Şimdi Ara

Wikipedia'ya ücretsiz mobil erişim 2018'de sona erecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wikimedia Vakfı, 2012 yılından beri sürdürdüğü "Wikipedia Zero" projesini sonlandırma kararı aldı. Gelişmekte olan ülkeler için Wikipedia'ya ücretsiz mobil erişim olanağı sağlayan proje, şimdiye kadar 800 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermişti.

Facebook Zero projesinden esinlenilerek hayata geçirilen bu proje için, 72 ülkede 97 mobil operatörle ortaklık kurulmuştu. Bu ortaklığa göre operatörler Wikipedia Zero'ya bağlanan kullanıcıların veri alışverişine herhangi bir ücret yansıtmıyordu.

Ayrıca Bkz.Whatsapp'ın "Herkesten Sil" özelliğinde büyük bir açık ortaya çıktı

Wikipedia Zero neden kapanıyor?

Wikimedia Vakfı yaptığı açıklamada 2016 yılından bu yana Wikipedia Zero'ya ilginin önemli ölçüde düştüğüne dikkat çekiyor. Bunun yanında dünya çapında, mobil erişim ücretlerinin makul seviyelere inmesi de bir başka neden olarak belirtiliyor. Wikimedia Vakfı, operatörlerle yapılan anlaşmanın sona ermesinin ardından Wikipedia Zero projesine son verecek.

• VPN siz girenlere kesin darbe. Fetöcüler sizi, VPN kullanın da kul hakkına girin.

Whitewalker taklidi yaptım olmuş mu

• Wiki ve diğer yasaklı sitelere eskisi gibi dns değiştirip girilmiyor, gidip tor ile girebiliyoruz ancak. Bu yasakçı kafalar yüzünden hacker olacaz 2 siteye giricez diye...

• İlgi nasil duser ya anlamiyorum , ben bile yuzlerce kez girdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kopya odev, tez vs arayanlarin vaz gecilmez kaynagi adina uzucu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tahir40 kullanıcısına yanıt
    Opera kur. VPn özelliğini aç. Bitti bu kadar. Ne torundan söz ediyorsunuz?
  • ImRoyal I kullanıcısına yanıt
    Çoğu VPN engellendi, yakında Opera'yı da engellerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sdelta

Çoğu VPN engellendi, yakında Opera'yı da engellerler.
    Opera masaüstü vpn dinamik sunucular kullanıyor. Opera dünyanın en etkili internet yazılımları şirketi. Onlar vazgeçmediği sürece vpn hizmetleri kapanmaz. Hükümet baskı yaparsa belki olabilir.
  • DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    bizim önüne 0 yazıp girdiğimiz wikipedi değil bu. Apayrı birşey, amacı yasakları aşmak değil. İnternet parası ödemeden girmelerini sağlamak.

Şu anda bizim kullandığımız 0wikipedia'nın Wikimedia vakfı ile alakası yok, bir uyanık girişimcinin kurduğu proxy tabanlı bir site. En basitinden Wikipedi'de reklam olmaz, adamların kurallarına ters. Ama 0wikipedia da reklam var, bu bile wikimedia vakfı ile ilgisi olmadığını göstermeye yeter sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

bizim önüne 0 yazıp girdiğimiz wikipedi değil bu. Apayrı birşey, amacı yasakları aşmak değil. İnternet parası ödemeden girmelerini sağlamak.

Şu anda bizim kullandığımız 0wikipedia'nın Wikimedia vakfı ile alakası yok, bir uyanık girişimcinin kurduğu proxy tabanlı bir site. En basitinden Wikipedi'de reklam olmaz, adamların kurallarına ters. Ama 0wikipedia da reklam var, bu bile wikimedia vakfı ile ilgisi olmadığını göstermeye yeter sanırım.

O zaman haber clickbait. Ben bizimki sandım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.