Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde göstergeyi sökmek çok mu zor yada söken varsa nasıl söküldüğünü izah ederse şimdiden teşekkür ederim
  • Geçen gün arabayı çalıştırdım ve 100 metre gittikten sonra bayır çıkmaya başladım araç hafif titredi ve hemen vites kutusunu kontrol edin mesajı yazdı. Bunu bir kere daha yapmıştı. hemen sağa çekip stop ettim bir süre bekledikten sonra tekrar çalıştırdım birşey olmadı. bir kere yapsa neyse ama bu ikinci. Aracım otomatik bu arada. Bundan önceki polo da manualdi ve şanzuman dağıldı. Tekrar şanzuman problemi yaşamAk istemiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok iyi olur.
  • Tam mesaj yazmaya girdim, bir baktım Scenic'lerde sorunlar sıraya dizilmiş. Neyse ben yine de moralimi bozmayayım

Scenic'ime nihayet kavuştum. 2005 model, 82.200 km, Dynamic 1.6 otomatik vites. Elbette deri koltuk yok ama onun haricinde sanırım hemen her şey (sunroof, park-far-yağmur sensörleri, xenon, CD changer) var. Araç tamamen servis bakımlı (zaten almadan önce kontrolünü de yetkli serviste yaptırttım). Kaput, tavan, bagaj ve sağ ön çamurluk tamamen orijinal, hiç bir değişeni yok ama geri kalan parçaların tamamı boyalı. Şimdilik pek kafaya takmadığım ufak-tefek sıkıntıları var ve onları da zaman buldukça soracağım zaten. Neticede araç halihazırda benzini koy, git şeklinde. Benzin diyorum çünkü başka bir şey koyma imkanım yok . Araçta LPG yok ve bir süre kullanıp yakıt değerlendirmesi yaptıktan sonra taktırıp taktırtmamaya karar vereceğim.

Son olarak merak edenler için fiyatı 22.150 TL. Temmuz bandrolünü satıcı yatırmıştı. Bu yüzden ikinci taksidi ödemeyi önceden göze almış olduğum için araç bana 21.900'e geldi diyebilirim.

Şimdilik bu kadar. İşlerimi toparlarsam yazacak, soracak çok şeyim var. Yardımlarınızı esirgemezsiniz umarım.

• Hayırlı olsun, güle güle kullanın........

Bu arada boyalı parçalrı çok fazla, ya sizden önce çok acemi biri kullandı, ya da bir veya daha fazla hasarlı kazaya karışmış...

Nedenini öğrendiniz mi?

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Tam mesaj yazmaya girdim, bir baktım Scenic'lerde sorunlar sıraya dizilmiş. Neyse ben yine de moralimi bozmayayım

Scenic'ime nihayet kavuştum. 2005 model, 82.200 km, Dynamic 1.6 otomatik vites. Elbette deri koltuk yok ama onun haricinde sanırım hemen her şey (sunroof, park-far-yağmur sensörleri, xenon, CD changer) var. Araç tamamen servis bakımlı (zaten almadan önce kontrolünü de yetkli serviste yaptırttım). Kaput, tavan, bagaj ve sağ ön çamurluk tamamen orijinal, hiç bir değişeni yok ama geri kalan parçaların tamamı boyalı. Şimdilik pek kafaya takmadığım ufak-tefek sıkıntıları var ve onları da zaman buldukça soracağım zaten. Neticede araç halihazırda benzini koy, git şeklinde. Benzin diyorum çünkü başka bir şey koyma imkanım yok . Araçta LPG yok ve bir süre kullanıp yakıt değerlendirmesi yaptıktan sonra taktırıp taktırtmamaya karar vereceğim.

Son olarak merak edenler için fiyatı 22.150 TL. Temmuz bandrolünü satıcı yatırmıştı. Bu yüzden ikinci taksidi ödemeyi önceden göze almış olduğum için araç bana 21.900'e geldi diyebilirim.

Şimdilik bu kadar. İşlerimi toparlarsam yazacak, soracak çok şeyim var. Yardımlarınızı esirgemezsiniz umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Hayırlı olsun, güle güle kullanın........

Bu arada boyalı parçalrı çok fazla, ya sizden önce çok acemi biri kullandı, ya da bir veya daha fazla hasarlı kazaya karışmış...

Nedenini öğrendiniz mi?

Teşekkür ederim.

Hepsinin nedenini tam öğrenemedim çünkü araç aslında şirkete tescilli ve şirket içinde tescil değiştirmeden el değiştirme gerçekleştiği için aracı aldığım arkadaş kendinden önceki hasarlar için sadece kulaktan dolma bilgi verebildi. Sağ taraftaki hasar ile sol arka çamurluk kendi zamanında sürtünmeden boyanmış, soldaki diğer boyalar ve sol ön kapıdaki işlem ise eski kullanıcıda iken olmuş ve motorsiklet çarpması diye biliyor.

O kadar boyanan parçayı duyunca ben de tedirgin oldum ama servisin kaporta ustasıyla da bizzat konuşup ciddi bir hasar gözükmediğinin ve değişen olmadığının onayını alınca çok da sıkıntı etmedim. Neticede fiyatı emsallerine göre uygundu (1-2 parça boyalı araçları temiz diye 24-25 bin TL.ye satmaya çalışıyorlar) ve ben kendi eski aracımdan iyi biliyorum ki boya her zaman sıkıntı kaynağı olacak diye bir kural yok. Benim araçta da ileriye dönük olarak ciddiye almaya değmeyecek ıvır zıvır bir sürü vukuat yüzünden 5-6 parça boya vardı ama mekanik/motor açısından deyim yerinde ise kız gibi idi.

• Merhabalar,

3 haftalık tatilimi Bodrum'da geçirmek üzere 2001 scenic arabamızla yola çıktık, otomatik arabanın sollamalarda bu kadar zayıf olması beni yolda çok zorladı, bodrum a vardığımda 8.4 lt yakıt ortalaması ile gittimki çok fazla çünkü normal yolda 100'ü geçmedim, izmir otobanındada 120 ile gittim. Bodrum içinde yollar rezalet bide trafik olunca 12 lt'ye kadar çıktı tüketim, araba çok nazik, sağ rotili değiştirmiştim gitmeden önce aynı yerden dönerken ses yapmaya başladı, tatilin 15. günü arabanın 3 ve 4 no'lu bobinler arızalanmış yolda kalmasakta tır tır servise zorla gittik çoluk çocuk, 200 tl'de bu işe verdim, dönerkende 1 depo benzin arabaya yetmedi 8.6 lt yaktı ben iyice delirdim. Ya bu arabaya lpg takıcam devam edicem yada satıcam, bu kadar sorunlu araba olmaz. Ford Focus'umu babama vermiştim, yazlıkta çoğunlukla onu kullanmak zorunda kaldım.

• BİR TUHAFLIK VAR. HEMEN HEMEN AYNI YOLDA KLİMA FAR AÇIK 2001 SCENİCLE EKONOMİK OLMADAN 7,5 LT DÖNÜŞTE HAVA FİLTRESİ BUJİLERİ DEGİŞTİRDİKTEN SONRA 6.5 LT YAKTI. YARIN TEKRAR YOLA ÇIKACAĞIM. SONUCU YAZARIM. (MANUEL VİTES)
    quote:

Orijinalden alıntı: Kastore

Merhabalar,

3 haftalık tatilimi Bodrum'da geçirmek üzere 2001 scenic arabamızla yola çıktık, otomatik arabanın sollamalarda bu kadar zayıf olması beni yolda çok zorladı, bodrum a vardığımda 8.4 lt yakıt ortalaması ile gittimki çok fazla çünkü normal yolda 100'ü geçmedim, izmir otobanındada 120 ile gittim. Bodrum içinde yollar rezalet bide trafik olunca 12 lt'ye kadar çıktı tüketim, araba çok nazik, sağ rotili değiştirmiştim gitmeden önce aynı yerden dönerken ses yapmaya başladı, tatilin 15. günü arabanın 3 ve 4 no'lu bobinler arızalanmış yolda kalmasakta tır tır servise zorla gittik çoluk çocuk, 200 tl'de bu işe verdim, dönerkende 1 depo benzin arabaya yetmedi 8.6 lt yaktı ben iyice delirdim. Ya bu arabaya lpg takıcam devam edicem yada satıcam, bu kadar sorunlu araba olmaz. Ford Focus'umu babama vermiştim, yazlıkta çoğunlukla onu kullanmak zorunda kaldım.

• quote:

Merhabalar,

Bir tuhaflı olduğundan değilde bence her arabanın huyu suyu kendine göre...
    Bende bir hafta önce benzer bir tatil ve yolculuk yaptım..
    Yol bilgisayarı 10,5 lt ortalama gösteriyor.. Lpg olunca 160 ykrş/km gibi bir tüketim var.. Bence normal.. Yıllık 10 bin km yapanlara LPG öneriyorum.

@oflazca..Hayırlı uğurlu olsun.. Burada sorunları ve çözümleri paylaşmak için bulunuyoruz. Dolayısıyla "ne kadar sorunlu bir araçmış" söylemi çok doğru değil.. sorunu olmayanlar pek yazmıyorlar ki.. yada her scenici olanın burada yazdığınıda söyleyemeyiz.. (hele az sonra yazacaklarım hiç canını sıkmasın)

@clio98.. seninki enteran ise birde şunu dinle..

arkadaşlar evvelki gün sabah erken kalkıp biraz aceleyle bir yere yetişmek için çıktım yola.. Telefondanmıdır başka sebeptenmi bilmiyorum ama üstteki iki sunroofu da sonuna kadar açtım.. sonra istanbul yoluna çıkıp sürat fazlalaşınca kapatmak istetedim.. arka sunroof kapandı ama ön taraf banamısın demedi.. hiç bir tepki yok.. önce içimden inşallah sadece sigorta atmıştır diye geçirdim ama sigorta atsa arka'da kapanmaz..
    neyse sabah acil işimi hallettim ve geldim dükkana.. tüm sigortaları kontrol ettim sigortalar sağlam.. takılmış, kilitlenmiş olabileceğinden şüphelendim elimle bir iki oynattım bastım düğmeye tık yok..
    Düğme bozulmuştur diyip üstteki düğme bölümünü söktüm kontrol ettim düğme sağlam.. Kablo kopmuştur diyip AVO metre ile kontrol ettim.. elektrikte geliyor.. Motor yandı diyip motoru söktüm direk elektrik vardim.. motor çalışıyor.. mekanizma sıkıştı diyip elle oynattım oynuyor..
    o bölgeyi komple söktüm diyebilirim. kontrol etmediğim tek bir eleman kaldı oda suunroof rölesi.. kırmızı bir alet.. tavan döşemesinin içinde duruyor. büyük bir azimle onuda söktüm ama kontrol etmenin bir yolu yok.. düğmedeki düzenek ile eşgüdümlü çalışıyor. Neyse ucuz bir parça umudu ile parçacıya gittim yok.. 3-5 parçacı dolaştım.. benzer röleler taktım denedim yok yok yok.. çalışmıyor..
    Sözkonusu tüm parçaları denemek için çıkmacıya gittim.. (forumda çokca mesajı olan w ww.renaultcıkma.com - Levent ticaret... arkadaşlar düzgün çalışan yerler reklam edilmeli, tavsiye edilmeli, övülmeli, teşvik edilmeli.. bu konuya sonra girecem)
    Görüştüğüm arkadaşın ismi neydi bilmiyorum ama saolsun hemen yardımcı oldu.. önce röleyi getirdi.. benimki yine çalışmayınca bu sefer düğmeyi bulduk.. onuda denedik yine birşey yok.. tekrar benim eski röleyi takıp denedik.. çalıştı !!!!!
    yani çıkmacıdan aldığım düğme ve kendi rölemle çalıştı.. Kendi düğmemi geri taktım denedim çalıştı !!!!!!..
    Kendi parçalarımı geri taktım çalıştı !!!!!!!...
    Ne olduda çalıştı neyi düzelttik hiç anlamadık.. Levent ticaretteki arkadaşın söylediği gibi sanırım kablo temazsızlığı idi.. ama kontrol ettim.. bariz bir kablo temassızlığıda bulamadım.. TAM 1 gün bununla uğraştım.. Bu arada sunroof montajı ve tamiratı yapan bir yere sordum kafadan 250 ytl istediler.. Sebebi belli olmayan bir arıza için tuhaf bir fiyat verme mantığı olsada hak vermemek olmaz.. ben komple tavanı indirmedim ama onlar arızayı tespit için muhtemelen indireceklerdi.. pekte kolay bir işçilik değil.. birde mekanik ve motor arızası falan çıksaydı o rakamlar normal olurdu.. Ha bu arada rölenin orjinalini bilgisayardan bulduk bir orjinal parçacıda.. fiyatı 150 ytl.. küçücük bir röle..

neyse akşama doğru arabayı (tavanı ve sunroof mekaniğini) topladım.. şu an sorunsuz çalışıyor.. Bu sayede iyi bir temizlik ve sunroof bakımı yapmış oldum.. Ettiğim masraflar.. wd40 : 5 ytl, yağsız kontak temizleyici : 6 ytl..
    parça : 0 ytl... renaultçıkma masrafı : 0 ytl..

gelelim renaultçıkma/ Levent ticarete..
    arkadaşlar hepinize tavsiye ederim. Gerçekten ilgili ve bilgili sıcak kanlı insanlar.. Bunlar insani özellikler, bize ne diyebilirsiniz.. renault kullanan biri olarak sizle ilgili kısmı şu ki; Yerlerini büyütmüşler.. İçerde gayet güzel bir düzen oluşturma başlangıcındalar.. Devasa kapalı bir alan oluşturmuşlar.. Hasarlı araçlar orada.. Küçük parçaların sınıflandığı yer ise malum hurdalık.. ama iyi bir düzen var.. en azından düzenin başlangıcı var diyelim.. sorunlu olduğundan şüphelendiğiniz parçayı buluyor ve deniyorsunuz.. bila ücret.. Tamirci ve orjinal yedek parçacılarda olmayan parçaları bile bulabilirsiniz.. Mutlaka arayıp konuşun, tanışın..
    daha öncede yazdığım gibi, işini düzgün yapan, makul fiyatlarla çalışan firmalar, şahıslar alkışlanmalı ve teşekkür edilmeli.. reklamsa reklam.. şahsen bir bağım yok, bunuda özellikle ve önemle belirteyim..
    ben şahsen teşekkür ediyorum.

• bircok arkadasinda tesbiti yaklasik oldugu icin soyluyorum..zaten uzun yol suruslerinde 7-7.5 lt gibi tuketimi var scenicin (scenic2 otm).. buna karsilik 10.5 lt lpg sarfiyati oluyorsa bence hic mantikli degil..

quote:

Orijinalden alıntı: zaymins

quote:

Merhabalar,

Bir tuhaflı olduğundan değilde bence her arabanın huyu suyu kendine göre...
    Bende bir hafta önce benzer bir tatil ve yolculuk yaptım..
    Yol bilgisayarı 10,5 lt ortalama gösteriyor.. Lpg olunca 160 ykrş/km gibi bir tüketim var.. Bence normal.. Yıllık 10 bin km yapanlara LPG öneriyorum.

@oflazca..Hayırlı uğurlu olsun.. Burada sorunları ve çözümleri paylaşmak için bulunuyoruz. Dolayısıyla "ne kadar sorunlu bir araçmış" söylemi çok doğru değil.. sorunu olmayanlar pek yazmıyorlar ki.. yada her scenici olanın burada yazdığınıda söyleyemeyiz.. (hele az sonra yazacaklarım hiç canını sıkmasın)

@clio98.. seninki enteran ise birde şunu dinle..

arkadaşlar evvelki gün sabah erken kalkıp biraz aceleyle bir yere yetişmek için çıktım yola.. Telefondanmıdır başka sebeptenmi bilmiyorum ama üstteki iki sunroofu da sonuna kadar açtım.. sonra istanbul yoluna çıkıp sürat fazlalaşınca kapatmak istetedim.. arka sunroof kapandı ama ön taraf banamısın demedi.. hiç bir tepki yok.. önce içimden inşallah sadece sigorta atmıştır diye geçirdim ama sigorta atsa arka'da kapanmaz..
    neyse sabah acil işimi hallettim ve geldim dükkana.. tüm sigortaları kontrol ettim sigortalar sağlam.. takılmış, kilitlenmiş olabileceğinden şüphelendim elimle bir iki oynattım bastım düğmeye tık yok..
    Düğme bozulmuştur diyip üstteki düğme bölümünü söktüm kontrol ettim düğme sağlam.. Kablo kopmuştur diyip AVO metre ile kontrol ettim.. elektrikte geliyor.. Motor yandı diyip motoru söktüm direk elektrik vardim.. motor çalışıyor.. mekanizma sıkıştı diyip elle oynattım oynuyor..
    o bölgeyi komple söktüm diyebilirim. kontrol etmediğim tek bir eleman kaldı oda suunroof rölesi.. kırmızı bir alet.. tavan döşemesinin içinde duruyor. büyük bir azimle onuda söktüm ama kontrol etmenin bir yolu yok.. düğmedeki düzenek ile eşgüdümlü çalışıyor. Neyse ucuz bir parça umudu ile parçacıya gittim yok.. 3-5 parçacı dolaştım.. benzer röleler taktım denedim yok yok yok.. çalışmıyor..
    Sözkonusu tüm parçaları denemek için çıkmacıya gittim.. (forumda çokca mesajı olan w ww.renaultcıkma.com - Levent ticaret... arkadaşlar düzgün çalışan yerler reklam edilmeli, tavsiye edilmeli, övülmeli, teşvik edilmeli.. bu konuya sonra girecem)
    Görüştüğüm arkadaşın ismi neydi bilmiyorum ama saolsun hemen yardımcı oldu.. önce röleyi getirdi.. benimki yine çalışmayınca bu sefer düğmeyi bulduk.. onuda denedik yine birşey yok.. tekrar benim eski röleyi takıp denedik.. çalıştı !!!!!
    yani çıkmacıdan aldığım düğme ve kendi rölemle çalıştı.. Kendi düğmemi geri taktım denedim çalıştı !!!!!!..
    Kendi parçalarımı geri taktım çalıştı !!!!!!!...
    Ne olduda çalıştı neyi düzelttik hiç anlamadık.. Levent ticaretteki arkadaşın söylediği gibi sanırım kablo temazsızlığı idi.. ama kontrol ettim.. bariz bir kablo temassızlığıda bulamadım.. TAM 1 gün bununla uğraştım.. Bu arada sunroof montajı ve tamiratı yapan bir yere sordum kafadan 250 ytl istediler.. Sebebi belli olmayan bir arıza için tuhaf bir fiyat verme mantığı olsada hak vermemek olmaz.. ben komple tavanı indirmedim ama onlar arızayı tespit için muhtemelen indireceklerdi.. pekte kolay bir işçilik değil.. birde mekanik ve motor arızası falan çıksaydı o rakamlar normal olurdu.. Ha bu arada rölenin orjinalini bilgisayardan bulduk bir orjinal parçacıda.. fiyatı 150 ytl.. küçücük bir röle..

neyse akşama doğru arabayı (tavanı ve sunroof mekaniğini) topladım.. şu an sorunsuz çalışıyor.. Bu sayede iyi bir temizlik ve sunroof bakımı yapmış oldum.. Ettiğim masraflar.. wd40 : 5 ytl, yağsız kontak temizleyici : 6 ytl..
    parça : 0 ytl... renaultçıkma masrafı : 0 ytl..

gelelim renaultçıkma/ Levent ticarete..
    arkadaşlar hepinize tavsiye ederim. Gerçekten ilgili ve bilgili sıcak kanlı insanlar.. Bunlar insani özellikler, bize ne diyebilirsiniz.. renault kullanan biri olarak sizle ilgili kısmı şu ki; Yerlerini büyütmüşler.. İçerde gayet güzel bir düzen oluşturma başlangıcındalar.. Devasa kapalı bir alan oluşturmuşlar.. Hasarlı araçlar orada.. Küçük parçaların sınıflandığı yer ise malum hurdalık.. ama iyi bir düzen var.. en azından düzenin başlangıcı var diyelim.. sorunlu olduğundan şüphelendiğiniz parçayı buluyor ve deniyorsunuz.. bila ücret.. Tamirci ve orjinal yedek parçacılarda olmayan parçaları bile bulabilirsiniz.. Mutlaka arayıp konuşun, tanışın..
    daha öncede yazdığım gibi, işini düzgün yapan, makul fiyatlarla çalışan firmalar, şahıslar alkışlanmalı ve teşekkür edilmeli.. reklamsa reklam.. şahsen bir bağım yok, bunuda özellikle ve önemle belirteyim..
    ben şahsen teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba. 2000 model scenic 1,6 arabamda yavaş dönüşlerde bazen küt diye bir ses geliyor. Birkaç tamirciye gösterdim değişik yerlerde vidalarını sıktılar ama hala yanı ses geliyor. Direksiyon kutusu olabiirmi. Birde aks başlarını taşlamışlardı ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. 05335623014
  • selamlar...scenicine motor silk(bor) koyan oldumu acaba....koyan varsa izlenimlerini yazarlarsa sevinirim...not : psikolojik etkisi olup olmadığını netleştirelim.

1998 2000 rxt scenic ...landi lpg...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetbilen -- 2 Ağustos 2009; 3:24:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airikarus

Arkadaşlar 2004 Scenic II yolda giderken gösterge çalışıyor,bir çukura girince komple ekran gidiyor, başka bir çukura girince tekrar düzeliyor,acaba araçta extra bir sorun çıkartırmı yoksa sadece gösterge arızasımıdır?
    İstanbul avrupa yakasında elektronik göstergeden anlayan ve düzgün iş yapan tanıdığınız varsa pm ile bilgi verirseniz sevinirim.

Geçmiş olsun, araç ararken hatırlarsanız sizi uyarmıştım...

İstanbul Maslak Sanayi'de bir oto elektronikçi var İbrahim Ustaydı sanırım oldukça iyilerdir, isterseniz pm ile gönderebilirim.

Paneli sökmek zor değil ama fotoğraflı anlatım yapmak gerekiyor, telefonumda sökerken çektiğim fotoğraflar mevcut, kablosunu bulabilirsem aktaracağım.

Söktükten sonra tamir edebilmek için elektrik/elektronik bilgisi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 3 Ağustos 2009; 12:15:11 >

• kardeş eski arabamda dedigin olayı bende yasadın rot balanscım 5 dakikada çözdü ama e oldugunu kesinlikle söylemedi bence iyi bir rot balanscı araştır
    quote:

Orijinalden alıntı: tsgt

Arkadaşlar merhaba. 2000 model scenic 1,6 arabamda yavaş dönüşlerde bazen küt diye bir ses geliyor. Birkaç tamirciye gösterdim değişik yerlerde vidalarını sıktılar ama hala yanı ses geliyor. Direksiyon kutusu olabiirmi. Birde aks başlarını taşlamışlardı ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. 05335623014
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tubo

quote:

Orijinalden alıntı: airikarus

Arkadaşlar 2004 Scenic II yolda giderken gösterge çalışıyor,bir çukura girince komple ekran gidiyor, başka bir çukura girince tekrar düzeliyor,acaba araçta extra bir sorun çıkartırmı yoksa sadece gösterge arızasımıdır?
    İstanbul avrupa yakasında elektronik göstergeden anlayan ve düzgün iş yapan tanıdığınız varsa pm ile bilgi verirseniz sevinirim.

Geçmiş olsun, araç ararken hatırlarsanız sizi uyarmıştım...

İstanbul Maslak Sanayi'de bir oto elektronikçi var İbrahim Ustaydı sanırım oldukça iyilerdir, isterseniz pm ile gönderebilirim.

Paneli sökmek zor değil ama fotoğraflı anlatım yapmak gerekiyor, telefonumda sökerken çektiğim fotoğraflar mevcut, kablosunu bulabilirsem aktaracağım.

Söktükten sonra tamir edebilmek için elektrik/elektronik bilgisi lazım.

Evet bilgi vermiştiniz , ve dediğiniz gibi göstergede sorun yoktu, aldıktan yaklaşık 3500 km sonra bu sorun oldu,kısmet bize denk geldi,geçen gün kendim göstergeyi söktüm ,çok kolaymış sökmesi gerçekten,çıkartıp içini temizledim,şu anda tekrar eden sorunum kalmadı gibi, ama yinede tekrar ederse pm le maslak sanayideki ustanızın bilgisini gönderirseniz sevinirim,yanıtınız için teşekkür ederim,forumdaki diğer arkadaşlarda bu sorun herhalde hiç olmadıki sorunuma sizden başka yanıt veren çıkmadı,teşekkürler

• bu gün akşam üstü alışveriş için tansaş'a gittim arabada hiç bir sorun yoktu sonra alışverişimi yaptıktan sonra arabaya bindim içeride garip bir koku var kablo desem değil yağ desem değil neyse dedim belki ben yanılıyorum, marşa baştım herşey normal, geri geri çıkıyorum kenardaki arabayı kurtardıktan sonra direksyonu çevirirken birden takırtılar gelmeye başladı ve direksiyon çok ağırlaştı üstelik çevirince titriyor, hemen durup direksiyon hidroliğini falan kontrol ettim hidrolik normal seviyede, zaten herhangi bir kaçak falan görülmüyor saat 8 civarı olduğundan ve eve çok yakın olduğundan eve kadar o şeklide geldim, sanırım hidrolik pompada yada direksiyon kutusunda bir sorun var, yarın ustam gelip götürecek bakalım ne masraf açacak bana, ama artık arabama hiç güvenim kalmadı daha 65000 km deki bir araçta ne zaman bobin sorunu çıkacağını yada başka bir sorun çıkıp çıkmayacağını kestiremiyorum, sanırım en kısa zamanda bu araçtan kurtulmam gerekecek, daha önce hiç bu kadar sorunlu bir arabam olmamıştı

• selam 2001 rxt ov 98000 de lpg li 2 aydır ara sıra marş almıyor neden olabilir acaba
  • herkese slmlar arkadaşlar 25 günlük tatilim scenic'im ile ufak bir sorun harici çok güzel geçti. D.bakır-Antalya'dan Marmarise kadar sahil boyu ordan İzmir Bergama-Ayvalık-Akçay-Bergama-Giresun-D.bakır. seyahatimi noktaladım toplam 5360km yol yaptım. klimam gündüzleri hep açıktı. Ortalama 16kr gibi bir rakam yaktım km de. ama çoğu zaman 11kr lara bile düştü. o kadar rahat yolculuk yaptım ki.anlatamam. Birde bu seyahatimde o kadar çok scenic gördüm ki belki burdan arkadaşlar bile vardır.Hatta giresun a giderken Salihli yada uşak civarı benim arbanın aynı renk scenic ile denk geldim hatta ışıklarda arka arkaya durduk. Ufak problemim ise Bergamadan Giresuna Giderken Samsuna az kalmıştı rampa iniyorum. ee malum karadenize yaklaştık bir kamyonu geçerken camlar kirlendi. cam fıskiyesine bastım su yok.neyse silecek sildi geçti umursamadım pek su buharlaştı galiba dedim neyse rampa iniyorum araba hafiften tekler gibi oluyor ama rampa indiğim için hissttirmiyor pek. neyse samsuna indim düze geldim araba tekliyor. hemen çektim benzinliğe açtım kaputu 1. bobinin üstü mavi renkli cam suyu dolmuş. baktım cam suyu hortumu kaputun altından kopmuş butun su bobıne. soktum bobını sildim bir guzel hava felan tuttum.45 dk. oyalandım orda sonra bismillah samsun giresun arasını 1,4 saatte aldım yollar çok güzel eskiden olsa 4-5 saat sürerdi aslında 1,3 saattede girerdim ama perşembe fatsa arası deli gibi yağmur yağıyordu. kıssadan hisse Allah nazardan saklasın arabamdan çok memnunum hele 2.0 motor olması rampalarda deli gibi gidiyor. bole dediğime bakmayın 120 yi geçtiğim çok nadirdir. herkese kazasız belasız günler
    kir-pi arkadaşım seni buluyo bu şanssızlıklarda hep. arabana küsme yoksa oda sana küser.ona göre.

• walla ben arabama küsmem ama o da bu kadar az kilometreye ve bakımlarının aksatılmamasına bu şekilde cevap vermemeli, inanın uzun yola gitmekten korkar oldum şimdi bu olay gece yarısı dağ başında da başıma gelebilirdi, geçenki bobin sorunuda öyle o zaman ne yapacaktım şimdiye kadar bu 5. arabam hiç biri bu şekilde ağır sorunlar çıkarmamıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: topall52

selam 2001 rxt ov 98000 de lpg li 2 aydır ara sıra marş almıyor neden olabilir acaba

Manyetik kaptör yada manyetik tutucu denen bir parça var genelde ondan yapabiliyor. Temizlenince düzeliyor.
  • Merhaba arkadaşlar. Bende 2000 model scenic 2.0 16v RXT var. Geçen hafta Antalya merkezde vantilatör kayışım koptu. Kayış değişeli 10.000 km olmuştu ama volan kasnağını da kırmış araba sanırım ondan dolayı koptu. Önce hidrolik direksiyon sertleşti sonra akü ışığı yanmaya başladı ve de en nihayetinde motor trafiğin ortasında durdu. Bir sürü rezillik çektim trafikte. Volan kasnağı 180 TL, Vantilatör kayışı 28 TL, işçilik için 70 TL ayrıca bir de çekiciye 60 TL ödedim. Ancak volan kasnağı 6 kanallı değilde 5 kanallı olarak takıldı. Yedek parçacıların dediğine göre 2002 den sonra 6 kanallı yerine 5 kanallı üretilmeye başlanmış...bu sefer vantilatör kayışını bulamadık çünkü orjinalı 6 kanallı. mecburen idareten 6 kanallı kayışın bir kanalını kesmek suretiyle 5 kanal haline derme çatma dönüştürdük. Şimdilik idare ediyor ama bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa çok memnun olurum. Bu arada Kirpi kardeşim sana katılıyorum bu arabalar çok sorunlu.Renaultların geneli için konuşuyorum. Bende bundan önce 1998 model toyota corolla 1.3 XE vardı... 5 sene kullandım tam.Yahu bir güne bir gün arabanın bir sorunuyla uğraştığımı hatırlamıyorum. Rutin bakımlarını yaptırıyordum sonra istediğim yere korkmadan gidiyordum. Şimdi ise uzun yola çıkacaksam en az 4-5 kez daha düşünüyorum endişeleniyorum. Bilmiyorum valla Allah sonumuzu hayır etsin...

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.