aktarma iyi ise tork yere yansıyorsa ki videodan herşey belli.. karda çamurda asla yolda kalmaz keçi gibi çıkar..

Frenleri sormuşlar.. frenler ömürlük.. yenilenebilir fren balatası var araçta siz de hala yerli pttcell ile övünun.

Ben kahroluyorum. Hem geri kalıyoruz hem de ne kadar kaldığımizi hayal bile edemiyoruz diye...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Herkes iyi olduğu işi yapıyor. Yapan yapıyor. Satan kazanıyor. Biz mi.. tabi ki kulp takıyoruz.

Size de Allah beyin vermiş ama ne denmek istendiğini anlayamıyorsunuz, buna ne demeli? Çok iyi performansını varsa rampada bayırda denesinler o zaman kimse laf etmez, arkasına ne bileyim alsın 50 ton yük öyle hızlanma testlerini yapsınlar, gitsinler dizel trucklar gücünü yarıştırsınlar, salak salak dümdüz yolda lastik yakıp millette wow dedirtmeye çalışarak reklam yapıyorlar eleştirdiğimiz bu. Son olarak yüklü değilken şu hıza çıkıyorsa yükte şu performans sergiler gibi bir çıkarım yapılamaz, yaptığı hız çekiş performansı iyi olduğu anlamına gelmez, yine de çekişinin de iyi olduğunu tahmin ediyorum, hoşumuza gitmeyen şey sunum tarzı.

• horizons2 kullanıcısına yanıt
    Buradaki yorumlara karşı hassas iseniz haberi iyice okumadan yorum yapmayın. Kim reklam yapmış? Yolda tırı gören biri video çekiyor sürücü de gaza geliyor. Olay bu.

• bu tesla bizim sarı kamyoncuların eline geçerse düşünün halimizi

• Tesla Semi ile ilgili en merak edilen nokta batarya teknolojisi. Mevcut durum ile ciddi ağırlık ve maliyet dezavantajından bahsediliyor. Eğer Tesla yeni bir batarya teknolojisi kullandıysa rakiplerine ciddi fark atmış demektir. Önümüzdeki dönemde çok daha uzun menzilli otomobiller görebiliriz.

Bu konuyla ilgili Daimler Kamyon grubunun başkanı “Tesla Semi çıktığı zaman bizde 2 tane alacağız, fizik kuralları Almanya’da da, California’da da geçerli” diyerek Tesla’ya gönderme yaptı. Tesla Semi bu anlamda önemli teknolojiler barındırıyor olabilir.

• elektrik motoru ilk kaşkışta neredeyse iki katı elektrik çeker dur kalk trafiğinde veya ağır tonaj çekerken düşük süratlerde ne olur acaba

• Artık tırın arkasına rahatlıkla, "tek rakibim THY" yazabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D-Assault -- 23 Şubat 2018; 20:24:6 >
  • Bugünde tesla konusunu boş geçmeyelim vatandaş. Hadi elonun reklama ihtiyacı varda gelip dh de hergün konu açtırmaz bhna ihtiyacı yok. Açanında bir menfaati olabileceğini düşünmüyorum. Peki aynı konuları ters düz edip sürekli açmanın mantığı nedir bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.