Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (556. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

quote:

Orijinalden alıntı: manager87

quote:

Orijinalden alıntı: nokmen

quote:

kardeşim araba işi lüks olmaktan ziyade artık ihtiyaç olmaya başladı.

benim araç bir eski kasası olduğu için bu kasalar hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim.

diğer arkadaşlar bu konuda daha detaylı bilgi verebilirler.

fakat anladığım kadarıyla donanım olarak sunroofu saymazsak boş bir araba.

araç için istenilen fiyatı bir önceki kasalar için istiyorlar bu da ayrı bir soru işareti.

fiyat düşük geldi üstelik aracın kilometresi 90 bindeyken...

Scenic-2'lerin en boş modeli authentique diye biliyorum. Bu araçlarda donanım farkları çok şey farkediyor, sırf cam tavana aldanmamak lazım.

Bir de start-stop diye bir özellik yazılmış. Bildiğim kadarıyla bu özellik araç kırmızı ışıkta durduğunda motorun kendi kendine durup-çalışmasına deniyor.
    Scenic-2'lerin en dolu modelinde bile bu özellik yok yanılmıyorsam

Eğer kastedilen "start düğmesi" ise bir galerici bu yanlışlığı yapamaz ve onu da belirtmiş zaten.

Önce satıcıya güven !!!

(burada "güven" emir kipinde değil isim olarak kullanıldı)

tamamen katılıyorum ilan başlığı bir tuhaf zaten sacanıc nedir ya?

Arkadaş hakkaten ne cahilsiniz!! 'Sacanic! scenicin en dolu modeli Hemde start stop düğmeli. Yani motoru çalıştırdıktan sonra istersen stop edebiliyorsun. Sceniclerde ise bir çalıştımı bi daha yakıt bitene kadar devam

İş bi tek sacanic'le kalsa iyi..

Amcamızın yeni özellik icat etmede üstüne yok...

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

• Arkadaşlar 2006 model scenic2 privilege otomatik aracimi satmayi düşünüyorum. Araç 78 bin de kazasi değişeni yok metalik gri ve panaromik cam tavanli sunrooflu. Ev kredim bitti sifirini almayi düşünüyorum. Sizce araci kaç TL ten satisa sunmaliyim. Araç yağ değişimi hariç yetkili servis bakimli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

takımı mı teki mi 20 liradır hocam?

Teki 20 liradır. geçenlerde bir arkadaşımın scenicine almıştık. Tekine 15 vermişti.
  • mert05 kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda da katalizatör dağıldı içini boşalttırdım.( araç 72 binde galiba lpg den oldu) her uzun yolda arıza ışığı yanıyor. Ayrıca 120 km ve sonrası hızlarda çok ses yapıyor. elm327 diye bir cihaz aldım her arıza ışığı yandığında söndürüyorum. Şehir içinde ışık hiç yanmıyor ama uzun yolda kesin yanıyor. Araç sanki çekişten biraz düştü. yakıt olarak değişen bir şey yok. Yalnız benimki içi boş duruyor belki yerine susturucu falan takılırsa ses azalır çekiş düzelebilir. Hollandalı komşum var. Orada araç işleriyle uğraşıyor. 150- 200 lira gibi fiyatlara sıfır orijinalini bulurum deyip şası noyu alıp gitti. onu bekliyorum olmazsa boş susturucu taktıracağım.
  • karaaagac kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kardeşim akşam eski sanayiye bir bakayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: acayyip

resimler geldi oldu sanırım :)
     SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

sunrouflar demekki bukadar açılıyormuş. benimki de bukadardı dah fazla açmak için uğraşıyordum. bi 5 cm kadar daha açılsa idi güzel olurdu. insanın kafası zor sığıyor. maçta düğünde iyi oluyor.

• mumenu kullanıcısına yanıt
    31 bin liram olsaydı hemen alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Arkadaşlar 2006 model scenic2 privilege otomatik aracimi satmayi düşünüyorum. Araç 78 bin de kazasi değişeni yok metalik gri ve panaromik cam tavanli sunrooflu. Ev kredim bitti sifirini almayi düşünüyorum. Sizce araci kaç TL ten satisa sunmaliyim. Araç yağ değişimi hariç yetkili servis bakimli.

Yaklaşık 1.5 aydır piyasayı takip ediyorum, sizin bahsettiğiniz aracın muadilleri malum sitede var 29.500 tl ve 30.500 tl olarak ama gel gör ki satılmadı bayağıdır. Benim görüşüm lpg var ise max. 28.500 tl yoksa 27.500 tl olmalı. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: s0Lid

quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Arkadaşlar 2006 model scenic2 privilege otomatik aracimi satmayi düşünüyorum. Araç 78 bin de kazasi değişeni yok metalik gri ve panaromik cam tavanli sunrooflu. Ev kredim bitti sifirini almayi düşünüyorum. Sizce araci kaç TL ten satisa sunmaliyim. Araç yağ değişimi hariç yetkili servis bakimli.

Yaklaşık 1.5 aydır piyasayı takip ediyorum, sizin bahsettiğiniz aracın muadilleri malum sitede var 29.500 tl ve 30.500 tl olarak ama gel gör ki satılmadı bayağıdır. Benim görüşüm lpg var ise max. 28.500 tl yoksa 27.500 tl olmalı. Saygılar.

o malum sitede 33-34 bine de var. gerçekten temiz se 30 dan aşağıya katiyen verme. dursun daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

Benim aracımda da katalizatör dağıldı içini boşalttırdım.( araç 72 binde galiba lpg den oldu) her uzun yolda arıza ışığı yanıyor. Ayrıca 120 km ve sonrası hızlarda çok ses yapıyor. elm327 diye bir cihaz aldım her arıza ışığı yandığında söndürüyorum. Şehir içinde ışık hiç yanmıyor ama uzun yolda kesin yanıyor. Araç sanki çekişten biraz düştü. yakıt olarak değişen bir şey yok. Yalnız benimki içi boş duruyor belki yerine susturucu falan takılırsa ses azalır çekiş düzelebilir. Hollandalı komşum var. Orada araç işleriyle uğraşıyor. 150- 200 lira gibi fiyatlara sıfır orijinalini bulurum deyip şası noyu alıp gitti. onu bekliyorum olmazsa boş susturucu taktıracağım.

Arıza ışığı dediginiz gibi kesin yanar.Katalizörün lpg'den dolayı doldugunu düşünmüyorum.Lpg katalizörü hiç zorlayacak bir yakıt değil hatta benzinden daha az zarar verir.Katalizörü sökerseniz sıkıştırmadan dolayı şehir içinde düşük devirlerde performans kaybı yaşarsınız bu normal ama şehir dışında aracın performansı %4-5 artar.Size tavsiye katalizör taktırmanız yönünde.

• acayyip A kullanıcısına yanıt
    olmuş olmuş hayırlı olsun tekrar.

naptın eksikleri tamamladın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

Arıza ışığı dediginiz gibi kesin yanar.Katalizörün lpg'den dolayı doldugunu düşünmüyorum.Lpg katalizörü hiç zorlayacak bir yakıt değil hatta benzinden daha az zarar verir.Katalizörü sökerseniz sıkıştırmadan dolayı şehir içinde düşük devirlerde performans kaybı yaşarsınız bu normal ama şehir dışında aracın performansı %4-5 artar.Size tavsiye katalizör taktırmanız yönünde.

Verdiğinz bilgiler için teşekkür ederim. Katalizatörü boşaltırdıktan sonra performans baya düştü. Uzun yolda da düştü. Zaten 100 km hızı sollama harici hiç geçmem. Eğer yüksek hızlarda güç artışı olacaksa bilemem ama çekişi baya ölü geliyor. (umarım başka bir arıza yoktur). Ayrıca benim katalizatör dolu değildi. İçinde kırılmış ve dağılmış şıngır şıngır ses yapıyordu.. Aracın altını vurma sonucu kırılması çok düşük bir ihtimal dışında en ufak iz yok. Kırıkları çıkardığımızda baktım içi tertemizdi. Yaptığım araştırmalar sonucu lpg nin yanma ısısı benzinden daha yüksekmiş. Dolayısıyla benzine göre olan katalizatör yüksek ısıya dayanamıyor. Lpg takalı daha 23 bin km oldu ama her zaman en ucuz lpg yi aldım iyi kötü hiç bakmadım. Şans işi işte. Yalnız kesinlikle katalizatör taktırmak lazım. Hem sesi kötü oluyor hem de aracın çekişi çok düşüyor. Yakıtta bir problem yok.

• S.A arkadaslar bende 2000 model 1,6 rxt modeliyle aranizdayim aracin on kaput on camurluklar degismis sol kapi boyali tavanda gunes yanigi var 130000 de servis bakimli ikinci sahibinden aldim servis makbuzlari duruyo tek kazasi var 720 tl gozukuyo camurluklar ve kaput ayri zamanlarda degismis 18500 aldim fiyat nasil

• alikaga A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardeş aramıza hoş geldin. bence fiyat 2. el piyasasına göre normal düzeyde.

resimleri bekleriz en kısa zamanda
  • arkadaşlar aracımın üzün süre çalışmama sorunu vardı volan sensörünü (krank mili senserü) değiştirttim. çalışmama sorunu çözüldü. tek marşta çalışıyor. ancak benzinde iken baya sallıyor. bobinlerin birini daha 2 hafta önce değiştirtmiştim. içersi küflenmiş yarılmıştı. sorun da yoktu .bu volan sensörünü değiştirince sallamaya başladı. bobinlerin tamamını değiştirip kontrol etti usta gene sallama kesilmedi. benzinde iken çok sallıyor. gazda iken okadar belli olmuyor. sebebi nedir acaba başına gelen var mı? usta kablolardan da olabilir dedi. bayram dönüşü bir ara baktıracağım ama bugün akşam yola çıkmam lazım. benzinle çalıştırma gazla çalıştır dedi. gelince bakalım dedi. bir sıkıntı çıkartırmı?
    şimdiden herkesin bayramı mübarek olsun
  • alikaga A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullan. fiyatı baya uygun almışsınız. o km deki bir araç için
  • arkadaşlar merhaba,

1.3 palio sahibiydim. bebeğimiz olduğundan artık arabaya sığamaz, sığsak bile çok bunalır olmuştuk sattım.

şimdi ki amacım bayramdan sonra otomatik scenic almak. babam da halen 2003 scenic rxt kullanıcısı zaten.

bu noktada sizlere şunu sormak istiyorum;

hangi kasayı tercih etmeliyim? babamın kullandığı kasa çok ferah. 2004'te çıkan kasada bu ferahlığı bulabilir miyim? eşim de kullanacağı için otomatik alacağım. scenic 1-2'lerin otomatikleri ve motor versiyonları arasında ne gibi farklar var?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzey81

arkadaşlar merhaba,

1.3 palio sahibiydim. bebeğimiz olduğundan artık arabaya sığamaz, sığsak bile çok bunalır olmuştuk sattım.

şimdi ki amacım bayramdan sonra otomatik scenic almak. babam da halen 2003 scenic rxt kullanıcısı zaten.

bu noktada sizlere şunu sormak istiyorum;

hangi kasayı tercih etmeliyim? babamın kullandığı kasa çok ferah. 2004'te çıkan kasada bu ferahlığı bulabilir miyim? eşim de kullanacağı için otomatik alacağım. scenic 1-2'lerin otomatikleri ve motor versiyonları arasında ne gibi farklar var?

teşekkürler

Merhabalar Bebeginiz Hayırlı Uğurlu sağlıklı olsun İnşallah

Scenic 2 dynamic otm araca sahibim

Araç hakkında donanım olarak kasa yol tutuş frenaj olarak çok memlunum alabiliyorsanız bulabiliyorsanız mercekli far ve hız sabitliyicili modelini almanızı tavsiye ederim +2006 üzeri almanızı tavsiye ederim

eksilerine gelecek olursak araç ağır ve otomatik çekiş kuvveti serilik ne yazik ki yok ama uzun yolda gidişi tatminkar ani hızlanmalarda isteksiz yokuşlarda isteksiz

Şanzıman çok problemli gelmedi bana kendi aracım 160.000 km'de tedbir amaçlı keçelerini değiştirdim türübün ve balatalarını da eskimiş sorun çıkartabilecek olduğunu fark etti ustam 1800 TL karşılığında revizyon yaptırdım şuan için kafam rahat biniyorum

Aynaları kasaya göre yetersiz

Yakıt Ortalaması yol bilgisayarım 10 LT / 11 LT civarı LPG'de 35 krş şehir için 28-30 krş şehir dışı yakıtı var

Normalde servis bakım takınıtılı birisi değilim ama bu araç için mümkünse servis bakımlısını tercih etmeniz faydanıza olacaktır

Elektronik problemleri konuşulur genelde scenic 2 lerin çok şükür hiç bir arıza ile karşılaşmadım hiç bir arıza uyarısı almadım lastik basınç sensörü hariç onu aldığım gün iptal ettirdim :)

Genişlik olarak arka bölümün scenic 1 den daha dar olduğunu biliyorum

Motor olarak k4m motor koduydu yanlış hatırlamıyorsam scenic 1 de kullanılan 1.6 16v motorla aynı motorları kullanıyorlar bu motorlar çok başarılı renaultun sorunsuz motorlarıdır araştırmasını yapabilirsiniz motor kodundan

• Dun Yag degisti polen hava benzin filtresi degisti dort disk taslandi bujiler degisti sag motor kulagi degisti 280 tl para verdim 180 parca 100 iscilik
    Trigeri de kontrol ettiler 65000 de degismis araba su an 135000 de trigerde catlak yok ama degistirelim dediler ne diyosunuz degistireyimmi

• 
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.