Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • coxswain, sıfır araçlarda iki adet anahtar veriliyo bende aracı aldımda yedeği yoktu kasko yaptırınca ekbi 20 tl ödeyerek ek polıce yaptırdım garanti olsun diye ve serviste 15 gün içinde halloldu
  • ayrılmak zor olcak ama satılık scenic II hemde mavi, scenic severlere

http://www.sahibinden.com/bankacidan_scenic2-76WQQaXQQ14939882WQQpXQQdisplayitem
  • YENİ SCENIC ALAN ARKADAŞLARADA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM YÜCE ALLAHTAN KAZASIZ BELASIZ ARIZASIZ KULLANSINLAR İNŞALLAH, NEKADAR ÖZELLİK OKADAR BAŞ AĞRISI YAPIYO MAALESEF
  • ZORDUR SCENIC TEN AYRILMAK AMA HAYIRLISI OLSUN
  • quote:

Orjinalden alıntı: prestijli

YENİ SCENIC ALAN ARKADAŞLARADA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM YÜCE ALLAHTAN KAZASIZ BELASIZ ARIZASIZ KULLANSINLAR İNŞALLAH, NEKADAR ÖZELLİK OKADAR BAŞ AĞRISI YAPIYO MAALESEF

Arabayı daha alalı 10 gün oldu ki dün klimanın klepe motoru bozuldu. Hava sirkülasyonunun düzenleyen motormuş. sol havalandırma ızgarasının alt tarafından çat çat çat ... diye bir ses gelmeye başladı. Serviste dün değiştirdiler. İşçilik dahil 230 TL ancak, Aracın km'si az diye %50 'sini garantiye giriyormuş Toplmada 115 TL'ye değişti.
  • selam arkadaşlar yaklaşık 3 aydır renault scenic 200 rxt sahibiyim. bi kaç sorunum var sizle paylaşayım. yardımcı olursanız sevinirim. aracımda lovato marka lpg var. Erzincan da otogazcıya gittim lovati bayiine yani. ayar yapalım dediler. o ayardan sonra aracın lpg göstergesi bazen yanıyo bazen sönüyo. araç lpg harcamıyor sadece benzin harcıyor. bi de ilk kalkışta lpg ışığı yanıp sönüyor ve bu 5-10 dakikayı buluyor. sonra sabit yeşil ışık yanıyor. bi de benzin göstergesi bazen turuncu şekilde yanıyor hiçbişey anlamadım hangisinde benzinde hangisinde lpgde.2. sorunum da motordan gelen sesle alakalı. düz ve devamlı bir ses yerine (aracı durdurduğumda daha çok belli oluyor bu) periyodik bir şekilde motor taıkanıyor gibi oluyor acaba bu scenincteki müzmin sorun olan bobinden mi?yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alacati

selam arkadaşlar yaklaşık 3 aydır renault scenic 200 rxt sahibiyim. bi kaç sorunum var sizle paylaşayım. yardımcı olursanız sevinirim. aracımda lovato marka lpg var. Erzincan da otogazcıya gittim lovati bayiine yani. ayar yapalım dediler. o ayardan sonra aracın lpg göstergesi bazen yanıyo bazen sönüyo. araç lpg harcamıyor sadece benzin harcıyor. bi de ilk kalkışta lpg ışığı yanıp sönüyor ve bu 5-10 dakikayı buluyor. sonra sabit yeşil ışık yanıyor. bi de benzin göstergesi bazen turuncu şekilde yanıyor hiçbişey anlamadım hangisinde benzinde hangisinde lpgde.2. sorunum da motordan gelen sesle alakalı. düz ve devamlı bir ses yerine (aracı durdurduğumda daha çok belli oluyor bu) periyodik bir şekilde motor taıkanıyor gibi oluyor acaba bu scenincteki müzmin sorun olan bobinden mi?yardımcı olursanız sevinirim...

Bende de atiker takılı... benzer sorunlar ama sistem farklı.. ben çoktan illallah ettim..
    sabrımı zorluyorum lpg kitini değiştirmek yada komple söktürmemek için
    büyük ihtimal LPG kitinin bilgisayar ile yeniden ayarlanması gerekiyor..
    küçük bir ihtimalde lpg filtreleri vadesini doldurmuş olabilir.
    Diğer arıza ihtimalleri ise zaten her zaman olabilir.

• slm aynı lpg problemini bende yaşadım atiker var bende aracın yakıtı düştü derken araç benzinde gidiyormuş bizde lpg de gidiyoruz zannettik benzin bitince anladık arıza olduğunu atiker servisine gittim kafayı değiştirdiler garantiden, basınçla ilgili demişlerdi atikerden başka bişikayetim olmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Bu da benim Scenic'im, bende yakında ayrılıyorum..

http://www.sahibinden.com/scenic_1_6_privilege_otm_64_000km_de_bakimli-26WQQaXQQ15001755WQQpXQQdisplayitem

Bu kadar temizi ve dolusu ender bulunuyor. Fiyatı da uygun. Alana da satana da hayırlı olsun. Şahsen 15 gün önce araç almamış olsaydım, Bu araç, kaçırmak istemeyeceğim bir araç olurdu.

Sorması ayıp olmasın neden satıyorsunuz ? (Bana göre bu fiyata bundan daha iyi bir araç bulamazsınız )

• Kırılan depo kapağımla ilgili Renault sitesinden şikayette bulunmuştum.Bu gün Tokat Gırgıroğu Aş.den arandım.Şikayetimle ilgili yardımcı olmak istediklerini belirttiler.İlk arayan Turhal Gırgıroğlu ndan Mehmet beydi şikayetime dair yardımcı olmak istediklerini gerekeni karşılıklı uygun şartlarda yapabileceklerini söylediler .İyi niyeti e sunulan teklifi uygun gördüm.Sonra Tokat Gırgıroğlu ndan bayan arkadaş aradı bilgileri aldı ve bir kaç günde parçanın temin edilip hazırlanacağını ve serviste takılacağını söylediler.Gerçekten bir Renault kullanıcısı olarak 2001 model bir araca dair ilgi ve alakadan dolayı RENAULT ve TURHAL ve TOKAT GIRGIROĞLU AŞ yi kutluyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Clio98

quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Bu da benim Scenic'im, bende yakında ayrılıyorum..

http://www.sahibinden.com/scenic_1_6_privilege_otm_64_000km_de_bakimli-26WQQaXQQ15001755WQQpXQQdisplayitem

Bu kadar temizi ve dolusu ender bulunuyor. Fiyatı da uygun. Alana da satana da hayırlı olsun. Şahsen 15 gün önce araç almamış olsaydım, Bu araç, kaçırmak istemeyeceğim bir araç olurdu.

Sorması ayıp olmasın neden satıyorsunuz ? (Bana göre bu fiyata bundan daha iyi bir araç bulamazsınız )

Estağfurullah,

Ocak ayında araba alacaktım, fakat yurtdışına yerleşme ihtimalim olduğu için '0' km araç alma riskine giremedim. O sıralar ablam'da bir araç alacaktı, onun istekleri doğrultusunda bir araç alıp beraber kullanmanın daha mantıklı olacağını düşündük ve bu aracı aldık. Şimdi ablam bebek bekliyor hayırlısıyla ve uzun süredir de arabayı zaten hem kullanamıyor hem de kullanamayacak. Araba bana kalınca da şehir içinde kullanılmaya daha uygun, dizel (Çünkü çok km yapıyorum) ve biraz sportif tatları olan bir otomobil almaya karar verdim. Fiyatını bir miktar fazla yazdım aslına bakarsanız, nedeni de özellikle komisyoncularla ve fırsat peşinde koşan insanlarla muhatap olmayı istememem ve 3 hafta önce arabayı kullanacağız diye oldukça kapsamlı bir bakıma sokmuş olmam. Aynı dolulukta ve bakımlı bir araç bulmam söz konusu parayla dediğiniz gibi mümkün değil, fazla kullanmayacak olsam satmayabilirdim ama şehir içinde kullanılarak hırpalanması da yazık olur diye düşünüyorum.

• Tubo arkadaşım bir şey sormak istiyorum. Aracınız şehir içinde kaç lt benzin yakıyor acaba ? (Sizinki 1.6, Benimki 2.0 aradaki farkı merak ettm. Benimki 12 Lt'ye kadar çıktı... :-( )
  • Bakımdan önce; yoğun trafikle beraber 10 litre yakıyordu, şu anda klima açıkken 9,5 diyebilirim ama zamanla yine 10 litreye çıkacaktır.
  • selam arkadaşlar şahsen ben bu lpg sorunlarını duydukca lpgden soğmaya başladım ben2002rxt yi 16haziranda aldımçokda yakmıyor zahten lpg takdırıpta scenic keyfimi bozmak istemiyorumsizce yanlışmı düşünüyorum selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: cerrah05

selam arkadaşlar şahsen ben bu lpg sorunlarını duydukca lpgden soğmaya başladım ben2002rxt yi 16haziranda aldımçokda yakmıyor zahten lpg takdırıpta scenic keyfimi bozmak istemiyorumsizce yanlışmı düşünüyorum selamlar

Herkes farklı düşünebilir ama bende senin gibi düşünenlerdenim. Aracım yoğun trafikte 12 Lt. yakmasına rağmen orjinalliğini bozup LPG taktırmayı ASLA düşünmüyorum. Eğer şahin marka bir araç kullanıyor olsaydım LPG'ye evet derdim ama SCENIC'e LPG taktırmak RoysRoys'a LPG aktırmakla eş değer kanısındayım. Arabaya yazık olur..
  • Önümüzdeki hafta bir aksilik olmazsa inşallah İstanbul'dan Bodruma doğru tatile çıkıyorum. Bakalım 2.0 16V motor Otomatik vitesle ve tam yüklüyken 800 km'de ne kadar yakacak. Gidince yazarım....
  • arkadaşlar bu lpg fobilerinizi anlamıyorum bi türlü.. benim aracım 33000 km de idi aldığımda 25000 Liraya almıştım.. alır almaz LPG taktırdım.. ama iyi bir ustaya iyi bir marka taktırdım.. şuanda 67000 KM de .. bu sene hayatımda ilk defa bukadar az km yaptım.. 34000 km.. normalde en az 60.000 ençok 220000 km olurdu.. yani anlıyacağınız çok yol yapıyorum.. arabamın hiç bir şekilde orjinalliği bozulmadı.. scenic in kaput yapısından dolayı bir kere montajı iyi yapan bir ustaya denk geldiyseniz.. hiç belli etmiyor.. stepne çok şükür şu güne kadar hiç lazım olmadı.. zaten olsada kasko var.. pompam var elektrikli.. LPG orda.. varlığını ve yokluğunu sadece benzin istasyonunda anlayacaksınız.. sadece basit bir fobi sizinki.. LPG taktırdıktan sonra, Keşke daha önceki Kmleri benzinde yapmasaydım dieceksiniz.. benim aracım yoğun trafikte Klima açıkken 56 TL ye 270 kışın ise yoğun trafikte 320 KM yol alıyor.. benzinin tam yarısı kadar... Benim roysroysum bile olsa giderim LPG taktırırım.. Çok parası olan ağaçtan mı topluyor parayı.. Bence siz uzun yola çıkmadan bi lpg taktırın.. özellikle zavolli çok memnun kalırsınız.. hele 2000 motor.. benim arabadan daha az yakar.. bizde 1 tane modus bide Clio III 1.2 16V var ikisinde de Zavolli var.. clio uzun yolda 40 tl lik gaz ile 600 Km yol alıyor..

• lpg konusunda tedbirli ve itinalı olun ama fobili olmayın.. saçma olur..
    bu fobiyi şuna benzetebiliriz. (abartı olsada benzerlik aynıdır)
    vakti zamanında arabalar icat edildiğinde biliyoruzki buhar ile çalışıyordu..
    buhar içinde kömürlü kazanlar vardı..
    düşünebilirmiyiz ki o zamanlarda yaşayanlar benzinli motor sorunlarıyla uğraşmaktansa arabaya kömür ve su koymaya devam etmeleri daha evladır..İşçiliği ve malzemesi kötü olan tüm motorlar sorun çıkarır.. bunu LPG, benzin, motorin, elektrik diye ayırmak doğru değil..
    Scenikten önce, 3 kartal, 1 opel ve 1 passat LPG'lendirmiş biri olarak bu gün piyangodan Roysroys çıksa onada LPG taktırırım..
    Sizin için söylemiyorum ama genel olarak LPG hakkında olumsuz bir önyargı oluştu.. LPG taktırmak sanki bir görgüsüzlük yada hakir görülecek bir davranış olarak görüldü.. gerçi zamanla bu ortadan kalkıyor ama halen izleri var.. çok yanlış bir tutum. Çevre ve ekonomi açısından hangi enerji türü daha verimliyse onu kullanmakta fayda var.. Bir ara sulu motor sistemleri çıktı ama malesef çeşitli sebeplerden dolayı önünü kestiler. Yarın öbürgün bir "zımpırtı" icat etselerde deselerki "arabanın tepesine konacak varil büyüklüğündeki sistem ile lpg nin üçte biri yakıtla aynı kilometreyi yapar" ve bu yaygınlaşırsa hiç düşünmeden taktırırım.
    Sizin çekinceleriniz ve Lpg antipatiniz alışık olmadığınızdan kaynaklanıyordur... LPG nin ilk çıktığı yıllarda depoyu 3,5 - 5 milyon arası bir rakama doldurup 240 km civarı yol yapıyordum.. Ankara-İstanbul arası giderken tek kaynaşlıda vardı lpg istasyonu.. onada birkaç km kala lpg biterdi benzine geçerdik..

pek çok yerde paylaştığım bir alıntıyı burayada paste edeyim..

DÜNYA LPG KULLANIYOR.. BUNLARI BİLİYOR MUYUZ?

• Fransa’da LPG’li araçlardan otopark ücreti alınmıyor,

• İngiltere’de Kraliçe Elizabeth, halkı özendirmek için makam aracında LPG sistemi kullanıyor.

• İtalya ve Hollanda’da özel araçlar ve taksilerde 40 yılı aşkın bir süredir LPG kullanılıyor.

• Japonya Hükümeti Tokyo’daki taksilerin LPG Kullanmalarını zorunlu kılan bir karar almıştır

• Belçika “sıfır vergi” ile LPG’den en düşük vergi olan ülke olma özelliğini taşımaktadır.

• Viyana’da hava kirliliğini azaltmak için 30 yıl önce toplu taşımada kullanılan otobüsleri LPG’li sisteme çevirmişlerdir.

• İngiltere’de 1999 yılında diğer yakıtlardan alınan vergi %6 arttırılırken LPG’den alınan vergi %29 düşürülmüştür.

• Tüm dünyada ekonomik ve çevresel nedenlerden ötürü hükümetler benzin ve türevleri yerine alternatif yakıt olarak LPG kullanımını teşvik etmektedirler.

• bende daha önce 2000-2002 yılları arası LPG li tempra kullandım, iyi monte edildiktan sonra hiç bir sorun çıkarmayacağına katılıyorum, ama iyi bir usta bulmanız lazım, Scenicime neden LPG yaptırmıyorsun derseniz benim yıllık yaptığım KM ile LPG maalesef kurtarmıyor, 2002 model araç hala 63 000 kmde zaten 10 yıl dolunca satarım sanırım başkalanın kullanması için de LPG taktırmak benim anlayışıma ters
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.