Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cok tesekkur ederim ..
  • fleischman kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim..
  • Merhaba arkadaşlar

Bende Scenic Ailesine bugün katılıyorum

bi galerici arkadaşdan satın aldım

araç 2000 model 1.6 lpg li benzinli otomatik vites 260 bin km de, fiyat olarak 18 bin tl ye anlaştık hasar kaydı var aracın ama 8000 tl lik bi hasar kaydı fiyat uygun diye düşündüm o yüzden vazgeçmedim birde bu fiyatlarda bundan daha iyi bir araç bulamıyacağımı düşündüm sizce fiyat nasıl fikirlerinizi alabilirmiyim.
  • tikky_yaren T kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.Allah kazasız kullanmayı nasip etsin. hoş geldin.
    hasar motor kısmından değilse hiç önemli değil. aracın rahat ve kullanışını beğeneceğinizden eminim. scenic almakla doğru yapmışsınız.
  • Teşekkür ederim bende memnun kalacağımı düşünüyorum bu akşam teslim alacağım aracı inş kazasız belasız kullanmayı nasip eder ALLAH
  • quote:

Orijinalden alıntı: tikky_yaren

Merhaba arkadaşlar

araç 2000 model 1.6 lpg li benzinli otomatik vites 260 bin km de, fiyat olarak 18 bin tl ye anlaştık hasar kaydı var aracın ama 8000 tl lik bi hasar kaydı fiyat uygun diye düşündüm o yüzden vazgeçmedim birde bu fiyatlarda bundan daha iyi bir araç bulamıyacağımı düşündüm sizce fiyat nasıl fikirlerinizi alabilirmiyim.

Aracın kilometresi bana çok yüksek gibi geldi. Şanzuman, motor, şase ve direklerden herhangi bir sorunu yoksa bu fiyata alınabilir ama bana sorarsan 2 bin tl daha koyup daha temizini alabilirsin. Şanzumanla ilgili en ufak bi problemde 1000-2000 tl zaten vereceğini göz önüne almalısın. Aracı aldıysan da hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: gsromeo

quote:

Orijinalden alıntı: gsromeo

2007 1.5 DCI scenic baskı balata debriyaj rulmani değişim maliyeti nedir.. Son zamanlarda yaptıran arkadaş varmıdır..

Varmı bilgisi olan arkadaş...

Baskı-balata değişiminde iyi bir ustaya götürmenizi şiddetle tavsiye ederim. Evet ben de 600 civarına değiştirttim -güya tanıdık bir tamirciyle- ama bin pişman oldum.
    Bununla ilgili 1 yıl kadar önce burada detaylı bir anlatımım var.

Şu kadarını söyleyim bana usta bozuntusunun söyledğine göre şanzumanı indirmesi zorunluymuş ve indirirken de altta viteş değişimine yarayan parçanın KIRILMASI gerekiyormuş.

Gene şu kadarını söyleyim : Kırılan parça orjinali 1100+KDV, çıkması, sanayisi de yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mericok

quote:

Merhaba arkadaşlar

Aracın kilometresi bana çok yüksek gibi geldi. Şanzuman, motor, şase ve direklerden herhangi bir sorunu yoksa bu fiyata alınabilir ama bana sorarsan 2 bin tl daha koyup daha temizini alabilirsin. Şanzumanla ilgili en ufak bi problemde 1000-2000 tl zaten vereceğini göz önüne almalısın. Aracı aldıysan da hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

MAX limitim 18500 dü zaten çünki kredi kullanıp aldım o yüzden bunu almak durumunda kaldık ama aracın motorunda yada giderinde hiç bir sorunu yok tanıdık zaten aldığım kişi sahibinden.com dan felan baktım 22 23 den aşaya yok aynı durumda araçlar ama bilemicem tabi kullandıkca ileriye doğru ne masraf çıkar şans meselesi 2. el araç bakalım hakkımızda hayırlısı olsun aldık arabayı aartık kısmetimizde ne çıkarsa :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mericok

quote:

Merhaba arkadaşlar

MAX limitim 18500 dü zaten çünki kredi kullanıp aldım o yüzden bunu almak durumunda kaldık ama aracın motorunda yada giderinde hiç bir sorunu yok tanıdık zaten aldığım kişi sahibinden.com dan felan baktım 22 23 den aşaya yok aynı durumda araçlar ama bilemicem tabi kullandıkca ileriye doğru ne masraf çıkar şans meselesi 2. el araç bakalım hakkımızda hayırlısı olsun aldık arabayı aartık kısmetimizde ne çıkarsa :)

Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun....güle güle kullanın

• arkadaşlar merhaba
    2005 model aracımın dijital kliması arıza yaptı
    klima hız kademesi bildiğiniz gibi 8 kademeden oluşuyor 4 kanatlı bir pervane şekli var ancak klima 6 kademede çalışıyor diğer kademelerde çalışmıyor,
    ilk gün hiç çalışmıyordu daha sonra araç çalışınca hep çalışmaya başladı, 2. gün ise 6 kademede çalışıyor başınıza böyle bir durum geldi mi? ne yapabilirim?
  • merhaba arkadaşlar 25.000 tl ile bir reno marka araç almayı düşünüyorum symbol , megane 2 veya scenic arasında kaldım sizde scenic tercih etmelimiyim aile olarak kalabalık sayılırım yakıtta önemli tabi ,araç alıp binmeyi düşünüyorum kapıda yatmasını istemem açıkçası .yardımlarınızı bekliyorum . iyi günler
  • xlboxer kullanıcısına yanıt
    aile aracı arıyorsan kesinlikle scenic. geniş, yakıtı ve parçaları çok ucuz. sceniclerin parçaşarı ile meganların parçaları uyumlu.
  • merhaba arkadaslar aracım 2000 model scenic dün aldım yazmıştım burayada hatta sanroof laarın motorları çalışıyor fakat açmıyor aldığım kişi makaralar var dedi onların değişmesi gerekir dedi sizce ne kadar tutar acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlboxer

merhaba arkadaşlar 25.000 tl ile bir reno marka araç almayı düşünüyorum symbol , megane 2 veya scenic arasında kaldım sizde scenic tercih etmelimiyim aile olarak kalabalık sayılırım yakıtta önemli tabi ,araç alıp binmeyi düşünüyorum kapıda yatmasını istemem açıkçası .yardımlarınızı bekliyorum . iyi günler

scenic alın mümkünse 2000 motor olsun eğer kilometre yüksek ise otomatik olmasın....otomatik büyük rahatlık ama zamanla yıpranan bazı parçaları pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlboxer

merhaba arkadaşlar 25.000 tl ile bir reno marka araç almayı düşünüyorum symbol , megane 2 veya scenic arasında kaldım sizde scenic tercih etmelimiyim aile olarak kalabalık sayılırım yakıtta önemli tabi ,araç alıp binmeyi düşünüyorum kapıda yatmasını istemem açıkçası .yardımlarınızı bekliyorum . iyi günler

Benzin+LPG bir scenic alın 1.6 olsun rahatınıza bakın. Diğerlerine hiç bakmayın bile.
    Konfor o biçim, sürüşü keyifli, içi geniş, sayısız çekmece, inmesi binmesi rahat, diz mesafeleri uzun, kocaman bagaj, camlar gayet büyük ...

hele bir de açılır tavan olursa dadından yinmez.

• Otomatikte zamanla yıpranan parça denilen kullanım hatası nedeniyle arızalanan elektrovanalar. Serviste değişim 900-1000tl civarı. Daha bugün değiştirttim. Bunun dışında bu şanzımanlarda sorun olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

Otomatikte zamanla yıpranan parça denilen kullanım hatası nedeniyle arızalanan elektrovanalar. Serviste değişim 900-1000tl civarı. Daha bugün değiştirttim. Bunun dışında bu şanzımanlarda sorun olmuyor.

Hocam sorun otomatikte değil scenic2 otomatiklerin bazı parçalarının yan sanayisi yok ve manuelden farklılar söz gelimi komple aks alacaksınız manuelinki 400 lira iken otomatiğin ki 1900 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar öncelikle,

Forumun büyük kısmını okudum. Şuan 2011 polo 6r kullanıyorum, öncesinde amt colt cz3 vardı.

Daha büyük ve (en azından sedan) otomatik bir araç almam lazım hem bebiş geliyor hem hanım manuel kullanamıyor.

Scenic tam olarak istediğim her şeyi karşılıyor Cam tavan - Hy sayısı - İç hacim genişliği ve diğer donanımlar diyelim.

Privilege donanım araştırıyorum. Tavsiye edebileceğiniz 32.000 TL seviyesine kadar tercihen LPG li ve nispeten düşük km araç ilanları varsa memnun olurum.

Favorilerime bazı araçlar ekledim. Yorumlarsanız sevinirim. Benim gözümden kaçan şeyler olabilir ilanda siz daha tecrübelisiniz bu konuda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-renault-scenic-1,6-privilege-otomatik-vites-229239312/detay/

Bu özellikle km ve lpg nin brc olması açısından hoşuma gitti ama fiyatı aşıyor beni biraz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-bayandan-orjinal-82000-km-full-plusfull-scenic-ii-232370955/detay/

Tam olarak istediğim renk, ama ilanda detay yok kuşku uyandırıyor. Detaylı ilanları her zaman sevmişimdir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-mukemmel-orjinal-jeep-234634599/detay/

km yüksek ama araç fena durmuyor + olarak bana çok yakın her an gidip bakabilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-satilik-sahibinden-235722754/detay/

Bu fiyat olarak çok çok iyi, ilan özenli ve detaylı yazılmış. Sunroof çalışmaması korkutuyor sadece. Haricinde değişen yok denmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-130bin-de-2005-scenic-otomatik-lpg-231761990/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_kaan_ -- 10 Ekim 2015; 9:56:11 >

• tolga_kaan_ kullanıcısına yanıt
    hepside birbirinden güzel. scenic olsunda hangisi olursa olsun.
  • tikky_yaren T kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. benim sonrufdada sorun olmuştu motor çalışıyor ancak açmıyor. içersinde plastikten dişli var zamanla o yıpranıp kırılıyor. daha önceki sayfalarda bunun resimleri vardı. ben anlamadığımdam dolayı tamirciye gittim. 100 tl parça 50 tl işçilik aldı. ama çok kolay yapması orada öğrendim bakarak. o kırılan plastik dişli internette 25 tl.
  • 
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.