Şimdi Ara

Yerli otomobil için tarih verildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
4.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yerli otomobili üretecek konsorsiyumun üyeleri Anadolu Holding, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding çalışmalarını sürdürüyor. Ortak Girişim Grubu (OGG), "Türkiye’nin Otomobili" adı altında yürütülen çalışmalar hakkında yeni açıklamalar yapıldı.

Ortak Girişim Grubu, yerli otomobille ilgili aldıkları ilk kararları duyurdu. Üç fazdan oluşacak “Türkiye’nin Otomobili” isimli proje için 15 yıllık bir yatırım hamlesi yapılacak. Aynı platform üzerine kurulu üç farklı elektrikli otomobilden oluşacak otomobil portföyü, halkın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenecek.

Yerli otomobil ne zaman üretilecek?

Yerli otomobilin prototipi 2019 yılında sergilenecek ve planlara göre 2021 yılında seri üretime başlanacak. Üretilecek otomobilin küresel pazarda mücadele edebilmesi için projenin ikinci etabına geçilecek. İkinci etapta izlenecek hamleler, yerli otomobilin dünya markası olma yolunda hamleler olacak.

Yerli otomobil nerede üretilecek?

Üretim yeri ile ilgili çıkan spekülasyonlarla ilgili olarak henüz üretim yerinin kararlaştırılmadığı belirtildi. Üretim yerinin belirlenmesi için finansal ve teknik analiz çalışmaları sürüyor. Ortak Girişim Grubu, yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgilendirmelerin devam edeceği ve OGG tarafından yapılan açıklamaların dışındaki açıklamaların dikkate alınmaması hususunda kamuoyunu uyardı.

• hadi yine iyiyiz secimlerde yerli ucan elektrikli otomobilimiz goklerde afisleri loading...

yerli otomobillerimiz ucaklarimiz ne tesaduftur ki sadece secim zamani ortaya cikiyor sonra sessizce ortadan kayboluyor..

edit: hadi petrol yakitli deseler birazcik inandirici olurdu da elektrikli diyor haber..cool story bro..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo child -- 16 Şubat 2018; 21:50:9 >
  • Adı ne olacak Devrim mi ?

Ya da

Karşı Devrim...
  • nerde üretilecek,fabrika bile yok ortada ama 2019 da prototip sergilenecek.Bizim haricimizde kimse bilmiyor bu işi arge falan boşa hep bak 1 senede her şey tamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

muhtemelen yakitla otomobili piyasaya surdukleri gun dunyada bir cok ulkede petrolle calisan otomobil yasaklanmis olacak.. simdiden bir cok gelismis ulke yasaklayacaklari tarihi acikladi bile...

elektrikli olacak
  • 2019 yılında seçimlerinden önce prototipi... ( Bakın neler yapıyorum )
    2021 yılında seri üretime geçilecekmiş... ( Bakın yapmaya başladık )
    2023 veya 2024 yılında Seçimden önce Satışa başlanıyor... (Bakın yaptım )
    Yani diyor'ki 6 yıl sonrasına size arabayı hazır edeceğim... Hadi hayırlı olsun size :)

• evet yazinin o kismini atlamisim... o zaman pek inandirici gelmedi bana... her zamanki yerli ucagimiz havada gibi olur bu da...
  • Daha ortada fabrika yok. Şirket yok, mühendis yok, bütçe yok ama 2019'da prototip çıkacak. Yersen.
    Vallahi artık Kemal Sunal filmlerini geçti ülke, seçim yaklaşınca uçak araba falan yapıyoruz.
  • yine oyalama yine oyalama be kardeşim başka bi taktik yok, iyide yiyoruz valla helal olsun yedirenlere. yıl olmuş 2018 millet cidden artık uzay seyehatlerine başlayacak,yıldızlar arası seyehat edecek bizde daha araba yapacazda binecez,bizden bi cacık olmaz..

• Yine mi yerli araba yapiyoruz

Elin oglu elektrikli arabasini uretip uzaya yolluyor,bizimkiler o kadar devlet imkaniyla oyalayip duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TahaKaradeniz kullanıcısına yanıt
    Devrim le kastınız nedir? Ülke de kaosa yol açmak mı? Devlete karşı bir ayaklanma mı? Neyin peşindesiniz?
  • 10dk da malum zihniyet kaplamış haberin altını hemen.
    Onlara kalsa biz daha delikli demir yapamıyan 1m tren rayı olmayan bir ülkeyiz zaten.
    Kervan yolunda yavaş ama emin adımlarla ilerliyor Allahıma şükür.

• millet uzaya araba gönderdi bizse 2009 dan beri her sene bir sene ötelemek kaydıyla 4 teker 1 motoru birleştiremedik. helal valla, ne arabaymış

• Konyalı bilim adamlarının yaptığı ve lakabı bukalemun olan, renk değiştirme özelliği olan, borla çalışan tank projesi bence daha inandırıcı.
  • 2015 seçimlerinde de yerli araba prototipi tanıtılmıştı, seçim bitti o da bitti. Şimdi yine 2019 da seçim var, ilk protitip 2019 da tanıtılacak, sonra unutulacak.

• Başlıktan, konuyu açanı tahmin ediyorum artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka bir kaynakta 2021 sonu (bu da adet oldu şuna 2022 başı deseler ölürler :D ) demişlerdi. Her açıklamada seri üretim yılı 1 yıl öteleniyor :D 2022'de de 2023'ü yani Türkiye nin 100. yılında çıkaralım anlamlı olur deyip 1 yıl daha bekletirler :D Yerli araba çıkana kadar Ak sakallı dede olacağız o da ölmezsek!

• dünya markası olucak ha

sende bunu almana amerkalıya satabilecen.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Hocam sakin olun ne alaka şimdi? Devrim isimli ilk yerli arabaya atıf yaptım sadece.

Devrim Arabaları filmini tavsiye ederim size :)
  • 2071 e kadar yolu var.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.