- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
11273 Cevap923931 Görüntüleme88 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1811 Mesaj
2 Mayıs 2007; 0:42:55 

scenic II hakkında böyle güzel şeyler duymak çok güzel.kavanoz arkadaşım otomatik vitesten memnun musun ve tavsiye eder misin?

168 Mesaj
2 Mayıs 2007; 10:31:15 

Otomatik vitesten memnunum. Istanbul'da yasayanlar icin bence otomatik vites zorunluluk oldu. Scenic II almamin sebeplerinden birisi de otomatik vitesi idi.

Otomatik vites, otomatik elektronik el freni ile birlikte cok iyi bir calisma mantigina sahip. Arabayi calistirip vitesi D'ye aliyorsun, gaza dokununca el freni otomatik olarak cozuluyor. Diyelim ki egimli bir yolda durdun, vitesi bosa alip el frenini cektin. Kalkmak icin vitesi D'ye takip gaza basiyorsun, yine el freni otomatik dusuyor. Aracin agirligindan dolayi, egimi belli bir seviyenin uzerinde olan yokusta durunca frene basilmazsa arac geri kayiyor. Bazi araclar daha yuksek egimlerde durabilirken Scenic duramiyor, dedigim gibi agirligin etkisi cok. Fakat el freni kullanmasan bile kalkislar asla sorun olmuyor. Tiptronik kullanim ozellikle motor freni yapmak icin rahat bir olanak sunuyor. Duz vites Scenic kullanmadim ama otomatik vitesin cekisinden memnunum. 115 bg motor durumu kurtariyor.

Aslinda bu aracin hakki 2.0 motor ama Turkiye'deki arac ve yakitlardaki vergi oranlari malum. Kursunsuz benzine ABD'nin tam 3 katini oduyoruz. 2.0 motorlu araclarda da ABD fiyatinin 2 katini oduyoruz. Orada zaten 1.6 motorlu arabaya araba demiyorlar.

21 Mesaj
3 Mayıs 2007; 0:48:57 

arkadaşlar merhaba, ben de 16 martta scenic ailesine katıldım. diğer arkadaşların yaptığı gibi almadan önce epey bi ders çalıştım. son güne kadar toyota verso mu scenic mi karar veremiyordum.en son 1,5 dizel 100bg privelege de karar kıldım. 80bg scenicle test sürüşü yaptıktan sonra kararım netleşti. performansı, görüş açısı, ferahlığı inanılmazdı. ama son aracım 1,8 (123bg) olduğundan 80 bg acaba kasar mı diye 100bg aldım.
son derece memnunum. almadan önce dolaşmadığım forum kalmadı ama hiç birinde scenic topiği bulamadım.
ben de kendi verilerime ve zevkime güvenip aldım. bu tip ararabaları beğenen arkadaşlar hiç düşünmeyin derim .artık benzin istasyonunun yolunu unutur oldum.:)
koltukların kolay katlanma özelliği, park sensörü, döşemesi, raylı orta konsol fearlığı, bagajı, 12 voltluk 3 soket,.....daha birsürü şey var . yazarsam görgüsüzlük gibi olacak:) artık yeni araçlarda yok deseler de ben rodaj devresinde olduğum için fazla devirli kullanmamaya çalışıyorum. ha bi de ilk başlarda otomatik park frenine alışmak çok zor geldi. durmadan el freni arandım. ama şimdi ne kadar rahatmış diyorum.
herkese kazasız belasız günler dileği ile....

231 Mesaj
4 Mayıs 2007; 12:12:37 

gangava; kazasız ve belasız hayırlı sürüşler dileriz. Aracına ait bilgilerini hiç çekinmeden bizlerle paylaşa bilirsin çünkü bizler bu aracı geçekten çok seviyoruz sık sık konuşmaktanda kendimizi alamıyoruz dert etme.

21 Mesaj
7 Mayıs 2007; 11:22:38 

SAĞOLASIN HAMSİMAN.

Bİ SORUM VAR GÖSTERGEDE KALAN KM Yİ GÖSTERİYOR YA, ACABA YANLIŞ OLABİLİR Mİ? BU MAZOT BİTMEZ Mİ YA??? Bİ SÜPRİZ YAPIP YOLDA BIRAKMASIN BENİ ??? ÇÜNKİ EN SON NE ZAMAN MAZOT ALDIM, NE KADAR ALDIM UNUTTUM. (2.ARABAYA DA ALDIĞIM İÇİN KARIŞTIRDIM DAHA DOĞRUSU.)
BENZİN İBRESİ HALA 1 DOLULUKTA KALAN KM 195 DİYO DA ......

175 Mesaj
10 Mayıs 2007; 9:47:02 

arkadaslar artık bende scenic ailesinden sayılırım..arabada kullanım kitabını buldum ama fransızca olduğu için bir şey anlayamadım..benim anlayacağım şekilde olanını needen bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim..2004 scenic privigile..

2004 Scenic II Priv. 1.6 16V BVA

62 Mesaj
10 Mayıs 2007; 14:52:07 

Dün abimle mersinde ki reno bayii ne gittik.Niyetimiz megan a bakmaktı,ben satış elemanıyla konuşurken abim arabalara bakmaya gitti ve beni çağırdı"şu arabaya bir bak" diyerek scenic i gösterdi tipine falan baktım daha öncede gördüğüm için pek kaale almadım ilk başta abim içene falan bak dedi şöyle bi incele dedi
şöyle bi alıcı gözü ile inceledim iç tasarım şahane bu kadarını beklemiyordum doğrusu 7 kişi oturma kapasitesi geniş ve çok ta güzel bir dizayn kataloğu alıp motor ve donanımlarıda inceleyince aklım uçtu tek kelimeyle harikulade.1,5 motor 100 beygir araba ful pirivilage.Sonra bir durum değerlendirmesi yaptık 43 ytl megane vereceğimize 46 ytl ye böyle bir arac alalım dedik.şimdilik kararımız bu,gerçi iki aydır çok fikir değiştirdik ama bakalım hayırlısı.Ama araba 10 numara bir araba

Hiç Kimse Bir Arkadaş Kaybedecek Kadar Zengin Değil…

62 Mesaj
10 Mayıs 2007; 22:01:39 

scenic çiler ARABANIN HAKKININ VERİİİİİİNNN....!
bu ne sesizlik ya

62 Mesaj
10 Mayıs 2007; 23:53:21 

Ohoooo... millet yat ıyo

231 Mesaj
11 Mayıs 2007; 12:00:09 

napalım üstad iş güç

208 Mesaj
11 Mayıs 2007; 14:34:45 

ya çok üzgünüm aranıza katılamıyorum şimdilik, bitane 2002 model rxt buldum km yapmamış hiç 18500 e anlaştık ama aynı gün öğrenim kredisi borcum için tebligat gönderdiler , yazın kayseriye gidince arabamı satıcam (orda daha çok para veriyorlar) sonra istanbula gelince scenic düşünüyorum inş. sizce ağustos eylül gibi yeni kasa scenic en düşük kaça alırım ( geçenlerde bitane satıldı 24 ytl ye )??

------------------------------------
kula bela gelmez hak yazmadıkça
hak bela yazmaz kul azmadıkça

62 Mesaj
11 Mayıs 2007; 21:47:35 

quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

napalım üstad iş güç

Hocam Allah kolaylık versin.Ama bu topic e sahip çıkalım sayfa satısını çift rakamlara taşıyalım en azından

1152 Mesaj
11 Mayıs 2007; 22:30:51 

Bİ SORUM VAR GÖSTERGEDE KALAN KM Yİ GÖSTERİYOR YA, ACABA YANLIŞ OLABİLİR Mİ? BU MAZOT BİTMEZ Mİ YA??? Bİ SÜPRİZ YAPIP YOLDA BIRAKMASIN BENİ ??? ÇÜNKİ EN SON NE ZAMAN MAZOT ALDIM, NE KADAR ALDIM UNUTTUM. (2.ARABAYA DA ALDIĞIM İÇİN KARIŞTIRDIM DAHA DOĞRUSU.)
BENZİN İBRESİ HALA 1 DOLULUKTA KALAN KM 195 DİYO DA ...... hamsiman

ışık ortalama 100 km.nin altına düşünce sesli ve yanıp sönerek seni ikaz ediyor.o andan itibaren 80-90 km daha yol yapabiliyosun

Gamertag : bravesgt

PSN : kemal45

231 Mesaj
12 Mayıs 2007; 11:56:44 

kozcivanım benim aracım tüplü ben anlamam diğer arkadaşlar bişeyler söyler galiba.

231 Mesaj
12 Mayıs 2007; 11:59:44 

ya kozcivan kusura bakma yanlış yazdık......

7 Mesaj
13 Mayıs 2007; 0:47:38 

clio 2 hatchback 1.2 sahibiyken ikinci çocuğum doğunca 2005 scenic 2 1.6 16v'e terfi ettim.2 yıl dır arabamdan çok memnum.Geçen hafta bi de lpg taktırdım; artık beni kimse tutamaz... Ekonomik,güvenli ve geniş bir aile arabası oldu...

175 Mesaj
13 Mayıs 2007; 10:11:55 

onkanat arkadasım güle güle kullan lpg sistemini..bende 2004 var lpg taktırmayı düşünüyorum ama hala karar veremedim..sen takdırdığın sistemden biraz bahsedebilirmisin? Birde hala Türkçe kullanma klavuzunu arabanın nereden bulabilirim yardımcı olan bir arkadas yokmu.. :)

7 Mesaj
13 Mayıs 2007; 13:45:56 

LPG topiğinde tecrübelerimi anlattım.Kısaca yine bahsedeyim;
-Piyasada 20 civarında marka var,çoğu İtalyan.
-Fiyatlar 1200-2000 ytl arası değişiyor.Artı 200 civarı sızdırmazlık raporu,fenni muayene,ruhsata işletme vs. masrafları var.
-Markaların hepsi ile ilgili şikayet ve memnuniyetler var.Ama çoğunlukla memnuniyet var. Şikayetlerin çoğu, markadan ziyade işçilikten kaynaklanıyor. En pahalı markada bile sorun çıkabiliyor;eğer montajı yapan servis ve usta yetkili ve becerikli değilse.
-Hemen her marka 2 yıl garanti veriyor. Ben yerli malı ve fiyatı simit depo farkıyla peşin 1250 ytl'ye Atiker Sıralı Sistem taktırdım. Servisin işçiliği ve ilgisinden memnunum.
-Montaj yapılalı henüz 11 gün oldu.İlk bir kaç gün 30-40 km'den sonra kendiliğinden benzine geçiyordu ve manuel olarak tekrar gaza geçirmeme rağmen 2-3 km'de bir tekrar tekrar benzine geçti. Basınç ayarlamalarıyla o sorun halledildi.
-Bu nedenle LPG taktıracakların yaşadıkları şehirde bulunan bir servise yaptırmalarını tavsiye ederim, çünkü ilk bir kaç gün ayar problemleri çıkabilir.
-Performansta herhangi bir zaafiyet hissetmedim ama %2-3 kayıp olması doğalmış.Her hangi bir ek ses veya motor sesi değişikliği,koku vs. yok.
-Her gaz istasyonu aynı basınçla depoyu doldurmadığı için ne kadar yaktığı konusunu 10 günlük ortalama ile söyleyebilirim;şehir içinde 0,150-0,160 ykrş, şehirler arasında çok basmamak kaydıyla(100-110km/saat) 0,125 ykrş civarı yakıyor.Dediğim gibi bu rakamlarda küçük yanılmalar olabilir.
-Yol bilgisayarı ile biraz uyum sorunu var. Şöyle ki;anlık yakıt tüketimini doğru olarak gösteriyor, ancak depodaki eksilmeyi ve kalan yakıtla gidilebilecek mesafeyi sanki benzinde gidiyormuş gibi gösteriyor.Kontağı kapatıp stop edince veya çalışır vaziyette iken depo kapağını parmakla açıp kapatınca tekrar doğru seviyeyi gösteriyor.Şimdilik aklıma gelenler bunlar...
-Sorunuz olursa onkanat@yahoo.com e-posta adresimden de yardımcı olmaya çalışırım.
SAYGILARIMLA...

175 Mesaj
13 Mayıs 2007; 16:21:54 

tesekkürler arkadasım..

1152 Mesaj
13 Mayıs 2007; 22:23:32 

sende kusura bakma hamsiman kardeş gangavaya cevap vermişim

62 Mesaj
13 Mayıs 2007; 22:41:16 

Yarın kredi işlemleri gerekli evrakları bayiiye veriyoruz bakalım kısmette scenice binmek varmıymış.

28 Mesaj
15 Mayıs 2007; 2:20:35 

Tüm scenic severlere slm. Scenic tam bi aile arabası. tasarımı ve estetiği çook hoşş. Ben arabamı değiştirmeyi düşünüyorum. aile arabası almayı düşünüyorum. başlıkta yazılanları okuyorum 2 saattir. LPG taktırdığında tam binilecek bir araba oluyor istanbul için.

Ancak bu araçların parça fiyatları ile ilgili pek bir şey yazan olmamış. Şu anki arabam fiat palio parçalarıda o kadar pahalı değil. Araba tamire girdiğinde ortalama nerelere çıkar. Mesela palio ön tampon 150 YTL değiştirmiştim geçtiğimiz aralıkta. 10.000 bakımı genellikle 75 ile 100 YTL arası oluyordu.

Scenic lerin yedek parça durumları nasıl deneyimlerinizi aktarabilirmisiniz.

2 marka & model arasında karar vermeye çalışıyorum.. Bi de bunları deneyimleri olan arkadaşlar bi kıyaslama yapabilirlerse çook memnun olurum.

1 - Renault Scenic 1.6 RXT (zaten biliyorsunuz)

2- OPEL Meriva 1.6 enjoy http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3812947

değerli yorum ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

www.defconturk.org
yayın hayatına başladı.

231 Mesaj
15 Mayıs 2007; 9:16:13 

2004 olduğu için meriva tercihi bence doğru olur.

104 Mesaj
15 Mayıs 2007; 10:01:39 

Merhaba Scenic sahipleri&sevenleri

Ailenin genişlemesi nedeniyle sıfır km dizel scenic alma fikri oluşma durumunda bende de. Gerçi elektronik panel biraz ürkütüoyr beni, şu anda kullandığım Civic (2005) de neredeyse sıfır elektronik gösterge var da, tabii o kadar da sorunsuz.

Benim kayınpeder emekli ordu mensubu, acaba hala Oyak indirimi devam ediyor mu Renault'da veya bayilerde pazarlık edilebiliyor mu ?

Hepinize keyifli sürüşler dilerim.

231 Mesaj
15 Mayıs 2007; 13:35:46 

Arkadaşlardan biri dizelini aldı çokta memnun üst yazıları oku. Gerçi sana bilgi verir.

28 Mesaj
15 Mayıs 2007; 17:31:37 

quote:

Arkadaşlardan biri dizelini aldı çokta memnun üst yazıları oku. Gerçi sana bilgi verir.

Merivaları daha çook yakıyor diyorlar hocam. forumdaki opel başlığında okudum baya bi. Yakıt yönünden pek tavsiye edilmiyor.
Eğer yakıt probleminiz yoksa tam binilecek bir araba deniyor.

Bu scenic yedek parçaları pahalımı o konuda kimse bir şey yazmamış.

www.defconturk.org
yayın hayatına başladı.

103 Mesaj
17 Mayıs 2007; 12:23:45 

merhaba arkadaşlar.
iki yıldır 2003 model scenic 1.9 dti dynamigue kullanıcısıyım.
kullanış olarak mükemmel araç gerçekten. ve donanımı da çok iyi. herkese tavsiye ederim.

laguna II faz II 1.6 privilege +

1129 Mesaj
17 Mayıs 2007; 13:38:26 

Augustt yardımcı olabilirim sanırım OYAK indirimi veya bayi pazarlıgı konusunda, pm attım dostum

quote:

Orjinalden alıntı: augustt

Merhaba Scenic sahipleri&sevenleri

Ailenin genişlemesi nedeniyle sıfır km dizel scenic alma fikri oluşma durumunda bende de. Gerçi elektronik panel biraz ürkütüoyr beni, şu anda kullandığım Civic (2005) de neredeyse sıfır elektronik gösterge var da, tabii o kadar da sorunsuz.

Benim kayınpeder emekli ordu mensubu, acaba hala Oyak indirimi devam ediyor mu Renault'da veya bayilerde pazarlık edilebiliyor mu ?

Hepinize keyifli sürüşler dilerim.

1129 Mesaj
17 Mayıs 2007; 13:48:22 

Tolis, ruhsat fotokopinle herhangi bir yetkili Renault servisine basvurman ya da www.renault.com.tr'deki iletisim formunu doldurman yeterli olacaktir. Eger temin edemezsen bana donus yap yardımcı olabilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: tolis

onkanat arkadasım güle güle kullan lpg sistemini..bende 2004 var lpg taktırmayı düşünüyorum ama hala karar veremedim..sen takdırdığın sistemden biraz bahsedebilirmisin? Birde hala Türkçe kullanma klavuzunu arabanın nereden bulabilirim yardımcı olan bir arkadas yokmu.. :)

175 Mesaj
17 Mayıs 2007; 17:45:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Alkimake

Tolis, ruhsat fotokopinle herhangi bir yetkili Renault servisine basvurman ya da www.renault.com.tr'deki iletisim formunu doldurman yeterli olacaktir. Eger temin edemezsen bana donus yap yardımcı olabilirim.

arkadasım ilgine çok tesekkür ederim..bu gün denizlideki yetkili servise gittim..onlarda ellerindeki kitapcıkların fransızca olduğunu ve yardımcı olamayacaklarını söylediler..bende boynu bükük bir şekilde fransızca sözlükten kelimelerin anlamını çıkarmaya çalışıyordum senin yazını okuyana kadar..yardımcı olursan inan çok sevinirim..bir yağmur sensörünü bile anlayamadım :)oktcev@gmail.com

1129 Mesaj
17 Mayıs 2007; 18:13:01 

Rica ederim lafı bile olmaz, ekledim dostum gorusuruz aksam

231 Mesaj
18 Mayıs 2007; 9:26:24 

scenicçiler bravo size valla süper çalışıyorsunuz. Topik amacına uygun çalışıyor.

104 Mesaj
18 Mayıs 2007; 10:40:45 

Alkimake sağolsun ilgilendi, telefonunu verdiği arkadaşı ile görüştüm gerçekten düzgün fiyat aldım. Tekrar buradan kendisine teşekkür etmek istiyorum.

Kesin karar vermek için test sürüşü falan da yapmak lazım herhalde.

Yalnız Reno'nun donanım seçenekleri konusunda biraz kızgınım. Örneğin 1.5 dci Grand Scenic modelinde Authentique modelinde arka camlar manuelmiş, şimdi bu arabayı çocuklu aileler alıyor, en basit bir elektrikli cam kumanda opsiyonunu almak için zoraki Privilege seviyesine çıkmak gerekiyor. Aradaki fark da 5 bin ytl. Ben diğer aksesuarları da istemiyorum gereksiz geliyor. O yüzden saçma olmuş. Bugün eşime aldığım Hyundai Getz baz modelinde bile 4 cam otomatik, düşünün yani.

Bu modeli kullananlar sanırım gelir seviyesi ve yaş ortalaması yüksek kesim olduğu için yorum sayısı düşük kalıyor. Yoksa bu araçla ilgili ciddi problem yaşayanlar var mıdır?

Biraz daha kullanıcı yorumları ile bu topiği biraz ısıtsak da benim gibi almayı düşünenlerin kafasında daha net fikirler oluştursak ne dersiniz sayın forum insanları

1129 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:01:57 

Augustt rica ederim, faydam olduysa ne mutlu...

Oncelikle sunu soyleyeyim ki alacagin arac ne olursa olsun test surusu olmazsa olmadır, bunu her fırsatta dile getirmeye calısıyorum sektorden birisi olarak. Donanım konusunda bir bakıma haklısın, evet baz donanımda onemli eksikler var, bunu Clio forumunda da tartısmıstık. Su sekilde dusunmek gerek, her musterinin onem verdigi alım kriterleri farklı. Guvenlik, performans, yakit tuketimi, dusuk fiyat, ikinci el avantaji, parca bulunabilirligi, iyi hizmet vs vs... Bunlarin tumunu tatmin etmek cok zor marka ne olursa olsun, bugun en ust gamdan en dusuk gama kadar her modelin kullanıcıları araclarında memnun olmadıkları bir yan bulma sansına sahipler. Cocuklu bir aile oldugunuza gore bence onem vermen gereken aracın 5 yıldızlı guvenligi olmalı ilk etapta. Scenic authentique cift havayastıgı ve 4 cam otomatigi ile piyasaya daha dusuk maliyetle surulebilirdi... Bugun fiyatı geri cekmek icin on camları manuele ceviren modeller de var. Scenic ve tum rakiplerini kullanmıs birisi olarak sunları soyleyebilirim, cam alan cok genis, surusu keyifli. Donanım seviyesi (bazı eksikler olsa da ) iyi. Dizelde yakıt tuketim degerleri ve 100 beygirlik motor performansı basarılı. Ayrıca ikinci elde sınıfında en rahat satılabilecek araclardan birisi.

62 Mesaj
18 Mayıs 2007; 23:07:00 

Uzun bir araştırma sürecinden sonra grande scenicte karar kılmıştık ve bu gün aracı teslim aldım.Gerçekten çok şahane bir araba arabayı aldığımdan beri özerinden inmedim diye bilirim yani inesim yoktu:).Yani arabaya bindiğin zaman basıp gidesi geliyor insanın nereye olarsa olsun.Allah herkese böyle bir araba nasip etsin.Bir arabada olması gereken her şey mevcut hatta iki koltuk fazlası var.Süper bişey,arabamı çok özledim ben turlamaya gidiyorum.

6 Mesaj
19 Mayıs 2007; 23:47:06 

bende geçen yıl scenic 2 1,5 dci aldım ilk arabam sırf geniş , dizel , guzel bi görünüş diye aldım zamanlada doğru bir tercih yapmış olduğumu anladım tek sıkıntım su an renk istediğim rengi alamamışdım şimdiler de arabamın rengini bir kaç yıl sonra değiştirmek istiyorum . kırmızı ve ya kavun içi bir renk düşünüyorum ve nasıl nerede yaptırabilirim ... bu konuda bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum

175 Mesaj
21 Mayıs 2007; 9:19:54 

Arkadaslar..2004 scenic privi.nin araba hareket ettiğinde kapılarını otomatik olarak kilitleme özelliği varmı..genelde okuduğum yazılarda öyle bir özellikten bahsediliyor..ya ben bu özelliğin nasıl kullanıldığını bilemiyorum yada arabada öyle bir özellik yok..ee fransızca bilmemek çok büyük kayıp..Türkçe yazsalardı kullanım kitapcığını sizleri rahatsız etmezdim..kusura bakmayın artık..

231 Mesaj
21 Mayıs 2007; 11:14:11 

hocam otomatik kapı açma kapama butonuna uzunca basılı tut ve bip sesi gelince bırak.

321 Mesaj
22 Mayıs 2007; 23:33:07 

Arkadaşlar selamun aleyküm.bende az önce üye oldum buraya.araba almadan önce baya bi okumuştum yazdıklarınızı.geçen ay 1998 model scenic rxt 2.0 aldım.Çok temizdi ve kısmet oldu.çok memnunum.Gerçekten zevkli ve güvenli bir araba.Alır almaz ne kadar yaktığını test ettim,şehir içi 300 krş yaktı km.de.Sonrasında zaten aklımda lpg taktırmak vardı lpg de takıldı sıralı sistem.Yine test ettim ş.içi 170 ile 180 arası yaktı.Geçtiğimiz cuma akşamı da ankara ya gittim,evim ıhlamurkuyu istanbul da bu arada.Burdan otobandan yeni tünelden falan geçtim,test için basmadan gittim 80 ve 130 km.hız arası gaza dokundum diyebilirim ,Ankara ya vardığımda şaşırdım lpg halen bitmemişti,depom 40 lık simit.Yani 40lık 1 depo lpg ile istanbul'dan Ankara ya vardım,ve istanbula dönmek için 487.km de gazı tekrar fulledim Ankara da ve halen gaz bitmemişti ama bitmesini bekliyordum neyse fulledim ve bu sefer yine test için hız yaptım biraz 150 ve 190 arası ani hızlanmadan sürekli bastım ve 313.km de gaz bitti.yine de az yaktığını düşünüyorum.Çok memnun kaldım.Basmadan gidilirse uzun yolda ben 125 krş yaktım lpg de .Ve arac 2000 motor 109000 de ve 1500 kg dan da fazla idi.

32 Mesaj
23 Mayıs 2007; 16:00:47 

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır sıfır araç almak için araştırma yapıyorum. Ama genelde toyota üzerinde duruyodum. En sonundada yeni nesil corolla almak için karar verdim. Dün bir gazetenin oto ekinde scenic reklamı dikkatimi çekti. Daha önce renault markasını dolayisi ile scenic i hiç ama hiç düşünmemiştim. Bugün merakımı gidermek için bir reno bayiine gittim ve scenic i inceledim. İnanın araba çok hoşuma gitti. Fiyatı ve donanımi çok iyi özellikle corolla ile karşılaştırınca. Bu yüzden şimdiye kadarki fikirlerim tamamen değişti ve şimdi scenic privilege dci100bg almaya karar verdim. Tabiki sunrooflu ve esp paketli olanından. Benim sizlere birkaç sorum olacak. Birincisi corollayı seçmemdeki en büyük sebeb motorunun sorunsuzluğu idi. DCİ motor hakkında hiç bilgim yok , sorunu varmı , 1400 kg ye yakın kasayı taşımakta zorluk çekiyomu. İkinci sorum ise forumda okuduğum kadarıyla bir gürültü probleminden bahsediliyor. Bu problem bu versiyondada devam ediyormu. Şimdiden teşekkürler. İnşallah doğru bir karar veririm. Bu kararı vermeme yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

2007 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE+ 1.5 DCİ 100 BG.
AT+ESP+ELEGP KUMSAL BEJ

21 Mesaj
23 Mayıs 2007; 18:06:19 

merhaba 06snn66 ben de senin gibi uzunca bi süre toyota ile scenic arasında kararsız kaldım.ama sonunda scenic privilege dci100bg aldım ve çok memnunum. benden sana tavsiye mutlaka bi test sürüşü yap. inan bana bütün endişelerin yok olup gidiyo. kolay gelsin.

175 Mesaj
23 Mayıs 2007; 21:39:42 

tesekkürler hamsiman arkadasım..daha öğreneceğimiz çok sey olduğuna eminim..

62 Mesaj
23 Mayıs 2007; 23:16:50 

quote:

Orjinalden alıntı: 06snn66

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır sıfır araç almak için araştırma yapıyorum. Ama genelde toyota üzerinde duruyodum. En sonundada yeni nesil corolla almak için karar verdim. Dün bir gazetenin oto ekinde scenic reklamı dikkatimi çekti. Daha önce renault markasını dolayisi ile scenic i hiç ama hiç düşünmemiştim. Bugün merakımı gidermek için bir reno bayiine gittim ve scenic i inceledim. İnanın araba çok hoşuma gitti. Fiyatı ve donanımi çok iyi özellikle corolla ile karşılaştırınca. Bu yüzden şimdiye kadarki fikirlerim tamamen değişti ve şimdi scenic privilege dci100bg almaya karar verdim. Tabiki sunrooflu ve esp paketli olanından. Benim sizlere birkaç sorum olacak. Birincisi corollayı seçmemdeki en büyük sebeb motorunun sorunsuzluğu idi. DCİ motor hakkında hiç bilgim yok , sorunu varmı , 1400 kg ye yakın kasayı taşımakta zorluk çekiyomu. İkinci sorum ise forumda okuduğum kadarıyla bir gürültü probleminden bahsediliyor. Bu problem bu versiyondada devam ediyormu. Şimdiden teşekkürler. İnşallah doğru bir karar veririm. Bu kararı vermeme yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

Slm dostu ,aynı aracı alalı daha bir hafta olmadı.Biz bu aracı alıncaya kadar farklı marka ve modelleri bayağı bir inceledik sonunda bu arabaka karar kıldık.Çok iyi bir kara verdiğimizi düşünüyorum araçtan çok memnunum tabi bu benim görüşüm.Eminim bu tercihten dolayıda hiç pişman olmayacağım çünkü araç kusursuz diyebilirim.Yinede tercih senin aracı bir test et öyle kararını ver.Saygılar

79 Mesaj
27 Mayıs 2007; 1:13:15 

MALUM ARABAMIZDA 4 HAVA YASTIĞI VAR BUNLARDAN BAZILARINI DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRMİYİZ.öyle bir anahtar varmı,yada sigortasını çıkarsak

1152 Mesaj
27 Mayıs 2007; 21:17:05 

sadece ön yolcu tarafındaki yastığı kapatabilirsin oda kapıyı açınca menteşe tarafında bir düğme var onu çevir

79 Mesaj
27 Mayıs 2007; 21:47:57 

benim 2000 modelde öyle bi düğme yok .herhalde 2000 den sonra böyle bi düğme koydular

231 Mesaj
28 Mayıs 2007; 14:17:31 

İşte aracımızla yapılan bir tatil ve düşünceleri zevkle okuyacaksınız eminim..

http://www.sihirlitur.c...ault_scenic/index.html#

1014 Mesaj
28 Mayıs 2007; 17:37:01 

scenic 1,5 80 beygır ıle 1.6 tısı arasın da cok fark var mı guc acısından(suan 1.6 benzınlı bı arac kullanıyoarum hyundaı 1.5 dızelını kullan dım baya gucluydu acaba reno da durum nedır..)

2.bız ıkın cı el alacaz ama 100 beygırlıgı pek yok peklemeye deger mı ıkıncı ele dusmesı ıcın...

+

tavanı cam mı acılıyo mu yoksa 2 adet sunroof mu var eger oyleyse 2 si bırlıkte acılabılıyo mu

+

orta konsol kayar dıe bisese duymustum bu nasıl oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mWm -- 29 Mayıs 2007; 20:35:46 >

. BiR hAziRaN AkşAmıNdA kısMetim olmuşsundA hAberim yokmuŞ....

231 Mesaj
29 Mayıs 2007; 9:44:53 

Arkadaşlar 50 bin bakımı için şöyle bir reno servisine gidip fiyat araştırması yaptım yağ flitre,bujiler triger kayışı ve bilyeleriıvır zıvır işler toplam maliyet bana 600-650 civarında bir fiyat çıktı. bide baskı balatası nasıldır bilemedik ama açılmışken değişse iyi olur dendi toplam 1000 ytl öylece kala kaldık. Çok para tam bi soygunculuk herhalde özel servislere gidecem orada tüm bu işleri 400 civarında hallederim diye düşünüyorum.

274 Mesaj
1 Haziran 2007; 7:39:28 

quote:

Arkadaşlar 50 bin bakımı için şöyle bir reno servisine gidip fiyat araştırması yaptım yağ flitre,bujiler triger kayışı ve bilyeleriıvır zıvır işler toplam maliyet bana 600-650 civarında bir fiyat çıktı. bide baskı balatası nasıldır bilemedik ama açılmışken değişse iyi olur dendi toplam 1000 ytl öylece kala kaldık. Çok para tam bi soygunculuk herhalde özel servislere gidecem orada tüm bu işleri 400 civarında hallederim diye düşünüyorum.

yapma ya bende 44bindeyim 50 bine az kaldı 1000 ytl yi duyunca şok oldum artık binmem ben arabaya

Asla birilerinin umudunu kırma, belkide sahip oldukları tek şey o'dur.

1811 Mesaj
4 Haziran 2007; 1:31:36 

Bir soru: Ön iç aydınlatma ışıklarının arkasında kırmızı bir lamba gibi bir şey var bu nedir bende faal değil zannederim ne olduğunu da anlamadığım için kurcalamadım fikri olan var mı? 1999 rxt aracım. hamsiman bence sana servisten verilen fiyat baya makul. Baskı balatayı açmaya gerek yok bence kontrolü açılmadan kullanarakta yapılabiliyor. Sorun varsa ustalar anlar. Triger 125 ytl dışarıda. 100 ytl işçilik isteniyor. Yağ tuz içinde bir yüzlük çıkıyor cepten. Kolay gelsin. Bende bu ay değiştireceğim trigeri.

2 Mesaj
4 Haziran 2007; 2:17:53 

ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA...
DAHA BUGÜN PAZARDA BİR SCENİC 2001 RXT OTAMATİK GÖRGÜM VE ALMAYA KARAR VERDİM....
Fakat fiyatıyla ilgili tereddütüm var 18500 e iyimi fiyat 64000 km de ve zibart cam film yapılmış değişen boya falan yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aranızda olabilmek dileği ile.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanuni19 -- 4 Haziran 2007; 2:20:21 >

208 Mesaj
4 Haziran 2007; 14:52:09 

fiyat biraz yüksek buda orjinal olmasından dolayı sanırım ve km nin düşük olmasından, pazarlık sonrası 17000 e kadar inerse al derim (60000 bakımı yapılmıştır diye tahmin ediyorum , lastikleride kontrol et) bende bayadır scenic bakıyorum geçenlerde bitane kaçırdım 34000 kmde 2001 rxt 17000 e gitti, adam acele etti etmese 18000 e yakın verebilirdi..

kula bela gelmez hak yazmadıkça
hak bela yazmaz kul azmadıkça

2 Mesaj
4 Haziran 2007; 20:54:14 

Çok teşekkür ederim cool 38 ilgi ve alakandan dolayı...
Arabayı bugün pazarlıkta anlaşamadığımız için alamadım ama aramalarım sürüyor. Haberiniz olursa beni haberdar edebilirseniz çok sevinirim. Başta cool 38 olmak üzere hepinize sevgiler...

1811 Mesaj
5 Haziran 2007; 0:56:08 

Bir soru: Ön iç aydınlatma ışıklarının arkasında kırmızı bir lamba gibi bir şey var bu nedir bende faal değil zannederim ne olduğunu da anlamadığım için kurcalamadım fikri olan var mı?

cevap verebilecek var mı? arada kaynamasın sorum.

1014 Mesaj
5 Haziran 2007; 1:45:00 

ya su ustekı sorumu cevaplıyacak bı musluman evladı yok mu

. BiR hAziRaN AkşAmıNdA kısMetim olmuşsundA hAberim yokmuŞ....

231 Mesaj
5 Haziran 2007; 15:48:49