Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farlar için parlatma cilasını hepsi-burada'dan aldım markası Meguiars Plast-x beraberinde uygulama pedi ve Belco'dan ince polish pasta ve Belco teflon
    cila aldım. Toplam 55 TL'ye mal oldu. Bu akşam farları silmeyi düşünüyorum eğer sonuç güzel olursa yazarım.
    Belek,
    Benim arabadaki bebek koltuğunun resimlerini bu akşam siteye koyarım.
  • dostum nekadara maloldu sana?
    quote:

Orjinalden alıntı: ozgursa

lahanasever sceniclerin kötü taraflarından biri klima sistemi yavaş üfürüyor. benim klape kaymıştı onu düzelttirdim biraz daha iyi oldu ama okadar.

bu arada cevap yazan herkese teşekkür ederim.. ama arabanın içi hiç güzel soğumuyor.. babamda megane var.. içinde durulmuyor.. ama scenic te malesef..
  • Arkadaşlar merhaba,

Sizinle yine önemli bir konuyu tartışmak istiyorum..

Artık yavaş yavaş hepimiz LPG ye geçmeye başladık.. Bende 2 ay önce LPG mi taktırdım.. Depoyu stepne bölümüne koydum ve 16 lık stepnem bagaja çıkmış oldu.. Tabii çocuğun puseti, arabası vs derken stepneyi bagajdan çıkartma zamanım geldi.. Bende lastik patladığı zaman subaptan sıkılan spreylerden aldım.. Lastik patladığı zaman spreyi subaptan sıkıyorsunuz, hem lastiğin içini tamamen doldurup patlakları kapatıyor hemde lastiği şişiriyor.. Bu sayede 30-40 km gidebiliyorsunuz..

Buraya kadar herşey tamam ama soru şu;

Malum bizim lastiklerde lastik basıncını kontrol eden subaplar var.. Acaba bu tarz spreyler ile bizim lastikler söylendiği gibi kendi kendini tamir edebiliyormu? Artı, subaplara bir zararı varmıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
  • teorik olarak bence yoktur.. ama ben onun yerine bir elektrikli pompa aldım. bide kaskonun çekici hizmeti var.. üzerimde takım elbise varken lastikmi dğeiştirecem.. çekici 30 dakikaya geliyor.. çekiversin bi lastikçiye..
  • Benim Scenic II de LPG li. Benim de sorunum vizede olcak gibi. Çünkü bizim araçların şasi nosu stepnenin altındaymış ve vize de sorun çıkartıyorlarmış. Aranızda vizede bu tarz sorun yaşayanlar varmı?
  • En son farların dış yüzeyini parlatmak için aldığım cilanın sonucunu ekledim arada bence bayağı fark oluştu.

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

• Belek, senin için bebek koltuğunun fotolarınıda koyuyorum, umarım işine yarar..

• quote:

Orjinalden alıntı: scenic2004

Benim Scenic II de LPG li. Benim de sorunum vizede olcak gibi. Çünkü bizim araçların şasi nosu stepnenin altındaymış ve vize de sorun çıkartıyorlarmış. Aranızda vizede bu tarz sorun yaşayanlar varmı?

hayır yaşamazsın.. çünkü aracın ön camının orda da şase numarası yazıyor ön camın sol alt tarafında.. ben muayneden geçtim hiç bir sıkıntı olmadı. zaten lpg ruhsata işli ise teorik olarak sizde geçmişsinizdir..

Bu arada özgür dostum. insan duygulanıyor böyle kendi arabasının renginden görünce.. :) ilk zamanlar çok dalga geçmiştim ama şimdi çok seviyorum.. arabam farklı herkesin arabasından.. seninkide:)

bu araba bana aldığın parlatıcının linkini yollaya bilirmisin dostum

• lahanasever arkadaşım,
    tam keyifçisin anladığım kadarıyla. doğru söylüyorsun kendini üzmeye değmez. nasıl olsa hizmet için para ödüyoruz. lastik tamir spreyini ciddi çalışan lastik bayileri tavsiye etmiyorlar. stepneyle değiştirip sonrada iyi biryerde mantar yama yaptırın diyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: LahanaSever

teorik olarak bence yoktur.. ama ben onun yerine bir elektrikli pompa aldım. bide kaskonun çekici hizmeti var.. üzerimde takım elbise varken lastikmi dğeiştirecem.. çekici 30 dakikaya geliyor.. çekiversin bi lastikçiye..
  • Lahana sever kardeşim;

Aracın soğutma performansı sebepten düşebilir.

Polen filtren tıkanmış olabilir. Filtreyi değiştirerek bir deneme yapabilirsin. Eğer filtren temiz ise ve sorun devam ediyorsa,

İkincisi klima gazın azalmış olabir. Gazı tamamlattırırsan sorun çözülür diye düşünüyorum.

Selamlar...

quote:

Orjinalden alıntı: LahanaSever

dostum nekadara maloldu sana?
    quote:

Orjinalden alıntı: ozgursa

lahanasever sceniclerin kötü taraflarından biri klima sistemi yavaş üfürüyor. benim klape kaymıştı onu düzelttirdim biraz daha iyi oldu ama okadar.

bu arada cevap yazan herkese teşekkür ederim.. ama arabanın içi hiç güzel soğumuyor.. babamda megane var.. içinde durulmuyor.. ama scenic te malesef..

• @ozgur78 bebek koltuğunun markasını yazabilirmisin?...şimdiden teşekkürler...
  • arkadaşlar bazı araçlarda normal istepne yerine ince dolma tekerli istepneler oluyor simit tüp taktıranlar için bunlar kullanışlı olmazmı hem yer kaplamaz hemde bi tamirciye kadar idare eder diye düşünüyorum. bu lastikler hakkında bilgisi olan varmı fiyat ve kullanım olarak bilgilendirirseniz sevinirim

bu arada scenic 2 lerin ingilizce kullanım klavuzu lazım olan arkadaşlar (hala türkçesini bulamadım )
    http://w w w .t o r r e n t reactor.net/torrents/2864701/SCENIC-2 adresinden indirebilir burada parçaların sökülüp takılmaları ile ilgili açıklamalarda var yalnız fransızca :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oadurak -- 3 Haziran 2009; 11:53:45 >

• klimanın verimi ortadaki hava kanallarına termometre probu sokulduğunda, çalıştırdıktan yaklaşık 5 dakika sonra 4. fan kademesinde termometrede 5 derece okunmalı. fan kademesi 2 ye getirildiğinde ise 3 dereceye kadar düşmeli...Birde gaz dolum yerlerindeki sübaplar gaz kaçırabileceğinden buradaki vidalı kapaklar gaz dolumundan sonra değişmeli iyice sıkılmalı ve araba ile belli km yaptıktan sonra tekrar sıkıştırılmalı. böylece çok az gaz kaçaklarıda birmiktar önlenebilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Araçlardaki klima sistemi sürekli dışarıdan sıcak havayı alıpp soğutup içeri verdiğinden dış ısının yükselmesi, sürekli güneşte kalma vb gibi nedenlerle performansının etkilenmesi çok normal zaten aslında klimnın yeterince soğutup soğutmadığını hava kanalına derece koyarak ölçebiliyorlar, tabi birde scenicin iç hacminimn genişliği, cam alanının çokluğu klima performansına negatif yönde etki ediyor, ama ben dış ısı 45 gösterirken güneşin bağrında yolculuk esnasında içerisin 24 derecenin üzerine çıkmadığını ayrı bir derece ile ölçtüm sonuçta bu yeterli bir performans siz 45 derecelik havayı alıp bunu soğutup cam fanus gibi sürekli ısıyı çeken bir mekanı soğutmaya çalışıyorsunuz hali ile buzdolabı gibi yapamazsınız

• biraz önce unuttum. klima çalıştığında eğer düzgün kullanılmamış, kanallar nemliyken bırakılmışsa (araba ile gideceğiniz yere yaklaştığınızda klima kapatılıp fan açık kalırsa kanallardaki nem kalmaz.) çalıştığında çiş kokusu gelir. bu durum sağlık açısından son derece tehlikelidir. burada üreyen bakteriler üst solunum yolları enfeksiyonu na sebep olur. bunun için antibakteriyel sprey ile temizletmek-temizlemek gerekir. bu işlem ve olay çok önemli dikkatli olalım. ben klima hastalığı denen bu olaydan dolayı günlerce ayağa kalkamadım.üst solunum yollarından diger eklemlerime yayılmış, aylarca penadur (penisilin) tedavisi gördüm. bu ev pencere tipi klimaydı ama sistem ve tehlike aynı....
  • quote:

Orjinalden alıntı: çnaem

biraz önce unuttum. klima çalıştığında eğer düzgün kullanılmamış, kanallar nemliyken bırakılmışsa (araba ile gideceğiniz yere yaklaştığınızda klima kapatılıp fan açık kalırsa kanallardaki nem kalmaz.) çalıştığında çiş kokusu gelir. bu durum sağlık açısından son derece tehlikelidir. burada üreyen bakteriler üst solunum yolları enfeksiyonu na sebep olur. bunun için antibakteriyel sprey ile temizletmek-temizlemek gerekir. bu işlem ve olay çok önemli dikkatli olalım. ben klima hastalığı denen bu olaydan dolayı günlerce ayağa kalkamadım.üst solunum yollarından diger eklemlerime yayılmış, aylarca penadur (penisilin) tedavisi gördüm. bu ev pencere tipi klimaydı ama sistem ve tehlike aynı....

Bu uyarın çok enteresan geldi.. Böyle bir tehlikeyi biliyordum ancak ben klima hastalığını yada klima çarpmasını farklı yorumluyordum. Geçen sene tatile giderken bu rahatsızlığı yaşadım bütün tatilim zehir oldu desem yeridir.
    Ben klima çarpmasını;
    klimalı arabada (18-20 derecelik araba içi ısısı) uzun süre yol alıp sonra dışarı çıkınca (30-35 derece açık hava ısısı) ani sıcaklık değişiminden dolayı rahatsızlandığımı düşünürdüm..
    çiş kokusu diye tabir ettiğin kokuyuda çok hissetsemde ben şahsen bu kokudan rahatsız olmuyorum ama olanlar var tabi..

Bu antibakteriyel sprey olayına mutlaka girecem. Zira benim 3 yaşındaki terminatör biraz nanemolla. En azından bu riski yok edeyim..

• bu antibakteriyel spreyi nerden buluyoruz ve nasıl kullanıyoruz açıklayabilirmisiniz
    quote:

Orjinalden alıntı: zaymins

quote:

biraz önce unuttum. klima çalıştığında eğer düzgün kullanılmamış, kanallar nemliyken bırakılmışsa (araba ile gideceğiniz yere yaklaştığınızda klima kapatılıp fan açık kalırsa kanallardaki nem kalmaz.) çalıştığında çiş kokusu gelir. bu durum sağlık açısından son derece tehlikelidir. burada üreyen bakteriler üst solunum yolları enfeksiyonu na sebep olur. bunun için antibakteriyel sprey ile temizletmek-temizlemek gerekir. bu işlem ve olay çok önemli dikkatli olalım. ben klima hastalığı denen bu olaydan dolayı günlerce ayağa kalkamadım.üst solunum yollarından diger eklemlerime yayılmış, aylarca penadur (penisilin) tedavisi gördüm. bu ev pencere tipi klimaydı ama sistem ve tehlike aynı....

Bu uyarın çok enteresan geldi.. Böyle bir tehlikeyi biliyordum ancak ben klima hastalığını yada klima çarpmasını farklı yorumluyordum. Geçen sene tatile giderken bu rahatsızlığı yaşadım bütün tatilim zehir oldu desem yeridir.
    Ben klima çarpmasını;
    klimalı arabada (18-20 derecelik araba içi ısısı) uzun süre yol alıp sonra dışarı çıkınca (30-35 derece açık hava ısısı) ani sıcaklık değişiminden dolayı rahatsızlandığımı düşünürdüm..
    çiş kokusu diye tabir ettiğin kokuyuda çok hissetsemde ben şahsen bu kokudan rahatsız olmuyorum ama olanlar var tabi..

Bu antibakteriyel sprey olayına mutlaka girecem. Zira benim 3 yaşındaki terminatör biraz nanemolla. En azından bu riski yok edeyim..

• Klima hastalığı lejyonella bakterisi ile oluyor, olay enfekisyon olayıdır tedavi görmeden geçmez, klima çarpması ise farklı bir durumdur, ama tabiki klima temizliği neminin alınması çok önemli antibakteriyel spreylerde kullanılabilir ama eğer siz klimanızı nemli bırakmazsanız yani kapattıktan sonra bir müddet daha fan çalışırsa (en az 3-4 dakika) nem kalmayacağından bu bela bakterinin klima sistemi üzerinde tutunmasını zorlaştırırsınız. Bence en çok dikkat edilmesi gereken olay budur.
  • klima temizliğinde ben motip marka antibakteriyel sprey kullandım. ilk önce polen filtresini sökün. filtre kapağına 4,5 mm delik delin. kapağı tekrar yerine takıp (verilen hortum buradan sıkı geçecek ) evaparator haznesine delmiş olduğunuz delikten spreyle birlikte verilen hortomun ucunu 15 -20cm kadar sokup, kutunun yarısını boşalttın. kutuyu başta çalkalayın. kalan miktarı havalandırma deliklerinden hortumu sokup spreyi hepsine sonuna kadar sıkın. 15 dakika kadar bekleyip kapılar pencereler açıkken siz dışardeyken fanları çalıştırın. içersi iyice havalansın. polen filtresinin yenisini dikkatlice yerine takın delmiş olduğunuz deliği uygun bir vidayı ucu diğer taraftan çıkmayacak şekilde plastikte diş açtırarak takın. bu delik daha sonra temizliklerde tekrar kullanılacak. ilk araba kullanıldığında camları açık tutmanız tavsiye edilir. bu işlemden sonra gönül rahatlığıyla arabanızı ve çiş kokusuz klimanızı kullanabilirsiniz. filre seçiminde pahalı aktif karbonlu yerine daha ucuz olanı tercih ettim. aktif karbonun gaz tutma özelliği bu trafik şartlarında çok çabuk doyacağından gazlara çok etkisi olmayacak. yalnızca polen filtresi olarak çalışacak. onun yerine daha sık değiştiriyorum.

iyi yolculuklar.

quote:

Orjinalden alıntı: oadurak

bu antibakteriyel spreyi nerden buluyoruz ve nasıl kullanıyoruz açıklayabilirmisiniz
    quote:

Orjinalden alıntı: zaymins

quote:

Ben klima çarpmasını;

• quote:

Orjinalden alıntı: oadurak

arkadaşlar bazı araçlarda normal istepne yerine ince dolma tekerli istepneler oluyor simit tüp taktıranlar için bunlar kullanışlı olmazmı hem yer kaplamaz hemde bi tamirciye kadar idare eder diye düşünüyorum. bu lastikler hakkında bilgisi olan varmı fiyat ve kullanım olarak bilgilendirirseniz sevinirim

bu arada scenic 2 lerin ingilizce kullanım klavuzu lazım olan arkadaşlar (hala türkçesini bulamadım )
    http://w w w .t o r r e n t reactor.net/torrents/2864701/SCENIC-2 adresinden indirebilir burada parçaların sökülüp takılmaları ile ilgili açıklamalarda var yalnız fransızca :(

lpg taktırdığım yaerde çeşitli ebatlarda vardı
    bizim gibi herkes stepneden muzdarip olsa gerek ki
    adam çıkma ince stepneleri toplamış satıyordu
    fiyat farklı ebatlara göre ortalama 100tl idi.
    lpg işi yapanlarda olabilir bi bak istersen.......
    ben stepneyi eve attım köpük aldım
    lastik yarılmadığı sürece iş görür diye düşünüyorum
    iş görmezsede lastiği önüme katıp yuvarlaya yuvarlaya tamirciye gideriz
    benim lastiklerin birinde şuan bitane vida, diğerinde ise kalın tel girmiş ama tık yok havalarını kontrol ediyorum hiç kaçırmıyor
    eski aracımı aldığımdada lastikte vida vardı 2 sene bindim hiç banamısın demedi...........
    şimdiki lastikler biraz dirençli giren çivi ile hemen bütünleşip kaynaşıyorlar çiviyi sahipleniyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaqwert -- 3 Haziran 2009; 16:59:29 >

• Downahar dostum, parlatıcıyı bulabileceğin linki gönderdim.

http://www.hepsi-burada.com/meguiars-plast-x-saydam-plastik-yuzey-temizleyicisi-ve-cilasi/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=othrzg-12310

Akoray dostum bebek koltuğunun markası storchenmüchle diye birşey linkini aşağıda verdim. Ama ben bundan 2 yıl önce 365 tl'ye almıştım şimdi biraz daha pahalı..

http://www.hepsi-paris.com/storchenmuhle-starlight-sp-dynamicred-noktali-kemer-sistemli-ekstra-guven,pid36515

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.