- x
SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
10913 Cevap869247 Görüntüleme82 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

230 Mesaj
24 Mart 2007; 16:53:16 

Araçlarımıza ait veri alış verişinde bulunalım. teşekkürler.

104 Mesaj
27 Mart 2007; 22:53:03 

2002 model scenic var, 100,000 i devirdim sorunsuz biniyorum.Sadece siyah boyalı plastiklerin rengi açıldı okadar. Diğer aracım 2004 mazda 6, onunda viraj performansına hastayım. Go cart gibi.

79 Mesaj
27 Mart 2007; 23:10:33 

2000 model scenic rxt. 217000 km de12750 ytl ye aldım.aile arabası olduğu için.memnunum.ses çok ama olsun.geniş ferah.bide geçenlerde.hafif yokuşta vites değiştirirken stop ettirdim.çalıştırınca önden ses geldi.baktım. eksantirik kayışı dışa doğru yarım çıkmış.tamirciye giderken yırtıldı.çıktı.değiştirdim.250 km sonra motordan ses geldi.hemen sağıma baktım özel servis, girdim.dediki sente atlamış.yaptılar.direksiyon yağını tamamlamışlar 100 ytl verdim.şimdi çok güzel.ama niçin kayışın yerinden dışa doğru çıktığını hala anlamadım.şimdi hep yine yırtılırmı korkusunu içimden atamıyorum.bide ecotech lpg kiti taktım.değmeyin keyfime.

230 Mesaj
29 Mart 2007; 10:12:24 

çok güzel arkadaşlar böylece bu araçlara ait bilgi paylaşımı yapabiliriz sizde takdir edersinizki çevrede bu araçtan fazla yok bendede 2003 dynamik serisinden var arabama aşığım üzerinden hiç inesim gelmiyor uzun bir yol olsada gezsem diye bakıyorum.

191 Mesaj
2 Nisan 2007; 18:22:35 

Anlaşılan Scenic'i fazla seven yok, veya Scenic sahibi olan fazla değil...
Bende 2005 dCİ 82 hp var.İlk zamanlar ağırlığına (1400kg) göre motor gücü zayıf olduğu için alışamadım.
Renault'un güzelim arabaya Broadway ile aynı güce sahip bir motor koyarak aracı madara ettiğini düşünüyorum.Rakipleri 110 HP iken 82 HP 2. elde dezavantaj yaratıyor.

En iyi tarafı ş.içi tüketiminin az olması (ort6.5 lt).Büyük ve ağır olmasına rağmen yakıtı çok çok iyi.Ayrıca Scenic 2 sınıfının en iyi ses yalıtımı yapılmış aracı, hem rüzgar hem tekerlek sesi oldukça az, bu nedenle uzun yolda oldukça konforlu.

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

Geçenler geçti seni, uçtu pabucun dama,
Çatla Sodom-Gomore, patla Bizans ve Roma!
Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!

779 Mesaj
2 Nisan 2007; 18:30:20 

quote:

Orjinalden alıntı: koksal09

Anlaşılan Scenic'i fazla seven yok, veya Scenic sahibi olan fazla değil...
Bende 2005 dCİ 82 hp var.İlk zamanlar ağırlığına (1400kg) göre motor gücü zayıf olduğu için alışamadım.
Renault'un güzelim arabaya Broadway ile aynı güce sahip bir motor koyarak aracı madara ettiğini düşünüyorum.Rakipleri 110 HP iken 82 HP 2. elde dezavantaj yaratıyor.

En iyi tarafı ş.içi tüketiminin az olması (ort6.5 lt).Büyük ve ağır olmasına rağmen yakıtı çok çok iyi.Ayrıca Scenic 2 sınıfının en iyi ses yalıtımı yapılmış aracı, hem rüzgar hem tekerlek sesi oldukça az, bu nedenle uzun yolda oldukça konforlu.

O 185nm tork üreten motoru Broadway'a koyarsan tekerler yere değmez

230 Mesaj
6 Nisan 2007; 9:05:31 

Her halde formun adını yanlış koyduk sevenler yerine sceniği olanlar desek sayı belki biraz daha artardı. Sceniği olupta sevmeyenlerde olabilir.

230 Mesaj
6 Nisan 2007; 9:10:04 

Balkes07 aracından fazla ses geldiğini söylüyorsun benimde 2003 olmasına rağmen sigorta kapağı ön torpido kapağından ses gelmekte ben çareyi küçük arkası yapışkanlı keçelerden aldım ince keserek sigorta ve torpido kapaklarının altına yapıştırdım baya faydası oldu. Ama kapı içlerine ne yapacağız bilmem.

1807 Mesaj
7 Nisan 2007; 11:12:57 

bende de 99 var ses olayını bilerek aldım. Benim ön sunroof tan sanki uğraşırsam kesebilir mişim gibi bir ses geliyor mesela. Acaba en yenilerde de var mı tıkırtılar.

191 Mesaj
7 Nisan 2007; 11:36:18 

quote:

Orjinalden alıntı: tamay_aytam

bende de 99 var ses olayını bilerek aldım. Benim ön sunroof tan sanki uğraşırsam kesebilir mişim gibi bir ses geliyor mesela. Acaba en yenilerde de var mı tıkırtılar.

Benim Scenic'te sunroof yok fakat arka koltuklar çok ses yapıyor. Fakat servis yapılacak birşey olmadığını söyledi, koltuklar sabit olmadığı için bu durum normalmiş...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

1148 Mesaj
8 Nisan 2007; 0:11:50 

arkadaşlar bende 2006 model haziran 2006 da almış olduğum 1.5 diesel scenic II previlige 80 bg. var. alalı bir sene oldu . daha önceki arabam megane II hb 1.6 115 bg. arabaydı. Çekişi hakkında söyleyebileceğim tek şey mükemmel.
bu yaz marmarise gittim.4 yatişkin bir çoçuk artı full bagaj. marmarise gidenler bilir o rampaları ve virajları.
başka bir arkadaşım 2 nci vitesten yukarı çıkamazken benim araba dört dört diye bağrıyodu.
tabiki bu araba spor bi araba diil. 1400 kg. ama ben çok memnunum.,
daha fazla bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim

Gamertag : bravesgt

PSN : kemal45

1148 Mesaj
8 Nisan 2007; 0:13:57 

191 Mesaj
8 Nisan 2007; 14:02:21 

ScenicII'yi tercih etmemin en önemli nedeni, ses izolasyonunun çok iyi yaplması, hava direncinin sınıfının en düşük değerlerine sahip olaması, aerodinamik olarak bir önceki modele ve rakiplerine oranla bir adım önde olması idi. Araç hareket halindeyken az bir lastik sesi dışında ses yapmıyor.Rüzgar sesi yok denecek kadar az. Bu az olan lastik sesini daha da azaltmak için neler yapılır diye araştırıyorum,bu forumda bununla ilgili bir topic de açtım ve arkadaşlarımın değerli yorum ve önerilerini aldım.

Aracın en sevdiğim diğer bir yanı da yol bilgisayarının çok fonksiyonel, geniş ekranlı olması ve çoğunlukla harcanan yakıtı hassas olarak ölçebilmesi.

Motor gücü için (malum 82HP) GARANTİ BİTİNCE CHİP-TUNİNG yapmayı düşünüyorum fakat servis buna karşı çıkıyor???Böyle kullan 1 milyar küsür vereceğine onunla 1 yıl hatta 2 yıl mazot alırsın ne gerek var diyorlar, kafam karışık açıkçası...Keşke bir yaptıran olsa da fikirlerini alsak...
Tabi torkun yüksek oluşu vaziyeti kurtarıyor fakat çoğu zaman ''ŞU MOTORU 1450 cc değilde 1550-1600 cc YAPSAYDINIZ KIYAMETMİ KOPARDI'' diye RENAULT'A sitem etmiyor da değilim.

Bir de merak ettiğim bir husus var; 1.5DCİ 82 VE 100 HP olanı arasında ne fark var.Yani sadece ECU programları mı farklı yoksa 100 HP olanın donanımında da ne bileyim TURBOSU,ŞANZIMANI,DİŞLİ ORANLARI V.S farklılıklar varmı? Bu konuda bilgisi olan varmı?

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

1148 Mesaj
8 Nisan 2007; 14:07:18 

100 hp ile 82 hp arasında teknik olarak bi fark görünmüyor.arabayı alırken araştırmıştım bana tuning yötemi ile aracın beygir gücünün artırıldığı söylenmişti. ama çekiş olarak 82hpde bir sorun yaşamadım çok memnunum

191 Mesaj
8 Nisan 2007; 14:18:20 

Çekiş konusunda benim de bir sorunum yok fakat bazen şeytana uyup kırmızı ışıkta (sağımdaki adama da uyuz olduysam eğer) bastığımda bazen gücünün düşük olaması nedeniyle üzüldüğüm oluyor.
Öyle milletle yarışan biri de değilim fakat size de denk gelmiştir bazen adamı sinir eden, sağından girip solundan çıkan habire sellektör yapan tiplere dayanamıyorum.Efendi gibi araba kullanan adamın da başımın üstünde yeri vardır onu da belirteyim...
E tabii bu aile arabası ekonomi için yapılmış, basmak çabuk hızlanmak için değil derseniz haklısınız ama 1.4 75 HP fiesta'ya veya 1.3-75 veya 90 HP doblo,astra,corsa v.s'ye geçilmekte hoş olmuyor yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koksal09 -- 8 Nisan 2007; 14:19:42 >

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

100 Mesaj
8 Nisan 2007; 19:27:36 

BİZDE 2003 SCENİC VAR...

Bİ ARABADAN BEKLENTİMİZİ FAZLASIYLA KARSILIYOR...

HATTA DEGİSTİRMEYİ DUSUNDUGUMUZ ZAMAN TEKRAR SCENİC ALACAGIMIZDAN EN UFAK BİR SUPHEMİZ YOK....

1148 Mesaj
8 Nisan 2007; 20:52:43 

ya trafikteki magandalara bazen bende gıcık oluyorum.Eski arabam megane II HB. te gerekeni yapıyordum ama bu araba daha ağırbaşlı aile babası havasında binmeyi gerektiriyor. Zaten günümüzde kimse ile cebelleşmeye gerek yok. Eyvallah edelim diyorum.

1807 Mesaj
8 Nisan 2007; 21:02:31 

ben arka koltuklardaki sesi kestim. koltukların bağlantı noktalarının sağında ve solunda küçük tamponlar var bunlar yerinde mi diye bir kontrol edin. bu sayede koltukların sağa sola sallandıklarında ses yapması engellenebiliyor. ayrıca koltukları zemine sabitleyen mekanizma dogrudan metal bir pin i tuttuğu içinde sese neden oluyor. ben araya bir parça tarifi biraz güç ama süngere benzeyen daha çok kargo kolilerinden çıkan beyaz kalın bir kumaşa benzeyen sentetik bir malzeme koydum mekanizma onu ve pini aynı anda tutuyor ve sese neden olmuyor.

191 Mesaj
8 Nisan 2007; 22:25:58 

Tamay arkadaşım bu tampon dediğin şey neye benziyor? mümkünse resmini koyarmısın?
Bu süngeri zemine bağlanan pinin neresine koydun, biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koksal09 -- 8 Nisan 2007; 22:27:01 >

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

79 Mesaj
8 Nisan 2007; 23:41:40 

arkadaşlar ben gaza basıp sabit kalınca gaz pedalı titriyor.ayağımın altında titreşim yapıyor.buna gıcık olmaya başladım.sizce neden?

230 Mesaj
9 Nisan 2007; 11:14:06 

Tamay teşekkürler aynı dert bendede var uygun bir zamanda arka koltuk bağlantı yerlerine el atacam. Görüldüğü gibi topik gayet güzel iş yapıyor herkese teşekkürler. Şu anlaşıldıki scenic ciler araclarını çok seviyor özellikle aile ile gezenler aracın özelliklerine bayılıyor.

1807 Mesaj
9 Nisan 2007; 14:33:51 

Biraz uyduruk göründüğünün farkındayım ama işe yarıyor. Sese en çokta koltukların sağa sola hareketi neden oluyor. Resimde görünen tampon bunu engelliyor.

local://upfiles/42744/569CCFAB01784C34ADDE048867BE25A2.jpg

local://upfiles/42744/1198434FBF3A497FA2500E1B703C1502.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamay_aytam -- 9 Nisan 2007; 14:44:27 >

191 Mesaj
9 Nisan 2007; 14:56:09 

quote:

Biraz uyduruk göründüğünün farkındayım ama işe yarıyor. Sese en çokta koltukların sağa sola hareketi neden oluyor. Resimde görünen tampon bunu engelliyor.

local://upfiles/42744/569CCFAB01784C34ADDE048867BE25A2.jpg

local://upfiles/42744/1198434FBF3A497FA2500E1B703C1502.jpg

Arkadaşım resimler için teşekkürler, ilk fırsatta bu yöntemi deneyeceğim.
Gerçi arkada biri oturduğunda ses olayı olmuyor fakat,boş olduğunda da ses yapmazsa iyi olur...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

230 Mesaj
9 Nisan 2007; 15:35:31 

Tamay buraya bir halıfleks parçası koysak olur galiba. yada şamyel parçası.
Ya arkadaşlar şu arka kapı kilidine ne diyorsunuz kitlendikten sonra arkadan içeriden açılıyor. Bu durum bu aile arabasının en can sıkıcı eksikliği bence.

1807 Mesaj
9 Nisan 2007; 21:19:23 

halıfleks olmaz kanımca. Benim koyduğum bu malzeme arada ezilebiliyor ve sıkıştırmanın etkisi ile boşlukları kapatıyor. Halıfleks sert olduğu için mekanizmayı bozar diye düşünüyorum. Arka kapı için ben çocuğun oturduğu tarafın çocuk kilidini aktif hale getirdim. Böyle aştım olayı.

191 Mesaj
9 Nisan 2007; 21:30:33 

ScenicII'nin en beğendiğim yanlarından biride sürücü tarafı kapıdadi cam ototmatiğinin altındaki kilide basarak hem arka camların hemde arka kapıların kilitlenebilmesi. Artık çocuk kilidini açmak veya kapatmak için aracı durdurup kapı içindeki mekanizma ile uğraşmanıza gerek kalmıyor...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

230 Mesaj
10 Nisan 2007; 12:11:08 

Tamay haklısın teşk

230 Mesaj
10 Nisan 2007; 12:15:53 

köksal09 bu özelliğin sizinkilerde olması güzel. İki scenic arasındaki kasa farkı neden oldu acaba halbuki eski kasalar araca sanki daha farklı bir hava veriyorlardı. scenic-II ler daha bir taksi görünümlü gibi.

230 Mesaj
10 Nisan 2007; 12:18:43 

bu arada çavuş olmuşum yaşasın......

191 Mesaj
10 Nisan 2007; 15:36:40 

quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

köksal09 bu özelliğin sizinkilerde olması güzel. İki scenic arasındaki kasa farkı neden oldu acaba halbuki eski kasalar araca sanki daha farklı bir hava veriyorlardı. scenic-II ler daha bir taksi görünümlü gibi.

Daha önce de yazmıştım; ScenicII'de rüzgar sesini en aza indirmek için aracın şekli modifiye edilmiş, ayrıca ses izolasyonu iyileştirilmiş, rüzgar direnci çoğu araçtan çok daha az. Şeklinin garip olmasının bir nedenide iç hacmini genişletmekti heralde.
Ben hiç ScenicI kullanmadım ama gerek test sürüşlerinde gerekse kullanan arkadaşların ifadesine göre içine lastik ve rüzgar sesini fazlaca alıyormuş.
Ses olayı uzun yolda beni çok çok rahatsız ediyor.Hatta param olsa bu haliyle bile Scenic'ime daha kuvvetli bir izolasyon yaptıracağım, başım kaldırmıyor sesi , yaşlandık heralde.Eskiden Tofaş'la 400 km yol giderdim,o gürültüde başım bile ağırmazdı...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

230 Mesaj
11 Nisan 2007; 14:01:53 

Kösal bende önceden kartal slx vardı ve geçen sene akdeniz içanadolu gezisi yaptım ailece 4000km sıcaktan pişince hemen sattım ve scenic aldım kartaldan sonra bana çok sessiz geldi gerçi sizinkileri sadece galeride inceledim ama bence kasayı sabit tutup ses izolasyonunu ve diğer aksesuarları artırsalardı çok daha hoş olurdu. Sensörle vb... Ya buadamlar niye zırt pırt kasa değiştiriyorlarda modifiye yapmıyorlar arabamız daha senesi geçmeden esiyor.

191 Mesaj
11 Nisan 2007; 17:42:28 

hamsiman arkadaşım tabii Scenic kuş serisi ile karşılaştırıamayacak kadar konforlu ve ferah,fonksiyonel ve sürüş zevki veren bir araçtır.ScenicI ayrıca bu sınıf araçların öncüsü bir modeldir (zafira,c4picasso,verso,touran v.s SCENİC'TEN sonra tasarlandı), tam bir aile aracıdır. Belki tek dezavantajı MeganeI'de de kullanılan 1.6-110 HP, 152 NM tork üreten motorun bazı kişilerce araca yetersiz geliyor geliyor eleştirisidir.Tabi bu gibi araçların torku 200 NM olsa çok iyi olur ama bu haliyle bile kendinden isteneni veriyor.
Keşke vergiler bu kadar absürd olmasa da SCENİC1-1.9dTİ alıp şöyle bir chip-tuning ile gücünü 120-130 HP'ye çıkarttırıp, biraz da sağına soluna izolasyon yaptırıp bineceksin.Çok süper olur, çekişi ve torkuda chip ile %30 artıyor...

Birkaç Scenic reklamı buyrun;

http://www.youtube.com/watch?v=OtSCIcLWy4Y
http://www.youtube.com/watch?v=PUGRVkU1szY

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

76 Mesaj
11 Nisan 2007; 19:14:33 

arkadşlar bende 2001-2002 bir scenic almak niyetindeyim de bu ses problemi hangi boyutlarda ,ayrıca aracı aldıktan sonra pişmanlik duyarmıyız

VW bora comfortline +tartarini birbirine yakışır

1314 Mesaj
11 Nisan 2007; 20:00:14 

ya bırakın be kardeşim scenic de araba mı be !!!!
sevenlerini üzmek istemem ama aynı sınıfta aynı paraya daha mükemmel arabalar var.
başınızı kaldırın da biraz çevrenize bakın.

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Next Piri Reis. Canon 60D. Tamron 17-50mm.

191 Mesaj
11 Nisan 2007; 22:54:48 

quote:

Orjinalden alıntı: archaeologist

ya bırakın be kardeşim scenic de araba mı be !!!!
sevenlerini üzmek istemem ama aynı sınıfta aynı paraya daha mükemmel arabalar var.
başınızı kaldırın da biraz çevrenize bakın.

Arkadaşım hangi araçla kıyaslama yapıyorsun bilmiyorum ama ben SCENİCII almadan önce C-MAX, VERSO, TOURAN VE PİCASSO'YU inceledim, test sürüşlerini yaptım ve birçok açıdan SCENİC'İ üstün buldum.
Bana göre tek dezavantajı 1.5-dCİ motorun gücünün düşük olması, başka hiçbir yönüyle diğer araçlarda aşağı kalmıyor, aksine çoğundan üstün.
C-MAX'I yol bigisayarının fonksiyonel olmayışı(anlık tüketimi göstermiyor), aynı donanıma rağmen 3000 ytl pahalı olması, servis ücretlerinin biraz daha yüksek olması, arka koltukların sabit olup SCENİC gibi tek hereketle sökülememesi(benim için önemli), içine biraz fazla ses alması gibi nedenlerle almadım.Touran'ın dizeli 1.9 vergiye giriyor, benzinlisini ise düşük tork nedeniyle düşünmedim,
Verso biraz daha derli toplu bir araç, içi ergonomik fakat SCENİC kadar değil.Sadece benzinli modeli vardı ben aldığımda, dizeli varmı bilmiyorum.

Hiç SCENİC kullandınmı bilmem ama hem SCENİC1 hemde SCENİCII rakiplerinde asla geri kalan araçlar değil, diğer araçları hangi yönden üstün veya SCENİC'İN hangi yönden eksik olduğunu yazarsan daha net konuşabiliriz...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

76 Mesaj
11 Nisan 2007; 23:02:44 

archaeologist beni üzdün kardeş. AYrıca söyle bakem bu paraya hangisi daha iyi brodway mı yoksa senin şahin mi .scnenic mi diye hiç sormaycam arabaya hakaret etmiş oluruz .

191 Mesaj
11 Nisan 2007; 23:06:07 

quote:

Orjinalden alıntı: callofnuri

arkadşlar bende 2001-2002 bir scenic almak niyetindeyim de bu ses problemi hangi boyutlarda ,ayrıca aracı aldıktan sonra pişmanlik duyarmıyız

Arkadaşım test sürüşlerinde ölçülen değerler belli, 2001 veya 2002 bir SCENİC için 100 km/h hızda 67, 130 km/h hızda 70 db olup bunlar oldukça makul değerlerdir. Bu değerler ScenicII'de sırasıyla 65 db ve 67 db olarak ölçülmüş.
ScenicI aynı model bir sedandan çok da fazla ses yapmıyor kısaca...

Bu da almayı düşndüğün aracın test verileri;
http://arabam.e-kolay.net/testArsiv.aspx?rowid=203

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koksal09 -- 11 Nisan 2007; 23:08:36 >

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

230 Mesaj
12 Nisan 2007; 10:46:57 

archaeologist biraz laf olsun diye konuşuyorsun köksal gayet güzel açıkladı araçtan senin beklentin önemli.
Biz aile arabası olarak değerlendiriyoruz ve bu açıdan mükemmel donanıma sahip. Abi sen arkada orta koltuğu yatırıp masa olarak ailenin rahatlıkla seyahat esnasında yemek yemesi ve bagaja ulaşa bilmesi özelliğinin uzun yolda çok önemli olduğunu bi bilsen. Alttaki soğuk hava deposunun yazın çocuğun ilaçlarını muhafaza etmesi açısından önemini vs ............ Evetbizler bu tip araçlara aşığız öptük.

230 Mesaj
12 Nisan 2007; 10:52:37 

Scenic almak isteyenler ve kullananlar http://www.sihirlitur.com/ daki şahısın scenicle yaptığı turu ve izlenimlerini bi okuyun hele.

1314 Mesaj
12 Nisan 2007; 13:07:27 

ilginçtir; ne hikmetse herkes kendi kullandığı arabayı övüyor.
callofnuri ben şahine biniyorum doğru ama senin o çok beyendiğin scenic benim şahinin çıktığı dağlara gider mi onu söyle.

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Next Piri Reis. Canon 60D. Tamron 17-50mm.

76 Mesaj
12 Nisan 2007; 14:28:19 

quote:

callofnuri ben şahine biniyorum doğru ama senin o çok beyendiğin scenic benim şahinin çıktığı dağlara gider mi onu söyle.

kardeş scenicin 4 çekerinin performansına bakmak lazım. Kullanan arkadaşlar var ise onlar en doğru cevabı verirler diye düşünüyom. Ayrıca aralık ta karın içinde debelenen araba scenic mi şahin mi diye sorarlar yani

1807 Mesaj
12 Nisan 2007; 14:36:36 

arkadaşlar bence düzeyi bu konuma getiren birine cevap vermeyelim
ben engelliyorum arkadaşı

quote:

bu ne ya...

1807 Mesaj
12 Nisan 2007; 14:42:58 

Bu arada bu işler zevk meselesidir. Ben SCENIC II nin modelini beğeniyorum. Kullanmış değilim ama bundan sonraki seçimimin bu olacağını sanıyorum.

1314 Mesaj
12 Nisan 2007; 16:29:17 

insanlar niye farklı düşünen birine bu kadar tahammülsüz olabiliyor anlayamıyorum.
kardeşim ben scenic i beyenmiyorum. sen nasıl arabayı sevdiğini söylüyorsan ben de sevmediğimi söylüyorum.
bunu söylerken de sınıfındaki diğer arabalarla kıyaslıyorum. mesala bazıları hacı murat sever hatta o arabaya aşıktır. saygı duyarım. ama biri çıkıp da hacı muratın ne mükemmel bir araba olduğundan dem vurmaya kalkarsa kargalara fazladan mesai yaptırmış olur. olay budur.

1807 Mesaj
12 Nisan 2007; 17:05:01 

Peki bende size saygı duyayım da neden böyle bir başlığa yazıyosunuz. Ayrıca bir tahammülsüzlük konusuysa bu aynen sizin yaptığınızdır. Başlıga dikkat edin.

191 Mesaj
12 Nisan 2007; 17:43:44 

quote:

insanlar niye farklı düşünen birine bu kadar tahammülsüz olabiliyor anlayamıyorum.
kardeşim ben scenic i beyenmiyorum. sen nasıl arabayı sevdiğini söylüyorsan ben de sevmediğimi söylüyorum.
bunu söylerken de sınıfındaki diğer arabalarla kıyaslıyorum. mesala bazıları hacı murat sever hatta o arabaya aşıktır. saygı duyarım. ama biri çıkıp da hacı muratın ne mükemmel bir araba olduğundan dem vurmaya kalkarsa kargalara fazladan mesai yaptırmış olur. olay budur.

Kardeş bazı noktalarda haklısın, Scenic senin zevkine hitap etmiyor olabilir buna saygı duyarız.Kullandığın araç Şahin olabilir, bu da kimseyi ilgilendirmez, sen zevkle bindikten ve memnun olduktan sonra gerisi hikayedir, Allah kazasız belasız kullanmayı hepimize nasip etsin, kimsenin de kullandığın aracı kötülemeye seni aracından soğutmaya da hakkı olamaz.
Bir adama nasıl ki 40 kez deli dersin adam 41.de delirirse, bir araca bu topicte 3-4 kişi çok isabetli olmadan veya spesifik bir neden gösteremeden ''kötü, 5 para etmez, şu kadar kötü'' gibi çok genel eleştirilerde bulunursa sen de takdir edersinki araç sahipleri olumsuz etkilenir, almayı düşünenler olumsuz etkilenir araçtan soğur.Benim söylemeye çalıştığımı yanlış anlama,eğer bildiğin emin olduğun bir kötü yönü varsa onu tartışalım diyorum, kullandıysan veya kullanan birinden şahit olduğun bazı kötü yönleri, tecrübeleri varsa bizimle onları paylaşmanı rica ediyorum.Şöyle diyebilirsin ''tipi çok itici, 1.6 motor ağır olan araca kafi değil, koltuklar ve ön kokpit ses yapıyor v.s'' okey anlarız ama bunlar bu sınıf araçların ortak sorunu, sadece SCENİC'E has değil.
Aksi halde bir aracı tümden kötülersen veelle tutulur bir sebep göstermezsen bu iddia sadece seni bağlar.

Renault'a benim kadar eleştiri ve şikayet gönderen az sayıda antika adam vardır heralde.Bu benim 5. Renault'um fakat sadece SCENİC'LE ilgili tam 6 kez çeşitli sebeplerle eleştiri ve şikayette bulundum ve hepsini de çözüme kavuşturdum.Renault'la hiçbirimiz ortak değiliz, zar-zor yaptığımız birikimimzle araç alıyoruz, karşılığını da eksiksiz istiyoruz.Şu ana kadar RENAULT benim gibi kıl bir adamı bile memnun edebiliyorsa ben de tercihimi ona göre kullanırım.Ne zaman ki en ufak bir yamuk yaparlar o zaman da marka fanatikliği yapmadan gereken her tür eleştiriyi sebepleri ile bu gibi forumlarda sıralarım.Hakkımı sonuna kadar ararım, başakaları da mağdur olmasın diye herşeyi yaparım, dediğim gibi babamın malı değil,birsürü başka marka var.Daha önce 3 farklı marka aracım oldu, yaşadıklarımı yazsam birsürü yer kaplar ve artık bunun bir anlamı da olmaz.
Bende şu an 1992 model ŞERCE var hala orginal 55.000 km de, kazasız,tüp taktırmadım, 2. sahibiyim.Her binişimde büyük zevk alırım, o gürültüde sarsıntıda Scenic kadar bana zevk veriyor desem yalan olmaz.Heralde ilk göz ağrım olduğu içindir, yoksa aradaki farkı söylemem abes olur...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

1314 Mesaj
12 Nisan 2007; 18:56:17 

quote:

Peki bende size saygı duyayım da neden böyle bir başlığa yazıyosunuz. Ayrıca bir tahammülsüzlük konusuysa bu aynen sizin yaptığınızdır. Başlıga dikkat edin.

oldu siz burada kendiniz çalın kendiniz oynayın. insanlar scenic in ne mükemmel bir araba olduğunu anlata anlata bitiremesinler. siz de egonuzu tatmin edin.
teşekkür ederim. ben onuncu köye gidiyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Nisan 2007; 19:53:15 

quote:

oldu siz burada kendiniz çalın kendiniz oynayın. insanlar scenic in ne mükemmel bir araba olduğunu anlata anlata bitiremesinler. siz de egonuzu tatmin edin.
teşekkür ederim. ben onuncu köye gidiyorum.

madem cok bılıyon eksıklerını soyle ama kendı sıfındakı araclarla karsılastırarak ta bızde bılek

1807 Mesaj
12 Nisan 2007; 20:10:28 

Bugün servise yolum düştü.Scenic II yi inceleme şansı da buldum bu fırsattan istifade ederek. 1999 model olsada kendi aracıma olan saygım arttı bu inceleme sonrasında. 1999 model olmasına rağmen aynı malzeme kalitesi ve neredeyse aynı donanımı sunuyor olması gözlerimi yaşarttı . Scenic II de gerçekten güzel geliştirmeler yapılmış model teknolojik yenilemeler sayesinde zamanı yakalayan bir araç olmuş çok beğendim. Yalnız direksiyon biraz ince gibi ve malzemesi pek sert geldi bana. Neden deri direksiyon uygulaması yapılmamış halen anlamadım. Benim scenic in de direksiyonundan pek memnun değilim bu arada soyulan bir malzeme var yolum düşerse bir döşemecide deri kaplatmak istiyorum. Şu an için kılıf kullanıyorum.

79 Mesaj
13 Nisan 2007; 6:42:29 

arkadaşlar kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyin. bizim arabayı sevmeyenin bu topikte işi ne?işte DAĞLARdan inip hayatında keçi ve şahin(brodway)den başka araç görmeyen aile arabasından ne anlar?kendince, kaale alınıp kafa bulmaya çalışanlara imkan vermeyin.

230 Mesaj
13 Nisan 2007; 10:11:37 

Ya arkadaşlar topiğimizi kurarken çevremizde çok fazla olmayan sadece belirli bir zevki ortak olan kişilerin tercih ettiği araç olan scenic hakkında bilemediğimiz özellikleri daha iyi öğrenelim diye topiğmizi açtık.
Lütfen olayı bulandırmayalım.bizim aracımız bu biz çok seviyoruz. Gerisi bizi ilgilendirmez. Yok aracı satıp yeni bir araç almayı düşünüyorsak o zaman bu araçları beğenmeyenlerin fikrine biraz bakarız. Hepimiz günümüz araçlarından üç aşağı beş yukarı anlıyoruz. Araçların bize sunacağı konfor donanım ve diğer ekipmanları karşılaştırırız kararımızı veririz.

Bunları bir kenara bırakalım benim 2003 scenic zavoli tüp taktırdım. Şu anda çok memunum bu konudaki düşünceleriniz nedir.

191 Mesaj
13 Nisan 2007; 12:08:35 

quote:

Bugün servise yolum düştü.Scenic II yi inceleme şansı da buldum bu fırsattan istifade ederek. 1999 model olsada kendi aracıma olan saygım arttı bu inceleme sonrasında. 1999 model olmasına rağmen aynı malzeme kalitesi ve neredeyse aynı donanımı sunuyor olması gözlerimi yaşarttı . Scenic II de gerçekten güzel geliştirmeler yapılmış model teknolojik yenilemeler sayesinde zamanı yakalayan bir araç olmuş çok beğendim. Yalnız direksiyon biraz ince gibi ve malzemesi pek sert geldi bana. Neden deri direksiyon uygulaması yapılmamış halen anlamadım. Benim scenic in de direksiyonundan pek memnun değilim bu arada soyulan bir malzeme var yolum düşerse bir döşemecide deri kaplatmak istiyorum. Şu an için kılıf kullanıyorum.

Kardeş haklısın, SCENİCI zamanının ilerisinde bir araçtı.Donanımı yeterli ve özellikle 2 adet açılır tavan çok güzel düşünülmüş.Daha önce de yazdım, bir 1.9 dTİ alıp motora biraz modifiye yapmayı,birazda izolasyon yaptırıp binmeyi çok düşündüm ama kısmet olmadı...
ScenicII'nin Privillage modeli yarı deri döşeme diye geçiyor. Direksiyon simidi ve vites açık renk deri kaplı, araca yakışıyor.Eğer deri yaptıracaksan koltuk rengi ile uyumlu olması iyi olur.

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

191 Mesaj
13 Nisan 2007; 12:15:07 

quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

Ya arkadaşlar topiğimizi kurarken çevremizde çok fazla olmayan sadece belirli bir zevki ortak olan kişilerin tercih ettiği araç olan scenic hakkında bilemediğimiz özellikleri daha iyi öğrenelim diye topiğmizi açtık.
Lütfen olayı bulandırmayalım.bizim aracımız bu biz çok seviyoruz. Gerisi bizi ilgilendirmez. Yok aracı satıp yeni bir araç almayı düşünüyorsak o zaman bu araçları beğenmeyenlerin fikrine biraz bakarız. Hepimiz günümüz araçlarından üç aşağı beş yukarı anlıyoruz. Araçların bize sunacağı konfor donanım ve diğer ekipmanları karşılaştırırız kararımızı veririz.

Bunları bir kenara bırakalım benim 2003 scenic zavoli tüp taktırdım. Şu anda çok memunum bu konudaki düşünceleriniz nedir.

Hayırlı olsun, kaça maloldu? sıralımı? ortalama ne kadar yakıyor (benzin ve lpg?)
Benim 1.5 dCİ Ş.içi 6.5 lt (km de 165.000 tl), Ş.arası 5 lt (biraz süratli kullanım+klima, 125.000 tl) yakıyor.
Senin LPG biraz daha az olmalı...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

1807 Mesaj
13 Nisan 2007; 12:30:32 

Benim aracımda da lpg var ben ucuz olduğu için voltran taktırdım. Yakıt konusunda çok memnun olduğumu söyleyebilirim. 60 ytl ile depo doluyor. şehir içi 170/18,5 şehirlerarasında ise 11/13,5 ykr arası yakıyor. Aracım 2.0 motora sahip lpg de ise önemli bir kayıp oluşmuyor. 8v motor aracımda 120 hp güç var. 16v leri 150 hp biliyorsunuz. Motor oldukça yeterli bir performans sunuyor. Torkundan bilhassa çok memnunum. Ben süratli araç kullanan birisi değilimdir ama sollamalarda ve yokuşlarda gaza biraz yüklenenince aracımın ivmelenmesi beni çok mutlu ediyor açıkcası. Bundan önceki araçlarda özellikle uzun yolda aracı sırtımda taşıyormuşum gibi gelirdi. Yokuşlarda bayılan aracımın vitesi ayrı devir sesi ayrı canımı sıkardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamay_aytam -- 13 Nisan 2007; 12:52:22 >

1314 Mesaj
13 Nisan 2007; 12:37:20 

quote:

Orjinalden alıntı: balkes07

arkadaşlar kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyin. bizim arabayı sevmeyenin bu topikte işi ne?işte DAĞLARdan inip hayatında keçi ve şahin(brodway)den başka araç görmeyen aile arabasından ne anlar?kendince, kaale alınıp kafa bulmaya çalışanlara imkan vermeyin.

arkadaşım, keçi ve şahinden fazlasını gördüm mesela bir üniversite. Köydeki memet ağa değilim. Zaten bu yüzden öğretmenlik yapabiliyorum bir dağ köyünde ve o dağa sizin beğenmediğiniz şahinler ,brodwayler ve toroslar çıkıyor.Günde 50 km yol yapıyorum.Bu km yi sizin scnenicle yaparsak bir yıl sonra elde direksiyon koşarak gidip gelirdik herhalde.

76 Mesaj
13 Nisan 2007; 12:43:29 

arkadaşlar archaeologist benim kafamı karıştırıp duruyor. Ben servisten randevu aldım yarın beendiğim 2001 model scenic var onu götürceğim teste amma şimdi bu sözlerin üstüne ne yapacağımı bilemiyorum. lütfen yardım

1807 Mesaj
13 Nisan 2007; 12:47:53 

archaeologist arkadaşım uzatmasak. Bak sana verdiğim tepkinin nedenini açıklayayım. Konu başlığı "scenic sevenler burada toplanalım" şeklinde. Ancak sen sevmediğini ifade ediyorsun ve nedenine dair hiç bir veri yok. konu amacı dışına çıkmasın. Burada bilgi paylaşmaya çalışıyoruz. Aynı aracı kullanan kişiler (ki bunlar aracı sevdikleri için aldılar) yaşadıkları sorunları aracın kendilerine sunduğu ayrıcalıkları bir başlık altında konuşabiliyorlar bu sayede. Yoksa biz bu aracı alacağız bir fikir verin yada hadi sende al demek değil amaç.

191 Mesaj
13 Nisan 2007; 14:15:02 

quote:

Orjinalden alıntı: callofnuri

arkadaşlar archaeologist benim kafamı karıştırıp duruyor. Ben servisten randevu aldım yarın beendiğim 2001 model scenic var onu götürceğim teste amma şimdi bu sözlerin üstüne ne yapacağımı bilemiyorum. lütfen yardım

Araç temizse, kilometresi azsa, fiyatı makulse ve donanımı yeterli ise hiç düşünmeden alabilirsin. Geniş,ferah,fonksiyonel uzun yolda rahat kullanımı olan bir araçtır.Git gör, test sürüşü yap, başka araçlarla karşılaştır ve kararını ver.
Kafanı karıştıran şeyleri de yazarsan bildiğimiz kadarıyla cevaplayabiliriz...

Captiva High 2010
Terios Gold Otm. 2006

1314 Mesaj
13 Nisan 2007; 16:18:55 

quote:

archaeologist arkadaşım uzatmasak. Bak sana verdiğim tepkinin nedenini açıklayayım. Konu başlığı "scenic sevenler burada toplanalım" şeklinde. Ancak sen sevmediğini ifade ediyorsun ve nedenine dair hiç bir veri yok. konu amacı dışına çıkmasın. Burada bilgi paylaşmaya çalışıyoruz. Aynı aracı kullanan kişiler (ki bunlar aracı sevdikleri için aldılar) yaşadıkları sorunları aracın kendilerine sunduğu ayrıcalıkları bir başlık altında konuşabiliyorlar bu sayede. Yoksa biz bu aracı alacağız bir fikir verin yada hadi sende al demek değil amaç.

sana hak veriyorum ve bütün scenic severlerden özür diliyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2007; 17:56:33 

amacına ulastın mı archaeologist

kem kum ederek 6 post kazıdın

burası bılgı formudur bılıyosan bıse konus bızde bılelım

yok bılmıyosan sus adam sanalım