Şimdi Ara

Yeni iOS uygulamalarında iPhone X ekran uyumu zorunlu hale geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple’ın iPhone X ile birlikte ekosisteme sunduğu çentik ve köşeden köşeye ekran tasarımı bugüne kadar geliştiriciler için seçimlik olarak tutuluyordu. Artık yeni uygulamalarda zorunlu hale geliyor.

Yeniliği benimsetme

Apple bu hafta içerisinde geliştiricilere gönderdiği mesajda; App Store’a yeni yüklenecek uygulamaların iPhone X ekranına uyum sağlayacak şekilde düzenlenmesini istedi. Yeni karar Nisan ayından itibaren uygulanmaya başlayacak.

Ayrıca Bkz.X-Files: Deep State ile gizemli dosyalar sizi bekliyor

Yani Nisan ayından sonra App Store üzerine yüklenecek ya da güncellenecek uygulamaların hem çentik tasarımına hem de köşeden köşeye çerçevesiz ekran tasarımına uyması gerekiyor. Bu nedenle iOS 11 yazılım geliştirme aracını temel almak zorunda.

Apple her bileşen değişikliğinde zaten bir süre sonra geliştiricilerin buna uymasını zorunlu hale getiriyor. iPhone X tasarımı için böyle bir zorunluluk da açıkçası bekleniyordu. Mevcut uygulamaların ne zaman bu kapsama alınacağı ise şimdilik bilinmiyor.

• Seneye yok olacak tasarıma hiçbir geliştirici yatırım yapmayınca, zorlamanın adı "Yeniliği Benimsetme" oldu.

• Senelerdir iPhone kullanıyorum, şu iPhone X i kim sorsa kesinlikle alma dedim aceleyle, heyecanla yapılmış sorunlu bir telefon gerçekten.

• Allah Allah satış rekorları kırıyor halbuki geliştiricilerin can atması lazımdı!

• Demek ki seneye çıkacak iPhone’da da çentik olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukruege

Senelerdir iPhone kullanıyorum, şu iPhone X i kim sorsa kesinlikle alma dedim aceleyle, heyecanla yapılmış sorunlu bir telefon gerçekten.

Senelerdir iPhone kullanıyorsun, ama her yeni kasaya geçişte yaşanan kronik bir sorunun iPhone X'te yaşanmadığını bilmiyor musun? iPhone 4 ahize, iPhone 5 renk atma, iPhone 6 bükülme. iPhone X ?!
  • Aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

Senelerdir iPhone kullanıyorum, şu iPhone X i kim sorsa kesinlikle alma dedim aceleyle, heyecanla yapılmış sorunlu bir telefon gerçekten.

Senelerdir iPhone kullanıyorsun, ama her yeni kasaya geçişte yaşanan kronik bir sorunun iPhone X'te yaşanmadığını bilmiyor musun? iPhone 4 ahize, iPhone 5 renk atma, iPhone 6 bükülme. iPhone X ?!

Tabii canım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah Tavsan -- 19 Şubat 2018; 9:19:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: themky

Seneye yok olacak tasarıma hiçbir geliştirici yatırım yapmayınca, zorlamanın adı "Yeniliği Benimsetme" oldu.

Sen ve seni artılayan çok bilmişler, seneye gitmesin bir yere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

http://www.milliyet.com.tr/apple-iphone-x-in-dokunmatik-teknoloji-haber-2554007/

http://www.webtekno.com/iki-aylik-iphone-x-1-bucuk-yillik-iphone-7-den-daha-fazla-ciziliyor-h40433.html
  • Bu kadar kıskanç olmayın. Altı üstü telefondur,alınır satılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağlayın :)
  • Bundan sonra yeni iphone'lar bu tasarımla gelecek.Açlıktan ağzı kokan dandroidçiler forumda zırlamaya devam edecek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.