Şimdi Ara

Sony Xperia XZ2 Compact kameralara yakalandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Compact ismini verdiği telefonlarla beğeni toplayan Sony, yıllardır OmniBalance tasarım dilini konuşturuyor. Özellikle çerçevesiz ekran trendinin yaygınlaşmasıyla birlikte Sony'nin bu tasarım anlayışı zamanla eleştirilere maruz kaldı. Bugün MWC 2018'de görücüye çıkacak olan Xperia XZ2 Compact prototipine ait olduğu iddia edilen bir görsel paylaşıldı ve görsele göre Sony, tasarımsal birkaç değişikliğe gitmiş.

Değişiklik diyoruz zira bu iddiamızı doğrular nitelikte bazı ipuçları mevcut. Sony, resmi Twitter hesabından amiral gemisinin teaser videosunu yayınladı. 23 saniyelik videoda dalgalı çizgileri tutan bir el dikkat çekiyor. Bu da bizlere kavisli tasarıma sahip akıllı telefonuyla ilgili ipuçları veriyor. Xperia XZ2 Compact'a ait olduğu prototip de kavisli tasarım hatlarına sahip.  

Görselde bir diğer dikkat çeken nokta ise bu sefer parmak izinin yan tarafta bulunan güç tuşuna entegre edilmediği görülüyor. Xperia Z5 Compact'ın yanında yer alan prototip Xperia XZ2 Compact, parmak izi tarayıcısının CES 2018'de tanıtılan Xperia XA2 'de olduğu gibi arka panele konumlandırıldığına işaret ediyor. Son olarak Sony'nin 26 Şubat günü Xperia XZ2 Compact'ın yanında ağabeyi Xperia XZ2 modelini tanıtacağını belirtelim.

• Kvk-Teleservice i bırakıp kendi yetkili servisini oluşturuncaya kadar (Apple, Samsung, Huawei gibi) Sony tercih listemde yeralmıyor.

Kaliteli ürün kadar satış sonrası hizmetin kaliteside önemli. Firmalar sattığı malın arkasında durmalı.

Bu arada XZ1 compact ı Türkiye ye getirmeyen Sony Türkiye nin ne kadar vizyon yoksunu olduğu ortada. Bu yüzden insanlar küçük ekranlı ve iyi donanımlı telefon alacakları zaman gidip iphone se yi tercih ediyorlar.
    Hocam fikirlerinizde dogruluk payı var fakat şunu gözardı etmeyin,

Sony sensör üretiyor fakat sensör verdiği firmalar kendisinden fotoğrafçılık olarak daha başarılı neden çünkü yazılımı iyi optimize ediyorlar ve Sony nin kronik sorunu olan lensin kenarlarına doğru olan görüntü bozulması olayı rakiplerde yok denecek kadar az (lens distorsion) Ayrıca rakipleri f1.6-f1.7 değerlerine inerken Sony ısrarla f2.0 da ısrar ediyor buda düşük ışık fotoğraf performansını olumsuz etkiliyor.

Kendi ekran paneli üretmiyor jdi veya sharp gibi firmalardan tedarik ediyor.

Tasarım zevk meselesi o yüzden bu konuda yorum yapmama gerek yok omnibalance tasarımı seven sever sevmeyen sevmez.

Stamina ve qnovo teknolojileri iyi fakat amiral gemilerine koyduğu batarya kapasitesi rakiplerden düşük.

En önemliside müşteri geri bildirimlerine kulak vermiyor, talepler neler kullanıcılar neler istiyor demiyor, teknoloji trendlerine uyum sağlamakta zorlanıyor, geç aksiyon alıyor.

Saygılarımla.
  • Sony mi kalmış,bununla LG piyasadan çekilsin,milletin parasını hiç etmesinler..Z3 dahil,m4 aqua dahil...telefon üretmeyi bir türlü beceremiyorlar..korsan kullanımda PC yakmayı iyi bilirler ama adam gibi ürün üretmeyi öğrenemediler..bir tek oyun konsolu kaldı,onda da tırtladığında güle güle deriz sony ye

• Çerçeveler daha da inceltilmiş görünüyor. Umarım ekran 5 inc olur artık yeni modelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun kalınlığı şu haliyle 1 mm sanırım arc tasarımından sonra bu çok kötü gözüküyor .

• yeni nesil sony lerden önemli bir tasarım değişikliği olarak arkanın ovallaştırılması yer alcak anladığım kadarıyla. anasayfa da bir görsel vardı. rüzgar falan yamışlardı. sanırım altaaki eğimi temsilern öyle yapmışlar.
  • Kvk-Teleservice i bırakıp kendi yetkili servisini oluşturuncaya kadar (Apple, Samsung, Huawei gibi) Sony tercih listemde yeralmıyor.

Kaliteli ürün kadar satış sonrası hizmetin kaliteside önemli. Firmalar sattığı malın arkasında durmalı.

Bu arada XZ1 compact ı Türkiye ye getirmeyen Sony Türkiye nin ne kadar vizyon yoksunu olduğu ortada. Bu yüzden insanlar küçük ekranlı ve iyi donanımlı telefon alacakları zaman gidip iphone se yi tercih ediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: daytone1

Sony mi kalmış,bununla LG piyasadan çekilsin,milletin parasını hiç etmesinler..Z3 dahil,m4 aqua dahil...telefon üretmeyi bir türlü beceremiyorlar..korsan kullanımda PC yakmayı iyi bilirler ama adam gibi ürün üretmeyi öğrenemediler..bir tek oyun konsolu kaldı,onda da tırtladığında güle güle deriz sony ye

ben z3 kullandim ve gayet de iyi cihazdi yazilimsal olarak. nesini begenmedin de piyasadan cekilsin diyorsun? ne kadar cok forma o kadar iyi bizim icin.
  • Kalınlaşmış mı biraz?

• Obez telefon resmen...

• oldulabilir, yazılı diye başladı sözlüye karar verdi. donanımhaber'in ne yapacağı hiç belli etmiyor. (1:09 dan başlayın)

• quote:

Orijinalden alıntı: daytone1

Sony mi kalmış,bununla LG piyasadan çekilsin,milletin parasını hiç etmesinler..Z3 dahil,m4 aqua dahil...telefon üretmeyi bir türlü beceremiyorlar..korsan kullanımda PC yakmayı iyi bilirler ama adam gibi ürün üretmeyi öğrenemediler..bir tek oyun konsolu kaldı,onda da tırtladığında güle güle deriz sony ye

Kusura bakma ama Sony' markasını sadece telefon ve PS'den ibaret sanıyorsan yanılıyorsun. Sırf laf etmek için firmayı gömmeye gerek yok. Sony kendini kanıtlamış ve bir çok alanda öncü bir firmadır.
  • 3 nesil önceki telefon, tasarım olarak daha ileride gözüküyor. Sony Z5 compacttan beridir nasıl daha geriye giderimin yollarını arıyor herhalde. Z5 compactta da snapdragon 625 olsa iki sene daha götürür bence.

• zolzauza kullanıcısına yanıt
    Sony'nin teknik servislerinden ne çektiğimi bir ben bilirim :)
    Sony ile mail yardımıyla telefon değişimi talep etmiştim adamlar onayladı bana bir kod verdiler. Teknik servise telefonu teslim edin değiştirelim dediler. Gel gelelim hiçbir teknik servisi durumu kabul etmedi bu yüzden telefonu değiştiremeyiz diye direttiler 1 hafta boyunca 3 farklı teknik servisten değişim istedim adamlar bildiğin cıngar çıkardılar. Sonundan sony avrupadan fırça yedilerde değiştirdiler. (( Sony z3 compact ekran kalkma problemi yüzünden değişim istemiştim.))

• Xz1 Compact kulanıyorum 2. telefon olarak, kalın bir cihaz. Çok rahatsız etmese de kalınlıgı hissediliyor. One m7 gibi çok incelmiyor kenarlarda. Xz2 Compact ta kalınlık konusu sıkıntılı duruyor.

• Umarım abisi ile aynı özellikte olur. iyi özelliklerde kucuk bir telefona sahip olurum bende...
    Sony üzme bizi de alalım şu compactı

• Yine dahili hafıza ve ramden kırpsınlar. Anca çalmayı bilir sony.

• MertDrx kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun hocam, umarım bundan sonra hiç servis yüzü görmezsin :)

• Bilmeyen arkadaşlara ufak bir hatırlatma;

Bugün Telefon dünyasında Samsung yokken Sony pek çok yeniliği HTC ile birlikte android için piyasaya sürmüş bir firmaydı. Yıllardır aynı kasa üzerinde hafif değişiklikler yapması ve tasarım dilini değiştirmemesi sonyi kötü yapmaz. Üretim prosesi ve fabrika üretim kalitesi olarak pek çok kore markasından öndedir sony. Siz olaya sadece kozmetik olarak bakmaya devam edin.

Bunun dışında kullandığınız telefonların neredeyse tamamında Sony sensörü var. DÜnyanın en büyük sensör geliştiricisi ve üreticisidir sony. Bütün fotoğraf makinalarında Canondan Nikona kadar hepsi Sony sensörü kullanır. Onu da geçtim, dijital kamera sektöründe sony sektör standartlarını belirleyen bi kaç markadan biridir. Ve onun eline baska markalar su dökemez. Film sektöründe liderdir.

Hadi bunları da bırakalım, Panel ve görüntüleme teknolojisi ile birlikte Üç büyük ana üreticiden biri ve teknoloji geliştirme konusunda onlardan ön konumdadır sony.

Edit:
    Siz sadece telefonun tipine bakarak marka gömmeye devam edin.
    Yeni yetme coluk cocuk teknoloji yorumcusu olmuş.

• Sony xperia arc tasarımını yeni donanımlar ile aynen kullansın çoğu kişi alır.

• Orodruin kullanıcısına yanıt
    Harika yazmışsın düşüncene ve ellerine sağlık.

Bugün cep telefonlarını sadece ekrandan ibaret gören birbirinin taklidini yaparak ruhsuz modelleri hiçe sayarak çizgisini koruyan Sony en güzelini yapıyor. Az ve öz kişide olsun özel olsun. Yeter. Saygılar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.