Şimdi Ara

Geleceğin teknolojilerine ışık tutan Microsoft Teknoloji Zirvesi, İstanbul’da düzenlendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni teknolojileri ve geleceğin trendini takip etmek isteyen işletmeleri bir araya getiren Microsoft Teknoloji Zirvesi, İstanbul’da düzenlendi. Bu yıl beşincisi düzenlenen zirveye 3 bini aşkın ziyaretçi katıldı. Teknoloji ve ticaret dünyasının öne çıkan isimleri yaptıkları sunumlar ile ziyaretçileri bilgilendirdi.

Microsoft Teknoloji Zirvesi kapsamında yapay zekâ, blockchain, sanal gerçeklik ve siber güvenlik teknolojileri konuşuldu ve deneyimleme merkezinde bu teknolojileri içeren ürünler sergilendi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvede Microsoft Yapay Zekâ Araştırma Birimi Kıdemli Araştırmacısı Ece Kamar da konuşmacı olarak katıldı.

Teknolojinin son yıllarda çok hızlı bir dönüşüm içinde olduğunu belirten Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, gelecek teknolojinin akıllı bulut ve akıllı eşim noktaları çevresinde şekilleneceğini ifade etti.

Deneyim Merkezi’nde HoloLens ve diğer yeni teknolojiler sergilendi

Dijital dönüşümü gerçekleştirememenin perakendenin sonu olacağını düşündüğünü belirten Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, online alışveriş ile ilgili olarak, “Türkiye'de müşteriye yakınlık açısından çok iyi bir noktadayız. Müşteri de mağazanızda ama ona cebinden ulaşan başka biri var. Onun o anını yakalamak gerekiyor. Dokunduğunda bir kıymet çıkması gerekiyor. Çok hızlı bir şekilde müşterinin ilgisini yakalamamız gerekiyor. Geleceğin inovasyon, mobilleşme ve yapay zekâ ile şekilleneceğini düşünüyoruz.” dedi.

Bu yıl beşinci kez düzenlenen zirvede katılımcılar dijital dönüşüm, siber güvenlik, yapay zekâ AR, VR ve blockhain teknolojileri ile buluşurken, Microsoft Teknoloji Deneyim Merkezi aracılığıyla bu teknolojileri deneyimleme fırsatı da sunuldu. Deneyim Merkezi'nde HoloLens ile hazırlanan artırılmış gerçeklik örneklerinden, İş Güvenliği ve sağlığı çözümlerine, Chatbot dijital asistanlardan iş sağlığı sanal gerçeklik uygulamalarına kadar birçok yeni teknoloji sergilendi.

• Oradaydım gerçekten ortam çok güzelde bu tarz etkinliklere elinizden geldiğince katılmaya çalışın arkadaşlar. Özellikle dh ölücüleri için biçilmez kaftan bir etkinlikti bugün ki :d

• atakan3454 kullanıcısına yanıt
    Bu etkinliklere katılmak için bilet lazım mı?
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Hayır girişte kayıt açıyorlar ben gittiğimde kayıt oldum da girdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan3454

Hayır girişte kayıt açıyorlar ben gittiğimde kayıt oldum da girdim.

Ücreti var mı?
  • quote:

Oradaydım gerçekten ortam çok güzelde bu tarz etkinliklere elinizden geldiğince katılmaya çalışın arkadaşlar. Özellikle dh ölücüleri için biçilmez kaftan bir etkinlikti bugün ki :d

nasil yani? ucuza birseyler mi satiliyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Hayır tamamen ücretsizdi hatta her oturumun arasında kıyamet gibi tatlılar,içecekler bir sürü hediye (not defterleri,microsoft kupa bardağı,kalemleri vs) öğlen yemeği olarak self servisti ve dışarda yeseniz 100 tl rahat ödeyeceğiniz bir yemek yedik(tavuk ızgara,bonfile kırmızı et ve bir sürü şey daha ben hepsinden tadımlık aldım ve en son tabağı zor bitirdim öyle söyleyeyim.) Hatta son şunu söyleyeyim yanımdaki arkadaşım kocaelinde öğrenci yemek yerken yıllık protein ihtiyacımı aldım diye espiri yaptı öyle söyleyeyim bende istemeyerek gittim ama çok mutlu bir şekilde eve döndüm. Bundan sonra bütün etkinliklere elimden geldiğince katılacağım.
  • quote:

Hayır tamamen ücretsizdi hatta her oturumun arasında kıyamet gibi tatlılar,içecekler bir sürü hediye (not defterleri,microsoft kupa bardağı,kalemleri vs) öğlen yemeği olarak self servisti ve dışarda yeseniz 100 tl rahat ödeyeceğiniz bir yemek yedik(tavuk ızgara,bonfile kırmızı et ve bir sürü şey daha ben hepsinden tadımlık aldım ve en son tabağı zor bitirdim öyle söyleyeyim.) Hatta son şunu söyleyeyim yanımdaki arkadaşım kocaelinde öğrenci yemek yerken yıllık protein ihtiyacımı aldım diye espiri yaptı öyle söyleyeyim bende istemeyerek gittim ama çok mutlu bir şekilde eve döndüm. Bundan sonra bütün etkinliklere elimden geldiğince katılacağım.

Bedava yemek olması güzel, DH ölücülerine duyurulur

Ama benim için önemli olan oraya girişti. Yanıtladığınız için teşekkür ediyorum. Ücretsiz olması güzel, çünkü genel olarak Türkiye'de böyle etkinliklere girebilmek için bir maaş bağlamak gerekiyor. Çünkü çok pahalı olabiliyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.